Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Brezilya devlet baskani da pozitif cikmis, gectigimiz sali mi cumartesi mi ne trump la berabermis, trumpa sormuslar, benim icim rahat endiselenmiyorum demis..

• Bizimkinin de yurtdisi seyehatleri ertelenmis, birkac gundur de yaninda termal kamerayla geziyor, surekli cekim halinde, yanina yaklasanlarin atesi var mi yok mu ona bakiyorlar 😁

• ⭐⭐

@Calibraturbo Allah'tan korktukları için bu durumdalar zaten 😉

• @Ramazan bu önlemlere ek olarak AVM’leri de kapatsalardı keşke. Okulu tatil olan bilinçsiz aileler çocukları alıp AVM’lere doluşacaklar. Kapalı alan tam bir bakteri yuvası.

• ........

• ⭐⭐

@gokcell Cehalet kötü birşey. Okuyun diye boşuna demiyoruz.

• ⭐⭐

@Jossie bunun çözümü aslında 6 kişilik aile Corona virüsü nedeniyle öldü. Komşuları ve mahalle karantinaya alındı diye bir haber çıksa sorun çözülür ölüm en büyük korkudur.

İstanbul'da dolmuşdan eve gidiyorum, bir hanım efendi elinde eldiven birde maske takmış koltukta oturan bir kişi belli üstün zekalı biri hanım efendiye neden maske takıyorsunuz artık abartınız diye çıkıştı Hanım efendi soğuk kanlılıkla adama sevdiklerinizi kaybedince böyle rahat konuşabilicekmisizi merak ediyorum diyince adam efendice sustu kızardı.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bizimki bence dinlerarası dialog için Papayı ziyaret etsin tam sırası. bol bol dua etsinler.

• Abd de 8 milyon homeless 50 milyon kaçak var sağlıkla ilgili durumuda göz önünde bulundurursak yakında ülkeyi komple karantinaya alacaklarını düşünüyorum. Bir süre buradan çıkış olmayabilir.

• @maranty O zamana kadar kontrol altına alınabilir. Çin Sağlık Örgütü bu virüs salgının en geç Haziran ayında kontrol altına alınabileceğini söyledi. Umarım doğrudur :))

https://www.google.com/amp/s/www.telegraph.co.uk/news/2020/03/12/coronavirus-pandemic-will-june-countries-take-action-says-chinese/amp/

• ⭐⭐

@Jossie evet doğru söylüyorlar Çin'de 2 aylık hızlı çıkış yapmış virüsü vakalarında şu anlık düşüşe geçtiği görülüyor

• İtalya için böyle devam ederse; bir noktada, mevcut hastanelerin mevcut kapasiteleriyle aynı anda x kadar enfekte olmuş hastaya gereken özende hizmet veremeyecek durumda olacağını ve artık hastalar arasında eleme yapmak (tedaviye daha iyi cevap verebilecekleri tahmin edilenlerin tedavi altına alınacağı diğerlerinin kaderine terk edileceği gibi) durumunda kalabilecekleri bile söyleniyor, ki bu korkunç.. italyada sadece bugün yani bir günde yeni vaka sayısı 2651, ölen kişi sayısı 189.. ve hep söylüyorum, diğer bazı büyük avrupa ülkeleri son sürat italyanın peşinden gidiyor malesef..

• Wuhanda virüs sebebiyle açılmış son ek hastane de kapatıldı bugün, doktorlar maskeleri çıkardıkları bir de video çekmişler.. çinde bugün yeni vaka sayısı 18, ölü sayısı 11, ki bunların %90-95 i wuhanda oluyor. Son haftalarda düzenli bir azalan artış vardı zaten, son günlerde 50ler 40lar 30lar 20ler derken 10lu rakamlara düştüler, onlar adına sevindirici gerçekten.

• @aysegul haberin kaynağı var mı? bu haber doğruysa, yani artık bu virüsün kaynağı Wuhanda maskeler çıkartılmaya başlandıysa tüm dünyada da bir süre wuhan gibi virüs peak yapıp sonra azalarak bitecektir. Domuz gribi de öyle olmuştu, karantinaya alınan aileler vardı o zaman da birsürü insan ne yazık ki ölmüştü. Umarım Wuhan gibi olmadan en az hasarla atlatırız bu krizi. Bekleyip göreceğiz.

• @Jossie rakamlar zaten heryerden ulaşılabilir.
    Diğer kısım için, twitterda çinde yaşayan yanlış hatırlamıyorsam bir akademisyen paylaşmıştı, ilk fırsatta linki buraya eklerim. Bu arada maske kullanımını bir süre daha bırakmazlar sanırım, o viideoda bir mesaj vermek için maskeleri çıkarmış olabilirler diye tahmin ediyorum.. ama çinde artık yavaş yavaş normale dönmeye başlayacakları artık kesin.

Edit :

• ⭐⭐

@Jossie kaynak buldum şu şekilde yazıyor:

中国现在大部分地区已经得到了控制,以我所在地区为例子,前段时间我们封闭至每家每户每位住户只可进出小区一次,严重地区,政府会免费发放水、蔬菜、水果等生活必需品,但是现在我所在的地区已经逐渐放宽,商场等陆续恢复营业。外国的朋友们,注意戴口罩、消毒,去人群聚集的地方保持距离,加油!

Çevirisi (meali):Çin'deki çoğu bölge şu anda kontrol altında: Bölgemi örnek alarak, her hane halkı ve her mukimin topluma yalnızca bir kez girip çıkabileceği bir zamana kadar kapattık Ciddi bölgelerde hükümet su, sebze, meyve ve diğer ihtiyaçları ücretsiz olarak dağıtacaktır. , Ama şimdi benim alan yavaş yavaş, alışveriş merkezleri ve diğer işletmeler devam etti. Yabancı arkadaşlar, maske takmaya, dezenfekte etmeye ve insanların toplandığı yerlerden uzak durmaya dikkat edin!

• Bu ileti silindi!

• İtalya acınacak hale düştü 🤷♂️ Zamanında kapatacaksın ülkeni!! Türkiye baştan beri ciddiye aldı sağolsunlar 👍🏾

• ⭐⭐

@Semihmete İtalya'da 15.000 vaka 1.016 ölüm gerçekleşmiş. İtalya'da da koronavirüsü Lombardiya'daki önlemler yüzünden insanlar garlara gitmişti. hatta güney'dekiler kuzey'den gelenlerin karantinaya alınmasını savunmuştu. Kalabalık taki 10 kişi 100 kişiye o 100 kişi 1000 kişiye derken sonuç buraya kadar geldi.

Bizde okullar tatil edildi kalabalık olmasın bulaşmasın diye bizim öğrenciler şuan akın akın garrlarda otobüs sırası bekliyor eve gitmek için insanlar kalabalıklaşmasın diye tatil ettiler okulu

alt metni

• @Drywall izin verilen herhangi bir ülkeye çıkış yapılabilir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |