Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn şimdi bir şeyi de kestiremiyorum ki. sanırım girdi çıktı yapacağım elime kartlar gelmeden geri gelirim diye düşünüyorum. ondan sonra da durumu gözlemleyeceğiz artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells merhabalar. şimdi 18 temmuza kadar vize sürem var. ama mevcut durumlardan dolayı girdi çıktı yapıp 2 sene girişimi ertelemek istiyorum. şimdi bu formu 4 kişilik aile için doldurup toplam 2300 dolar para mı ödemem gerekiyor? hiç bir form doldurmasak bir sene sonra gitsek yine riske etmiş olur muyuz green card'ı?

Su konuyu okuyup kendiniz karar vermelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Ideal olani dediginiz gibi, ama zaten anne/babayi iceri alinca cocuklar da girebiliyor, o nedenle cocuklar icin re-entry permit almasaniz da (ideal olan almak olsa da) sorun cikmayacaktir bu nedenle...

• Ben de geçen ekimde başvurmuştum 6 ay doldu, hala elime belge veya red/kabul bildirimi gelmemişti. Şu siteden login olup kontrol edince aşağıdaki bilgileri görüyordum, ne anlama geldiğini anlamamıştım. Başvuru onaylandı belge basıldı anlamına geliyormuş. Bu bilgilerden sonra şuraya gönderildi gibi bir güncelleme gelmemişti.

Next Steps
    We will notify you if your document cannot be produced and provide any instructions.

11/08/2019
    We produced your Reentry Permit.

USCIS'le iletişime geçtiğimde 4 ay önce basıldığını ve nereye gönderildiğini göremediklerini söylediler. Daha önce konsolosluğa mail atmıştım ancak sanırım Ankara konsolosluğuna atmışım onlar da olumsuz dönmüşlerdi. İstanbul'daki konsoloslukla iletişime geçtim onlar belgenin ellerinde olduğunu ve gelip alabileceğimi söylediler. Bana herhangi bir bilgilendirmenin gelmemesi saçmalığı yüzünden süreç uzadı bu kadar.

• @rigsmaer bizim de 15 temmuzda vize süremiz doluyor biz haziran sonu gidip re entry başvurusu yapmayı planlıyorduk. Ancak re entry permit başvurusu yaptıktan sonra 40-50 gün arası abd de kalmak gerekiyor randevunun gelmesi parmak izi vs riske etmemek için girdi cıktı yapmak sorun olabiliyor diye biliyorum. Bu karışıklıkta Abd de o kadar süre kalmak cok akıllıca gelmediğinden bir aksilik olmazsa haziran sonu gidip 1 hafta kalacağız. Bu yıl için yapmış olduğumuz planı yine bir sorun olmazsa 2021 de uygulayacağız.

• @haleluja istanbuldaki konsoloslukla ne zaman iletişime geçmeye çalıştınız acaba? Ve rica etsem konsoloslukla iletişim kurduğunuz e-maili yazabilir misiniz? Teşekkürler

• @mulus 30 Nisan'da iletişime geçmiştim. İnceleyip dün cevap verdiler. Personel sayısını azaltmışlar cevap dönmeleri uzun sürüyor bu dönemde. Aşağıdaki linkten case no ve telefon numaranızı ekleyerek ulaşabilirsiniz. Konu kısmını diğer olarak seçmiştim.

• @mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells merhaba tekrar, dün gece myuscis üzerinden e-mail attım durumumu anlatan. Bugün cevap geldi, şöyle ki:

Regarding your immigration inquiry:

After reviewing your inquiry, we have determined that the case type you are inquiring about is not currently supported by the USCIS online filing system; therefore, please contact the USCIS Contact Center at 1-800-375-5283.

To check the status of your pending case, change your address, submit a service request, or check processing times, please visit our case status online page.

For general information about immigration processes, tools to help you prepare for naturalization, and resources to find citizenship preparation classes and doctors in your local community, please visit my.uscis.gov.

In the future, you can visit myaccount.uscis.dhs.gov to sign up for a USCIS online account where you can explore filing online, send us secure messages and get instant updates on the status of your case. You can see your account information and make inquiries any time and on any device.

En sonunda pes ettim ve verilen numarayı aramaya karar verdim. Yaklaşık 45 dakikalık bir telefon görüşmesi/mücadelesinde onayımın adres olarak beyan ettiğim ve ilk notificationın gönderildiği yere gönderildiğini (tahmin de etmiştik bunu zaten) ama alıcı bulunmayınca uscis'e geri geldiğini (data önceki notification posta kutusuna konmuştu, bu sefer kişiye mi teslim etmek istediler de alıcı bulamadılar acaba?🤨 ), şimdiki talebim neticesinde onay evrağım ve iznimin türkiyedeki konsolosluğa gönderileceğini ve iki hafta içinde konsolosluktan e-mail alacağımı öğrendim.

En azından bir şey öğrenebildim 🙂 Bu da bir gelişme 🙂 Şimdi 15 gün boyunca konsolosluktan e-mail gelmesini bekleyeceğim, eğer gelişme olmazsa tekrar aramayı düşünüyorum.

herkese merhaba, @crazycells kafam cok karisti yardimizina cok ihtiyacim var 😞

uscis'ten e-mail geldi biraz once, asagidaki sekilde:

Dear mulus:

On 04/30/2020, you or the designated representative shown below, contacted us about your case. Some of the key information given to us at that time was the following:

Caller indicated they are:
    -- Applicant or Petitioner

Attorney Name:
    -- Information not available

Case type:
    -- I131

Filing date:
    -- 10/28/2019

Receipt #:
    -- LIN-20-xxxxxxxx

Referral ID:
    ETCxxxxxxxxxxxxxx
    Beneficiary (if you filed for someone else):
    -- Information not available

Your USCIS Account Number (A-number):
    -- 00xxxxxxxxx

Type of service requested:
    -- Non-Delivery of Advance Parole

The status of this service request is:

U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) records indicate your Approval Notice was mailed to the address on file and the notice was returned as undeliverable by the United States Postal Service (USPS). We have requested the notice be resent to the address listed in our systems. You should receive it within 10-14 business days.

NOTE: A replacement Employment Authorization Document (EAD) card, Permanent Resident Card, travel document or any other USCIS authorization document will not accompany the duplicate approval notice.

NOTE: Please be sure you are registered to receive mail at the address listed in our systems. Your name must be physically placed on the mailbox. Keep the United States Postal Service (USPS) informed as to who resides at your address, especially when individuals with different last names receive mail at a specified address. This and failure to submit address changes are the two main reasons mail is returned to us as undeliverable.

We hope this information is helpful to you.

Online Services
    We offer many online services and tools to help you find the information you need. Please visit our Web site at www.uscis.gov for information about:

• Using our Case Status Online tool;
    • Signing up for case status updates;
    • Checking processing times;
    • Submitting an e-Request to inquire about certain applications and petitions;
    • Using our Office Locator;
    • Using InfoPass to schedule an appointment; and
    • Downloading forms.

Address Changes
    If you move, please provide us with an updated address. For more information about address changes, please visit our Web site at www.uscis.gov/ar-11, and click on Change Your Address Online.

For More Information
    If you do not find the information you need through our online services and need further assistance, you may contact our USCIS Contact Center at 1-800-375-5283 or 1-800-767-1833 (TDD for the hearing impaired).

****** mail bu kadar

"We have requested the notice be resent to the address listed in our systems." demesinden anladigim kadariyla mail gene benim sistemde yazili olan adresime gidecek!! dogru mu anlamisim sizce de!! 45 dk konustuk ve karsi taraf da maillerin istanbulda konsolosluga gonderilecegini soyledi bana, acaba bu sistemdeki adres diye konsolosluga gonderilmesinden mi bahsediyorlar??

neden bu kadar zor oldu benim bu evragi almam ya?? cok sinirlerim bozuldu artik 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

"We have requested the notice be resent to the address listed in our systems." demesinden anladigim kadariyla mail gene benim sistemde yazili olan adresime gidecek!! dogru mu anlamisim sizce de!! 45 dk konustuk ve karsi taraf da maillerin istanbulda konsolosluga gonderilecegini soyledi bana, acaba bu sistemdeki adres diye konsolosluga gonderilmesinden mi bahsediyorlar??
    neden bu kadar zor oldu benim bu evragi almam ya?? cok sinirlerim bozuldu artik

Bir sorun gorunmuyor, sadece sizi telefon konusmasi konusunda bilgilendirmisler, bu yaptiklari standart bir prosedur. Bence de adres derken Istanbul'dan bahsediyorlar.

• Crazycells merhaba
    ilk 6 ay için verilen vize ile ekim 2019 da giriş yaptık ve 1 Kasım 2019 da çıktık(Kartlarımızı Posta yoluyla arkadaşımız TR ye gönderdi). Nisan ayında tekrar giriş yapacaktık, uçak biletlerimizi aldık ancak mevcut covid salgını nedeni ile uçuşlar iptal edildi ve gidemedik. (THY uçak biletlerinin iadesini uçuş yasakları kalktıktan iki ay sonra ödemeye başlayacakmış bilgi). Biz nisan ayında girip re entry permit başvurusunda bulunacaktık ancak yapamamış olduk. Görünen o ki yakın zamanda covid salgını dünyayı ve özellikle de ABD yi kasıp kavuracak. Şu şartlarda gidebilmek mümkün görünmüyor. Gidilse dahi işsizlik Amerika'da da baş gösterdi. Hatta iş görüşmesi yapacağımız çoğu firma artık alım yapmıyor. Green kartımızı kaybetmemek için nasıl bir yol izlemeliyiz sizce? Yani velev ki her şey 2021 yazında normalleşmeye başladı ve biz son çıkışımızdan yaklaşık 2 yıl sonra giriş yapsak sorun yaşar mıyız yoksa covid nedeniyle anlayış gösterilir mi? iptal edilen uçak biletimizin çıktısı bir iyi niyet göstergesi olarak bahane için sunulabilir mi? Biz bu yılın Kasım ayına doğru USCIS a mail atıp salgın ve mevcut ekonomik koşullar, ABD deki işsizlik sıkıntısı nedeniyle gelemiyoruz diye bir mail atıp hakkımızı koruyabilir miyiz? Kulağımızın üstüne yatıp 2 sene sonra ben geldim deyince geri çevirmezlerse onu da yapabiliriz:))

Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018 buyuk ihtimal dediginiz gibi bu surecte giris yapamayan herkese anlayis gostereceklerdir. Siz yine de bu giris tesebbuslerinin ve tum yazismalarin kaydini tutun. Surec normalleye basladigi zaman da giris icin cok gec kalmayin. Herhangi bir sorun yasayacaginizi sanmiyorum, su an icin zaten elinizden baska bir sey gelmez.

• @verdal ben de aynı durumdayım. vizenin son tarihi 18 temmuz. o zamana kadar girdi çıktı yapmayı düşünüyorum fırsat çıkarsa. ondan sonra belki bir sene giriş yapmasam neden gelmedin sorusunu sormazlar diye umut ediyorum. ne dersiniz sayın @crazycells ?

• Merhaba, oncelikle covid-19 sebebiyle gelemeyen, ABD ye gelip yeni bir hayat kurmaya calisirken bizler gibi burada virus yuzunden evde mahsur kalan herkese gecmis olsun.. Ocak ayinda ABD ye giris yaptik ancak virus ve petrol sektorundeki sikinti yuzunden is bulmakta zorlaniyoruz. Ucuslar acilirsa agustos sonu gibi TR ye donup bir sure hersey duzelene kadar orada kalmayi planliyoruz. Bizim kafamiza takilan sorular:
    1- reentry permit icin covid-19 yuzunden is bulamama gerekcesini yazmayi planliyoruz, bir sorun yaratir mi?
    2- basvuruyu yarin yapacagiz ,biz bir aksilik olmazsa agustos sonuna kadar evrak ABD adresimize gelir mi , yoksa direk Ankara Konsolosluguna mı istesek?
    3- Reentry ile 2 yil sonra giris yaparken yaninizda kanitiniz olsun deniyor, biz covid-19 u soylersek sikinti yasarmiyiz giriste?
    (yazim icin kusura bakmayin klavye TR degil)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@verdal ben de aynı durumdayım. vizenin son tarihi 18 temmuz. o zamana kadar girdi çıktı yapmayı düşünüyorum fırsat çıkarsa. ondan sonra belki bir sene giriş yapmasam neden gelmedin sorusunu sormazlar diye umut ediyorum. ne dersiniz sayın @crazycells ?

sorabilirler 🙂 sorulara makul cevaplar verirseniz sorun yasama ihtimalini dusurursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supermario, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, oncelikle covid-19 sebebiyle gelemeyen, ABD ye gelip yeni bir hayat kurmaya calisirken bizler gibi burada virus yuzunden evde mahsur kalan herkese gecmis olsun.. Ocak ayinda ABD ye giris yaptik ancak virus ve petrol sektorundeki sikinti yuzunden is bulmakta zorlaniyoruz. Ucuslar acilirsa agustos sonu gibi TR ye donup bir sure hersey duzelene kadar orada kalmayi planliyoruz. Bizim kafamiza takilan sorular:
    1- reentry permit icin covid-19 yuzunden is bulamama gerekcesini yazmayi planliyoruz, bir sorun yaratir mi?
    2- basvuruyu yarin yapacagiz ,biz bir aksilik olmazsa agustos sonuna kadar evrak ABD adresimize gelir mi , yoksa direk Ankara Konsolosluguna mı istesek?
    3- Reentry ile 2 yil sonra giris yaparken yaninizda kanitiniz olsun deniyor, biz covid-19 u soylersek sikinti yasarmiyiz giriste?
    (yazim icin kusura bakmayin klavye TR degil)

1. ABD'de is bulamadiginiz icin demeyin bence, cumleyi daha farkli yazin.

2. Zamanlamaya gore karar verebilirsiniz, konsolosluga istemek makul bir karar bence de.

3. yeni gocmen oldugunuz icin sorun olacagini sanmiyorum.

• @crazycells bu sürecin sıkıntı çıkarmasını istemiyoruz. örnek geçerli sebep olarak ne yazabiliriz? en geçerli sebepler ne olabilir yardımcı olabilirseniz çok seviniriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supermario, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells bu sürecin sıkıntı çıkarmasını istemiyoruz. örnek geçerli sebep olarak ne yazabiliriz? en geçerli sebepler ne olabilir yardımcı olabilirseniz çok seviniriz

kullanacaginiz nedenler sizin hayatiniza bagli. Siz en mantikli buldugunuz nedeni yazabilirsiniz, basvuru konusunda sorun cikacagini sanmiyorum; ama ilerde vatandaslik sirasinda is bulamadiginiz icin abd'den cikmis olun istemedim sadece...

• teşekkür ederim 🙂

• @crazycells merhabalar, gün içinde Austin'de aynı evi paylaştığım arkadaştan Whatsapp mesajı aldım. Evet, USCIS postamı gene Amerika'daki adrese yollamış.. 😠 daha fazla uğraşmak da istemiyorum, posta bir şekilde ulaşmış çünkü. USCIS yetkilisiyle telefonda konuşurken "Türkiye'deki ABD konsolosluğuna postalanmasını istiyorum" talebimi doğru ilettiğimden eminim, onlar da çünkü "evet anladık gerizekalı değiliz"e bağlamışlardı bir süre sonra 🙂 Ama artık ne olduysa USCIS bu re-entry formunun bana olaylı bir şekilde ulaşması için bütün ekibini seferber etmiş gibi hissediyorum, saldım artık...

Şimdi size sorum şu: Şu anda Amerika'dan Türkiye'ye posta gönderimi konusunda bir sıkıntı olur mu? Tedbirli davranmakta fayda var ve forumdan takip ettiğim kadarıyla da siz ülkelerarası posta yoluyla evrak gönderilmesini tavsiye etmiyorsunuz hani kaybolur başına bi iş gelir vs. diye (çok mantıklı). Ama daha başka bu evrağa ulaşma yolum yok, ne yapacağımı bilemedim.

Valla resmen Amerika beni hemen taşınmadım diye cezalandırıyor gibi hissediyorum.. Daha mantıklı bir açıklama bulamıyorum 😜 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus aynen 🙂 bu nedenle yapiyor olabilir...

Tabii her postaya verilen belge kaybolacak diye bir durum yok, ama normal bir postanin kaybolma ihtimali ne kadarsa bu belgeninki de o kadar olacak 🙂

Su durumda Fedex veya DHL'yi kullanarak tek seferde ve express olarak kartinizi almanizi tavsiye ederim, biraz daha pahali olabilir ama ne kadar hizli ve tek muhattap ile bu aktarimi gerceklestirirseniz sorun cikma ihtimali azalacaktir.

• @mulus Gelen bir tanıdığınızla da getirtebilirsiniz nasılsa 2 yıl kadar süresi oluyor illa ki bir kişi gelir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |