Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

• @HockeyUmpire2 TX zaten vergi almiyor gelirden. Baska sistemlerden de deneme yaparak sonucu teyit etmeye calisabilirsiniz.

• @HockeyUmpire2 creditcarma ile denediniz mi?

• @aliarmgn, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

@evrenvetorpil Bildigim kadariyla odemeyi hemen yapmaniza gerek yok ertelemenizi gerektirecek bir durum diye dusunuyorsaniz.

Amazon depolarında 16-17 usd arası ödüyor ve muhtemelen şu dönemde overtime da verirler toplam 60saate kadar .Buda vergilerden sonra ayda yaklaşık 3000usd cebinize kalır demek

• ⭐⭐

@Sefa evet ssnimi yazdim ama kayitlarla uyusmuyor dedi. Bende freetaxusa forumunu cikti alip ,imzalayip yollayacagim. Insallah ise yarar.

• @crazycells daha ssn numaralarimiz gelmemisti. Bizde birinin yaninda resmi ise baslatma islemleri yapilmadan calistik odemeleride elden aldik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

@crazycells daha ssn numaralarimiz gelmemisti. Bizde birinin yaninda resmi ise baslatma islemleri yapilmadan calistik odemeleride elden aldik.

bu sorun degil, SSN dosyaya sonra da eklenebilir. Hala bu gelirleri kazandiginizi gosterebilirsiniz. Eger belirtmek istiyorsaniz "self-employed" olarak belirtebilirsiniz diye dusunuyorum.

• Merhaba az once bana bir arakadasim self employmentlara 10.000 dolar verildigiyle ilgili bir mail atti bilginiz var mi?Sanirim uberrden almis maili.

Merhaba az once bana bir arakadasim self employmentlara 10.000 dolar verildigiyle ilgili bir mail atti bilginiz var mi?Sanirim uberrden almis maili.

O e-mail sahtedir.

• uberden gelen mailde miktar yazmiyor fakat bir yardim olacagi ve ne yapilmasi gerektigi yaziyor forwardladi bana.

• Herkese merhabalar. Biz eşimle 2020 Ocakta giriş yaptık. ve bu tarihten itibaren maaşlı bir işte çalışamadık. Doordash, amazonflex ve tx da olduğumuzdan dolayı favor uygulamalarıyla gelir elde etmeye çalışıyoruz. bu yardım parası anladığım kadarıyla bize verilmeyecek. peki işsizlik maaşına başvuru yapabiliyormuyuz? yapan arkadaşlar varsa veya bilgisi olan linkleriyle birlikte bu durumda olan bizlere ve diğer ailelere yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba az once bana bir arakadasim self employmentlara 10.000 dolar verildigiyle ilgili bir mail atti bilginiz var mi?Sanirim uberrden almis maili.

Uber uygulamasında covid-19 pozitif çıkan kişilere para verdiklerini söylüyor oda 14 gün ve 1700 dolara kadar son 6 aydaki çalışma durumuna göre. Yani böyle uygulamasını görmedim en azından benim uygulamamda yok.

• Merhaba abim ve ben abd de green card ile yasiyoruz, normalde yardim almak vatandasligi riske atiyor ama bu durum farkli gercekten calisamiyoruz, abim son 3 yildir vergi oduyor, sizce bu yardimi almak vatandasligi riske atar mi kararsiz kaldik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Merhaba abim ve ben abd de green card ile yasiyoruz, normalde yardim almak vatandasligi riske atiyor ama bu durum farkli gercekten calisamiyoruz, abim son 3 yildir vergi oduyor, sizce bu yardimi almak vatandasligi riske atar mi kararsiz kaldik

Bildiğim kadarıyla bu parayı almamak gibi bir seçeneğiniz yok, vergi beyanı yapmış olan herkesin hesabına otomatik olarak yatacak. Talep etmediğiniz bir para için hele ki böyle bir büyük kriz döneminde sorun çıkaracaklarını hiç sanmıyorum. Bu para size yardım olarak verilmiyor, siz harcayın ki ekonomi dönsün diye veriliyor.

• merhaba 2019da calistgim 1 ay icin vergi beyani yapiyorum. Uscis adresim pittsburgh PA. calistigim yer ise Houston TX. adrese kısmına hangisini yazmam gerekir

• @berkergn13 Calistiginiz yer.

• @supermario Denemekten birsey kaybetmezsiniz. Bulundugunuz eyaletin websitesinden "unemployment claim" ile ilgili linkleri takip edin. Her eyaletin issizlik maasi basvurma linki farklidir.

• ⭐⭐⭐

@ozancanan, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Bu süreçte unemployment benefit lere başvurmak mantıklı mı? Vatandaşlık sürecini etkiler mi?

Eğer public charge konusunu soruyorsanız;

Hayır. Aşağıdaki linkte açıkça belirtildiği gibi “unemployement benefit” USCIS açısından kazanılmış hak olduğu için public charge sayılmıyor.

• Government (including federal and state) pension benefits and healthcare;

• Unemployment benefits;

• Worker’s compensation;

• Medicare; or

• Federal and state disability insurance.

• 2020 ocakta giris yaptık diye 1200 dolar yardımdan faydalanamayacak mıyız? Ocak-mart arası bir sürü harcamamız oldu geçici vergi beyannamesi gibi bir durum olabilir mi? Ne yapmamızı önerirsiniz? Kanun kesin olarak 31 aralık 2019 öncesini mi kastediyor yoksa bizim yararlanmamiz gerekir diye düşünüyorum.
    Net bir cevap yada kanıt varsa paylaşabilir mısınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

2020 ocakta giris yaptık diye 1200 dolar yardımdan faydalanamayacak mıyız? Ocak-mart arası bir sürü harcamamız oldu geçici vergi beyannamesi gibi bir durum olabilir mi? Ne yapmamızı önerirsiniz? Kanun kesin olarak 31 aralık 2019 öncesini mi kastediyor yoksa bizim yararlanmamiz gerekir diye düşünüyorum.
    Net bir cevap yada kanıt varsa paylaşabilir mısınız?

Kimsenin kesin bir yanıt verebileceğini sanmıyorum. Şu anda hepimiz sadece tahminlerde bulunuyoruz. Kesin yanıt için birkaç hafta beklemeniz gerekecek.

Ancak yardımlar ile ilgili resmi açıklamayı incelerseniz şöyle bir ifade var:

"This legislation provides tax free payments—treated as a refundable tax credit—to Americans, giving families the immediate financial support they need."

Benim bu ifadeden anladığım kadarıyla bu ödeme bir anlamda vergi iadesi gibi olacak. Eğer şu anda bunu almaya uygun durumda değilseniz muhtemelen 2020 vergi beyanını yaparken size bu parayı verecek.

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/president-donald-j-trump-providing-economic-relief-american-workers-families-businesses-impacted-coronavirus/

• @denizaydinli 2020 de ilk defa giris yapanlara para gondereceklerini hic sanmiyorum. Yardim paralari hazine bakanliginin aciklamalarina gore 2019 ve 2018 tax returns esas alinarak yapilacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |