Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Herkese merhaba, benim sormak istediğim son durumumla ilgili bir konu vardı. USCIS online olarak tüm belgeler yükledik ve ödemeyi yaptık. Yüklemiş olduğumuz belgeleri Türkiye'den USCIS'in belirttiği adrese göndermemiz gerekiyor mu yoksa karşı taraf istediğinde mi gönderilmesi uygundur?

USCIS asamasindan mi bahesiyorsunuz yoksa NVC asamasindan mi?

USCIS, I-130'lari tamamen online kabul etmeye basladi mi?

• @crazycells Tüm dökümanlar şuan online olarak yüklü. Tek tek I-130 online formununu doldurduk ve I-130A dökümanını yükledik. Submit yaptıktan sonra şuan "ın process""Your benefit request has been accepted and is under review" olarak yer almaktadır. sistem hiçbir şekilde bunları gönderin veya mail atın demediği için arada kaldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Tüm dökümanlar şuan online olarak yüklü. Tek tek I-130 online formununu doldurduk ve I-130A dökümanını yükledik. Submit yaptıktan sonra şuan "ın process""Your benefit request has been accepted and is under review" olarak yer almaktadır. sistem hiçbir şekilde bunları gönderin veya mail atın demediği için arada kaldım.

Dediginiz gibi siteye "File Online" butonu eklenmis, ben ayrintilari cok bilmiyorum ama buyuk ihtimal dediginiz gibi sadece upload yeterli olacaktir. Eger doldururken size belgeleri gondermenizi belirten bir ifade gormediyseniz sorun yok. Bol sanslar!

• @crazycells bir sorum olucaktı bizim I 130 formumuz onaylandı fakat Nvc ye aktarmamışlar bizi bizde bunun için form yolladık ayrıca . Daha ne kadar beklememiz lazım nvc ye aktarırsa eğer benim kaç ayım var işlemlerin bitmesine Yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hjkkll, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells bir sorum olucaktı bizim I 130 formumuz onaylandı fakat Nvc ye aktarmamışlar bizi bizde bunun için form yolladık ayrıca . Daha ne kadar beklememiz lazım nvc ye aktarırsa eğer benim kaç ayım var işlemlerin bitmesine Yardımcı olursanız sevinirim

Beklemeniz gerekiyor maalesef, genelde 2-3 ay icinde aktariliyor, ama eger dosya numaraniz aktif olmadiysa daha cok bekleyebilirsiniz. Hangi kategoriden vize aliyorsaniz o basligi takip edin isterseniz, surecler basvuru turune gore degisiyor.

• @crazycells eşim ABD vatandaşı şuan Amerika’da yaşıyor ben Türkiye’deyim süreci bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hjkkll, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells eşim ABD vatandaşı şuan Amerika’da yaşıyor ben Türkiye’deyim süreci bekliyorum

su konuyu takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Merhablar,
    ben suanda I-130 formunu dolduruyorum bir kac sorum olcak

1. part 2 38. soruda have you obtained a certificate of naturalization or a certificate of citizenship diye soruyor ya benim sadece dogum belgem(amerika) var buna yes mi diyecegim. 39a.b.c. kisimlarini dogum belgeme goremi doldurmam gerekiyor?
      2)part 4 12.kisimda amerikaya gittigimiz zaman yasamayi dusundugumuz adresi mi yazacagiz?
      3)part4 47-50 arasindaki sorular icin; esimin pasaportu var ama daha once hic amerikaya gitmedi o kismi bos mu birakmamiz lazim?

bu arada basta @crazycells olmak uzere bu forumda bilgilerini paylasan herkese cok tesekkur ederiim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrs-Cakal, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhablar,
    ben suanda I-130 formunu dolduruyorum bir kac sorum olcak

1. part 2 38. soruda have you obtained a certificate of naturalization or a certificate of citizenship diye soruyor ya benim sadece dogum belgem(amerika) var buna yes mi diyecegim. 39a.b.c. kisimlarini dogum belgeme goremi doldurmam gerekiyor?
      2)part 4 12.kisimda amerikaya gittigimiz zaman yasamayi dusundugumuz adresi mi yazacagiz?
      3)part4 47-50 arasindaki sorular icin; esimin pasaportu var ama daha once hic amerikaya gitmedi o kismi bos mu birakmamiz lazim?

bu arada basta @crazycells olmak uzere bu forumda bilgilerini paylasan herkese cok tesekkur ederiim

Bu tur sorularda -daha sonra bu konuyu okuyanlar faydalansinlar diye- ekran fotolarini atmanizda fayda var, ilgili kismi screenshot alip soruya eklemeniz mumkun mu? Bu sekilde sorular da net sekilde anlasilmis olur.

• @crazycells tabi ki de.
    sorular.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrs-Cakal elinize saglik.

1. ABD'de dogdugunuz icin 37'ye "birth" deyip, 38'e 'no' diyebilirsiniz.

2. Evet, su anki adresi 11'e yazin; eger baska bir adreste yasamayi dusunuyorsaniz bunu da 12'ye yazin.

3. Eger hic gitmediyse 45'i ona gore doldurup, 46'yi bos birakmaniz yeterli. 47 ve sonrasini hala doldurabilirsiniz.

• cook tesekkur ederiiz. bir aksilik cikmazsa cuma gunu postayi yolluyoruz.

• @Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells Tüm dökümanlar şuan online olarak yüklü. Tek tek I-130 online formununu doldurduk ve I-130A dökümanını yükledik. Submit yaptıktan sonra şuan "ın process""Your benefit request has been accepted and is under review" olarak yer almaktadır. sistem hiçbir şekilde bunları gönderin veya mail atın demediği için arada kaldım.

Merhaba, siz türkiyeden mi doldurup gönderdiniz formları? Eğer öyle ise I-130 A formuna imza attınız mı?

• @cafer-mokar Yurtdışında olanlar imza atmasına gerek olmadığı yazdığı için ben I-130A formunu imza atmadan gönderdim. 28 Aralıktan tarihinde yapmış olduğumuz online başvuru hala " under review" olarak görünmekte olup herhangi bir şekilde bize dönüş yapmadılar şuana kadar.

• Arkadaşlar merhaba, I-130 formunu doldurup USCIS yapmış olduğumuz başvuru 2 ay geçmesine rağmen hala "under review" olarak görünmektedir. Deneyimlerinizden yola çıkarak daha ne kadar en az beklememiz gerekiyor ve bundan sonraki aşamalar nelerdir?

• @Mehmet858 CA ofis 8.5 ila - 11 ay arası veriyor şu anda F2A için I130 un onaylanma süresini. 😞 umarım artmaz.

• @Mehmet858, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar merhaba, I-130 formunu doldurup USCIS yapmış olduğumuz başvuru 2 ay geçmesine rağmen hala "under review" olarak görünmek

Merhaba,

Öncelikle Allah sabır versin diyorum. Hangi göçmenlik servisinde dosyanız inceleniyorsa ona göre proccessing times lar ayrılıyor . Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Benim dosyam 7. ayda ve hala under review durumunda ne yazıkki nebraska servisinde benim dosyam. Umarım sizin texas servisindedir. En kısa sürede çözüm sağlayan yer orası görünüyor çünkü. İyi günler.

• @brock936 merhaba, Ödeme yaptığımız belgenin en altında Nebraska servisi yazıyor.Gönderdiğiniz sitede Nebraska servisinde I-130 dökümanı için 12 ile 16 ay arasında tarih veriyorlar. Bu tarihlerden önce de tamamlama şansları var mı yoksa bu tarihlere bağlı mı kalıyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brock936 merhaba, Ödeme yaptığımız belgenin en altında Nebraska servisi yazıyor.Gönderdiğiniz sitede Nebraska servisinde I-130 dökümanı için 12 ile 16 ay arasında tarih veriyorlar. Bu tarihlerden önce de tamamlama şansları var mı yoksa bu tarihlere bağlı mı kalıyorlar?

Su anda onay bekleyen dosyalar 12-16 ay oncesine ait demek oluyor o... Eger basvuran sayisinda ciddi bir azalma yoksa ya da calisan sayisinda artma olmazsa siz de bu civarda bekleyeceksiniz demektir...

• @Mehmet858 sürecinizle ilgili bilgi verir misiniz. yani online olarak neleri yüklediniz ve neleri istediler. Money order veya evliliğinizin iyi niyetli olduğunu gösteren belgeler ile size geri dönüş yapıldı mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |