Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @250311hd Gözünüz aydın, bilgilendirme içinde teşekkürler.

• ⭐⭐

@mesuthhh Merhaba. Tebrik ederim.
    Aslında bu soruları sormamız gerek kalmadan anlatabilirdiniz. Sorular belli ve şablon haline geldi. Cevaplarsaniz cok memnun oluruz.
    Hangi eyalete gidiyorsunuz? Ne kadar para gösterdiniz? Gayri menkul gösterdiniz mı? Meslek olarak ne iş yapacağınızı söylediniz? Kaç kişi olarak gidiyorsunuz?

Mülakata katılan diğer arkadaşlarda bu sorulara cevap vererek deneyimlerini aktarırlarsa bu soruları her mülakattan çıkana defaatle sormamız gerekmeyecektir

• Aynen katılıyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

rimi

Tekrar turist vizesine başvuracağım, ama o zaman gidecektim, olmadı. Tekrar gideceğimde başvururum yine. Bir korkum yok. En fazla vermezler 🙂

• ⭐⭐⭐

@250311hd, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Onay maili aldım 22 binde case no bilginiz olsun

Tebrik ederim hayırlı olsun

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

rimi

Tekrar turist vizesine başvuracağım, ama o zaman gidecektim, olmadı. Tekrar gideceğimde başvururum yine. Bir korkum yok. En fazla vermezler 🙂

Istedikten sonra olur bir sekilde umarim 🙂

• @Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhabalar,

Bugunku gorusmem hakkinda sinirli Turkcemle ankatmaya calisacagim.

Sabah 6:40 gibi konsolosluk onundeydik, cok soguk oldugundan dolayi arabada bekledik, saat 7:16gibi guvenlik icerige almaya basladi, ardindan memurlar numara verdiler.
    Bekledik ( 4 kisi olarak) ilk yandiginda docs verdim ( Banka dekontu $30,500k, sponsorship ve ozel bir support mektup etc..)
    Ikinci yandiginda ucretler dolar olarak odedim
    3. Yandiginda Mulakat a basladik, sarisin Amerikali bir hanimefendiydi. Yemin edip parmak izi alip asagidaki sorular sordu: Adan Z hepsi ingilizce, sormadan direk ingilizceyle konustu bizimle
    1-Doktoram hangi bolumde yapiyorsunuz: Bilgisayar Muhendislik
    2- ABD de hangi is yapacaksin: Software Engineering
    3-Sponsorle nasil tanistiniz: cevap verdim

Ardindan not aliyordu, bir anda gordumki ekranda sanki onu rahatsiz eden birsey okudu cunku guler yuzluydu sonra bana pasaportlari ile diploma ve orijinal dogum belgemi verdi, beyaz bir kagit vererek Idari Arastirma yapilmasi gerekecek, bizden haber bekleyeceksiniz dedi. Ben ve diger butun adaylar cok sasirdi, hatta bana sorup duruyorlardi neden diye, inanin ilginc bir sekilde salonda herkes soktaydi, ustelik 4 yasindaki oglum anlayip bagirarak But daddy I want to go to Colorado, ve herkes guldu bende dedim, no worries we will go.. cunku kuzeni amerikali onunla cok zor ayri kalmistir.
    Neyse ozet olarak boyle gelisti, bakalim ne zaman mail atacaklar ona gore bizde davranacagiz.
    Bol sans herkese

Sizi tanidigim ve ortak tanidigimiz oldugu icin cok mutluyum.En kisa surede hallolacagini biliyorum.Lucas’ll go to Colarado soon im hundred percent sure about it💪🏻💪🏻💪🏻

• @ergun Bence bu noktalara geldikten sonra bu fikirler ile kendinizi yormayın. Eğer çok önemli bir gelişme olursa hayatınızda irtibata geçip değiştirirsiniz randevunuzu. Şunu iyi anlamak lazım; bir süreçte insani sebeplerden dolayı “yok kardeşim sana vize vermiyoruz” gibi birşey demeyecekler ve diyemezler. Bu bizim kazanmış olduğumuz bir hak ve öyle basit bir şekilde elimizden alınamaz.

• @salih2825 çok haklısınız, çok düşünmekte zarar. Şekil a da görüldüğü gibi 😂😂

• @ergun Kafanızı bunlarla doldurmak yerine gelecek hayatınıza dair hayallerle doldurun. Ben şahsen böyle yapıyorum. Böyle yaptıkça süreçte can sıkıcı bir gelişme olduğunda veya yorucu olmaya başladığında mental olarak ayakta kalabiliyorum. Hayal kurun, dert etmeyin 😉

• Ben de bu tüm deneyimleri okuyan bir forum üyesi olarak ve özür dileyerek 🙂 deneyimlerimi biraz ayrıntılı yazmak istiyorum. Bu kadar ayrıntılı yazmamın bir nedeni de kendimi buraya borçlu hissetdiğimden dolayıdır.
    DİREK GÖRÜŞMEYİ OKUMAK İSTEYENLER İÇİN MÜLAKAT 13. MADDEYE LÜTFEN 🙂
    NOT:Ben de doktor randevusunun mülakattan daha meşakatli ve yorucu olduğunu düşünüyorum.
    Edit:Sigortayla ilgili hiç bişey sorulmadı, parayla ilgili bişey sorulmadı 15k Euro 5k dolar gösterdim

1- 20.02.2020 saat: 09.40'a aldığım randevuma saat 9 gibi gittim.
    Kuğulu park'ın hemen aşağısında sol tarafta kalıyor, parkın sol tarafındaki yoldan(kızılaya giden yol) aşağı inerken sağda bi cafe var o cafenin yanından düz devam edin içeri girince solda asansörleri göreceksiniz 4. kata giden asansöre binin iki asansör var, kapının yanında Dr. Mehmet ungan yazıyor, bu kapıyı ilk gördüğümde burayı direk doktorun kendi odasına açılan kapı sanmıştım meğer içeride bir bekleme alanı var televizyon açık,hastalar bekliyor,

2- iki sekreter hanım var, Case numaranızın olduğu belgeyi ve pasaportunuzu veriyorsunuz sonra webcam ile fotoğrafınızı çekiyor sonrasında alt kata gitmemi söyledi ve 3. katta da iki sekreter masası(desk) var ilk gördüğünüz değil 5 adım sonraki masa burda 117.5 dolar ödeme yapıyoruz para üstünü TL olarak verdi,

3-burda uzunca beklerken düşüncelere daldım herkesde olduğu gibi kötü zamanlarım olmuştu ve şimdi bu şans bana geldi ve ben de burada işlemlerimi mi yapıyorum dedim 🙂 ben 120 dolar vermiştim 15 lira para üstü verdi sonraki sürecin çoğu beklemek oluyor,

4- hastalar oturmuş bekliyor hemşireler ordan oraya koşturuyor düzenli bir işleyiş var kan vermek için hemşire size eşlik ediyor,sonra idrar en son röntgen verdikten sonra kağıt verdi üstünde webcamle çekilmiş olan fotom sonra yukarı çıkmamı söylediler

5- 4. kata dr mehmet ungan odasına girdim burda beklemeden elinizdeki kağıdı sekretere verin ve sonrasında bekleyin çağıracağız muane için dediler içerisi kalabalıktı en çok iranlı vardı oturacak yer bulamadım bi süre sonra tv nin olduğu koltuğa oturdum beklemek sıkıcı olana kadar oturdum bu sırada muane olanlar aşı olanları çıkarken izledim koltuklar çoğu boşalmıştı sonra beni çağırdı

6- sekreter hanım boy kilo ölçümü yaptı mavi önlük verdi ve soyunmamı söyledi sadece iç çamaşırı kalacak şekilde önlüğü giydim oturdum burdada fayans sayacak etraftaki yazıları okuyacak kadar bekledim 🙂 ve dr handan hanım geldi güler yüzle hoşgeldin dedi uzandım muane etti ederken hızlıca herkese sorduğu o seri soruları sordu;
    daha önce birini öldürmeyi düşündün mü, intiharı düşündün mü ,cinsel yolla bulaşan bi hastalığa kapıldın mı,ilaç kullanıyor musun ,ameliyat oldun mu hepsine hayır hocam dedim yine oturdum sağ koluma iki aşı yaptı bundan çok emin değilim çünkü neredeyse hissetmedim bile ama sol koluma iki aşı yaptı bunları hissettim sonrasında

7- biraz sohbet etti hocam askerliğini yaptın mı,nerede yaşıyorsun bi de ankara doğumlu olduğumu görünce onu sordu güler yüzlüydü bu sırada ben giyindim

8-sekreter hanım geldi ödeme için deske gittim 280 dolar nakit verdim yarın saat 16.00 da sonuçları alabilirsiniz dedi bu arada çalışanlar çok kibar ve güler yüzlü davrandılar hatta sekreterlerden renkli gözlü olan espri yaptı her an survivora gidecek gibi bi halin var dedi ben de gitmek isterdim dedim 🙂 güldük ayrıldım ertesi gün saat 16.00'da ordaydım içerisi kalabalık değildi orda sevgili @cacoachan ve ablasıyla tanıştım çok cana yakınlardı onun mülakat görüşme günü 2 mart saat 9.15 de olduğunu öğrendim benim saat9 du biraz konuştuk sonra evraklarımızı teslim aldık ayrıldık.

9- tavsiyeler: kolay giyinip çıkarabileceğiniz kıyafetinizle gidin,
    Dolarınızı bozuk götürmeye çalışın
    Aşı kartını soruyolar varsa alın

Mülakat Günü
    Daha önce deneyimlerini okuduğum arkadaşlarıma hak veriyorum ki mülakattan önce gece uyuyamadım saat 09.00 da olan randevuma 7'de uyandım normalde bu kadar erken saatte kahvaltı yapmam ama beklemenin uzun olacağını tahmin ettiğim için hızlıca yaptım, bi akrabamda kalmıştım saat 8'de evden çıktım, otobüse bindim 8.30'da konsolosluğa geldim,
    2- Gate 1'in yanından geçtim ve ikinci kapının oraya varmadan sırayı gördüm uzun bir sıra vardı hemen aklıma daha erken gelseymişim diye düşünceler geldi hızlı adımlarla o meşhur bahsedilen büfeye doğru yöneldim sırtçantamı emanet edicektim derken sevgili @cacaochan'nın ablası seslendi, nerde kaldın seni bekliyorduk bak kardeşim sırada dedi baktım nerdeyse en öndeydi sıranın el salladı, sevindim,bu durumda sohbet edebilmek insanı biraz rahatlatıyor gerçekten, ben de böyle iyi insanlara rastladığım için kendimi şanslı hissediyorum sonra sağolsun çantanı bana ver siz çıkınca hemen yandaki paris kafede olacağım dedi ve ilk kapıdan içeri girinceye kadar bekledi,

3 -evraklarımı çıkardım pasaport ve paramı aldım cüzdan,telefon,kemer,saat kısaca metal içeren herşeyi bıraktım sonra içeride uğraşmak istemiyordum neyse sıraya geçtim malesef sıkça karşılaştığım bi durum burdada başıma geldi bi amca ve teyze benden hemen sonra sıraya girdi 30 saniye sonra önüme geçtiler kibarca uyardım geçtim sırama( arkadaşlar böyle durumlarda bi önemi olsun veya olmasın hakkınızı yedirmeyin zaten onlar bi ayıp ediyor ve sizin hakkınızı gasp ediyor uyarmaktan çekinmeyin çünkü çekinmesi gerekenler bu davranışı sergileyenlerdir neyse) gel gelelim ki fazla bir önemi de yokmuş randevu saatine göre içerideki amerikalı polis sesleniyor ve saati yaklaşanları ayrı bi sıra oluşturuyor,

4- sırada beklerken tekseniz sıkılıyorsunuz sohbet etmeye çalıştım bi kaç kişiyle ama çoğu stresliydi sonra iki arkamdaki bi elemanla çok kısa konuştum turist vizesi için gelmiş ama halinden sanki ne için sıraya girdiğinden emin değilmiş gibi bi edası vardı 😃 sıraya çanta hatta valizle girmeye çalışanlar bile vardı nasıl böyle dikkatsiz olursunuz bakkala girmiyoruz sonuç olarak 😃 neyse bizim Türk polislerimiz de orada onlar uyardı metal ve çantası olanları uyardılar hatta sırada bekleyenlerin yakınlarını bile uyardılar uzakta durun lütfen diye,

5- ben 45 dk dışarda bekledim bu arada bi kaç kişiye forumdan ve telegram grubundan bahsettim uzay mekiği görmüş gibi şaşkın baktılar 😃 gelenlerin büyük bir çoğunluğu forumdan haberi yok, sonra amerikalı polis çıktı sıraya doğru randevusu 9 ve öncesi olanlar hemen yanda sıra olsun dedi

6- bu arada içeriden çıkanlar oldu getirdikleri fotoğraflar eski olduğu için yeniden çekilmeye gittiler geldiler sıraya ,sıradakilerle konuşurken adam: ''pasaportumla aynı fotoğraf olsun sıkıntı olmasın diye düşünerekten getirdim ama kabul olmuyormuş'' gibisinden bişeyler söyledi sonra o içeri girdi ardından sıram geldi gittim polis üstümü aradı ve güvenlik kapısının önünde bu sefer yine küçük bi sıra oluşturduk,

7- pasaportumu verdim listeden kontrol edip geri verdi sonra içeri çağırdı polis girdim montumu,330 dolarımı şapkamı evraklarımı xrayden geçirdik, xrayden çıkınca montumu giymeye çalıştım görevliler uyardı hemen eşyanızı alın içerde giyinin dedi sıcaktı zaten giyinmedim salon ilerde dedi kapıyı açtım ve sonunda içerdeyim,

8 -hemen önde bi masa var türk bir görevli pasaportumu verdim arkasına randevu bilgileri yazılı bişey yapıştırdı ve 29 sıra numaramı verdi geçin bekleyin evraklarınızı alacağız dedi iki televizyon var insanlar sandalyelerde oturuyor kalabalık ve sırtları veznelere dönük green card görüşenler için ve diğer vize türleri için salon ikiye bölünmüş, insanlar vize görüşmelerini ayakta yapıyor, biraz yürüdüm kalabalık içinden sevgili @cacaochan el salladı hemen onun yanına gittim onun numarası 24 idi herkes heycanla bekliyor bazıları kaynaşmış konuşuyordu bu sırada biz de sohbet ettik heycan filan kalmadı ama yanımda oturan genç bir çift vardı evrakları, ve parayı verdiler sonrasında her numara yandığında hanımı heycanlanıyordu 😃 bayılacak sandım bi ara 😃

9/ - 9:15 de içeri girmiştim @cacaochan evrakları vermişti sonrasında parayı vermek için çağrıldı TV izleyerek geçirdik zamanı diğer tv de belgesel açıktı ne güzel bizimkin de abd ye girişte yardımcı olması için bilgilendirici videolar oyanatılıyordu sürekli eyaletlerden manzaralar gösteriliyordu neyse sohbet ,tv derken 29 yandı

10-ufak heycan kalktım 10 numaralı bankoya hintli diye düşünüyorum sevimli bi abi sırasıyla ;üniversite diploması ve fotokopisi, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği,banka dökümlerini,iki adet 5x5 foto verdim evraklarımı dosyalarken fotoğraflardan birini veznenin çukurunda unuttu onu aldı uzattım çok kibardı gülümseyerek teşekkür etti, randevu mailinde istenilenden başka bişey istemedi beklemeye döndüm kısa süre sonra 29 yandı 330 dolar verdim

11- bu arada beklerken vize görüşmesi yapanların sesleri geliyor neyse anladığımız kadarıyla 7 numaralı banko para, 5 ve 6 vize görüşmesi diğerleri evrak ve turist vizesi alanlara bakıyordu, en sonuncu en uzun bekleyiş oluyor heycanımın çoğu geçmişti

12- @cacaochan'ın numarası 24 olmasına rağmen benim numaram 29 önce yandı biz de öğlene kadar kalmayız inşallah diye bekliyoduk aniden yanınca şaşırdım kalkım veee sarışın mavi gözlü hanımefendiye denk geldim ingilizce konuşarak karşıladı beni ben de gülümseyerek elimi kaldırdım hemen o da gülümsedi ve tamam türkçe mi olsun evet dedim merak seviyem aşırı artmıştı acaba ne olacak diye düşünceler ama çoğu olumlu düşüncelerdi,

13-
    +ne iş yapıyorsunuz siz Türkiye'de dedi
    -topoğrafım dedim(bunu açıklamak her seferinde benim için zor oluyor kendi ülkemde bile açıklamak zorken şimdi bi yabancıya açıklamam gerekmez umarım diye düşüncelere daldım ki hiç gerek yokmuş 😃 )
    +ne kadardır bu işi yapıyorsunuz dedi
    -son iki yıldır dedim
    +şuanda çalışıyor musunuz
    -ben: hayır
    +neden ayrıldınız ve nekadar süre önce ayrıldınız dedi
    -ben: ayrılma nedenim şirketim beni işten çıkışımı verdiler dedim
    -nereye kimin yanına gitmeyi düşünüyor siz dedi 😃

• ben abimin yanına miami'ye dedim
      -sizin abin ne iş yapıyor orada dedi
      -ben:limo driver dedim
      -siz gidince ne iş yapmayı düşünüyorsunuz dedi
      -ben: ingilizcemi geliştirene kadar ufak işlerde geliştirince topoğraflık için devam etmek istiyorum dedim
      -siz ingilizce biraz biliyor? dedi
      -ben: evet ''little bit'' diyince gülümsedi
      +son 30 gün içinde başka bir ülkeye gittiniz mi
      -ben: hayır
      bu sırada bilgisayara bişeyler yazıyordu ve arkadan başka bir hanımefendi geldi biraz konuştular panik yapmayın böyle durumlarda sonra o gitti bişeyler daha yazdı veee o büyüleyici cümle ''vizeniz onaylanmıştır'' dedi ben de gülümsedim teşekkür ettim ve adres değişikliği yapmak istiyorum dedim hemen kibar bi şekilde lütfen 9 numaralı bankoya gelin dedi geldim uzaktan onu görüyordum beklemem için işaret yaptı sonra türk olduğunu düşündüğüm bi abi geldi adres yazılı ufak bi kağıt hazırlamıştım onu verdim ve anne kızlık soyadını düzelltirdim verdiği kağıda herhangi bir yere yazabilirsin dedi yazdım o beyfendide çok kibardı tamam bu kadar dedi teşekkür ettim ağzım kulaklarımda kaideli yüzlerin yanından geçerek su sebiline doğru yöneldim bu sırada geçerken bi turist vize görüşmesine kulak misafiri oldum sanki similatördeymişcesine güzel inglizce konuşan bi adam vize almaya çalışan türk bi adamla tercümanla görüşüyordu 😃 adama ne amaçla ziyaret etmek istiyorsunuz amerikayı dedi bizim türkten şunu duydum :gezmek için görmek için dedi sonra sesler kesildi 😃 ne oldu bilmiyorum sonra ama su içerken bizim @cacaochan ' siyahi beyfendiye denk gelmek istemese de ona denk gelmiş ve görüşmesini yapıyordu 😃 ben beklemek için yalandan bi bardak daha su içtim ancak yasak olduğu için beklemeden ayrıldım paris cafeye gittim sevindik ardından sevgili @cacaochan de geldi o da onay almıştı iyice sevindik sarıldık sonrasında kutlamaya gittik bana yemek ısmarladılar bişeyler içtik sonrasında yeni açılan milli kütüphaneye gittik gerçekten çok güzeldi ortamı ve çalışanların kibarlığı bedava çay ve kek olmasına rağmen bir izdiham olmaması beni şaşırtmıştı 😃 zaten çoğu öğrenci içerisi harry potterdan bir parça gibi güzeldi sevgili @cacaochan ve ablasına tekrar teşekkür ediyorum onlarla tanışınca gerçekten iyi insanlar hala var diye düşündüm tabiki değerli forum üyelerini de 🙂 sırasını bekleyen diğer bütün arkadaşlarımın sorunsuz bi şekilde onay almalarını diliyorum ve inanıyorum her zaman umut vardır çıkmasını bekleyen arkadaşlarda umudunu kaybetmeyerek hayatlarına devam etmeleri ve fırsatları değerlendirmelerini dilerim 🙂

02.03.2020 saat:11.30'da vizem onaylandı.

TEŞEKKÜR
    sayın @crayzcells @muhtaradana @bolatmali @bezdarniy @Ayvaz-Azivov @ayvalik10 @cacaochan @azize33 @fetihy ve değerli iyiliksever fedakar tüm forum üyelerine ayrıca telegramdaki tüm arkadaşlarıma yürekten teşekkürü bir borç bilirim.

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265
    Sizin adınıza çok sevindim 🙂
    Yeni hayatınızda başarılar dilerim 🙂
    Bol Şans!

• @Manwe6265 tebrik ederim. Herşey gönlünüzce olsun. Yeni hayatınızda başarılar

• @bolatmali teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp son 3 yıllık ve 10 sayfalık mülakat deneyimlerini sizler hazırlayınca ben de okuyunca ayrıntılı yazmak istedim inşallah bi faydası olur🙂

• @maestro teşekkür ederim 🙂🙂

• ⭐⭐⭐

@Manwe6265 hocam çok memnun oldum. Yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim. Herşey gönlünüzce olsun 👋

• Merhabalar!
    Esimin Mart'in sonunda vize gorusmesi var, kendisi Fas vatandasi, 2018'den beri Turkiye'de yasiyor. Bu zaman icerisinde bir ay tatil icin Fas'a gidip geldi. Turkiyeden Adli Sicil Kaydi var, ama kendi ulkesinden de gerekiyormu. Eger gerekiyorsa 2018'de Turkiye'ye gelirken Fas'tan Adli Sicil Kayit ornegi getirmisti, bu yeterli olurmu?
    Tesekur ederim.

• @Muhtaradana merhaba,
    KCC randevu tarihini belirten maili yolladı. Size birkaç şey sormak istiyorum. Şimdi yapmam gereken sadece ais kaydı için ais.usvisa-info.com adresindeki formu doldurmak mıdır? Başka bir işlem yapmam gerekiyor mu? (Mülakat için gerekli belgeleri sitede belirtmişsiniz, aşağıdaki belgeleri hazırlayacağımı biliyorum.
    Su anki ve daha once pasaportlariniz (not: uzerine vize basilacak pasaportunuz, mulakat gunu en az 8 ay daha gecerli olmali)
    Pasaport teslim alma yeri kaydi (AIS-PTT Kaydi).
    Diploma (sadece cekilis talihlisi icin lise ya da daha ust bir diploma) (not: eger hala ogrenciyseniz, okuldan alacaginiz ogrenci belgesi ve transcript belgesi de yeterli.)
    Nufus kayit ornegi (vukuatli)
    Arsiv kayitli adli sicil belgesi (belge 'arsiv kayitli' olmali!)
    Saglik Raporu
    Banka hesap cuzdani (ya da Mali Gecim Kanitlari
    )
    Amerikan vizesi standartlarina uygun 2 tane 5x5 cm fotograf)
    benim için bu belgeler dışında yapmam gereken nedir. Birde, aşağıdaki https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/ adresindeki formu dolduruyorum. Burada DS260 numarası diye bir bilgi soruluyor. Bu numara yollamış olduğum formdaki Dosya numarasının yanında yine barkod ile yazılmış olan Konfirmasyon numarası olan kısım mıdır?

Son olarak; Konsolosluk için mülakat tarihi değiştirme şansı var mıdır? (Tam o tarihler final haftam olacak) Var ise ne yapmam gerekiyor.

Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐

@Manwe6265 Öncelikle tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. Ve deneyimlerinizi böyle ayrıntılı bir biçimde paylaştığınız içinde çok teşekkür ediyorum.

• @Manwe6265 tebrikler 🙂 yeni hayatınızda başarılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |