Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'nin En Cok Kazandiran Meslekleri ve Buyume Potansiyelleri

alt metni

Siralama yapilirken, ABD'de ortalama yillik maas seviyesine gore en cok kazandiran meslekler ve bu mesleklerin onumuzdeki 10 yillik ongorulen buyume orani dikkate alinmis. Asagidaki listeden de gorulebilecegi gibi ABD'de en cok kazandiran mesleklerin onemli bir kismi saglik sektorundeki meslekler ve bu mesleklerin cogu 6-figure maasla geliyor (yillik 100.000 ya da daha ustu maas).

Sıra Meslek İsmi Ortalama Yıllık Maaş ($) Öngörülen Büyüme, % (2016'dan 2026'a kadar)
    1 Anestezi Uzmanı 269,600 17.8
    2 Cerrah 252,910 16.8
    3 Doğum Uzmanı ve Kadın Doktoru 234,310 17.9
    4 Ağız ve Çene Cerrahı 232,870 17.2
    5 Ortodonti Uzmanı 228,780 17.3
    6 Tıp Hekimi 201,840 14.9
    7 Psikiyatrist 194,740 13.1
    8 Çocuk Doktoru 168,990 17.8
    9 Diş Hekimliği 159,770 17.2
    10 Protez Uzmanı 126,050 17.2
    11 Anestezi Uzmanı Hemşireliği 160,270 16
    12 Petrol Mühendisi 128,230 14.5
    13 Bilgi Teknolojisi Yöneticisi 135,800 11.9
    14 Pazarlama Yöneticisi 131,180 10
    15 Ayak Hastalıkları Uzmanı 124,830 9.7
    16 Avukatlık 118,160 9.4
    17 Mali Yönetici 121,750 18.7
    18 Satış Müdürü 117,960 7.4
    19 Finans Danışmanı 90,530 14.4
    20 İşletme Yöneticisi 99,310 9.1
    21 Eczacı 122,230 5.6
    22 Göz Doktoru 106,140 17.3
    23 Sigorta Uzmanı 100,610 22.5
    24 Siyasetçi 114,290 2.1
    25 Sağlık Hizmetleri Yöneticisi 96,540 19.8

Burada da yukaridaki siralamanin semalastirilmasi halini goruyorsunuz. Karakter buyuklukleri yillik ortalama kazancin buyuklugunu gosteriyor, karakter renkleri de 10 yillik buyume potansiyel yuzdesine gore renklendirilmis.

alt metni

Kaynak: Business Insider , US News , Howmuch Net

• Emeğine Sağlık faydalı bir paylaşım.
    ilk sıraları doktorluklar kapatmış.

• Emeğine Sağlık

• Eline emeğine sağlık. Bunun dışında daha detaylı bir araştırma için yani daha fazla meslek içeren liste vb önerebileceğiniz bir web sayfası vb var mı acaba? Kendi mesleğim burada olmayınca alternatif bilgi yeri araştırayım dedim 🙂 örneğin gıda ssktörü özellikle fırın&pastane sektörü ile alakalı bir forum vb?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eenuysal Amerika'da En Cok Kazandiran 25 Meslek içinde söyledi:

Eline emeğine sağlık. Bunun dışında daha detaylı bir araştırma için yani daha fazla meslek içeren liste vb önerebileceğiniz bir web sayfası vb var mı acaba? Kendi mesleğim burada olmayınca alternatif bilgi yeri araştırayım dedim 🙂 örneğin gıda ssktörü özellikle fırın&pastane sektörü ile alakalı bir forum vb?

Tabii ki! Bu ve buna benzer butun calismalarinin kaynagi Amerika'nin Calisma Bakanligi'nin "Bureau of Labor Statistics" dairesine dayaniyor.

Su resmi siteleri incelerseniz butun mesleklere ait verileri eyalet eyalet ya da ulusal ortalama verilerle gorebilirsiniz:

• Öğretmenlik yokmuş 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takip Amerika'da En Cok Kazandiran 25 Meslek içinde söyledi:

Öğretmenlik yokmuş 🙂

Yukaridaki linklere gore ogretmenlik icin,

• Universitedeki ogretmenler (lise ustu herhangi bir egitim kurumu da olabilir) bolumune gore yillik 80.000 ile 100.000 dolar arasinda maas kazanabiliyorlar.

• Okul oncesi, ilk, orta okul ve lise ogretmenleri ise alanlarina gore 55.000 ile 65.000 dolar arasinda kazanabiliyorlar.

Tabii bunlar ortalama maaslar, eyalete ya da bolgeye gore daha cok ya da daha az kazanabilirsiniz.

• @crazycells Çok teşekkür ederim:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

zippia. com'un hazirlamis oldugu asagidaki haritalari da konuya ekliyorum... Bu haritalarda her eyalette en cok ve en az kazandiran meslekler yer aliyor. En cok kazandiran meslekler zaten yukaridaki listeyle de uyumlu.

Eyaletlere gore EN COK kazandiran meslekler:

alt metni

Eyaletlere gore EN AZ kazandiran meslekler:

alt metni

En cok kazandiran 5 meslek

• Eyalet: North Dakota
      Meslek: Anesthesiologists
      Yillik Maas: $283,200

• Eyalet: Colorado
      Meslek: Orthodontists
      Yillik Maas: $281,470

• Eyalet: Nebraska
      Meslek: Surgeons
      Yillik Maas: $280,830

• Eyalet: Iowa
      Meslek: Anesthesiologists
      Yillik Maas: $280,020

• Eyalet: Maine
      Meslek: OB/GYN
      Yillik Maas: $279,390

En az kazandiran 5 meslek

• Eyalet: Wisconsin
      Meslek: Shampooers
      Yillik Maas: $16,960

• Eyalet: Indiana
      Meslek: Shampooers
      Yillik Maas: $17,240

• Eyalet: Wyoming
      Meslek: Ushers
      Yillik Maas: $17,410

• Eyalet: Iowa
      Meslek: Models
      Yillik Maas: $17,460

• Eyalet: Tennessee
      Meslek: Cooks, Fast Food
      Yillik Maas: $17,470

• @crazycells emeğine sağlık faydalı bilgiler her ne kadar ucundan dahi birine vasfım uymasada:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu haritada 1 Temmuz 2018 itibariyle ABD'de, eyalet eyalet minimum saatlik ucretleri(maaslari) gorebilirsiniz:

bağlantı metni

Ayri duzenlemeleri olan sehirler icin ilgili degerler sag ust tarafta verilmis.

• Aaa bazı bölgeler eyaletten farkli olarak yüksekmiş LA gibi mesela. Aslında 15$ iyi bir rate ama masraflar fazla olunca başka eyalette 8$ almaktan bir farkı kalmıyor herhalde 🙂

• Yasaklı

@damladav Amerika'da En Cok Kazandiran 25 Meslek içinde söyledi:

Aaa bazı bölgeler eyaletten farkli olarak yüksekmiş LA gibi mesela. Aslında 15$ iyi bir rate ama masraflar fazla olunca başka eyalette 8$ almaktan bir farkı kalmıyor herhalde 🙂

Orta Amerika da 7,25$ kazanarak yaşamak, California da 11$ kazanarak yaşamaktan çok daha kolay diye tahmin ediyorum.

• En çok kazanmaya gerek yok da, insani şartlarda çalışıp, insani miktarlar kazanıp, kazandığımızı insan gibi harcayabilsek yeterli herkese bol şans tekrardan...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@academicus Amerika'da En Cok Kazandiran 25 Meslek içinde söyledi:

En çok kazanmaya gerek yok da, insani şartlarda çalışıp, insani miktarlar kazanıp, kazandığımızı insan gibi harcayabilsek yeterli herkese bol şans tekrardan...

soyle bir konumuz da mevcut:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/318/ev-sahibi-olmak-icin-hangi-eyalette-ne-kadar-calismali

• 2 senelik anestezi bölümü okusak, anestezi uzmanı olabilir miyiz orada?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemalbat Evet desek bize inanacak mısınız? 🙂

Tabii ki hayır. Anestezi uzmanı olmak için tıp eğitimi üzerine tıpta uzmanlık yapmanız gerekiyor. Halihazırda lisans mezunu olduğunuzu varsayarsak kabaca 8-10 yıl diyebiliriz.

Türkiye'deki önlisans eğitimleri genelde ABD'de geçerli değil. ABD'de eğitim alırsanız "Anesthesia Tech" veya "Surgical Tech" olabilirsiniz.

• @knnrn Anestezi hemşiresi lisans hemşirelik üzerine kaç yıl eğitim istiyor?

• Ya bi tek ziraat muhendisligi hakkinda bisey bulamadim.bu bilene de yok ki.tr de olsa herkes konusur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ercan-tekoglan Amerika'da En Cok Kazandiran 25 Meslek içinde söyledi:

Ya bi tek ziraat muhendisligi hakkinda bisey bulamadim.bu bilene de yok ki.tr de olsa herkes konusur 🙂

sayin @Ercan-Tekoglan bence konusunu ayrica acalim, zamanla bilen arkadaslarin katkisiyla konu genisler. Ayri bir konusu var miydi forumda? su an bakinca goremedim...

Benzer Başlıklar

• 375
  • 3
  • 15
  • 420
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |