Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Uçuş yasağı ihtimali yüksek. Aşağıda konsolosluk tarafindan Amerikan vatandaşlarına eğer ülkeye dönmek istiyorlarsa hâlâ uçuşlar varken dönmeleri isteniyor.
    ⤵

• @İrem-Güzel su an tüm vize islemleri durduruldu. Sadece acil saglikla ilgili vs vize alinmasi gereken durumlarda islem yapacaklarmis. Resmi sitesinde, Twitter hesabinda ve instagram hesabinda yayinlandi. Ek olarak benim mulakat tarihim 3 Nisandi ve 18 mart 3 nisan arasi vize gorusmelerinin iptal olduguna dair mail geldi. Konsoloslugu aradigimizda da su an vize gorusmelerinin durduruldugunu teyit ettiler. Yeni tarihler konsolosluk tekrar calismaya basladiginda belirlenip bildirilecek.

• @lntcko teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• Merhaba ,

Sıra numaram 53000 lerde sanırım sıra gelmeyecek 😞

• @Maggo Tebrik ederim. Hayırlı olsun.

• @cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido o zaman lütfen kaynağı belirsiz haberleri burada paylaşmayın. Bu durum hem forum kurallarına aykırı hem de "1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanun'un 3/1. Maddesine göre" suç oluşturabilir. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Ben bir forun üyesi olarak hatırlatmak istedim

ben paylasmadim ki 😃 baska bir forum uyesi paylasmis bende alinti yaptim boyle bir durum soz konusu olmaz diye.
    volkan-is nickli forum uyesi paylasmis

• @İrem-Güzel @lntcko ya ek mülakatı 1-3 nisan arası bazı arkadaşlar Ankara konsolosluğunun göçmen vize soru formuna bu durumla ilgili bilgi istediler, ordanda cevap yakında gelecektir

• @takvimcas @Muhtaradana @stras teşekkür ederim hepimiz için hayırlısı olsun...

• Evrak onay e-mailleri gelmeye devam ediyor(Yeni bilgiler gelince liste güncellenecek)

Türkiye

28000 (forumdan)
    30400 (forumdan)
    30700
    29000
    30400
    30600
    29200 (forumdan)

Rusya

28200
    27200
    27800
    27800
    27800
    27900
    29700
    27200

• Sevgili arkadaşlar son günlerde dünya gündeminden dolayı forumda da bir kaos belirmeye başladı. Buradan rica ediyorum gerek vizeler hakkında gerek virüs salgını hakkında bilgi ve düşüncelerinizi paylaşırken daha dikkatli olun. Burada gerek gündelik hayatı için gerek gelecek planları için kaygı ve endişe yaşayan birçok insan var. Bu süreçte lütfen kaynak belirterek Bilgi paylaşımı yapalım ve toplum aklını düşünerek düşünceleri paylaşalım. Özellikle vize durumları işlem ilgili @Muhtaradana @crazycells rica ediyorum takip edebileceğimiz resmî kurumların web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını bir ileti altında toplayarak paylaşır mısınız? Dönem dönem özetlemek gerekiyor gibi görünüyor. Bir iletide lütfen güncel durumu özetleyiniz ve iletişim bilgilerini paylaşınız. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Sayın @salih2825 Bu adres Konsoloslugun adresi, genelde resmi bilgiler için bu ana adresi takip edebilirsiniz;
    ⤵
    [https://tr.usembassy.gov/]

Buda virüs ile ilgili bilgi sayfasi;
    ⤵
    [https://tr.usembassy.gov/covid-19-information/]

• @mexido Kardeşim fikir almak adına ben paylaştım. Neyin polemiğine giriyorsunuz anlamadimki. Zaten sinirlerim gergin.

• Her şeyden nem kapıyorsunuz. Soru sorduk bilen cevap versin. Sonuçta böyle bir ihtimal var mi var? Neyse sildim texti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@İrem-Güzel Merhaba,

Konsolosluk her zaman uzatabiliyor, tek istedikleri Saglik raporun guncel olmasi. Yani uzatma yapmadan once yeniden 6 aylik saglik raporu alirsaniz onlar 6 aya kadar uzatma yaparlarmis.
    Bol sanslar herkese

Saglık raporunu kesin alırsak uzatırlar mı? Yoksa onlara kalmıs bi durum mu? Bide baska belge isterler mi acaba

Hayir, bu karari siz veremezsiniz. Ancak konsolosluk size tamam derse bu islemleri yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    18 mart - 3 nisan arası Ankara konsolosluğu kapalı olacakmış.Arkadaşlara biraz önce e-mail gelmiş

Bu konunun 1-3 nisan arası göçmen vizelerine etkisi henüz kesinlik kazanmadı

Şu şekilde bir resmi açıklama var

Ama bunun greencard işlemlerini kapsayıp kapsamadığı belli değil

Twitter dan açıklama yapılmış

Screenshot_20200318-122132_Telegram.jpg

Bazı arkadaşlar Ankara konsolosluğu aradı 2-3 farklı cevap verilmiş

Alıntılıyorum

1)"Bilgilerimi aldı. Randevunuz gözüküyor. Aktif durumda. İptal olduğuna dair bir mail aldınız mı dedi

Hayır dedim. O zaman iptal söz konusu değil dedi. Bir iptal olursa mail atılır dedi. Başka arkadaşlar 3 Nisan a kadar kapalı olduğuna dair mail aldılar dedim. Peki Ankara şuan kapalı mı dedim. Kendi sayfalarında bir açıklama varsa kapalıdır biz bilemiyoruz dedi. İptal olan kişi arasın bilgileri bireysel görüyoruz dedi."

2)"Arkadaşlar mail fake sanırım. İptal söz konusu değil

Randevum hala aktif görünüyor

Eğer bir iptal olursa kişiye özel bir mail gelecekmiş. Son gelen mailde bizim adımız yazmıyordu

Bilmiyorum ki göçmen vizelerinde şu an iptal söz konusu değil dedi"

3)"Numarayi aradim telefonu can hanimefendi gocmen vizeleri dahil suan islem yapilmiyor dedi

4)" Ben de aradım az önce, aktif gözüküyor şuan mülakatınız ama visa info e-mailden iptal olduğuna dair posta aldıysanız iptal olabilir dedi. Siz şuan sistemde mülakatımı aktif olarak görüyorsunuz değil mi diye sordum tekrardan emin olmak için o da evet aktif gözüküyor ama böyle durumlarda bazen teknik aksaklıklar yaşanıyor sisteme geç yansıyabilir dedi, en sonda birkaç gün daha bekleyip son durumu öğrenmek için arayabilirsiniz dedi. Bu arada mülakat tarihim 1 Nisan."

5)" Biraz önce ben de aradım randevum aktif görünüyor. Bana gelen mail sordu ben de maili okudum. Bayan gönderen adresi sorduğunda visa-info göründüğünü söyledim. Fakat onların e-mail adresi usvisa-info. Bana gelen mail deki adresin onlara ait olmadığını söyledi konsolosluğu aramam gerektiğini söyledi."

Konsoloslukla, AIS sistemini birbirinden ayirin... Asil karari verecek olan tek bir yer var, o da konsolosluk.

AIS'teki kisilerin ne soyledikleri onemli degil. AIS, sadece konsolosluga vize randevulari konularinda yardimci olan bir sirket, soylediklerinin resmi bir gecerliligi yok. Her zaman nihai karar konsoloslugunundur. O nedenle AIS'teki kisilerin "randevunuz aktif gorunuyor" demesi, hicbir sey ifade etmiyor. Eger konsolosluk iptal etmisse, iptal olmustur. AIS, aninda guncellenen ya da bilgi verilen bir yer degil sonucta...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    18 mart - 3 nisan arası Ankara konsolosluğu kapalı olacakmış.Arkadaşlara biraz önce e-mail gelmiş

Alıntılıyorum

1)"Bilgilerimi aldı. Randevunuz gözüküyor. Aktif durumda. İptal olduğuna dair bir mail aldınız mı dedi

Hayır dedim. O zaman iptal söz konusu değil dedi. Bir iptal olursa mail atılır dedi. Başka arkadaşlar 3 Nisan a kadar kapalı olduğuna dair mail aldılar dedim. Peki Ankara şuan kapalı mı dedim. Kendi sayfalarında bir açıklama varsa kapalıdır biz bilemiyoruz dedi. İptal olan kişi arasın bilgileri bireysel görüyoruz dedi."

Eğer bir iptal olursa kişiye özel bir mail gelecekmiş. Son gelen mailde bizim adımız yazmıyordu

3)"Numarayi aradim telefonu can hanimefendi gocmen vizeleri dahil suan islem yapilmiyor dedi

4)" Ben de aradım az önce, aktif gözüküyor şuan mülakatınız ama visa info e-mailden iptal olduğuna dair posta aldıysanız iptal olabilir dedi. Siz şuan sistemde mülakatımı aktif olarak görüyorsunuz değil mi diye sordum tekrardan emin olmak için o da evet aktif gözüküyor ama böyle durumlarda bazen teknik aksaklıklar yaşanıyor sisteme geç yansıyabilir dedi, en sonda birkaç gün daha bekleyip son durumu öğrenmek için arayabilirsiniz dedi. Bu arada mülakat tarihim 1 Nisan."

5)" Biraz önce ben de aradım randevum aktif görünüyor. Bana gelen mail sordu ben de maili okudum. Bayan gönderen adresi sorduğunda visa-info göründüğünü söyledim. Fakat onların e-mail adresi usvisa-info. Bana gelen mail deki adresin onlara ait olmadığını söyledi konsolosluğu aramam gerektiğini söyledi."

Konsoloslukla, AIS sistemini birbirinden ayirin... Asil karari verecek olan tek bir yer var, o da konsolosluk.

AIS'teki kisilerin ne soyledikleri onemli degil. AIS, sadece konsolosluga vize randevulari konularinda yardimci olan bir sirket, soylediklerinin resmi bir gecerliligi yok. Her zaman nihai karar konsoloslugunundur. O nedenle AIS'teki kisilerin "randevunuz aktif gorunuyor" demesi, hicbir sey ifade etmiyor. Eger konsolosluk iptal etmisse, iptal olmustur. AIS, aninda guncellenen ya da bilgi verilen bir yer degil sonucta...

Konsolosluğu arayan arkadaşlarda var zaten, konsoloslukta aktif gözüküyor mülakatınız demiş arkadaşlara.
    Bu durumda erteleme söz konusu değil o zaman gc mülakatları için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@rodin Konsolosluğun tweete var 18 mart itibariyle rutin vize işleri için kapandık diye. Yani bu durum vize sırasında olanları etkiliyor. Ancak TR henüz uçuş yasağı kapsamına dahil olmadığı için vizeleri olanlar gidebilir.

Diğer yandan Göçmen vizeleri rutin mi oluyor emin değilim. Mülakatlar iptal edilecek mi bir kaç güne göreceğiz. Ayrıca KCC'de çalışmalar devam ediyor. Bakalım mayıs ayı için randevu dağıtacaklar mı onuda göreceğiz.

Evet, butun vize islemleri ve ABD vatandaslarina verilen hizmetler konsoloslugun rutin gorevleri.

Aciklamalara gore, su an sadece ABD vatandaslari icin duyuruda belirtilen birkac hizmet acik, bir de email'de acil durum gorusmeleri hala devam ediyor demislerdi, ama bu bizleri ilgilendirmiyor. Daha cok nota ile vize alma, diplomatik ve siyasi gorevler icin vize alma vs. gibi durumlari ilgilendiriyor diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Özellikle vize durumları işlem ilgili @Muhtaradana @crazycells rica ediyorum takip edebileceğimiz resmî kurumların web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını bir ileti altında toplayarak paylaşır mısınız?

Katiliyorum, bugun ya da yarin bu iletileri olusturacagim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Alıntılıyorum

Konsolosluğu arayan arkadaşlarda var zaten, konsoloslukta aktif gözüküyor mülakatınız demiş arkadaşlara.
    Bu durumda erteleme söz konusu değil o zaman gc mülakatları için

Konsoloslugu bugun mu aramis?

Bir de hangi gun mulakati olacakti bu arkadasin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, lutfen vize randevulari konusunda AIS'ten foruma bu surede bilgi aktarmayin. Bizim muhattabimiz AIS degil, konsoloslugun kendisi olmali. AIS'ten gelen bilgiler guncel olmayabilir, ve bu bilgiler kafa karisikligina neden olabilir.

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |