Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

herkesin gözü aydın o zaman

• @Muhtaradana merhaba, ben de elçiliğin formu üzerinden vize süremin çok yakın bir sürede sona ereceğini belirtip vize yenileme yada süre uzatımı talebinde bulunduğumda aynı cevap ile geri dönüş yapmışlardı. Artık ben de normalleşme sürecine bir an evvel geçilmesini ve executive order kararının tekrarlanmamasını ümit ederek randevu almayı bekliyorum. Hakkımızda tekrardan hayırlısı...

• @hadiharmandar teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

eylulden sonra mulakatlarin durdurulduğu tarihten başlayacağı tarih arasındaki geçen süre kadar + gün koyacaklarini umut ediyordum, fakat aşağıda kcc den alinan bir cevapla belliki bu sürecin bedelini sanki covid 19'u dv2020 talihlileri geliştirmişcesine ödetecekler gibi.

boyle bir beklentiniz olmasin sayin @mkonca , daha once de dedigimiz gibi bu tarihler yasalarla belirlenmis ve degistirilmesi cok kolay degil. Bu konuda resmi makamlardan aciklama gelmedigi surece boyle bir beklentiye girmemiz cok yanlis olur.

• @rodin rica ederim

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠️ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠

Elinde vizesi olup Amerika'ya ilk girişini yapamamış vize sahipleri için Thy konsolosluk aracılığıyla direk tahliye uçuşları düzenleyecek

İstanbul (IST) - New York (JFK) - 14 Mayıs Perşembe 14:40
    İstanbul (IST) - Chicago (ORD) - 15 Mayıs Cuma, 16:05
    İstanbul (IST) - Houston (IAH) 16 Mayıs Cumartesi saat 14:05
    16 Mayıs Cumartesi saat 18: 30'da hareket eden İstanbul (IST) - Miami (MIA)

Uçuşlara katılmak isteyen vize sahipleri aşağıdaki formu ivedi doldursun lütfen⬇

Mülakatını tamamlayıp pasaportunada vize basılan Korona dan dolayı gidemeyenler veya yasak süresince vize süresi dolacak kişiler için çok büyük bir fırsat ama sanırım çoğu kişi bu iletiyi görmedi yada haberleri yok.
    Bence böyle bir şansı kaçırırlarsa çok kötü olur, bunu vizesi olupta gidemeyenlere muhakkak duyurmamız lazım.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠️ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠

Elinde vizesi olup Amerika'ya ilk girişini yapamamış vize sahipleri için Thy konsolosluk aracılığıyla direk tahliye uçuşları düzenleyecek

İstanbul (IST) - New York (JFK) - 14 Mayıs Perşembe 14:40
    İstanbul (IST) - Chicago (ORD) - 15 Mayıs Cuma, 16:05
    İstanbul (IST) - Houston (IAH) 16 Mayıs Cumartesi saat 14:05
    16 Mayıs Cumartesi saat 18: 30'da hareket eden İstanbul (IST) - Miami (MIA)

Uçuşlara katılmak isteyen vize sahipleri aşağıdaki formu ivedi doldursun lütfen⬇

@Muhtaradana bunu GC ile ilk giris yapamayanlar, GC sahiplerinin Amerika disinda kalis surelerinde de paylasabilir misiniz. Orayi takip edenlerden kaciranlar olmus olabilir. Tesekkurler

• @Erkangeziyor bak seyahat açılmış

• @cnpist tamamdır paylaşıyorum, hatırlattığınız için teşekkür ederim

• @ahmeter32, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor bak seyahat açılmış

Kesin degilmis daha, çeşitli söylentiler dönüyor. Form doldurup sonuc gelmeden bilemeyiz. Bazıları ucaga almayabilirler falan diyor. Resmi bi yerden net bilgiler almak lazım

• @Muhtaradana Merhaba, onemli bilgilendirme icin cok tesekkurler.

Merak eden arkadaslara,
    THY ile gorustum, bilet satisinin Amerikan vatandaslari ve yasal oturum izni olanlar icin oldugunu ve iki kisi bilet ucreti yaklasik 1700usd oldugunu ogrendim. Gocmen vize sahipleri icin kendilerinde bir bilgi olmadigi ve ABD konsoloslugu ile gorusmemiz gerektigi soylendi.
    Geri donus icin sordugumda cagri merkezi gorevlisi; en yakin donus tarihinin su anda sistemde gozuken sekilde ucuslarin basladigi tarih olan 28 Mayis oldugunu soyledi, Temmuz'a kadar ABD ye olan seferlerin iptal edilmesi ile ilgili de THY tarafindan henuz net bir iptal aciklamasi gelmedigi icin hala bilet satisinin surdugunu soyledi.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sevgili mulakat bekleyen DV2020 talihlisi arkadaslar,

hepimizin gorebildigi gibi DV2020 mulakatlari kisa bir sure icine sikisacak; bu onumuzdeki donemde birilerinin vize alip birilerinin vize alamamasini su anda belgelerin KCC tarafindan onaylanmis olmasi veya olmamasi belirleyebilir. KCC, mulakatlari belgeleri tam olup onaylanmis kisilere verecektir oncelikle... O nedenle belgeleri gonderip onay emaili (Records indicate diye baslayan email) almamis arkadaslara tavsiyem, KCC'yi arayip belgelerinin alinip alinmadigini kontrol etmelerini saglamalari.

KCC elindeki listeye gore bunlari kontrol edip onay gonderiyor, bunu biliyoruz. Lakin su an hicbir sey yapmamis olmaktansa, en azindan belgelerin alinip alinmadigini onaylayabilirsiniz diye dusunuyorum. Belgelerin dogrulugunu onaylamaktan bahsetmiyorum, cunku bunu KCC siraya gore yapmak isteyecektir (tabii bunu da sormakta bir sakinca yok), lakin en azindan alindigini ve bu konuda bir sorun olmadigini bilmek bile su an onemli diye dusunuyorum. Eger telefonda kibar bir sekilde "Can you at least confirm the receipt of the documents, please?" diye sorarsaniz yardimci olacaklarini umuyorum.

Herkese bol sanslar ve sabirli beklemeler.

⚠⚠⚠⚠⚠ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar sayın @crazycells in bu uyarısını mutlaka dikkate alın, bugün arayan iki arkadaşımıza evraklarının kcc ye ulaşmadığını söylemişler

Kcc yi +16065267500 telefon numarasından arayıp, hiçbir dahili hatta bağlanmadan, konuşmanın sonlanmasını bekleyip operatöre bağlanın

Konuştuğunuz kişi evraklarınızla ilgili bilgi aktaramayacağını söylüyorsa, ertesi gün başka bir operatörle şansınızı deneyin

Evraklarınızın ulaşıp ulaşmadığını öğrenene kadar bu aramaları yapmanızı tavsiye ediyoruz

• @Muhtaradana
    Merhaba

Bugün biz de bu numarayı aradık. Görüştüğümüz kadın evraklarınızı göremiyorum, pdf olarak tekrar gönderilmeli dedi.
    Bunun üzerine [email protected] adresine evraklarımı gönderdiğim tarihleri (2 kez gönderdim), bana dönen otomatik maili gönderdim ve evraklarımın kontrol edilmesini istediğimi bildirdim.

Şu an KCC'den geri dönüş beklemekle birlikte sizce evraklarımı tekrar göndermelimiyim?
    Tekrar evrak gönderimi benim sürecimi uzatır mı? (Bu arada eğer tekrar göndermem gerekirse 3. kez göndermiş olacağım.)

• @coachella merhaba evraklarımızı [email protected] adresine göndermemiz gerekiyor, bu konu başlığının ilk iletisindeki talimatları okuyarak evraklarınızı tekrardan hazırlamalı ve [email protected] adresine tekrar göndermelisiniz

Şu anda evrak işlemeye ara verdikleri için sürecinize olumsuz bir etkisi olacağını zannetmiyorum, evraklarınızı gönderdikten sonra kcc yi mutlaka tekrar arayarak evrakların ulaşıp ulaşmadığını teyit edin lütfen

• @Muhtaradana selamlar, umarım her şey yolundadır. Evrak talep maili geldiğinde evrakları gönderip mart ayında evrak onay maili almıştık, sizinle aynı tarihte, sonra tekrar KCC yi arama ya da mail atma gibi bir şey yaptınız mı evrakları sormak için. En nihayetinde evrak onay maili almıştık, merak ettim siz naptınız diye?

• @gezgin34 ben 2 mayısta gönderdiğim emailde, 17 martta evrak onay e-mailini aldık ne zaman mülakat tarihi alabiliriz diye sordum

4 mayısta gelen cevap e-mailinde, sorgunuzun içeriğine cavap vermemiz için case numaranızı yazmalısınız diye bir cevap geldi(aslında tüm bilgileri yazmıştım), bu cevap gelince çok yoğun olduklarını düşünerek bir daha e-mail atmadım

• The House coronavirus aid package would also temporarily extend filing and other deadlines for noncitizens who are in the United States on temporary work visas, immigrant visas, or who have other types of status and work authorization that may expire during the pandemic. It would also allow green cards that were left unused in fiscal 2020 to be given out in subsequent years.

• @tekirlimon bizi kapsar mi boyle bir uzatma acaba

• @mkonca bu durum Amerika içi göçmenlik başvuruları için sanırım, aos yapan dv vizelerini kapsayıp kapsamadığı bahsedilmemiş fakat ben çalışma vize türünde olup greencard almaya çalışanlara yönelik bir uygulama olarak anladım

• @Muhtaradana Sevgili muhtaradana, Congratulations, documents received temalı maili aldıktan sonra bir şey gelmemesi üzerine mi siz mülakat tarihi için yazmıştınız? bunu yapmalı mı sizce? şu anda işlemler durduğu için ben de sabırla oturmuş bekliyordum ama ekstra bir mail yazılmalı mı dersiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |