DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba. Ds-260 formu ile ilgili aşağıda paylaştığım soruları cevaplarsanız sevinirim.

1- Eramus dolayısı ile 5 ay boyunca kaldığım yurt dışındaki öğrenci yurdunu belirtmelimiyim?
    2- Kocaelide 1 yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra başka bir üniversiteye geçiş yapmıştım. Sizce Kocaelinde 1 yıl eğitim aldığımı belirtmelimiyim?
    3-1 aylık yaz stajımı belirtmelimiyim?

• Arkadaslar, biz ds-260 formunu donderdikten ne kadar sonra KCC bizden belgeleri isteyen email atiyor asagi yukari? Ben biraz acele edip su anda her seyi hazirlamis olabilirim 😅

• @Ayşegül-Yazar case numaranıza göre değişiyor, şu linkte gösterildiği şekilde vize sürecinizi imzanıza taşırsanız daha kolay yardımcı olabiliriz

• @crazycells önceki yıllara ait verilerde örneğin 2019 Temmuz dan itibaren ''current'' , 2017 ise Mayıs dan itibaren ''current'' olarak belirtilmiş. Bu bu aylardan sonraki verilerin güncellenmediği anlamına mı geliyor, yoksa bu aylardan itibaren görüşmelerin tamamlandığı anlamına mı?

• @erdembw Current yazan aydan sonra tüm case numaraları aktif olmuş oluyor. Yani o yıl için artık case numarası önemli değil, o yıl tüm kazananlar mülakata çağırılacak demek oluyor

• @ZoZO Teşekkür ederim.

• İmza bilgilerimi ekledim yeniden paylaşıyorum:
    Şu anda Amerika’da F1 vizesi ile eğitim görüyorum, hiç beklemediğim halde DV2021’e seçildiğimi öğrendim. Süreç Adjustment of Status ile ilerleyecek F1’ı Green Card’a dönüştürebilmem için, ama nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum. Mesela Türkiye’den olunca DS-260’ı doldurarak başlayabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, benim ilk adımım ne olmalı anlayamadım henüz. Yardımcı olabilecek olanınız var mı?

• Bende DV2021 kazananlardan biriyim, şuan ingilizce bilmiyorum en kısa zamanda kursa başlayacağım. İngilizceyi az bilmem veya hiç bilmemem Vize görüşmesinde bir sıkıntı olur mu önceden bir sıkıntı olmuyormuş ,malum şimdi bazı değişiklikler getirildi bu yüzden elenirmiyim ?

• @gokayK şuan tüm kalbimle sana inanmak istiyorum 😂

• @akurtlar Elenmezsiniz, çeşitlilik vizesinde herhangi bir dil kuralı yok. Vize görüşmesini Türkçe yapabilirsiniz.

• @gokayK peki neden forumda geçen senenin 28000 lerde bittiğine dair paylaşım var tamamen kafam karıştı

• @erdembw DV2020’den bahsediyorsanız 28000’de bitmedi, ama 28000’e yakın bir case numarasında vize görüşmelerine ara verildi virüsten dolayı... ara verilmeseydi tüm DV2020 talihlileri vize alabilecekti.

• @erdembw, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gokayK peki neden forumda geçen senenin 28000 lerde bittiğine dair paylaşım var tamamen kafam karıştı

arkadaşlar henüz hiç bir şey yokken gereksiz yere kendinizi neden strese sokuyorsunuz 🙂 geçen yıl ve bu yıl tüm rakamlar current oldu 2018 de bir cut off var daha bülten açıklanmadan currentlar cut offlar havada uçuşmaya başladı :))) meraklanmayın hepiniz vizenizi alıp gideceksiniz hazırlıklarınıza odaklanın

• @gokayK Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers İmzanızı düzeltin isterseniz, DV 2021 talihlisi olarak case no 2021EUxxx şeklinde olmalı.

• Merhaba çok bilgisayar tecrübem yok öncelikle yanlış yerden sorduysam özür dilerim...

Ds 260 formunu doldurma aşamasında adres bilgilerinde takıldığım bir nokta oldu. ikamet ettiğimiz adresler bölümünü doldurduğum esnada ilk oturduğum adresle ilgili şu sıkıntı oluştu; ilk adresim gecekondu olarak değerlendirdiğimiz bir yerdeydi daha sonra burası şehir planlaması sonucu yıkılarak park ve etraflarına binalar yapıldı, eski adres ile şimdiki adres değişik ve ben hangisini girmeliyim bilmiyorum, adresi tam hatırlamıyorum da ne yapmalıyım? e devlette bu adres gözükmüyor ayrıca...
    saygılarımla, teşekkürler.

• @cckayra e devletten eski adresleriniz resmi olarak gozukuyor o adresleri girdiginiz surece baska adres girmenize gerek yok

• @tolgahansahin İlk oturduğum adres gözükmüyor yalnız nerden baksanız 25 yaşına kadar civarı o adreste oturmuştuk yazmayınca sorun olmaz mı?

• Herkese selamlar....

Kazanan arkadaslari tebrik ediyorum...

Lutfen teknik ve detay sorulari sakin sosyal medyada youtube da vs boy gosteren kisilere sormayin 🙂

En iyi bilgi yazili bilgidir... Sizler yazdikca o bilgiler artacak ve bir baskasi da ondan faydalanma imkani bulacak... Dogrulugu kantilanmis bilgileri yazili mecralarda paylasmaktan lutfen geri duymayin...

Psikolojik surecler, yasam standartlari vs gibi, okumaktan ziyade gorsel olarak desteklenmesi gereken surecleri ise sosyal medyanin diger kanallarindan arastirmak yanlis olmaz elbette...

2017 kazanani bir arkadasiniz olarak, hepinize burada mutlu bir hayat diliyorum...

• Giris yaptiktan sonra green card gelmesini bekleyemezsek (okul devamsizligindan dolayı) mecbur adres gonderdigimiz kisi kargoyla turkiyeye gonderecek fakat kaybolma ihtimali nedir? Sonucta ucakta yuzbinlerce kargo geliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |