Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Malesef az once okudugum olumsuz bir seyahat haberi paylasmak istiyorum. ABD disisleri bakanligi seyahat uyarisini level-4'a yukseltecekler. Bakan onayi imzalamis. Level-4 tum ucus ve seyahatlari yasakliyor. Kaynak CNN.

23'üne ucak biletim vardı beklemekten başka çaremiz yok büyük ihtimal en kısa sürede bunu gercekleştirecekler bugun veya yarın

• sivas da turuncu renkli yöresel kıyafetleri içinde tek sıra halinde yürüyen taylandi turistler cinlilere benzetilmis. 🙂
    bu adamlarim sivas da ne isleri var :)))

• @redsat2000 Çeşme belediye başkanı uyanık adammış 😊 İstanbul halkı Çeşme ye akın etmesin diye haber yaymıştır kesin 😊Bodrum belediye başkanıda yaysın böyle bi haber! Otursun millet evinde.Sosyete zengin soytarılar Evde kalmak yerine tatil bölgelerine akın ediyormuş .

• ⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar İbrahim bey bir sonraki açıklamada 292<322 olarak yapacaklar. Unutmayın ülke yöneticileri eğer biz bu işte iyiyiz dedilerse 1 ay sonra herşeyi ellerine yüzlerine bulaştırırlar

Sağlık bakanı: Son 24 saatte yapılan 1.981 TESTTEN 168’İ POZİTİF ÇIKTI. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta COVID-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.

Yarın hızlandırılmış kit ile daha fazla hasta test edilecek umarım büyük rakamlar çıkmaz herşeyin hayırlısını diliyorum 🙏🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Ramazan Sayı gene neredeyse 2 ye katlandı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

elerine a

Gelmesinler Bodruma. İstemeyip dururuz.. O değilde seyahat büyük risk. Hakikaten kimse büyük yolculuğa çıkmamalı.

• yarin 500 u bulur 2-3 gun sonrada 1bin i bulur bu boyle katlanarak gider gibi duruyor. Surekli 2 kati sayi soyluyorlar. x2

• Belki saçma olacak belki siyaset olacak ama bu şahsi fikrimdir. Kendi hayatları, sevdikleri için toplumdaki herkes sokağa çıkma yasağı getirilsin derken devlet bunu uygulamıyor(Şuan için). Dün açıklanan tedbirlere de bakılınca insanları evde tutmaya yönelik ya da rahatlatıcı en ufak bir söylem söylenmedi. Açıklamalardan sonra rahatlayanlar olmadı değil tabii... Amerika ve Avrupa ülkelerinin borsalarındaki inanılmaz çöküş ve bu sürecin doğurduğu ekonomik zarar ortada. Ben devletin bu süreci “fırsat bu fırsat” düşüncesi ile ekonomik avantaja dönüştürmeye çalışıyor diye düşünüyorum ben yazık ki. 3 bin 4 bin kişi ölse bu uğurda birşey olmaz...

• İlk günlerde de bahsettiğim gibi acilen sokağa çıkma yasağı ve ohal getirilmez ise İtalya’dan daha kötü olabiliriz maalesef. Yarın hızlı kitler ile daha çok test yapılmaya başlayacak ve vaka sayılarında ciddi artışlar olacak. Bunu duyan halkta panik havası oluşacak ve artık vakaların hangi illerde çıktığını duyan vatandaşlar aynı İtalya örneğinde olduğu gibi tehlikeli bölgeden uzaklaşmak isteyecek. Sonuç kaos ve ölüm.

• @salih2825 Çok karamsarsın ya🙈 Türkiye de Sokağa çıkma yasağını bende destekliyorum.Türkiye’de Doğu güneydoğu sorunu var Suriyeli popülasyon var ! Sınırda göçmen var ! kimi nereye tıkacaz. Zor iş

• @Semihmete ne yazık ki haber doğru. Uzun yıllar Limanın yöneticiliğini yaptım. Durumu birinci ağızdan öğrendim.Olay dün olmuş. Haber bugün yayınlandı . Buradan ayrılanlar nedeniyle Şuan İzmir daha büyük risk altında .

• @redsat2000 çok kötü🙈 İnsanlar evde oturup beklemeli yapacak başka birşey yok 🤷♂

• Bu level 4 durumunu tam olarak anlayan var mi?

29 mart’ta istanbul- miami ucusumuz var.

Travel Advisory: Level 4 - The Department of State advises U.S. citizens to avoid all international travel due to the global impact of COVID-19. In countries where commercial departure options remain available, U.S. citizens who live in the United States should arrange for immediate return to the United States, unless they are prepared to remain abroad for an indefinite period. U.S. citizens who live abroad should avoid all international travel.

https://travel.state.gov/content/travel/en/traveladvisories/ea/travel-advisory-alert-global-level-4-health-advisory-issue.html

Arrange for immediate return kisminin sinirlari nedir? Ne zamana kadar donus yapilabilir? Bilgisi olan var mi?

• Bu ciddi bir tavsiye ve uyari. Kisaca, vatandaslarina "Disariya seyahat etmeyin. Eger disaridaysaniz, bir an once donun, yoksa cok buyuk risk altindasiniz" demek istiyorlar. Yani kopruden onceki son cikis gibi. Buyuk ihtimalle arkadan daha kapsamli ucus yasaklari gelecek ama zamanlamasini tahmin etmek cok zor. Level 4 seyahat uyarisi, daha once Iran, Irak, Suriye, Afganistan gibi savas bolgesi ulkeler icin verilmisti.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Ilginc bir haber okudum. Corona virüs nedeniyle ilk köpek ölümü Hong kong da gerçekleşmiş. Biraz urkutucu bence. Olay ilk bakışta önemsiz gibi geliyor ama işin hayvanlar boyutunu irdeledikce isin ciddiyeti anlasiliyor. Hadi bizler bir şekilde korunma yöntemlerini uygulayarak koruyabiliyoruz. Peki hayvanlar nasil korunacak? Hayvanlar derken en çok gıda olarak etinden sütünden faydalandiklarimizi kastediyorum. Böyle bir salgin eger hayvanlara da bulaşıyorsa durum gerçekten vahim. Yediğimiz etin, sütün, yoğurdum coronali bir hayvandan olduğunu nereden bileceğiz. Veya hayvanlar coronadan telef olursa insanlık ne yiyecek. Umarım haber doğru değildir. Kaynak: Haber New york post gazetesinde yayınlanmış. Onlarda haberi south china gazetesinden almışlar. Ben ise mynet üzerinden okudum.

Cogunlukla pisirme yontemleri bu tur virusleri oldurmek icin yeterli. Cok ozel proteinler degillerse (ki oldugunu sanmiyorum, cunku sicak havalarda bu virusun etkisinin azaldigina dair veriler var; ayrica bu tur proteinler de cok yaygin degil) genelde proteinlerin yapisi yuksek sicakliklarda bozuluyor.

Bir de inekleri/kecileri etkileyebildigine dair bir veri de yok, eger etkilerse bu virusun sute karisabildigine dair de veri yok henuz... Bunlari kestirmek cok zor maalesef, ancak deneyip gorebilirsiniz. Ama 3-4 gun once COVID-19 hastasi hamile bir annenin bebeginde virus gorulmemis diye haber gordugumu hatirliyorum, dolayisiyla virusun vucudun her yerine giremedigini dusunmek su an icin en dogrusu olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Tüm duyumlar tespit edilemeyen hastaların çok fazla olduğu yönünde inşallah bu gece açıklayacağı rakam çok yüksek olmaz...

sayin @aysegul de belirtmis... Japonya'da test yapilan cruise gemisinde 39(sanirim) yasinda ABD'li bir bayanin testi pozitif cikmis, ama gorulebilen hicbir semptomu yok ve test yapilmasa virusu tasidigini kesinlikle bilmeyecek. Saglikli bir sekilde haberlere baglanip olanlari normal bir sekilde anlatmisti... Dolayisiyla bu tur "hastalari" herkesi test etmeden bulabilmek imkansiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @Calibraturbo , forumda farkli millet ve kulturleri asagilamak veya ayristirmak yasak. Dolayisiyla 1 ayligina sizi forumdan uzaklastirdim, bilginize. Lutfen geri gelmeden once forum kurallarini okudugunuza emin olun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/14/forum-kuralları

• ⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim cevabınız için. Dediginiz gibi henüz böyle bir vaka olmadı. Ben mutasyona uğraması ihtimalleri doğrultusunda düşünmüştüm. Umarım böyle bir şey olmaz. Çünkü çok vahim sonucları olur. Tekrar teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells Teşekkür ederim cevabınız için. Dediginiz gibi henüz böyle bir vaka olmadı. Ben mutasyona uğraması ihtimalleri doğrultusunda düşünmüştüm. Umarım böyle bir şey olmaz. Çünkü çok vahim sonucları olur. Tekrar teşekkür ediyorum.

evet, virusun cok yayilmamasi bu nedenle de cok onemli. Enfekte olan her yeni kisi, virusun mutasyona ugramasi icin bir sans demek...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |