Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @İrem-Güzel 😊ok.inşallah bir an önce açılır ve devam eder mülakatlar.

• @crazycells @Muhtaradana

bu cok ilginç. trol mu acaba?
    gerçekse eger konsolosluklar açıldığında mulakatlar devam edecek demektir.

Hi Simon
    I just finished my interview. After a few questions they said no any issues related to my answer and asked me to folow up with embassy after 60 days and handed me back my passport (due to presidential executive order). I think they will put my case on AP as u mentioned. Therefore do u think i still hope even they handed passport to me and wait for 60 days?
    Thank for ur feedback.

• Mulakatlarin yakin zamanda ulkemizde konsolosluklar acilirsa devam edecek mi teyit etmeye calisiyorum bende. Aisin sitesindeki duyuruya gore 60 gun sonra baslayacak tarzi bir ifade kullanilmis pazartesi gunu aisi aradim ve teyit etmeye calistim @Muhtaradana ile de paylastim hatta 2 farkli kisi ile konuştum. Biri devam edecek dedi biri konsolosluktan 60 gun boyunca göçmenler için herhangi bir islem yapilmayacagini teyit ettik dedi. Konsolosluga mail attim donus yapilmadi
    Daha doğru bir bilgi alan olursa paylasirsa harika olur.

• @İrem-Güzel Eğer bu haber doğruysa tüm olan bitene rağmen güzel bir gelişme sayılır. En azından mülakatlarda yigilmalarin önüne geçilir bu şekilde. Executive orderin süresi bittikten sonra tek yapılması gereken pasaportlar vize basmak olur. Neden olmasın? Umuyorum bizleri mağdur etmeden bir çözüm yolu bulurlar. Bu arada benim merak ettiğim başka bir husus da executive orderin kaç kere uzatılabilecegi. Yani 60 gün bittikten sonra Trump bir kez daha uzatirsa bu Ağustos ayının sonu demek olur. Peki asıl merak ettiğim şey 3. kez uzatma hakkı var mı? İstediği kadar uzatabilir mi bu şekilde?

• @crazycells @Muhtaradana

dun KCC ye email attim, az once soyle bir cevap aldim... @Muhtaradana hocam attigim maili biliyorsunuz.
    Tam olarak yorumlayabilir misiniz?

Thank you for your inquiry.

After sending documents to [email protected], you will receive an automatic reply to your email.​ If there are no attachments, the auto reply explains there are no documents attached to the email.​ If there are attachments, the auto reply explains we received your email and are currently processing your documents.​ Please allow time for processing of your documents.​ Documents are processed in numerical order, based on lottery rank number.​ Once KCC has processed your documents, we will let you know if anything is missing or if we have received everything needed.

Due to the novel COVID-19 outbreak all interviews for the DV program have been suspended, it is undetermined when scheduling will resume.

Please monitor www.travel.state.gov for any updates and contact your DV embassy/consulate if you have additional questions.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Phyllis
    Diversity Visa Unit
    Support Contractor –LDRM/Lockwood Hills
    CA/VO/DO/KCC​ ​ ​
    Phone: (606) 526-7500
    Email: HYPERLINK "mailto:[email protected] mailto:[email protected] "[email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

Sent: Tuesday, April 28, 2020 9:21 AM
    To: KCC DV [email protected]
    Subject: 2020EU000380xx

Dear Sir/Madam,
    We have submitted our documents and got an auto-reply. However we have not received the confirmation email regarding the review of our documents.

From various communities we have heard that due to IT errors, some documents have not been received thus confirmation emails have not been sent.

In order to avoid confusion and double submission, we wanted to kindly reach out to you to confirm if our documents have been received or if there is a need for re-submission. You can find our case number and additional details below, as well as the first email sent.

Looking forward to hear from you.
    Kind regards,
    Principal Applicant Surname And Name:
    Case Number : 2020EU000380xx
    Date of Birth:
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability: TURKEY

• @mkonca Bu gelen cevap emailine göre evrak onay email gönderimide durdurulmuş görünüyor.

• @Muhtaradana Bilgilendirme için teşekkürler, Gönderildi.

• @ozlemc mülakata girenlere pasaportları geri verilip 60 gün sonra konsoloslukla irtibata geçin demelerini anlayamadım ama. AP YE bırakmak için pasaportunu alıp işlemesi gerekmiyor mu? Bende anlamadım bence kimse ne yaptığını bilmiyor. Artık hakkımızda hayırlısı.

• @İrem-Güzel Heryazılana inanmamak lazım.Bazıları yalan yanlış yazıyorda olabilir.Konsolosluk vize veremeyeceği biri ile neden mülakat yapsın? Bana pek mantıklı gelmiyor 🙈

• @İrem-Güzel evet bugün arkadaşlar bu durumdan haberdar ettiler sağolsun
    Biliyorsunuz Azerbaycan vatandaşı talihli arkadaşlarımızdan Gürcistan/Tiflis konsolosluğunda mülakata giriyor, bizim bu arkadaşlardan aldığımız haberlerde en yakın 25 Hazirana ertelenmiş mülakat tarihi bilgisini alıyorduk, yani nisan ve mayıs mülakatını almış talihlilere bu 60 gün süre zarfında mülakat tarihi verildiğini duymadık, kısıtlamaları 23 haziranda bitiyor biliyorsunuz

Amerikanın Gürcistan konsolosluğunun resmi sitesinde yazdığına göre Tiflis konsolosluğu göçmen vize dışında rutin vize işlemlerini durdurdu (b1-b2, j1, f1 vb..) Tiflis konsolosluğunda göçmen vize mülakatları yapılabilir yani(Ankara konsolosluğunda ise tüm rutin vize işlemleri durduruldu)
    20200429_174756.jpg

Bu mülakatını yaptığını söyleyen arkadaş simonun bloğunda geçen hafta bugünler için mülakata gireceğini söylemiş,simonun bloğunu takip etmiyorum ama kendisi ile ilgili ne case, nede hangi ülke vatandaşı olduğu bilinmiyor sanırım(bu bilgileri bilen varsa lütfen paylaşsın)fakat mevcut seyehat kısıtlamaları yüzünden büyük ihtimalle Gürcistan vatandaşıdır,buda Azerbaycan vatandaşı talihlilerin neden haziran ayına mülakat tarihi aldığını açıklar

Bu bahsedilen deneyimin sahte olup olmadığı bahsediken bloğa daha fazla kişi bu şekilde deneyim aktarırsa ancak doğrulanabilir

Ama bu deneyim doğruda olabilir, executive order kararları açıklandığında konsolosluklarda mülakat yapmanın önünde engel olmadığını sayın @crazycells ve @arnblt bahsetmişti
    Mülakatları yapma kararının konsoloslukların kendi kararı olduğunu başka bir mesajda @crazycells bahsetmişti

Bu senaryoda pasaportları geri vermeleri çok normal eğer 60 günlük yasak kararı uzatılmazsa veya mahkeme tarafından durdurulursa, konsolosluk bize basmak için bu talihli den pasaportu kendilerine göndermesini isteyecek (normalde Ap ye kalan talihlilere yaptıkları gibi)

• @Muhtaradana anladımm teşekkür ederim 🙏 ben AP ye kalanların pasaportunuda alıyorlar sanıyordum. Çok sağolun.

• @imgey hiç bu uzatma hesapları yapmadan, bugün şu güzel durdurma kararını alırız inşallah

Bugünlerde şu değişik Executive order kararlarını konuşmamız bile lazımdı

Artık biran önce normal gündemimize dönmemiz lazım

• @mkonca umarım trol değildir, bu ihtimali daha önce konuşmuştuk, bu şekilde mülakatlar mümkün ve iyi olur
    En azından hazirandan sonraki yoğunluğu azaltmış olurlar

• @İrem-Güzel hayır Mülakat sırasında Ap ye kalanların genellikle pasaportları talihliye geri verilir(AP nin çok kısa sürmeyeceği düşündüklerinde, pasaport sahibinin bu süre zarfında pasaportu ile seyahat yada başka işlemler için ihtiyaç duyabileceğini düşündükleri için geri veriliyor)

Diğer tüm belgeler sağlık raporu, fotoğraflar, sabıka kaydı, vukuatlı nufus kaydı, banka hesap dökümleri vb.. tüm belgeler konsoloslukta kalıyor

Burda pasaportun geri verilmesi ile sizi bu dönemde pasaportsuz bırakmamak amaçlanıyor

• @mkonca size standart otomatik cevap göndermişler, bundan ayrı bir mana çıkarmamak lazım,evrak onay işlemlerinin devam ettiğini beklememiz gerektiğini söylenmiş

Due to the novel COVID-19 outbreak all interviews for the DV program have been suspended, it is undetermined when scheduling will resume.

Burada bahsedilen askıya alınma, mülakatlar için söylenmiş bir ifade

• @Semihmete yok Semih bey, orada mülakatların planlamasını kastediyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel zaten 60 gun boyunca konsoloslugun pasaportu zapetmesi dogru olmazdi 🙂 insanlar pasaportlarini baska amaclarla kullanmak isteyebilir 🙂 vize basilacagi zaman gondermek daha dogru...

• @crazycells bencede düşünemedim sanırım:) şuan tek amaç o vizeyi almak ya kafamda mesela benimkini alsa uçuş personeliyim uçuşa katılamam. Ama düşünemedim sanırım bir yerde öyle okudum gibi geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@imgey, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Peki asıl merak ettiğim şey 3. kez uzatma hakkı var mı? İstediği kadar uzatabilir mi bu şekilde?

Baskan oldugu surece uzatabilir... Baskanlik secimleri Kasim'da yapilacak... Yeni baskan Ocak sonu goreve basliyor, genelde gelen baskanin yaptigi ilk is, eski baskanin executive order'larinin buyuk bir kismini kaldirmak oluyor...

Benzer Başlıklar

• 5
  • 330
  • 1
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |