Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erkangeziyor Merhaba, 18 Nisan'a hala biletimiz mevcut açıkcası Amerika'nın durumuna göre bir yol çizmeyi düşünüyoruz. Dün itibariyle New York uçuşlarıda durduruldu İstanbul'dan Florida'ya gidişimiz şuan min. 2 aktarma ile oluyor en azından Miami uçuşunun açılmasını bekleyeceğiz. Tabi orası daha da kötüleşirse attığımız mail üzerinden vize uzatma işlemlerini gerçekleştireceğiz.

• ⭐⭐

Sayın @Caghan vize uzatma diye bir şey yok. Eğer talebiniz konsolosluk tarafından kabul edilirse yeni 6 aylık bir vize daha alacaksınız. Şu anki vizeniz geçerliliğini yitirecek ve size yeni bir vize verilecek.

• Herkese merhaba,

Bu illet virüsün belki 6 ay daha geçmeyeceği söyleniyor. Tabi sadece tahminlerden ibaret. Bizim vizemizin süresi 1 Ağustos'a kadar. Haziran veya Temmuz gibi gitmeyi düşünüyoruz. Buradan iş ayarlamaya çalışıyorum ama çok zor artık. Sizce Haziran ya da Temmuz'da Amerika'ya uçakların tamamen gidişin durdurulması gibi birşey sözkonusu olur mu? Eğer öyle birşey olursa, konsolosluğa durumu açıklarsak vizeyi uzatabilir miyiz? Eğer uzatırsak bu tekrar sağlık raporu ve vize ücreti mi demek olur? (4 kişilik aileyiz, 15bin TL ye tekabül ediyor:)) Çok soru sordum biliyorum ama durum şu anda bu soruları gerektiriyor. Şansa bak ya, 40 yılda bir green card çıktı, bu rezil virüs patlak verdi. Şaka gibi.

• @Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba,

Bu illet virüsün belki 6 ay daha geçmeyeceği söyleniyor. Tabi sadece tahminlerden ibaret. Bizim vizemizin süresi 1 Ağustos'a kadar. Haziran veya Temmuz gibi gitmeyi düşünüyoruz. Buradan iş ayarlamaya çalışıyorum ama çok zor artık. Sizce Haziran ya da Temmuz'da Amerika'ya uçakların tamamen gidişin durdurulması gibi birşey sözkonusu olur mu? Eğer öyle birşey olursa, konsolosluğa durumu açıklarsak vizeyi uzatabilir miyiz? Eğer uzatırsak bu tekrar sağlık raporu ve vize ücreti mi demek olur? (4 kişilik aileyiz, 15bin TL ye tekabül ediyor:)) Çok soru sordum biliyorum ama durum şu anda bu soruları gerektiriyor. Şansa bak ya, 40 yılda bir green card çıktı, bu rezil virüs patlak verdi. Şaka gibi.

ilk sorunuzun cevabını bende merak ediyorum. Diger sorulara gelirsek, vizeyi uzatmak icin tekrar saglık raporu ve vize ücreti gerekiyormus. Yani hersey bastan baslayacak demek oluyor ve kesin verirler diye de bi durum yokmus. Bu yuzden en azından giris cıkıs yapmak daha mantıklı gorunuyor. Haziran Temmuz aylarında ucus olur mu bende emin degilim,herhalde Abd aylarca kapısını dış dunyaya kapatamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sizce Haziran ya da Temmuz'da Amerika'ya uçakların tamamen gidişin durdurulması gibi birşey sözkonusu olur mu?

su an icin bunu kestirmek cok zor, ama salginlarin ve tedbirlerin o kadar uzun surmeyecegini umuyoruz...

• ...........

• @usanyc bunun pek mümkün olmadığını söylüyorlar, 30 eylülde bitmesi bir yasaymış. Kendi adıma düşüncem Current olarak Devam ederse benim, sizin şanslarımız olabilir çünkü o zaman case numarasına çok bakmıcaklarmış. 3 kere KCC yi aradım 2 haftadır. Hiç net bilgi vermiyorlar. Şansınızı kaybedebilirsinizde diyor, size denkte gelebilir dedi, bütün vizeleri vermek zorunda değillermiş, hiç net bilgi yok kısaca. Çok can sıkıcı, üzücü bir dönem herkesin açısından.. @Muhtaradana @crazycells daha net açıklarlar ben sadece aradığımda duyduğum cevabı söylemek istedim. Hepimiz için hayırlısı olsun

• ..........

• ⭐⭐

Bu yıl herkes mülakata girer düşüncesindeyim. Endiselenmeyin. Mayis ayından sonra hızlıca yapacaklar mülakatı. Bunun hazırlığı yapılıyor diye tahmin ediyorum. Siz sağlığınıza dikkat edin. Zira bu virüs sizde bulunursa süreç çok zora girer. Süreç bitebilir hatta. Şu an kendisini karantinaya alması gereken ilk kişiler bu yılın talihlileridir. Kendinizi koruyun.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Dün travel.state.gov da bir duyuru yayınlandı. Konsolosluklara H2 vizelerini hizlandirmalarini ve mülakat yapmadan vizeleri vermelerini söylediler. Yani Amerika bir taraftan işsizlik maaşı verirken diğer taraftan nitelikli işçi alımını hayatı bir mesele olarak goruyor ve mülakati bile kaldirarak acil vize veriyor. Bu uygulama GC içinde örnek teşkil edebilir bu yila mahsus. Pasaportlarla birlikte banka dökümü, diploma gibi evrakları isterler ve vizeleri verip pasaportları tekrar gönderebilirler. Eğer mülakat olacaksa da skype yada zoom veya whatsapp ile görüntülü yaparlar diye düşünüyorum. Yani bir şekilde hallederler. Koskoca Amerikadan bahsediyoruz. Dediğim gibi sağlığınıza dikkat edin yeter. Çok bariz bir şekilde aykırı durumları olmayan herkes bu yıl gider Amerikaya. H2 vizeleri ile ilgili duyruyu dün yuzeysel okumuştum ama H vizeleri ile ilgim olmadığı için es geçmiştim. Bugün haberi tekrar gündemime getiren ve baglantili oldugu konuları düşünmemi sağlayan @Muhtaradana arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/important-announcement-on-h2-visas.html

• @Drywall, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Dün travel.state.gov da bir duyuru yayınlandı. Konsolosluklara H2 vizelerini hizlandirmalarini ve mülakat yapmadan vizeleri vermelerini söylediler. Yani Amerika bir taraftan işsizlik maaşı verirken diğer taraftan nitelikli işçi alımını hayatı bir mesele olarak goruyor ve mülakati bile kaldirarak acil vize veriyor. Bu uygulama GC içinde örnek teşkil edebilir bu yila mahsus. Pasaportlarla birlikte banka dökümü, diploma gibi evrakları isterler ve vizeleri verip pasaportları tekrar gönderebilirler. Eğer mülakat olacaksa da skype yada zoom veya whatsapp ile görüntülü yaparlar diye düşünüyorum. Yani bir şekilde hallederler. Koskoca Amerikadan bahsediyoruz. Dediğim gibi sağlığınıza dikkat edin yeter. Çok bariz bir şekilde aykırı durumları olmayan herkes bu yıl gider Amerikaya. H2 vizeleri ile ilgili duyruyu dün yuzeysel okumuştum ama H vizeleri ile ilgim olmadığı için es geçmiştim. Bugün haberi tekrar gündemime getiren ve baglantili oldugu konuları düşünmemi sağlayan @Muhtaradana arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/important-announcement-on-h2-visas.html

eger yanlis anlamadi isem Amerikada bir is bulmak gerekyor bunun icin. Bugun bir aciklama oldu, once isinizi bulu biz vize kismini hizlandirdik minvalinde bir yazi vardi. Buradan belki su da cikartilabilir, DV kazananlar icin interview kısmını es gecebilirler bir kisim icin. Konsolosluklar tekrar acildiginda duruma gore boyle bir yol da izlenebilir.

• ⭐⭐

Amerikada işsizlik değil is gücünde arz talep dengesizliği var. Sektörel bazda digital dünya trendlerine göre kartları yeniden karacaklar. Yani işsizlik havuzundaki biriken işsizleri gerekli formasyonu vererek talep eden sektörlere kanalize edecekler. Online alışveriş dolayısıyla tezgahtar, garson, kasiyer vb. gibi meslekler delivery veya üretim bandında yer alacaklar. Inşaat sektörüne kaydirilacaklar. Amerikada iş çok. Ama sektörler arası arz ve taleb dengesizliği var.
    Özellikle üretim ve dağıtım sektörlerinde çok iş gücü ihtiyacı var ve giderek artacak bu ihtiyaç. Şu an havuza alıyorlar herkesi sonra dağıtacaklar. Kurslara gidip yeniden bir meslek seçip sertifika alacak tüm işsizler. Isgucunun sektörel planlaması yapılıyor. Bir de yeni açılacak fabrikalara iş gücü lazım olacak. Malum Çinden kayacak üretim için iş gücü lazım. Bu yüzden işsiz kalanlar korkmasınlar ve sabırla beklesinler. En geç 1 yıl içerisinde bu kartlar yeniden dağıtılır. Diye tahmin ediyorum. Benimki bir öngörü. Bakalım zaman ne gösterecek.

• @usanyc 30 Eylül tarihinde esneme yapacaklarını sanmıyorum, sürecinde sabır ve sebat edenler vizesini alacaktır, biz sadece Covid-19 un etkisinin azalmasını bekleyelim, kendi ve ailemizdeki kişilerin sağlığını korunması için çaba gösterelim
    Biz umudunuzu kaybetmeyelim, tüm olumsuzluklar bitecek

• Mayıs'a kadar bekliyoruz sabırsızlıkla...

• Herşey güzel olacak.

• @salih2825 İnşallah.

• Bu arada, çoğu havayolu resmi olarak bilet satışlarını 31 Mayıs'a kadar durdurmuş durumda Covid-19 dan dolayı. Resmi olmasa da Haziran ayında virüs konusunda olumlu gelişmelerle havayolu trafiğinin açılacağı öngörülüyor. Herhangi bir bilgi gelirse update yapacağım. GC veya farklı türde vizeyle gidecek olanlar, umarım hayırlısıyla dileklerimiz gerçekleşir bu sene!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |