Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@amehmet, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Tekrar merhaba daha önce eksik evrak nedeniyle (ünşveristeydeyken work and travel ile New York a gitmiştim. Dönüşte Türkiye ye girişte Hudut kapısında basılan damgayı istemişlerdi) idari işeme takılmıltım bir aylık bir süreç ve eksikliği giderince dün pasaportum vize basılı geldi. Umarım buradaki herkes vizesine ulaşır.
    Bir de son gün kontrol ettiğimde bende de refused reddedildi yazıyordu. Son güncelleme tarihi de aynı gündü. Fakat ertesi gün tebrikler maili geldi. Yani dedikleri gibi sistem değişmiş ama bunun son güncelleme tarihi ile alakası yok boşuna canınızı sıkmayın. Umarım en kısa zamandadavalarınız olumlu sonuçlanır 🙏

Tebrik ederim gözünüz aydın. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @amehmet tebrikler

• Arkadaslar konsolosluga email atmak istiyorum.direk konsoloslugun support bolumune atiyoruz ? ve ya baska bir siteden register olunub atmak mi lazim? bu konuda bilgisi olan varmi? mesela ustraveldocs gibi.

• ⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaslar konsolosluga email atmak istiyorum.direk konsoloslugun support bolumune atiyoruz ? ve ya baska bir siteden register olunub atmak mi lazim? bu konuda bilgisi olan varmi? mesela ustraveldocs gibi.

Şuradan Ankara Konsolosluğuna sorularınızı iletebilirsiniz;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@Emre-Dilekçi @Emre-Dilekçi selam, bakudeki konsolosluk immigration vize vermiyor.bizler gurcistan konsoloslukdan vize aliyoruz.formu gonderdikden sonra hic bildiris e maili gelmemisdir. ankara konsoloslugundaki gibi bu sitede kontrol etmek maalesef mumkun degildir. anladigim kadariyla siz de bakip bulamamissiniz. ds 5535 formu oldugundan da emin degilim. bize konsoloslukda sade rengsiz beyaz ag A4 kagit verdiler.icinde bazi sorular olan ( son 5 yilda ziyaret etdiyijiz ulkeler kardesleriniz,emailler falan basit sorular)

isterseniz biraz daha bekleyin, er ya da gec cevap gelecektir. Dedikleri email adresini kullandiysaniz belgeler gitmistir, merak etmeyin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seme77, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Merhabalar, 16 Aralık 2019 tarihinde turist vizesi için ben eşim ve oğlum mülakat için görüşmeye gittik. Bana ve oğluma direk vize çıktı ama eşime ap olduğunu söylediler. Bugün refused yaziyor takip ettiğimiz sitede. Daha önce böyle durum ile karşılaşan var mıdır acaba? Tekrar basvurmak mantıklı mıdır?

problem olmamasi lazim. AP sonucunu beklemelisiniz.

• @crazycells tesekkurler.mayisda 6 aylik rapor bitiyor.yeniden rapor almak durumuna dusmek istemiyoruz.gecen yil bir kardesimiz eylul dahil beklemis beklemis vakit bitmis alamamis. Allah Korusun.

• 3 Mart 2020'de Dışişleri Bakanlığı vize başvuru sahipleri için online portalımız olan Konsolos Elektronik Uygulama Merkezi (CEAC) web sitesinde bir güncelleme yaptı. Davası daha önce vaka durumu sayfasında "İdari İşlemler" olarak gösterilen vize başvurusu sahibi artık "reddedildi" olarak görüntüleniyor.

Bu tür başvuranların fiili davalarında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Bu, dava durumunu başvuranlara daha doğru bir şekilde iletmek için yapılan idari bir değişikliktir.

CEAC davası daha önce “İdari İşlem” olarak gösterilen vize başvuru sahipleri, ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'nın (INA) 221 (g) bölümü uyarınca reddedilmişlerdir.

INA bölüm 221 (g) kapsamındaki bazı retler geri alınabilse de, CEAC'deki değişiklik, başvuranın vize başvurusunun reddedildiğini doğru bir şekilde yansıtmaktadır. Başvuru sahibi, konsolosluk memuruna vize almaya uygun olduğunu gösterebiliyorsa veya konsolosluk memurunun vizeye uygunluğu ile ilgili diğer sorunları çözen diğer kaynaklardan bilgi geldiğinde bu durum değişebilir.

Başvuru sahibi, konsolosluk memurunun vize görüşmesinin sonunda verdiği talimatlara ve davası hakkında daha fazla bilgi için travel.state.gov/visas adresine başvurmalıdır

• Arkadaşlar herkese selam, iki saat kadar önce konsolosluktan idari işlemimin bittiğine dair ve pasaportu göndermemi talep eden bir mail aldım. Umarım herkes en kısa sürede ap'den kurtulup vizesine kavuşur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Dilekçi, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaşlar herkese selam, iki saat kadar önce konsolosluktan idari işlemimin bittiğine dair ve pasaportu göndermemi talep eden bir mail aldım. Umarım herkes en kısa sürede ap'den kurtulup vizesine kavuşur 🙂

gozunuz aydin, darisi tez zamanda bekleyenlerin basina...

• @crazycells çok teşekkür ederim Ali Cihan bey, bu süreçte sizin ve bu forumun emeği çok büyük, herşey için teşekkür ederim 🙂

• @Emre-Dilekçi Ne guzel haber.Tebrikler kardes.ALLAH yolunu acik etsin.

• @Emre-Dilekçi tebrik ederim Emre bey, çok sevindim vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@Emre-Dilekçi, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Arkadaşlar herkese selam, iki saat kadar önce konsolosluktan idari işlemimin bittiğine dair ve pasaportu göndermemi talep eden bir mail aldım. Umarım herkes en kısa sürede ap'den kurtulup vizesine kavuşur 🙂

Yeni hayatında Bol Şans 🙂

• ⭐⭐

@Emre-Dilekçi Hadi gozunuz aydin. Tebrik ederim. Darisi tum AP sürecine kalan arkadaşlara.

• Tebrikler emre bey

• Çok sağolun arkadaşlar, herkesten güzel haberler almak dileğiyle 🙂

• ⭐⭐⭐

Harika çok güzel bir haber. Hayırlı olsun gözünüz aydın Emre bey

• @Emre-Dilekçi hayırlı olsun

• @Emre-Dilekçi, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Hemşerim hadi gözün aydın. Allah yolunu açık etsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |