Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Benzer durum bizim içinde söz konusu bizde ancak seneye yaz aylarında ilk girişi yapmayı düşünüyoruz bizim için öneriniz nedir acaba? Yani ds 260ı geç göndersek ve o süreçte bizim numaramız current olmuş olsa bu bir sıkıntıya yol açarmı?

Sorun olmaz. Numaraniz 500'lu mu? bu durumda Aralik sonunda DS-260'i doldurup gonderebilirsiniz.

Evet 500lü sıralardayız. Teşekkür ederim cevabınız için. Birde şunu sormak istiyorum asıl talihli eşim fakat benim taksirli suçlardan almış olduğum 20 aylık bir cezam var ama hapis yatmadım ertelemeli ceza. Bu sebeple vize alamama durumuna karşı sağlık raporunu almadan görüşmeye girmeyi istiyorum bu durumda AP ye kalabileceğim için genede Aralık ayındamı DS-260 göndermeliyim yoksa daha erken mi olmalı?

Evet, Bu durumda DS-260'i simdi gonderebilirsiniz, Ekim'de hicbiriniz saglik raporu almadan konsolosluga gidin. Ocak ayinda esiniz ve cocugunuz saglik raporlarini alip gonderir.

Sizin durumunuzu da konsolos degerlendirir, ya net sekilde onay verir, ya da daha cok incelemek ister diye dusunuyorum. Mahkeme kayitlarini, kararlarini vs. ingilizceye cevirip goturmeyi unutmayin.

Anladım ama şimdi onlar yanlız başlarına gidemeyecekleri için konsolosluk benim durumumu netleştirdikten sonra hepimiz birlikte sağlık raporlarımızı alıp yollamamız daha doğru olmaz mı? Yani neden onlar önce yollasın demenizi anlayamadım bir avantaj veya dezavantaj durumu mu sözkonusu? Ayrıca Ocak ayına kadar benim durumumda netleşmez mi?
    Bu arada ingilizce çeviriyi yeminli tercümana yaptırmak zorundamıyız kendimiz çevirebilir miyiz?

Evet, sizin durumunuz da netlesmis olur, sonuca gore hepiniz gonderebilirsiniz. Ocak ayinda gonderirseniz, Temmuz'a kadar gecerli vize alabilirsiniz.

Evet, yeminli tercuman kullanin, sizin cevirinizi kabul etmezler.

Sayın @crazycells sabırla vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim.

• Merhabalar, ds260 formu için lise bilgisini yazmasak olur mu (diplomam kayıp) yoksa sadece en son okuduğumuz okul olsa yeterli mi ?

• @Yusuf-UZUN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, ds260 formu için lise bilgisini yazmasak olur mu (diplomam kayıp) yoksa sadece en son okuduğumuz okul olsa yeterli mi ?

Merhaba
    Lise bilgileri önemli, diploma elinizde olmaması mülakatta problem olur. Lise diplomasını temin ettiğiniz zaman forma işlersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-UZUN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, ds260 formu için lise bilgisini yazmasak olur mu (diplomam kayıp) yoksa sadece en son okuduğumuz okul olsa yeterli mi ?

hangi sorudan bahsediyorsunuz? sorunun ne sordugunu copy-paste yapar misiniz? (screenshot da ekleyebilirsiniz)

• Merhabalar kafamı karıştıran bir konu var Sgk nın sitesinden 2018 in sonundan 2019başına 24 gün anneme ait işyerinde çalıştığım gözüküyor yazmalımıyım ds 260 formunda, birde an itibariyle üniversitemde son finale bugün girdim hala öğrencimiyim nasıl belirtmeliyim formu doldururken 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miguldu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar kafamı karıştıran bir konu var Sgk nın sitesinden 2018 in sonundan 2019başına 24 gün anneme ait işyerinde çalıştığım gözüküyor yazmalımıyım ds 260 formunda, birde an itibariyle üniversitemde son finale bugün girdim hala öğrencimiyim nasıl belirtmeliyim formu doldururken 🙏🏻

Sizin icin onemli oldugunu dusunuyorsaniz yazabilirsiniz.

Formdaki bilgiler formu gonderdiginiz gune gore dogru ve tam olmali. Formu ne zaman gondermeyi dusunuyorsaniz ona gore bekleyip doldurabilirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim ilginiz için. ds260 formuna lise diplomam kayıp olduğundan dolayı eklemesem. En son okuduğum universite bilgisini yazsam olur mu ? Bunu demek istedim. Çünkü lise diplomam kayıp çıkartmak için zaman kaybı olacak baya.

• Arkadaşlar Merhaba,

DS260 formunu doldururken aşağıdaki konu ile ilgili desteğinize ihtiyacım var.

İş bilgilerini girerken "Did this job require at least 2 years of training or experience?" sorusu var. Yaptığımız iş üniversite mezunu olmamızı gerektiriyorsa bu soruya "Yes" olarak mı cevap vermeliyiz ? Diyelim ki ben bütçe ve finans uzmanı olarak çalıştım bu durumda "Yes" mi yazmam gerekiyor. Onetonline.org dan baktığım zaman benzer ünvanlar için jobzone: 4 olarak görünüyor. Yani buradaki 2 years of training or experience kismini universite veya yuksek lisans egitimi karsiliyor mu ?

Üniversiteden yeni mezun olmuş bir iktisat mezunu bulduğu ilk iş için (işe kabul için üniversite mezuniyeti aranan bir iş için) bu bilgiyi girerken yes mi yazmalı no mu bu 2 years of training or experience sorusuna?

Teşekkürler 🙂

Merhabalar kafamı karıştıran bir konu var Sgk nın sitesinden 2018 in sonundan 2019başına 24 gün anneme ait işyerinde çalıştığım gözüküyor yazmalımıyım ds 260 formunda, birde an itibariyle üniversitemde son finale bugün girdim hala öğrencimiyim nasıl belirtmeliyim formu doldururken 🙏🏻

Formdaki bilgiler formu gonderdiginiz gune gore dogru ve tam olmali. Formu ne zaman gondermeyi dusunuyorsaniz ona gore bekleyip doldurabilirsiniz.

kafa karışıklılığı olmaması için yazmayacağım önemli bir iş değilidi çünkü sorun olmaz ise eğer sorun olursa yazadabilirim sizce ne yapmalıım

@crazycells
    Bu cevabiniza istinaden bundan 5 yıl once benim için onem teskil etmeyen 4 aylık bir is tecrubem var. SGK da kayıtlı. Yani okudugum bolumle alakasız bir is tecrubesi. Satış temsilciliği is tecrubesi. Bunu yazmasam bu durumda SGK kayıtlarında oldugu icin sıkıntı ile karsilasir miyim ?

• Bu ileti silindi!

• benim pasaport sürem bitti. Pasaportu yenileceğim otomatikmen pasaport numarada değişecek. Başvururken ve ds 260 formu doldururken farklı Pasaport numaraları sorun teşkil eder mi?

• @berat, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

benim pasaport sürem bitti. Pasaportu yenileceğim otomatikmen pasaport numarada değişecek. Başvururken ve ds 260 formu doldururken farklı Pasaport numaraları sorun teşkil eder mi?

Yeni pasaportun eline ulaştığı zaman DS260 formunu doldurmanı taksiye ederim.

• Askerlikten muafım ds260 formunda muaf seçeneği varmı yada yapmadım veya yaptım mı yazıcam kafa çok karışık

• @Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Askerlikten muafım ds260 formunda muaf seçeneği varmı yada yapmadım veya yaptım mı yazıcam kafa çok karışık

DS260 form videosunda bulunan 19:30 dakikasına göz atabilirsiniz.

• Birde ben tek gitmeyi düşünüyorum ailemede ds260 formu dolduracak mıyım ayrı ayrı

• @Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Birde ben tek gitmeyi düşünüyorum ailemede ds260 formu dolduracak mıyım ayrı ayrı

sizinle beraber kim gidecekse (eşiniz, 21 yaş altı çocuklarınız) onlar içinde form doldurmanız gerekiyor, sadece siz gidecekseniz eğer kendinize form doldurmanız yeterlidir.

• @Maggo süresi bittiği için sistem kabul etmedi eskisini

• Merhaba herkese,

ds-260 adreslerin girildiği sayfada durmadan hata alıyorum. ve sistem atıyor beni. ne yapmalıyım?

• @crazycells cok tesekkur ederim , yalniz mezun oldugum okulu ne olarak girmem gerekiyo onu cozemedim , universite degree mi giriyim yoksa universite terk mi giriyim ? yoksa vocational olarak mi giriyim ? tesekkur ederim tekrardan.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 114
  • 12170
  • 316
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |