Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,
    Annem ve babamin pasaportlari bu sene sonunda expire olacak. Pasaportlari yenilendikten sonra turist vizeleri eski pasaportlarinda kalacak. Bu durum ABD ye giriste bir sIkinti yaratir mi?
    Pasaportlarinin expire olmasina 1 ay kala ABD ye giris yapabilirler mi?
    Tesekkurler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Selamlar,
    Annem ve babamin pasaportlari bu sene sonunda expire olacak. Pasaportlari yenilendikten sonra turist vizeleri eski pasaportlarinda kalacak. Bu durum ABD ye giriste bir sIkinti yaratir mi?
    Tesekkurler..

Yeni pasaport çıkaracaklar, eski pasaportları da yanlarında götürecekler. Bir sıkıntı olmaz.

• @knnrn, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Selamlar,
    Tesekkurler..

Yeni pasaport çıkaracaklar, eski pasaportları da yanlarında götürecekler. Bir sıkıntı olmaz.

meraktan soruyorum pasaport kaybotma gibi durumlarda vizeyi tekrar çıkartmak durumunda mı kalıyor insanlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

@knnrn, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Selamlar,
    Tesekkurler..

meraktan soruyorum pasaport kaybotma gibi durumlarda vizeyi tekrar çıkartmak durumunda mı kalıyor insanlar?

Evet, muhtemelen.

• ........

• Cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

@knnrn, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Selamlar,
    Tesekkurler..

evet, yeni bir basvuruyla yeni bir vize almaniz gerekiyor diye dusunuyorum ben de.

• Turist vizem eski yeşil pasaportumda bulunuyor, yeni bordo pasaport çıkarttım ve durumu ankaraya sordum bana böyle bir mail attılar ben 1 ay sonra Amerika ya gezi için gitmeyi düşünüyordum, şimdi bu durum sıkıntı yaratır mı? "aynı tipte olmalıdır" diye özellikle yazmışlar. Hiç tecrübe eden oldu mu?

"İptal edilmedikçe veya geri alınmadıkça, vize bitiş tarihine kadar geçerlidir. Vizeniz hala geçerliyse, zarar görmemiş ve esas seyahat amacınız için gerekli olan uygun vize tipi olduğu sürece, iki pasaportunuzla Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebilirsiniz. Her iki pasaport da (geçerli olan ile vizeli ve süresi bitmiş olan) aynı ülkeye ait ve aynı tipte olmalıdır. Lütfen unutmayın: Geçerli bir vize Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş garantisi değildir. Nihai giriş kararı, belgeleri kontrol eden CBP Görevlisinin takdirine bağlıdır.

Saygılarımızla,
    ​Nonimmigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara"

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@moses, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Turist vizem eski yeşil pasaportumda bulunuyor, yeni bordo pasaport çıkarttım ve durumu ankaraya sordum bana böyle bir mail attılar ben 1 ay sonra Amerika ya gezi için gitmeyi düşünüyordum, şimdi bu durum sıkıntı yaratır mı? "aynı tipte olmalıdır" diye özellikle yazmışlar. Hiç tecrübe eden oldu mu?

"İptal edilmedikçe veya geri alınmadıkça, vize bitiş tarihine kadar geçerlidir. Vizeniz hala geçerliyse, zarar görmemiş ve esas seyahat amacınız için gerekli olan uygun vize tipi olduğu sürece, iki pasaportunuzla Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat edebilirsiniz. Her iki pasaport da (geçerli olan ile vizeli ve süresi bitmiş olan) aynı ülkeye ait ve aynı tipte olmalıdır. Lütfen unutmayın: Geçerli bir vize Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş garantisi değildir. Nihai giriş kararı, belgeleri kontrol eden CBP Görevlisinin takdirine bağlıdır.

Saygılarımızla,
    ​Nonimmigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara"

Bence vizenizi sorunsuzca kullanabilirsiniz. Bu uyari diplomatik/resmi pasaportlarla ilgili bir uyari diye dusunuyorum, cunku her vize her pasaporta basilamiyor, diplomatik vizeleri de ancak ona uygun pasaportlarla kullanabilirsiniz, eger pasaportun suresi gecerse yeni bir diplomatik pasaport kullanmaniz gerekir. Ama sizin durumunuzda yesil ve bordo pasaportun farkedecegini dusunmuyorum.

• Merhaba.Benim sorum boşandıktan sonra soyadı değişikliği ile ilgili.Bir yakınım b1/B2 vizesi var boşandıktan sonra soyadı değişti.Şu anda turist vizesi için randevular açılmış değil.O nedenle yeni başvuru yapamıyor.Ne yapmak gerek acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Merhaba.Benim sorum boşandıktan sonra soyadı değişikliği ile ilgili.Bir yakınım b1/B2 vizesi var boşandıktan sonra soyadı değişti.Şu anda turist vizesi için randevular açılmış değil.O nedenle yeni başvuru yapamıyor.Ne yapmak gerek acaba

Yakininizin B1/B2 vizesi hala gecerli mi? Yoksa suresi bitti mi?

• @crazycells hala geçerli vize.2028 yılına kadar vizesi var pasaportta.Fakat boşandığı için eski soyadını geri aldı.

• @epsilon05 ve şu an Türkiye de konsolosluklar turist vizesi için randevu vermiyor.Bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hala geçerli vize.2028 yılına kadar vizesi var pasaportta.Fakat boşandığı için eski soyadını geri aldı.

Bosandigina dair mahkeme karari ve ingilizce cevirisi, eski pasaportu ve yeni isimle alacagi pasaportu ile seyahat etmesinde bir sakinca olmamasi lazim.

Hangi konsolosluktan vize alacak? Direkt konsolosluga bu soruyu sorabilir, ayrica eger bu seyahat mumkun degilse mulakatsiz vize alma imkanindan yararlanabilir mi diye sorabilirsiniz... Daha once vize almis oldugu icin, mulakatsiz vize alma ihtimali hala var.

• Ankara’daki konsolosluktan alacak normalde vizeyi.Ama şu an randevu verilmediği için başvuruda bulunmadı konsolosluğu arayıp sormak lazım o halde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ankara’daki konsolosluktan alacak normalde vizeyi.Ama şu an randevu verilmediği için başvuruda bulunmadı konsolosluğu arayıp sormak lazım o halde

Suradaki formu kullanarak Ankara konsoloslugundaki gocmen olmayan vize birimine sorunuzu gonderebilirsiniz: https://tr.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/contact-us-ankara/

• Çok teşekkür ederim

• @moses merhaba.Yeşil pasaporttaki vizeler yeni Bordo pasaportla giriş yapabildiniz mi?

• Merhaba
    2021 lottery kazandım ve Amerika vizemi yeni aldım
    Passaportum 8 ay sonra iptal olacak
    5 ay sonra amerikaya girmeyi düşünüyorum eğer bu pasaport ile giriş yaparsam girişten sonra pasaportum expire olacak (iranliyim ve amerikada pasaportumu yenilenme imkanım bulunmuyor)
    Eğer pasaportumu gitmeden önce değişirsem ve vizenin basılı olduğu eski pasaportumu yanımda taşısam problem olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@athenay, içinde söyledi: eski pasaporttaki vize nasil olacak?

Merhaba
    2021 lottery kazandım ve Amerika vizemi yeni aldım
    Passaportum 8 ay sonra iptal olacak
    5 ay sonra amerikaya girmeyi düşünüyorum eğer bu pasaport ile giriş yaparsam girişten sonra pasaportum expire olacak (iranliyim ve amerikada pasaportumu yenilenme imkanım bulunmuyor)
    Eğer pasaportumu gitmeden önce değişirsem ve vizenin basılı olduğu eski pasaportumu yanımda taşısam problem olur mu ?

Problem olmaz. Eski pasaportu iptal ederken vizeye zarar gelmedigine emin olun, giris icin o vizeye ihtiyaciniz olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |