Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @Semihmete bende bu sekilde anladim, vizesini alamayan biz değil, vizesi olup firsatini buldugunda gidecek olanlar degil mi is guc icin tehdit. Bu aciklamadan sonra firsat yakalayan giris yapacak, ama vizesini alamayip surecu dumur olmus biz mi tehdidiz?

• @ozlemc Tamamen siyasi show.Başka bir amacı yok.

• Bu Show bizi ciddi anlamda etkilicek. Artık gerçeklerle yüzleşmek lazım. Umutlarımızı kaybetmeyelim tamam ama gerçekleri de aklımızın bir kenarında tutalım. Durum çok aÇık..herkes için hayırlısı olsun. İnşallah son dakika güzel haberler gelir ve bizler için olumlu birşeylet olur.

• @crazycells ufak bir soru : vizesi basili olan ama saglik rapor suresi bu 60 gunde bitecek olanlara konsolosluk yeniden vize issue eder mi bu surede . tesekkkurler.

• @Mehmetturkan9185 nitelikli sağlık çalışanları abd de çalışması için h1ve bj1 vizeleri muaf .yeşil kart adayının mesleği ile alakalı değil

• ⭐⭐

@cnpist Türkiyeden yabancı hava yolları ile abd ye uçuş hala var. Hatta THY bile bu tahliye uçakları boş gitmesin diye yolcu götürüyor ABD ye. Ben 4 aktarmalı bir uçak gördüm nette. Bir arkadaşta İngiltere ye gitti

• @arnblt thy yolları abd vatandaşları ve yasal daimi ikamet edenlere bilet kesiyor.

• Birkac hafta once ABD vatandaslari icin yapilan online miting sizlerle paylasmistim..Vize memurun soyledigi suydu, bence haziran ayin sonu gibi konsoloslugun islemleri normalesir ( yanlis hatirlamiyorsam). Bana gore o bir ipucuydu, cunku bu kararnamenim sonu haziran ayin sonuna denk geliyor. Videoyu yeniden izlemek lazim bence. Icinde mesajlar vardir

• @arnblt bu arkadaşınızın ingilterede oturumumu var, nasıl ülkeden çıkmış bir kurumdan izin almış mı? detayları öğrenirseniz çok seviniriz

• @Adama-Coulibaly evet olabilir Tiflis içinde 25 Hazirana mülakat tarihi vermişler

• 60 gün süre sonunda, Sürecimiz kaldığı yerden devam etsede hayallerimiz çöp olmasa bari!!

• @Adama-Coulibaly ayrıca belki çok alakasız gibi gelecek ama en son açıklanan visa bülteninin D şıkkında da daha öncede aksaklıklar olmasına rağmen benim ilk kez gördüğüm bir late summer ibaresi vardı sanki biz sormuşuz gibi açıklama yapma gereği duydular bence kaba taslak bir fikirleri vardı tabi şimdi ne olur hiç bilinmez ama bir ümit işte 😊

• @Semihmete Bence 60 günün sonunda bu yasağı uzatmadan sessiz sakin vize işlemleri kaldığı yerden devam edecektir. Trump'ın bunu seçimler için yaptığını düşünüyorum. Çünkü tasarının elle tutulur bir yeri yok, zaten konsolosluklar kapalıydı ciddi etkili bir durum söz konusu olmadı

• @takvimcas late summer ibaresinin anlami nedir hocam

• @mkonca bana sanki d şıkkı late summer son visa bülteninde 21200 den 30000 bine case verdik önümüzde birikmiş dosyalar var hastalık o zamanda pandemi şekline girmişti sanki bir forecast verdiler ve bu işin bu sene için bitmeyeceği hakkında belki ufak bir mesaj olarak algıladım ben.Tiflisin 25 hazirana mülakat alması ne bileyim moğalistandan gelen mülakat haberi visa bülteninde tamam arkadaş elimde dosya var kapalı kalacaz ben bu sene cut yapayım dememesi yada 30binde açıkladıkları son bültenin üzerine 33 bin gibi az sayıda mayıs bülteni açıklamamaları bunların hepsi bu olumsuz günlerde benim nazarı itibarımda bir asset .

• @takvimcas yani current ihtimali veya daha yuksek numaralarin aciklanma ihtimalini ongoruyorsunuz? peki bu sene her seye rağmen 30 Eylül'de bu is biter mi

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Sayın @crazycells
    Burada bizim merak ettiğimiz konular

1. Elinde immigration vizesi olup ilk girişi yapmayanlar için bu kararlar bir engel mi?

2. Bu uygulama mülakatların olmasına engel olur mu?
      yoksa İran vatandaşlarına uygulandığı gibi mülakatlar normal olarak devam eder, muafiyet kapsamında olan sağlık çalışanları vb.. meslek gruplarına vize verilir(burada inisiyatif konsolosluğa bırakılmış sanırım) diğer talihlilerin işlemleri ise eğer olumluysa AP ye bırakılır, kısıtlama kalktığında ise vize onayları (İssued) gelmeye başlar
      Bu şekilde bir uygulama mümkün olur mu?

1. Engel degildir.

2. Evet, mulakatlara -istisnalar haricinde- engel oluyor.

Sec. 3. Implementation and Enforcement. (a) The consular officer shall determine, in his or her discretion, whether an immigrant has established his or her eligibility for an exception in section 2(b) of this proclamation.

60 gun boyunca konsolos gorevlileri bu maddelere gore kisilerin gocmen vizeye uygun olup olmadigina kanaat getirip buna gore vizeyi verecek. Dolayisiyla cekilisten kaynakli DV gocmen vizelerinin 23 Haziran'a kadar verilmeyecegini soyleyebiliriz.

Ama diger gocmen vizeleri (IR-1, IR-2, IR-3, IR-4, EB-5 ve bazi S vizeleri) verilmeye devam edilecek.

Amerikan ekonomisini GC lottery winners etkiliyor demekki... şaka gibi, bu adama dur diyecek hic kimse yok mu dur acaba, tweet ile ülke yönetiyor.

• @mkonca Visa bülteni görmek lazım.Neyin ne olacağını orda yazarlar.

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Sayın @crazycells kararnamenin uslübunu nasıl buluyorsunuz, çok ince düşünülmüş gibi duruyor
    Sanki mahkeme engel koymasın diye sadece dv vize görüşmelerini kapsam içine almışlar

Sizin okuduğunuz tepkiler nasıl, mevcutta bu executive order a itiraz edecek göçmenlik derneklerinden ve hukukçulardan bir açıklama geldi mi?

Sizce durdurulma ihtimali var mı?

30 gün içerisinde göçmen olmayan vizeler için kapsamın genişletileceği söyleniyor buna hangi vize türleri dahil edilebilir

Son olarak sizcede atılan tweet sadece kamuoyunu oyalamak ve kendine taraftar toplamak içinmiydi?

Sanırım başkan amacına ulaşarak başarılı oldu

Bence beklenilenden ve ilk ifade edilenden cok daha hafif sartlara sahip... Henuz reaksiyonlari bilmiyorum, bu gece bekleyelim; yarin daha net anlasilir...

Dediginiz gibi, etkiledigi az kisi arasinda maalesef DV surecindekilerin sayisi cok fazla (en azindan Turkiye icin). 50 gun icinde Disisleri Bakanligi kararnamenin uzatilip uzatilmayacagina dair baskana fikir bildirecek, 30 gun icinde de gocmen olmayan vizelerin bundan etkilenip etkilenmeyecegine dair fikir bildirilecek.

Zaten bu surecte calisan konsolosluklarin sayisi kisitli, o nedenle amacsiz, kendi hatalarinin gormezden gelinip baska konularin konusulmasi icin tasarlanmis bir kararname gibi duruyor 🙂

Belki bu kararnamenin mahkemeye tasinmamasi hepimiz icin en iyisidir, cunku mahkemeye tasinirsa Trump isi cocuk oyununa cevirip israrla ayni kararnameyi onumuze getirebilir, hazir konsolosluklar kapaliysak show'unu yapsin, konsolosluklar acilinca kenara cekilsin...

Peki bu karar GC süreci ile ilgili çalışan back offis'in çalışmalarını tamamen durdurur mu?

Benzer Başlıklar

• 5
  • 13
  • 26
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |