Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana Hayir Ben o evraklari hala gönderemedim,,Bu aldigim yazi ise KCC den gelen normal evrak isteme mailinin içinde vardi,,ondan sordum,Sormamin sebebi de 2 tane diger ulkelerden alacağim Police certificate hala hazir olmadi alamadim, ondan sormuştum,,

• @crazycells Anlaşildi Teşekkürler!!!

Peki, Visa Interview location daha sonra değiştirebiliyormuyuz DS-260 formunu tekrar açmadan..Mesela ben şuan Kendi memleketimdeyim ve Turkiyeye gidemedim şu an ki durum boyle devam ederse.??

• umarim artik bir an once baslar surecte hayallerimiz tekrar berraklaşır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca birebir temas dışında tüm birimler çalışıyor. En son paylaştıkları yazı bu şekilde idi. Ondan dolayı @Muhtaradana dediği gibi açıklanır. Fakat açıklanması çok daha kötü çünkü yığılma artıyor. Bu sefer 27k olanlar onaylandı şimdi açıklanacak olan dosyalar içinde onay gelecek mülakat tarihi veremiyor çünkü birebir temas var bülten çok önemli değil yani

Bence; bir şeylerin çalıştığını görmek önemli, moral verici, gelecek adına umutlandırıcı olur, bunun için bültenin açıklanması güzel olacak öte yandan tabii ki de yığılma oluyor hayırlısı olsun bakalım.

• @Penka90 anladım, cevap için teşekkür ederim
    Sanırım case numaranız 44 binlerde, eğer evrak onayları 44 binlere yaklaştığında hala polis belgeleri elinize ulaşmamış olursa,sadece evrakların olanını gönderin, mülakat aşamasında eksik polis belgelerini görürseniz yeterli olacaktır

• @Penka90 evet değiştirebilirsiniz, o günler geldiğinde dosyanızın transferini bu sebeple isteyebilirsiniz

• @Fatih-Çelik Ais kaydına girip, randevumu kaçırdım butonudan yeni bir mülakat tarihi isteyin lütfen

• @Muhtaradana Merhaba, ais te randevumu kaçırdım butonunu bulamadım. Randevu tarihi geçtikten sonra mı görünüyor acaba? Randevu tarihim 20 Nisan. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

• @teonyc evet, randevu tarihinin geçmesi lazım20200411_153110.jpg

• @Muhtaradana Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca önümüzdeki hafta açıklayacaklardır, sürpriz bir sayı görebiliriz belki

Bültende de süreçle ilgili bir açıklama yapacaklardır muhtemelen

• @Muhtaradana KCC ye mail atma yoluyla yapiliyormu acaba?Tam olarak ne yapmam gerekecek detayli anlatabilirmisiniz!!!

• @Penka90 dosyanızın o gün nerede olduğuna bağlı ya Kcc ile iletişime geçeceksiniz yada konsolosluklarla, genellikle bu aşamada kcc yardımcı oluyor, eğer dosya konsolosluğa ulaşmışsa konsolosluklarlada iletişime geçmenizi söyleyebilirler, sizin makul bir sebebiniz olduğu için yardımcı olacaklardır

Aşağıdaki iletiye verilmiş cevaplarda, dv 2020 de mülakat yeri yanlışlıkla başka ülkeye verilmiş iki arkadaşımızın süreçlerini okuyabilirsiniz⬇

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/116325

• @bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca önümüzdeki hafta açıklayacaklardır, sürpriz bir sayı görebiliriz belki

Bültende de süreçle ilgili bir açıklama yapacaklardır muhtemelen

umarim süreci uzatirlar veya bu ertelemeleri mağdur etmeyecek şekilde düzenlerler veya dv2021 e kontenjan acmayip dv2020 yi zamana yayarlar veya dv 2021 ile birleştirirler. Var olan haklari yakacağına, talihlilerin umutlarini alt ust edeceklerine yeni talihli secmemeleri daha iyi olurdu. En azindan "talihli umutları" yok. Dv2020 talihlisi olmuş ve kendisini, ailesini hazırlamış insanlar var.

bu süreç belliki uzayacak ve surec uzadi diyelim dv2020 sürecini bu şekilde mi kapatacaklar? Temmuzda veya Ağustosta baslarsa süreç 30 Eylül'de bitti mi yani her sey. Dramatik, kontrolu alınamamış bu sürecin bedelini dv2020 talihlilerine mi ödetecekler? Yllik verilen vize kontenjaninin %20 si bile dolmamıştir, ne kadari doldu sayın hocam? @Muhtaradana

birde dv2021 var. dv2020 yi magdur edip dv2021 kontenjanini mi arttıracaklar? böyle olursa yazık.

tarihte buna benzer emsal bir dv sureci var mi? umarım ozenle yaklaşırlar dv2020 talihlilerine.

• USCIS 3 Mayis 2020de islemlere baslayacagini bildirmisti ve bugunde de confirmation olarak tekrar mail dusurdu.

• @mkonca daha üzülmek, telaş yapmak için çok çok erken 1 ayda süreç nasıl bu kadar negatif gidiyor gibi görünsede, önümüzdeki haftalarda, aylarda durum pozitife dönebilir
    DV 2020 vizeleri verilme son tarihi 30 Eylül 2020 bundan sonrası maalesef yok,süreç uzatılmayacak bunun dışındaki tüm seçenekleri aklımızdan çıkartmak iyi olur

30 Eylül 2020 den sonra DV2021 talihlileri için süreç başlar, kcc dv 2020 de az vize verdik dv 2021 de bu sayıyı artralım dermi, ben zannetmiyorum, süreçteki vizeyi yeterli göreceklerdir ama olursada dv 2021 talihlileri adına sevinirim

Zaten bir yılda verilen greencardlar içinde dv talihlileri çok büyük bir yer kaplamıyor

Yani tüm olası seneryolara karşı hazırlıklı olmak gerekiyor, mayıs bülteni düşük açıklansa yada bir geriye doğru gidiş olsa bile, nisan ayını saymazsak sürecin bitmesine koskoca 5 ay daha var, ben herşeyin çok iyi olacağına covid-19 un tüm dünyada yakın zamanda baskılanıp, konsoloslukların tekrar işlemlere başlayacağına inanıyorum

Diğer sorunuzda DV 2020 için dağıtılması düşünülen 54650 vizenin ne kadarının dağıtıldığını sormuşsunuz, şu anda 12271 vizenin dağıtıldığı görülüyor,10421 kişi vize almak için bekliyor gözüküyor, maalesef yakın zamanda kcc nin yaptığı bir güncelleme sonucunda ceac visa status check de tüm AP(İdari işlem) ler Refused(Red) gözüktüğü için Red ve ap sayılarını tam olarak bilemiyoruz

20200412_153133.jpg

• @Adama-Coulibaly sanırım açacaklar bu sefer

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Adama-Coulibaly sanırım açacaklar bu sefer

Tabiki de açacaklar, Mayıs ayı ilk haftası isler normale döner bence.

• @Adama-Coulibaly Hadi inşallah👍🏾

• Merhabalar arkadaşlar,
    Bı soru sormak isterim.evrak onay maili aldım.randevu için elçilik mail gönderecek dogrumudur.yoksa aisten bizmi oluşturuyoruz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |