Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• @semavi Bilgilendirme için teşekkürler. Dalga geçen arkadaşlar için şunu söyleyeyim; Bazı apartmanlarda ilk ay kira almıyorlar veya indirimler olabiliyor. Bu durumdada aslnda indirim yapmış oluyorlar.

• Bazi apartment larda ilk ay free olabilir hatta bazilarinda ilk ve son ay free bile olabiliyor. Birde eger ilk basvuru yapip, basvurunuz kabul edildigi zaman, dilekce tarzi bir yazi yazip, upper management den indirim talep ederseniz, gostereceginiz nedenlere bagli olarakdan, bazen bir miktar kolaylik saglayabilirler. Bu o sirada apartment daki doluluk oranina ve gelen basvuru sayisinin cok ve az olmasina gore degisebilir. Genelde, on ofisdekiler ucretli calisanlar, onlarin karar verme durumlari yok, upper management ile baglanti kurmaniz lazim.

• arkadaslar merhaba,
    konu baslik bolumunu ilk bastan sonuna kadar okudum gercekten cok faydai paylasimlar olmus herkesin emegine saglik.
    ben nisanda (Virginia Beach) tarafina yerlEesicem is ayarladim gibi bi kac mulakatim var mart ayinda,
    fakat yorumlari okudukca ev konusundaki tedirginligim artti acikcasi ama sanirim bende bi complexten kiralama yapicam ilk sene...
    esim ve 2 yasindaki oglum benden 2 ay sonra gelicekler bu sorun olurmu kiralama esnasinda????? yorumlardki tecrubelere istinaden turkiyedeki banka maas dokumu ve is yeri yazisi almayi planliyorum.
    eger (Virginia Beach"ta) yasayan tanidik varsa tanismak isterim malum stresli bi surec,
    herkese bol sans diliyorum,

• ⭐⭐

Merhaba ev kiralarken application fee tüm aile bireyleri için mi ödeniyor? Yani 3,5 yasındaki oğlum içinde mi ödemeliyim? Birde administration fee ödendiğinde yanıyor mu, yoksa kiradan mı düşüyorlar?

• @HockeyUmpire2 Application fee basvuru sayisina gore odenir, aile birey sayisina gore degil. Genellikle ya ilk kiradan yada depositten duserler.

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 Her yerde genel bir uygulama olmayabilir. Bizim deneyimimizde yetişkinler için ödeme yaptık ama bebek için ödeme yapmadık. Admin fee maalesef yanıyor. O yüzden gezdiğiniz yerlerden quote aldıktan sonra en çok istediğinize başvurun.

• Bizde evimizi tuttuk arkadaşlar ama burada gerçekten ev tutma olayında baya gerildim,ev arama sitelerinde beğendiğin ev için randevu talep ediyorsun çoğunda dönmüyorlar orda yazan telefonu arıyorsun açmıyorlar,ben los angeles hayaliyle yanıp tutuşurken açıkçası los angelesı pek beğenmedim henüz yeni geldim tabii ama benim için ilk izlenim hep önemlidir sonra long beache gittik long beachi çok beğendim ve oradan ev tutmak istedik, buraya geliceğimiz gün eşimin iş başvurusu da onaylandı elimizde de teklif mektubumuz olmasına rağmen beğendiğim bir ev için emlakçı önce bize bir form verdi doldurmazı evraklarımızı scan edip maile göndermemizi evi tutmak isteyen başkaları da olduğundan arada seçim yapılacağını bir haftaya döneceklerini vs söylediler tabii dönmediler,iki depozit verelim dedik yine dönmediler, sonra long beachte bir siteye gittik, 2 depozit vermemiz koşuluyla hemen evi verdiler, ev sahipleri yerine sanırım bu tarz büyük siteler ev daha kolay veriyor, bizim için kirası biraz çok olsa da hemen eve çıkmak için başka çaremiz yok gibiydi.Ayrıca site bana güvenli geldi,burda bir sokaktan geçiyorsun çok güzel bir yan sokağına gidiyorsun korkuyorsun,2650 dolar kirası olan ev ek masraflarıyla bize 2895 dolara geldi (kedi için aylık 50 dolar otopark için 100 internet ve tv için 95 dolar) çöp,elektrik,su parasını da biz ödeyeceğiz,herhangi bir kredi skorumuz olmadığından da 5800 dolar depozito verdik ( iki kira artı kedi için 500 dolar) evet biraz zorlanıcaz ama kredi skorumuz olmadığından başka türlü ev bulmak zor oldu bizim için, umarım sizler daha kolay bulursunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 Hayırlı olsun. Biz de 1700 dolara 4 yatak odalı iki katlı, kocaman bahçeli ve garajlı müstakil eve çıksak mı çıkmasak mı diye aylardır düşünüyoruz. 2900 dolara apartman dairesi değildir umarım.

• @dilara1424
    hayrili olsun sizine ayni gun mulakatimiz oldu sanirim siz daha erken davrandiniz yerlesme acisindan basarilar tekrardan...
    ilk yerlesim icin (los angeles) dogru kararmi bilemedim acikcasi sadeece ev kirasi icin 3,000 dolar cok ciddi para ameriada"da olsa ama vardir tabi sisiznde sebebleriniz oaraya yerlesmek icin
    ben sahsen ilk etapta virgina beach yerlesiem kiralar ortalama 800 ile 1200 dolar arasinda yasam maliyetleri teksas huston ile hemen hemen ayni ama tam bir turizm cenneti meslegim geregi oaradaim ilk etapta sonrasinda benimde hayalim (san diago) ayada (los angeles)
    tekrardan yeni yasaminizda basarilar

• @knnrn, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@dilara1424 Hayırlı olsun. Biz de 1700 dolara 4 yatak odalı iki katlı, kocaman bahçeli ve garajlı müstakil eve çıksak mı çıkmasak mı diye aylardır düşünüyoruz. 2900 dolara apartman dairesi değildir umarım.

Elini korkak alistirma 🙂

• @civan1453 çok teşekkürler eşim burada iş bulduğu için ona yakın bir yerde ev tutmayı tercih ettik,artık bundan sonrası hayırlısı umarım sizin için de her şey çok güzel geçer 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bizim kontrat yenileme zamanı yaklaştı. Şu anda 1345 ödüyoruz, ve bize zam yapmadan yenileme öneriyorlar. Ancak kontrat süresine göre kira tutarının nasıl değiştiğini göstermek için paylaşıyorum. Kontrat yapmadan aydan aya ödeme durumunda 2300 dolar istiyorlar.

alt metni

• @knnrn Biz 9 aylik yapmistik ilkin, simdi 12 aylik olarak yeniliyoruz ama 80$ kadar artis oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@knnrn Biz 9 aylik yapmistik ilkin, simdi 12 aylik olarak yeniliyoruz ama 80$ kadar artis oldu.

Bizde de Harvey kasırgası sonrası kiralık dairelere talep çok arttığı için artış olmuştu, kira tutarını belirleyen tek etken kontrat süresi değil tabii.

• Donemlerde etkili... Bazen 8 aylik 12 ayliktan ucuz cikabiliyor. Bitis tarihinede bakiyorlar sanirim. Muhtemelen hesapladiklari periyotlar var...

• Merhaba arkadaşlar
    Covid-19 dolayısı ile maddi olarak etkilenen Houston bölgesinde yaşayanlar için o bölgede emlak danışmanlığı yapan Gülay hanım bazı bilgiler vermiş

-Eğer Mortgage şirketinizle görüşüp Covid-19 dan maddi olarak etkilendiğinizi söylerseniz Mortgage ödemelerinde 1 yıla kadar durdurma imkanı sağlanmış (1 yıl durdurma veya taksitleri daha düşük ödeme imkanı) ve bu dönemde ödeme gecikmelerindeki faizi silme ve bu durumu kredi kuruluşlarına bildirim yapmama

-Apartman yönetimleri ise yeni kiralama lar için randevulu görüşme yapıyorlarmış

-Kiracilar içinse:
    Eğer apartman yönetimi ile bu dönemde işinizi kaybettiğinizi yada maaş ödemesi alamadığınızı söylerseniz mutlaka yardımcı olacaklarını söylüyor

Kira ödeyememe durumunda ise Texas Yüksek mahkemesinin aldığı kararla 19 nisana kadar yasal olarak sizi çıkartamıyacaklarına dair karar verilmiş

Elektrik, doğalgaz gibi kurumlar bu dönemde, fatura ödeyememe durumunda kesme işlemlerini ve geç ödemelerde ise faiz işlemlerini durdurmuş(her firma aynı olmayabilir diye uyarıda bulunmuş, mutlaka bu kurumları arayıp haber vermek en iyi yöntem olacaktır)

Kira yardımı için ve diğer yardımlar için bir çok kurum olduğundan bahsetmiş

Video linkinin altında iki link bırakmış Gülay hanım

Apartmanda Yaşayanların soruları için

Kiracılar için finans yardım kuruluşları

Bu linkler dışında videoda kaynak olarak kullandığı sitede daha fazla link ve telefon numarası var, bu siteyi bulduk, aşağıda Covid-19 dan etkilenen kiracılar için soru-cevap dan oluşan bir pdf hazırlamışlar ⬇️ bu pdfte daha çok bilgi var
    TAA-Cororavirus-Renter-Resources-1.pdf

İlgili video

• ⭐⭐⭐

@civan1453 selamlar virginia beachte youtuber happynazo var kendisine instagramdan ya da youtubeden ulaşabilirseniz belki yardımcı olur diye düşünüyorum youtube yorumlarına hemen cevap veriyor kendisi 🙂

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar 🙋 biz jax fl e tasınmadan önce yazıstıgımız apartmanlarla hersey tamam gibi görünmüştü ama bir sekilde 2yerde nasip olmadı. Bizde house tuttuk, 3 haftalık kira bedelini ödeyip ay bası da yeniden tam kirayı ödeyecektik, artı bir bucuk kira bedeli depozito vermistik.
    Yarın ay bası ve eldeki nakiti bitirmemek için ev sahibine depozitodaki paradan düşmesini teklif ettik, sağolsun tamam sorun değil dedi. Sizde deneyebilirsiniz. İyi sanslar ✨ 🤞

• Sevgili Arkadaşlar;

Dükkan kiralarını araştırabileceğimiz Zillow gibi Trulia gibi bir veya birkaç site bilen var mı? Craigslist'ten öte gidemedim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Sevgili Arkadaşlar;

Dükkan kiralarını araştırabileceğimiz Zillow gibi Trulia gibi bir veya birkaç site bilen var mı? Craigslist'ten öte gidemedim 🙂

"Commercial Real Estate" diye aratınca bununla ilgili siteler çıkıyor.

https://www.loopnet.com/texas/houston-commercial-real-estate/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |