Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bana gore daha iyi. Almanya'da nufus cok yogun ve AB'den dolayi sinirlar hep acik. Sokakda o kadar cok Alman harici yabanci uyruklu var ki, bunun hem ekonomiye hemde gunluk yasama cok yansimasi var.

Biz oradayken, orada yasayan Turkler mesela cok dertliydiler. Euro para birimi ile maaslar dusmus, sirketler biraz kuculme yapmislardi. Buna ek olarak kira ve gunluk gida fiyatlari oldukca yuksekti. Bize ABD cok daha ucuz geliyordu ve online ABD'den alisveris bile yapiyorduk.

Mesela, o zamanlar normal asgari ucret aylik 1K Euro civariydi ve studio tip tek oda cati katta ev kirasi aylik en dusuk 500 Eurodan basliyordu.

Biz Almanya'dayken oradaki ABD Frankfurt konsolosluguna birkac defa gitmistim. Her seferinde sokagin basindan baslayan oturum vize kuyruklari vardi.

• Benim bahsettigim yillar 2004-2007. Simdi de cok daha iyi oldugunu sanmiyorum.

• @MySea Almanya sosyal devlet ! Ev kirası yada herhangi bir fatura ödemeniz gerekmiyor ! Ben de 3-4 kez gidip kalmışlığım var böyle biliyorum🤷♂️ Sosyal devlet anlayışı ile herkesin barınma sağlık ve gıda devlet tarafından garanti altında yani ! Tabi Amerika henüz görmedim yaşamadım siz daha iyş kıyas yapabilirsiniz !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete Almanya şu anda işsizlik rakamları Türkiye ile başabaş gidiyor. 1972 yılından beri babam orada. Almanya tarihinde 1965 - 1975 yılları arasında aldığı göçten sonra en büyük ikinci göçü mart ayında başlattı

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@MySea Almanya sosyal devlet ! Ev kirası yada herhangi bir fatura ödemeniz gerekmiyor ! Ben de 3-4 kez gidip kalmışlığım var böyle biliyorum🤷♂️ Sosyal devlet anlayışı ile herkesin barınma sağlık ve gıda devlet tarafından garanti altında yani ! Tabi Amerika henüz görmedim yaşamadım siz daha iyş kıyas yapabilirsiniz !

Bu yazdiginiza ben oradaki 4 yillik donemimde hic rastlamadim. Saglik ve issizlik maasi gibi sosyal devlet kolayliklari var ama kira odememe veya fatura odememe olayini hic duymadim.

Ayrica daha oncede birkac kez yazmistim, Almanlar cok irkci. Mesela oradaki Alman vatandasi Turkler is bulma kurumundan is basvurusu yaptiklarinda, isimlerinden dolayi oradaki gorevliler onlarin Turk kokenli olduklarini bildiklerinden, sirketlere onlari tavsiye etmiyorlar, veya iyi isleri onlara haber vermiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea artık 18 -22 yaşındaki gençlere 2 yıldır seçim yaptırıyorlar. Karar ver hangi ülke vatandaşı olacaksın diye.

• Sayın @ayvalik10 Almanya'nın işsizlik oranı % 3.2 siz hangi kaynaktan karşılaştırma yapıyorsunuz bir hata olmasın ? Hatta nitelikli kişi sayısı azaldığından yeni bir göçmenlik yasası çıkardılar.

• Aklıma takılan bir soru var arkadaşlar.
    Ben almanyada doğduğum için almanya kontenjanından katıldım ama türkiyede yaşıyorum. Bu uçuş yasağı meselesi yüzünden ben de yanar mıyım?

• @Mert-Güngör bence yanmazsınız sizin sadece geburtserkunde deutschland uçak Türkiyeden binecek amerikada ineceksiniz ve şimdi bu uçuşlar açık sonuçta yaşadığınız yer virüsle ilgili diye düşünüyorum

• ⭐⭐

@Mert-Güngör Bence de problem olmaz. Turkiyede yasiyor ve Amerikaya Turkiyeden binip giderseniz problem olmaz.

• Arkadaşlar olağanüstü bir olay yaşadığımız için soruyorum, mesela 2016 da 15 temmuz sonrası mülakatı olanlar için süreç nasıl ilerlemişti? Randevuları yandı mı acaba yoksa 30 eylül sonrasına kalsa bile bir programlama oldu mu? Bilgisi olan paylaşırsa en kötü senaryoda da (konsoloslukların kapanması vs) bize referans olabilir. Teşekkürler...

• @ergun benimde aklıma brunson krizi zamanı gelmişti vizeler sanırım 1 ay askıya alınmıştı o zaman nasıl prosedür işlemişti

• @takvimcas evet, sonuçta askıya alındığı zaman tüm süreç etkileniyor 30 eylül e yetişmeme durumunda ne oluyor acaba, nerden çıktı bu virüs 😂

• @ergun sanırım bu vize askıya alma durumun cevabı üst seviye tecrübe gerektiriyor bunun ancak @crazycells cevaplarsa cevaplar 30 eylül sonrası tabiki vize basılmaz

• @Muhtaradana şaka mı resmen şimdi öğrendim, Allah herkesin gönlüne göre versin🙏🙏

• @takvimcas o zaman göçmen vizeleri muaf tutulmuştu diye hatırlıyorum, hem bu kadar strese girmememek lazım, her şey olacağına varır, ben herşeyin çok kısa zamanda olumlu yönde ilerleyeceğine inanıyorum

• @Muhtaradana haklısınız, böyle bi durumla hiç katşılaşmamış, düşünmemiş, araştırma yapmadığım için forumda tecrübeli arkadaşlara sorayım dedim. İster istemez insan merak ediyor. @Muhtaradana çok teşekkür ederim. İyiki forum var dediğim bir an daha. 🙏🏼

• AB ülkelerindeki kriz nedeniyle , Türkiye vb. ülkelerin talihlilerinin mülakatlarının erken yapılacağını düşünüyorum.

• Amerikaya girişlerde yasaklı ülkeler arasına girmeden vizeleri almak gerekiyor diye düşünüyorum, tahmini hangi ay gireriz mülakata acaba?

• ⭐⭐

@gezgin34 Tahminen eğer sürpriz bir aksilik çıkmazsa siz Mayis ayinda mülakata girersiniz. Ama corona hakkında herhangi bir tahminde bulunmak yanlış olur. Çünkü her geçen gün hastalik sürpriz bir aşamaya geçiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |