Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @merilon Onayı ne zaman aldınız ? Case numaranız kaçlarda?

• 28xxx corona öncesi hafta

• @merilon, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaşlar,
    Bı soru sormak isterim.evrak onay maili aldım.randevu için elçilik mail gönderecek dogrumudur.yoksa aisten bizmi oluşturuyoruz?

Onay maili adiktan sonra numaranizin current olan cut-off 'da olmasini bekleyeceksiniz, bültenlerden takibini yapabilirsiniz. Sinrasinda mülakat icin konsolusluktan randevu maili alacaksınız.

• @zinos
    Merhaba, [email protected]'dan randevu kayıdı için mail aldım. Numaram henüz current değil, bu mailin numaram current olduktan sonra gelmesi gerekmiyormuydu? Dolandırıcı olduğunu zannetmiyorum çünkü bir, dosya numaramı biliyor, iki, yönlendirdiği site https://ais.usvisa-info.com/tr-TR/iv/users/sign_in

• @Deancorll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos
    Merhaba, [email protected]'dan randevu kayıdı için mail aldım. Numaram henüz current değil, bu mailin numaram current olduktan sonra gelmesi gerekmiyormuydu? Dolandırıcı olduğunu zannetmiyorum çünkü bir, dosya numaramı biliyor, iki, yönlendirdiği site https://ais.usvisa-info.com/tr-TR/iv/users/sign_in

30K 'lık dilim içerisindesiniz, Current olmuşsunuz işte randevu için konsolosluğun çalışmaya başlamasını bekleyeceksiniz diğer arkadaşlar gibi.

• @Deancorll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@zinos

Imzanizda EU19k yazmissiniz, zaten gecen ayler current olanlar arasinda dosya numaraniz

• @miralam Evet bunu bugün büyük bir panikle farkettim. Randevu tarihini söyleyen mail KCC'den gelmediği için farketmemişim. Bulletin'de de bu ay için 15,800 gösteriyordu o yüzden pek dikkat etmiyordum. Sanırım Bulletin'e yanlış bakıyormuşum

• arkadaşlar selam,

case number 22k'lardayım ve current oldum. Green card'a başvururken türkiye'deydim ve ankarada girecektim mülakata ama şuan ingiltere'de yaşadığım için londra'da gireceğim bu nedenle ceac.state.gov da case no kontrolu yaptığımda in transit yazıyor.

"U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    In Transit
    Immigrant Visa Case Number: 2020EU22xxx

Your case is in transit to the Consular Section. Your interview date was provided to you by the National Visa Center"

bu nedenle Ais kaydı oluştururken üyeliktek sonraki adımda "I have received a letter to register or schedule a Diversity Lottery visa appointment" seçeneği bende aktif değil.

ne yapmalıyım ?
    şimdiden teşekkürler

• @yigitsagun yanlış anlamışım pardon, ben mülakatınızı ingiltereye almak istiyorsunuz zannettim ilk önce

Ais ile ilgili probleminiz kendilerini arayarak giderebilirsiniz

For service in English:
    Open Monday - Friday, 7:00 to 19:00 local time.

Local Numbers
    Belfast: +44 28 9568 0208

London: +44 20 3608 6998

Email
    [email protected]

• Tekrardan merhaba, green card icin butun islemlerim sonuclandi. Vizem verildi. Ancak corona virusten dolayi gidemedim. Ve vizem 22 mayista bitiyor. Her yere mesaj attim ve kesin bir donus olmadi.

Moralim bozulmus durumda ne yapmam gerekitoe bilmiyorum. Eger ayni durumda olan varsa ve bu konu hakkinda bilgi verecek biri varsa paylasirsa sevinirim

• @myxo11 kesin bir bilgi istiyorsanız bu ortamda çok kolay değil, ancak biraz daha detay verebilirseniz fikir üreteb,liriz. Örneğin aldıüınız vize gereği 22 mayısa kadar ABD ye giriş yapmanız gerekiyor ya o girşiniz kesin giriş mi olacaktı yoksa bir giriş çıkış mı yapacaksınız ?

• @arkben tesekkur ederim. Konsolosluk bana acmamam gereken bir zarf verdi onun teslimini yapmam gerekiyor. Yani giris cikis yapacagim. Vize ustunde IV expires on 22 mayis gozukuyor. Ancak vizenin altinda da upon endorsement serves as temporary I-551 Evidencing residence for 1 year yaziyor.

Bu durum biraz kafami karistirdi

• şimdi bu yazdıklarım sadece ben olsaydım ne yapardım şeklinde olacak : 22 mayısa kadar ABD ye gider , girişimi yapar , hemen ertesi gün geri dönerdim , girişte zarfınızı alacak görevli , zarfı açacak, sisteme girişinizi yapacak , eğer green card ücretini de yatırdıysanız , otomatik olarak kart basım süreciniz başlayacak. O girişten sonra orada kalmanızı gerektirecek bir durumunuz olmayacak. Bundan kazancınız şu olacak, girişte pasaportunuza basılacak vize ile green cardın sağladığı tüm haklardan 1 yıl boyunca zaten yararlanacaksınız, ve 1 yıl süre kazanacaksınız. Gelişmelere bakarsınız , ama bu 1 yıllık süre en azından ilk 6 aylık süreden az daha esneyebilir bir süe. Dönüp ABD de evrakların gönderileceği adresinizden gelecek mutlu haberleri bekleyebilirsiniz. AMA AÇIKÇASI 22 MAYIS VİZE BİTİŞ TARİHİ, BUNU ÖTELEYEBİLİR MİSİNİZ ÖTELETEBİLİR MİSİNİZ, bunu bilmem, bilen varsa da zaten yazar yorumlarını.

• @arkben evet Ben de sizin gibi dusundum. problem olan ucuslarin mayis sonuna kadar turkiyeden iptali. Bu durumdan dolayi elimden olmayan birseyden dolayi gidemiyorum. 😞

• @myxo11 Sizin durumunuza benzer olan arkadaşlar 20 gün önce hatta bazıları son uçak ile gitti.Siz neden gitmediniz 🤷♂️ Şimdi ne olacağı belirsiz bir duruma düşmüşsünüz.

• dediğim gibi ben olsaydım ne yapardım şeklinde yanıtlamaya çalıştım, vize sizin , elbette tercihlerde sizin. Çok değişik zamanlardan geçiyoruz, ne şekile evrileceği de belli değil, ve elimde hazır vize varken (hem de bu kadar değerli bir vize) acaba şöyle olur mu bu kabul edilir mi vs gibi hususlar , hele ki ilk seferde sadece giriş çıkış yapacaksam , benim düşünmeyeceğim konular. Houston a giderdim , girişimi yapardım, hemen havaalanında Marriot otel var , 1 gece kalır ertesi gün dönerdim... her şekilde yolunuz açık, şansınız bol olsun. PARDON KATAR HAVA YOLLARI konusunda emin olamadığımdan sildim...ama sözlerimin ana fikiri aynıdır

• @myxo11 Tek alternatif Belarus Havayolları bildiğim kadarıyla.

• Hepinize cok tesekkur ederim. Yardimci oldugunuz icin

• @oez Qatar airways var

• Bu ucuslarin 20 mayisa kadar durdugu soyleniyor. Malesef

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |