Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir denir yani,, uberden geçmeyen gcardlıda ne bileyimm biraz eksiktir 😂 ilk işimiz illlaki onlar zaten sonrası kısmet duruma bakıcaz artık abi sağolasın ben kaçar şimdilik yine görüşmek ümidiyle hayırlı geceler..

ben geçemicem eğer kazanırsam gc yi çünkü araba sürmeyi bilmiyorum daha 😃

Ben öğretirim sana. 3 günde trafiğe çıkartırım seni alim Allah.. Benim araba kullanmayı öğrettiğim insanlar henüz kaza yapmadı.

• ⭐⭐⭐

@Rhonster allaaah hemen öğrenn bence orada sıfırdan ehliyet almak nasıldır bilmiyorum amerikalılar parkı falan nasıl öğretiyor bayırda dur kalk var mı acaba 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster allaaah hemen öğrenn bence orada sıfırdan ehliyet almak nasıldır bilmiyorum amerikalılar parkı falan nasıl öğretiyor bayırda dur kalk var mı acaba 😂

@ibrahimasar abimin yanına gideyim öğretecekmiş bende yapmam zaten abi bu arada kaza daha doğrusu %99 benden kaynaklı olmaz çocukken bisiklet sürerken bile 3 metre gidince ayağımı yere koyan biriydim 😃 baya tik im bu konularda 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster berçem çekdar kanalında vardı ehliyet alma videosu da direk sınavı anlatmışlardı önceki süreci konusunun altında anlatılmıştır illa bakmak lazım, haydi sizede hayırlı geceler ekrem bey 💁🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster berçem çekdar kanalında vardı ehliyet alma videosu da direk sınavı anlatmışlardı önceki süreci konusunun altında anlatılmıştır illa bakmak lazım, haydi sizede hayırlı geceler ekrem bey 💁🏻

izlemiştim eyalet eyalet değişiyor sınavlar. sizede iyi geceler.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar abimin yanına gideyim öğretecekmiş bende yapmam zaten abi bu arada kaza daha doğrusu %99 benden kaynaklı olmaz çocukken bisiklet sürerken bile 3 metre gidince ayağımı yere koyan biriydim 😃 baya tik im bu konularda 😃

Kırar alırız o tiklerin hepsini, gözü keskin, çevrenin farkında, 2 km ileriyi 1 km geriyi ve 150 şer metre sağı ve solu kontrol edebilen bir formula1 pilotu yaparız seni. Bu yaz onlarca kişi duydum gece ve ya gündüz domuza çarpan. Ben bir kez karşılaştım. 20 metre kadar önümde karanlıkta direk çıktı yola kocaman 3 tane. yürümüyor da hayvanlar. Yavaş yavaş geçtiler karşıya, sonuncunun kuyruğunu elledim anla yani durduğum mesafeyi.. 4 olsalardı iş değişirdi tabi.. 🙂

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Oldukça kolay. Türkiyedeki gibi dubaların arasına falan öyle paralel park ettirme falan yok. DMV çalışanıyla beraber trafiğe çıkıyorsunuz. 5 bilemedin 10 dakika sürüyor. Sürüşe çımadan önce aracın belgeleri kontrol ediliyor. Silecekleri çalıştırmanız, stop lambalarını yakmanız, vs gibi aracın aksamlarının düzgün çalışıp çalışmadığını anlamaya yarayan talepler geliyor. Ardından trafiğe çıkıyorsunuz. Sağa dön, sola dön, ışığa denk gelirsen kırmızıda dur derken gelip aracı Türkiyedekilere kıyasla epeyce geniş sayılabilecek park alanına park ediyorsunuz. Hepsi bu. 🙂

Edit: Yazım yanlışları düzeltildi. Nedense şu tuşlara bir düzgün basmayı beceremiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells çok teşekkürler. dosya numarası değişmiyorsa neden herkes hızlı gönderilmesini söylüyor?

Cunku dosya numaranizin kucuk olmasi veya degismemesi tek basina bir anlam ifade etmiyor. Sadece bir DS-260 formu doldurursaniz gocmenlik islemlerini baslatabilirsiniz. Vizeyi, cekilisten secilenler degil, cekilisten secilip DS-260 formunu dolduranlar aliyor.

Siz de takdir edersiniz ki, formu gonderdiginiz anda tum islemler bitmiyor, o ay 15.000'lere mulakat tarihi veriliyorsa, sizin 15.000. sirada olmaniz tek basina onemli olmuyor, mulakat almak icin ayni zamanda DS-260 formunuz tam bir sekilde doldurulmus olmali ve KCC'ye gonderilmis olmali, ayrica KCC, DS-260 formunun tam oldugundan ve mulakat icin gerekli belgeleri toplandiginizdan emin olmali... Ancak o zaman bir mulakat tarihi alabilirsiniz.

Şimdi kazananların numaraları 2021DVxxx1000 diye gidiyor. DS-260 gönderim sırasına göre de Case Number veriliyor. Sonra bültenlerde açıkladıkları bu case number lar mı? Yani erken ve doğru DS-260 doldurduğumuzda çekilişte çıkan sıranın bir özelliği kalmıyor mu.. Kafam karıştı..

Case number, yani dosya numarasi sizin cekilisten secilme siraniz... Yani yazdiginiz 2021EU00001000 dosya numarasi oluyor... DS-260 formunu ne zaman gondereceginiz bu numarayi degistirmiyor.

• Bir allahın kulu şu adamlara dosyayı erken göndermek sadece kendi çağırıldığın grubun içinde erken randevu tarihi alabilirsin demedi

• @Selim-kocer-0, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Az önce Kadir abinin videosunu izledim @semavi bür soru üzerine grencard kazanım anısını anlattı cok güzeldi insan etkilenmiyor değil.

Biz burada olmaktan çok mutluyuz ... Bunu anlatmaya çalıştım...

• Günaydın gencler.gene gece muhabbeti patlarmışsınız.safak 11 diyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34 @crazycells en altında çok ufak yazılar var orada paket indir yazısına tıkla indir orada ds260 türkçe açıklaması var hazırla dursun ds 260 açılınca kopya yapıştır yaparsın vize basma ve sağlık raporu hariç her bilgi var yeter ki aramalısın istemelisin

• Merhaba Arkadaşlar;

Yeni konu açmak yerine buradan sorumu sormayı tercih ediyorum. Umarım gerekli cevapları alabilirim. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Ben şu an da KKTC de çalışmaktayım. Yaklaşık 1 yıl olmak üzere. İkametgahımı haziran ayı içerisinde buraya alacağım. Bu durumda KKTC de galiba USA vize ofisi bulunmakta. Ben adresimi KKTC yaptıktan sonra mülakatlara buradaki ofiste girebiliyor muyum? TR ye gitmeden. Ve bütün işlemlerimi buradan gerçekleştirebiliyor muyum? Tabi ki GC çıkarsa 🙂
    Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak isterim. Eğer KKTC den oluyorsa Süreç nasıl işliyor ??? gibii

İyi forumlar.

• @thestars, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Foruma üye sayısı: 8.1k
    Bu konuya mesaj gönderi sayısı: 16.3k
    2020 Tüm Türkiye'den GreenCard çıkan sayısı : 2700
    Aktif forum üyelerinden GC kazanan sayısı : <10
    Çıkma ihtimali : %1 ile %1.1 arası..
    Forumda geyik yapanlara çıkma ihtimali : %0.00125

Yapılan geyikler, gidince şu işi yapacağım diyenler, X eyaletinde çalışacağım deyip deli gibi gece güdüz Amerika rüyasıyla yanıp tutuşanlar... BİRAZDAN ÇOK DAHA FAZLA ABARTMIYOR MUSUNUZ ? Bakın üzülürsünüz!! Yapmayın akışına bırakın..

Bu nasıl bir şey biliyor musunuz ?

Başvuruyu yapacaksın, başvurduğunu unutacaksın.. Sonuç gecesini bile unutacaksın, sonuçlardan 1 ay sonra dur lan ben GC'ye başvurdum bi bakayım diyeceksin. Pat diye çıkacak..!!

Böyle gece gündüz istemekle olsaydı... Peh bro.. Hayat bi'gün o gün bu gün bro!! Anı yaşa.

Bozuk plak gibi sürekli aynı terane. Sanane derler adama. Kendi adına sevin veya üzül ötede.

• Az kaldı, umarım herkesin gönlüne göre olur. Bu sene o kadar çok istiyorum ki, sevmediğim bir işi yaptığım için (bankacılık) daha da çok çıksın istiyorum artık kurtulayım. ☺

• @sncr yazınız çok başarılı, tebrik ederim.

• @sncr Ne yazikki bu adapte yada oraya alışma sürcenini önceden tahmin edicek bir sistem yok keşke olsa.

Hatta sistem o kadar aptalca ki , bir doğruma yok , ve hatta hatta insanlar o kadar salak ki , lise diploması olmamasına ramen başvuran mı dersin , pasaport numarası sallayan mı dersin , ne yazikki oto kontrol yok .

Tek kontrol kazandıktan sonra,bu bencil insanların mülakatta elenmesi..

Kim bilir belki hakkıyla gitmek isteyen 1 kişinin önüne geçtiler...

Burada doğal kanun yok ne yazikki , tek olay şans. Doğada haytta kalmak için mücadele edersin , ortama ayak uydurursun ancak burada sağdece ŞANS...

• @AgeGuns
    Yazdığın iletiyi okuduğum andaki surat ifademin tarif edemem.

Pasaport numarası ve üniversite mecburiyetinden gereksiz ve çoklu başvuruların önüne geçilir sanılıyordum. Hayal kurmak bize göre değil bu coğrafyada. Yine mi hüzün yine mi keder ama artık yeter :DD

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Ne yazikki bu adapte yada oraya alışma sürcenini önceden tahmin edicek bir sistem yok keşke olsa.

Hatta sistem o kadar aptalca ki , bir doğruma yok , ve hatta hatta insanlar o kadar salak ki , lise diploması olmamasına ramen başvuran mı dersin , pasaport numarası sallayan mı dersin , ne yazikki oto kontrol yok .

Burada doğal kanun yok ne yazikki , tek olay şans. Doğada haytta kalmak için mücadele edersin , ortama ayak uydurursun ancak burada sağdece ŞANS...

Kardeşim biaz yavaş ol .bak milleti kırıyorsun.yazdıklarına dikkat et.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Ne yazikki bu adapte yada oraya alışma sürcenini önceden tahmin edicek bir sistem yok keşke olsa.

Kardeşim biaz yavaş ol .bak milleti kırıyorsun.yazdıklarına dikkat et.

Yok Turgut abi, adapte olamayan başvurmasın demiyor, yalan beyanla lise mezunu yada iş yeterliliği olmayan, pasaport numarasını yalan beyanla başvuranları diyor. Doğru diyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |