Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba, kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum.
    2 seneye yakın Amerikan vatandaşı kız arkadaşımla ilişkim var, 6ay önce turist vizesi alıp gittim 4ay vakit geçirip geri döndüm ve 2ay baxı işlerimi halletmek için Turkiyede kaldım. 5 martta fransa aktarmalı los angeles uçuşuna istanbuldan bindim, fransaya geldim buradan uçuşumu gerçekleştiremedim kontuardaki bayanın söylediğigi kelimeyi heralde hayatımda hiç bir zaman unutamıyıcam. Bayan bana “U.S goverment don’t allow your boarding” dediğinde şok oldum. Ve 1-2 dakika sonra [email protected] dan mail geldi, mailde;

Konsolosluğumuz tarafından 3 Temmuz 2019 tarihinde tarafınıza verilen Amerikan vizesinin, Amerika Dış İşleri Bakanlığı tarafından iptal edildiğini bildirmek istiyoruz. Vizeniz bugün itibariyle geçersiz kılınmıştır.

Vizenizin verilmesinden sonra durumunuzda oluşan bazı değişiklikler nedeniyle Amerika Dış İşleri Bakanlığı vizenizi iptal etmiştir.

Amerika’ya seyahat etmek isterseniz, tekrar yeni bir Amerika vizesi almak için şahsen başvurmanız gereklidir.

10 yıllık turist vizemi iptal etmişler işin ilginç yanı mail adresindeki FPU yani Sahtecilikle Mücadele Departmanından gelmesi. Ne Amerikada olduğum sürece nede Türkiye geçmişimde hiç bi suça veya polislik durum yaşamayan, sicil kaydı temiz biriyim. Durumumdaki değişiklikten bahsedilmiş ama nedenini mail atmama rağmen cevap alamadım. Tahmininiz varmı?
    Bu gidişimde kız arkadaşımın adresini yazmıştım ve evlenmeyi düşünüyorduk ama maalesef hayal kırıklığına uğradık. Aynı tarihlerde arkadaşının arkadaşınında çalışma vizesinide iptal etmişler ve vürüsün başlangıç dönemleriydi.

Ne yapıcağımızı bilemiyoruz, nişanlılık vizesine başvursak süreç çok uzun 9-10 ayı bulmakta galiba. Tekrar turist vizesine başvursam büyük ihtimal vermiyecekler nedenini anlayamadığım bi şekilde ama başvuru yapasım var ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba herkese.
    Hepiniz umarim iyisinizdir... Benim icim daraliyor bekledikce, vaka sayisinin artisini gormek ekstra stress, evde oturmak da fena. Vize surecinde su doneme denk gelmek de ne bileyim... Ne sans ama 😞 😞
    Arkadaslar, bizim dosyamiz konsolosluk kapanmadan once ankaraya gelmisti ready yaziyordu. Simdi ben onlardan email almadan ds160 dolduramiyorum oyle degil mi?
    Bazi ulkelerde ready yazdiktan itibaren ds160 dolduruluyormus bizimkinden emin olmak icin size sorayim dedim, tesekkurler..

isterseniz konsoloslugun acilmasini bekleyin, ama su an doldursaniz da sorun olmayacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umutcum, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba, kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum.
    2 seneye yakın Amerikan vatandaşı kız arkadaşımla ilişkim var, 6ay önce turist vizesi alıp gittim 4ay vakit geçirip geri döndüm ve 2ay baxı işlerimi halletmek için Turkiyede kaldım. 5 martta fransa aktarmalı los angeles uçuşuna istanbuldan bindim, fransaya geldim buradan uçuşumu gerçekleştiremedim kontuardaki bayanın söylediğigi kelimeyi heralde hayatımda hiç bir zaman unutamıyıcam. Bayan bana “U.S goverment don’t allow your boarding” dediğinde şok oldum. Ve 1-2 dakika sonra [email protected] dan mail geldi, mailde;

Konsolosluğumuz tarafından 3 Temmuz 2019 tarihinde tarafınıza verilen Amerikan vizesinin, Amerika Dış İşleri Bakanlığı tarafından iptal edildiğini bildirmek istiyoruz. Vizeniz bugün itibariyle geçersiz kılınmıştır.

Vizenizin verilmesinden sonra durumunuzda oluşan bazı değişiklikler nedeniyle Amerika Dış İşleri Bakanlığı vizenizi iptal etmiştir.

Amerika’ya seyahat etmek isterseniz, tekrar yeni bir Amerika vizesi almak için şahsen başvurmanız gereklidir.

10 yıllık turist vizemi iptal etmişler işin ilginç yanı mail adresindeki FPU yani Sahtecilikle Mücadele Departmanından gelmesi. Ne Amerikada olduğum sürece nede Türkiye geçmişimde hiç bi suça veya polislik durum yaşamayan, sicil kaydı temiz biriyim. Durumumdaki değişiklikten bahsedilmiş ama nedenini mail atmama rağmen cevap alamadım. Tahmininiz varmı?
    Bu gidişimde kız arkadaşımın adresini yazmıştım ve evlenmeyi düşünüyorduk ama maalesef hayal kırıklığına uğradık. Aynı tarihlerde arkadaşının arkadaşınında çalışma vizesinide iptal etmişler ve vürüsün başlangıç dönemleriydi.

Ne yapıcağımızı bilemiyoruz, nişanlılık vizesine başvursak süreç çok uzun 9-10 ayı bulmakta galiba. Tekrar turist vizesine başvursam büyük ihtimal vermiyecekler nedenini anlayamadığım bi şekilde ama başvuru yapasım var ne yapmalıyım?

Gecmis olsun.

Konsolosluk, turist vizesini amacina uygun kullanmadiginizi dusundugunden vizenizi iptal etmis. Saniyorum ki gocmenlik isteginizi farketmisler. Maalesef turist vizesi bu amacla kullanilabilecek bir vize degil. Isterseniz su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

Nisanlilik vizesi su an icin sizin icin en ideal vize gibi, bence de yeni bir turist vize basvurusu gereksiz olur (eger amaciniz gercekten turist olmaksa o durum farkli, ama artik konsolosluk buna inanmayabilir). ABD'ye gitme amaciniz ne ise, ona uygun olan vizeye basvuru yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umutcum Bu arada Fraud Prevention Unit, sizin adli sicil kaydinizla ilgilenmiyor aslinda. Vize basvurusundaki ve amacinizdaki bilgilerin dogru olup olmadigini inceleyen birim... Sizin ABD vatandasi nisanlinizla iliskinizi nereden biliyorlar ben de bilmiyorum.

Turist vizesini alirken ne demistiniz? Ne amacla almistiniz ve nisanlinizdan bahsetmis miydiniz?

Bu basvuru sirasinda verdiginiz bir bilginin yalan/yanlis olduguna kanaat getirmislerse, bu nedenle vizenizi iptal etmis olabilirler.

• @crazycells ds-160 formumu doğru bir şekilde doldurmuştum, ve oraya gittiğimdede turist gibi bir çok şehri gezdim. Boston, New York, Los Angeles, Las Vegas. Mülakatımda hiç soru sorulmadan vizemi vermişlerdi konsolosluk görevlisi beni görünce espiri yapıp komik soru sordu ve onaylandığını söyledi. Şuan sadece ssk yok durumumda değişen tek şey bu.
    Onun dışında bi kaç hata yaptığımı zannediyorum Amerikadayken, indeed, glassdoor ve linkedin den iş başvuruları yaptım galiba bu tür siteleri ya takip ediyorlar yada biri eleverdi beni diye düşünüyorum.

Merak ettiğim diğer bi konuyuda size sormak istiyorum sayın crazycells,
    nişanlılık vizesi almak ve evlilikten sonra greencard işlemleri dahil masraflar ne tutar? $525 nişanlılık formu için galiba, ve burdaki mülakat randevusu için $260. Ve herşey yolunda giderse gc başvurusu için $1250 ödemek gerekiyor galiba?
    Turist vizesi alıp orda işlemleri başlatırsak vize $160 ve gc başvuru $1250 olarak devam edicek dersek 2.yol daha az masrafsız olur gibimi gözüküyor yoksa atladığım birşeyler mi var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umutcum, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells ds-160 formumu doğru bir şekilde doldurmuştum, ve oraya gittiğimdede turist gibi bir çok şehri gezdim. Boston, New York, Los Angeles, Las Vegas. Mülakatımda hiç soru sorulmadan vizemi vermişlerdi konsolosluk görevlisi beni görünce espiri yapıp komik soru sordu ve onaylandığını söyledi. Şuan sadece ssk yok durumumda değişen tek şey bu.
    Onun dışında bi kaç hata yaptığımı zannediyorum Amerikadayken, indeed, glassdoor ve linkedin den iş başvuruları yaptım galiba bu tür siteleri ya takip ediyorlar yada biri eleverdi beni diye düşünüyorum.

Merak ettiğim diğer bi konuyuda size sormak istiyorum sayın crazycells,
    nişanlılık vizesi almak ve evlilikten sonra greencard işlemleri dahil masraflar ne tutar? $525 nişanlılık formu için galiba, ve burdaki mülakat randevusu için $260. Ve herşey yolunda giderse gc başvurusu için $1250 ödemek gerekiyor galiba?
    Turist vizesi alıp orda işlemleri başlatırsak vize $160 ve gc başvuru $1250 olarak devam edicek dersek 2.yol daha az masrafsız olur gibimi gözüküyor yoksa atladığım birşeyler mi var?

ikisi de olabilir, Disisleri bakanligini tam olarak bilmiyorum ama USCIS kesinlikle is basvuru sitelerini kontrol ediyor. Bu konuda aralarinda bilgi paylasimi da olabilir... Forumumuzdaki bir uye bana daha once ABD'ye girerken CBP ile aralarinda gecen konusmanin transcriptini gonderdi. CBP, usailan sitesinde bu arkadasin hesabini bulup is arama ilanlari arasindaki yazilarini incelemis, verdigi bazi kisisel bilgilerden kendisi olduguna kanaat getirmis ve bu arkadasa belge imzalattirip ABD'ye girmeden kapida turist vizesini iptal ettirdiler ve arkadas Turkiye'ye geri donmek durumunda kaldi.

Ucretleri tek tek hesap yapamam su an kafadan ama bu hesaplari ilgili konularda tam olarak bulmaniz mumkun, daha dogru olur o sekilde yapmaniz. Fakat kabaca hesap dogru gorunuyor... Size daha once de yazdigim gibi "turist vizesi" ABD'de gocmenlik islemleri icin alabileceginiz bir vize degil. Bu vizeyi alirken ABD'de kisa sureli kalip sonra Turkiye'ye donmeyi hedeflemelisiniz, yoksa konsoloslukta vize almaniz cok zor olacaktir; o nedenle yasal ve uygun olan yolu takip etmenizi tavsiye ederim.

• Herkese merhaba . Haftaya K1 ile Amerika’ya geleli 2 ay olacak ve yarın ki nikah tarihimiz virüs nedeni ile iptal edildi , bugün mail aldık . Bu durum da ne yapmamız gerekiyor ?

• @sobe2018 hosgeldiniz. Beklememiz gerekiyor yapabileceginiz birsey yok. Siz sadece iptal edildiginedair mail vs birsey varsa ciktisini alin ola ki vize valid suresi bitene kadar hala durum bu sekilde olursa en azindan gosterirsiniz gereklii mercilere. Emin olun herkes bu konuya uygun sekilde kendine ceki duzen verecektir ve dikkate alacaklardir. Cunku tum kurumlar etkilendi ve gecikmeler vs’ler oldukca dogal karsilanacaktir.

• @akhilleus cok teşekkürler umarım en kısa zaman da hersey normale döner . Dediğiniz gibi randevu iptali çıktısını alacağım.

• Arkadaslar meraba k1 vize basvurum adli sicil kaydindan dolayi red edildi 601 vaiwer basvurusu yaptim nisanlimin psikolok raporu ve anne ve babasinin saglik raporlari vs hepsini gonderdik yaklasik bir bucuk ay once bu arada benim saglik raporumun suresi bitti. Uscisten haber gelince ne gibi bi islem yapmam gerekiyor birde 601 waiver konulu baslik acsak cok iyi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar meraba k1 vize basvurum adli sicil kaydindan dolayi red edildi 601 vaiwer basvurusu yaptim nisanlimin psikolok raporu ve anne ve babasinin saglik raporlari vs hepsini gonderdik yaklasik bir bucuk ay once bu arada benim saglik raporumun suresi bitti. Uscisten haber gelince ne gibi bi islem yapmam gerekiyor birde 601 waiver konulu baslik acsak cok iyi olur

Su an onu dert etmenize gerek yok, zaten I-601 sureci kisa surmuyor. Bu surec bitince sizi konsolosluk bilgilendirecek ve yeniden saglik raporu alacaksiniz.

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2040/i-601-waiwer

• Merhaba arkadaşlar 13 Mart ta nişanlılık vizem onaylandı henüz pasaportum elime ulaşmadı. Ceac. Sitesinden hangi vize türüne bakabilirim göçmen vize kısmından mı yoksa göçmen olmayan vize kısmından mı bakabilirim teşekkür ederim

• @dygusuz1 gocmen kismindan

• Reddedildi diyor önce onay verdi sonra red neden acaba ?

• @dygusuz1 çok garip. Size görüşme sonrası verdikleri kağıtta onaylandığına ya da red olduğuna dair bir şey yazıyor mu?
    Soru formunu doldurarak sorun konsolosluğa bence.

• @merveyağmur onaylandı dedi konsolosluk pasaportum hala orada ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dygusuz1, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@merveyağmur onaylandı dedi konsolosluk pasaportum hala orada ?

konsolos ne dediyse odur. Site gec guncellenmis olabilir, eger dosyada bir problem varsa zaten konsolos sizi bilgilendirir bu konuda.

Pasaportla ilgili konsolosluga siteleri uzerinden yazin isterseniz. Gerci yurtdisi ucuslari kapali ama pasaportunuzu size gondermeleri daha uygun olur.

• @crazycells Konsolosluk onaylandı dedi ve onay kağıdını verdi. Acaba korona illeti yüzünden mi göndermiyorlar 13 Mart’ta vizem onaylandı dendi 25 martta güncellenmiş ve reddedildi yazıyor.

• @crazycells belge istemişlerdi seyahat ettiğim yerler diye onları da göndermiştim KKTC 2015 Te gidip yasal gidip gelmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dygusuz1, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells belge istemişlerdi seyahat ettiğim yerler diye onları da göndermiştim KKTC 2015 Te gidip yasal gidip gelmiştim.

Eger belge istedilerse "gecici" olarak red ediliyor zaten dosya, dolayisiyla o sekilde gorunmesinde bir problem yok.

Eger pasaportunuz acil lazimsa konsolosluga yazin, size geri gondermeleri lazim pasaportu bu durumda.

Benzer Başlıklar

• 114
  • 644
  • 57
  • 10446
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |