Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar @crazycells 11.09.2019 tarihinde turist vizesiyle giriş yapmıştım.AOS süreci başvuru belgelerini 21.02.2020 de gönderdik.b2 turist vizesi ile giris yapmistim,Yasal kalma sürem 12.03.2020 de sona eriyor.cok sukur AOS işlemlerini bitirdik.Bundan sonra 12.03.2020 tarihini gectigimde gayri yasal duruma dusmus olmuyorum degilmi?

• @graombze selam nasılsın ? Bende greencard görüşmesine gittim Şubat ayı başında ama eksik evrak var bekliyoruz dediler . Gelince size yeni tarih bildirilecek dendi geri döndük . ehliyetle birlikte Itın belgesini doldurduk ama göndermedik.Yetişir dedik vazgeçtik . Şimdi aynı sorunu bende yaşıyorum . O gün gönderseydim benim sanıyorum yetişirdi galiba . Beklemedeyiz .

• @özgür biz itin sorduk ssn ofisindeki memur itin için değil sen ssn için müsaitsin bekle dedi itin numarası k1 vizesi için değil aldığını varsaysak bile çok karışıklık olur bekle dedi. Ben de bilemiyorum tabii ne kadar doğru
    Senin ead kartın gelmedi mi?
    Mülakata girdin mi?
    Benim rfe vardı doğum belgesinden sanırım oyuzden biraz gecikti. Göndermiştim ama yine istediler.

• @graombze ead card gelmedi mülakat tarihi verdiler o da evrakları bekliyorlarmış diyip geri
    Gönderdiler tarih bekliyorum . Daha önce ead card geliyormuş . Sana gün vermediler mi ?

• @özgür bana da daha gün vermediler kart da gelmedi. Umarım bu yakında gelir. Zor yani birşey yapamıyorum kart olmadan

• Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.

1. mektup geldi. Joint sponsorunuz olsa da eşinizde ı864 doldurmalı diye . Tmm doldurucak ama çalışmıyor ve öğrenci hala . Son 3 yılın w2 su yok. Sizce ne yapmalıyım.
    2. joint sponsorumun (ablası) amerikan vatandaşı olduğuna dair belge istemişler . Biz acaba income ı yetmez mi diye korkuyoduk. İstedikleri tek belge onunla ilgili birth Certificate olduğu için, iyi bir işaret mi bu? Yetiyor mu demek? Yokısa başka sponsor bul derlerdi diye düşünüyorum.
      Şimdiden çok teşekkürler

• @graombze cok tesekkurler, tamamdir eger bir sey ogrenebilirsem hemen haber verecegim

• Bir de nolur nolmaz joint sponsorumuz var ama eşim çalışmadığı için, hesabımda görünsün diye 30 bin yollatıcam türkiye den. Daha önce de hesapta göstermek için alıp geri yollamıştım. Yine aynısını yaparsam problem çıkar mı? Nie bu kız sürekli para alıp atıyo diye illegal bi iş yapıyorum sanmazlar di mi 😂

• Yasaklı

Arkadaslar merhaba.
    January 21, 2020 de NYC de evlendim.
    Butun evrakları dosyalayıp February 11 de Fedexle lockbox a gönderdim(131 South Dearborn - 3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517) ve February 14 de postam iletildi.
    Sorun su ki bugünle beraber 18 gun oldu göndereli ama herhangi bi sekilde alınıp incelendiğine dair bi mail ya da e mail almadım henüz.
    Üstelik formlarla beraber form G-1145 i de eklemiştim.
    Yani mail gelmese bile e mail gelmeliydi başvurumu kabul etmiş ya da inceliyor olsalardı.
    Normalde bu kabul surecinin bir hafta ya da on gun kadar sürdüğünü biliyorum ama bu kadar uzayınca süreç endiseliyim.
    Bilen ya da son donemde evlenmiş olan var ve paylaşabilir ise surecin nasıl gittiğini gercekten çok memnun olurum.

Ek olarak USCIS i defalarca arayip sordum ama herhangi birey gözükmediğini söylediler.

Form ücretlerini kisisel banka ceki olarak yaptım(Bu yüzden mi gecikmiştir ?)

Dosyalarimin kaybolma durumu var midir ya da en geç ne zaman bildirim alırım eger yasayan varsa ?

Tesekkurler...

• @Duygu-Sayiner merhaba.biz de aynı durumdayız.Eşim vergi evrağını hazırladı,benim SSN numaram yok,ITIN NO almamız gerekiyormuş Bulunduğumuz eyalette IRS ofisten randevu altık 2 gün sonraya,onlar benim ITIN numaram için başvurumuzu alacaklar,aynı zamanda vergi tax,sisteme girecekler ıtın numaram geldiğinde online girileceğini söylediler,yeterki vergi evrağınızı getirin demişler eşime.Eğer isterseniz vergi dairesinde görüşme yaptıktan sonra bilgilendirme yapabilirim size.Selamlar

• Mrb
    14 şubat 2018 de amerikada amerikan vatandaşı ile .evlendim.5 nisan 2018 de uscis e evraklarımız gonderdik.ben advance parole evrağın gelmeden 19 temmuz 2018 de annem.hastalandığı için amerikadan izin almadan cikmak zorunda kaldim.dolayisiyla annemin raporlarını göndermenize rağmen dosyam red oldu.bu sure içinde ssn nunaram calisma iznim ve ınterview tarihimde belli oldu.ama advance parole olmadığı icin ulkeye giremedim.
    Bundan sonraki süreçte ne yapmamiz gerekiyor.

1. yeniden başvuru yaptığımızda sorun yasarmıyız
    2. bana gönderilen ssn herhangi bir belgede kullanacak miyim
    3. eşim suan calismiyor bu bizim icin bir sorun mu?
      Teşekkürler @crazycells

• Başvurumun üzerinden tam 11 ay geçtikten sonra sonunda gecen hafta Nisan ayının 3üne interview tarihi belirlendi. Interview tarihi belirlendikten 1 hafta sonra da I-765 approved oldu.

• @seznec, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar @crazycells 11.09.2019 tarihinde turist vizesiyle giriş yapmıştım.AOS süreci başvuru belgelerini 21.02.2020 de gönderdik.b2 turist vizesi ile giris yapmistim,Yasal kalma sürem 12.03.2020 de sona eriyor.cok sukur AOS işlemlerini bitirdik.Bundan sonra 12.03.2020 tarihini gectigimde gayri yasal duruma dusmus olmuyorum degilmi?

Hayır. Sonuç belli olana kadar illegal duruma düşmezsiniz. Sonuç olumsuz olursa, o tarihten itibaren illegal durumunuz başlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var.

1. mektup geldi. Joint sponsorunuz olsa da eşinizde ı864 doldurmalı diye . Tmm doldurucak ama çalışmıyor ve öğrenci hala . Son 3 yılın w2 su yok. Sizce ne yapmalıyım.
    2. joint sponsorumun (ablası) amerikan vatandaşı olduğuna dair belge istemişler . Biz acaba income ı yetmez mi diye korkuyoduk. İstedikleri tek belge onunla ilgili birth Certificate olduğu için, iyi bir işaret mi bu? Yetiyor mu demek? Yokısa başka sponsor bul derlerdi diye düşünüyorum.
      Şimdiden çok teşekkürler
    1. Evet, gelirinin yeterli olmadigini gormeleri lazim. Elinizde var olan belgeleri gondermeniz yeterli. Zaten onemli olan gercek sponsorun maddi birikim bilgileri.

2. evet, sponsorun GC sahibi ya da ABD vatandasi olmasi gerekiyor. Bunu belgelerle kanitlamali 🙂 sadece bu belgeyi istedilerse, geri kalan her sey dogrudur diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratyetimov, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar merhaba.
    January 21, 2020 de NYC de evlendim.
    Butun evrakları dosyalayıp February 11 de Fedexle lockbox a gönderdim(131 South Dearborn - 3rd Floor
    Chicago, IL 60603-5517) ve February 14 de postam iletildi.
    Sorun su ki bugünle beraber 18 gun oldu göndereli ama herhangi bi sekilde alınıp incelendiğine dair bi mail ya da e mail almadım henüz.
    Üstelik formlarla beraber form G-1145 i de eklemiştim.
    Yani mail gelmese bile e mail gelmeliydi başvurumu kabul etmiş ya da inceliyor olsalardı.
    Normalde bu kabul surecinin bir hafta ya da on gun kadar sürdüğünü biliyorum ama bu kadar uzayınca süreç endiseliyim.
    Bilen ya da son donemde evlenmiş olan var ve paylaşabilir ise surecin nasıl gittiğini gercekten çok memnun olurum.

Ek olarak USCIS i defalarca arayip sordum ama herhangi birey gözükmediğini söylediler.

Form ücretlerini kisisel banka ceki olarak yaptım(Bu yüzden mi gecikmiştir ?)

Dosyalarimin kaybolma durumu var midir ya da en geç ne zaman bildirim alırım eger yasayan varsa ?

Tesekkurler...

posta iletilmis gorunuyosa kaybolmamistir. Ben durumunuzda bir sorun oldugunu dusunmuyorum, bence birkac hafta daha bekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Başvurumun üzerinden tam 11 ay geçtikten sonra sonunda gecen hafta Nisan ayının 3üne interview tarihi belirlendi. Interview tarihi belirlendikten 1 hafta sonra da I-765 approved oldu.

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Mrb
    14 şubat 2018 de amerikada amerikan vatandaşı ile .evlendim.5 nisan 2018 de uscis e evraklarımız gonderdik.ben advance parole evrağın gelmeden 19 temmuz 2018 de annem.hastalandığı için amerikadan izin almadan cikmak zorunda kaldim.dolayisiyla annemin raporlarını göndermenize rağmen dosyam red oldu.bu sure içinde ssn nunaram calisma iznim ve ınterview tarihimde belli oldu.ama advance parole olmadığı icin ulkeye giremedim.
    Bundan sonraki süreçte ne yapmamiz gerekiyor.

1. yeniden başvuru yaptığımızda sorun yasarmıyız
    2. bana gönderilen ssn herhangi bir belgede kullanacak miyim
    3. eşim suan calismiyor bu bizim icin bir sorun mu?
      Teşekkürler @crazycells

Evet, isterseniz bu durumu Muslu Hukuk Burosu'na soralim?

Biraz isler karisti -sizin durumunuzu hatirliyorum- , sanirim yeni bir basvuru yapmak en mantikli secenek olacak, ama var olan basvuruyu NVC uzerinden konsolosluga aktarmak mumkun mu acaba, onu bilemiyorum... Muslu Hukuk Burosu'na sorup yasal yollari ogrenelim isterseniz...

1. Hayir, sorun yasamamaniz lazim.
    2. Formlarda sorarsa doldurursunuz, ama SSN'yi ABD'ye girmeden kullanmaniza gerek yok.
    3. Bu durumda maddi acidan sponsor olacak birileri de lazim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar @crazycells 11.09.2019 tarihinde turist vizesiyle giriş yapmıştım.AOS süreci başvuru belgelerini 21.02.2020 de gönderdik.b2 turist vizesi ile giris yapmistim,Yasal kalma sürem 12.03.2020 de sona eriyor.cok sukur AOS işlemlerini bitirdik.Bundan sonra 12.03.2020 tarihini gectigimde gayri yasal duruma dusmus olmuyorum degilmi?

Evet, sayin @Ryback 'a katiliyorum. I-485 formunu gonderdikten sonra size bunun alindi belgesi gelecek (genelde 2-3 hafta icinde), o belgeyi aldiktan sonra statunuzu kaybetmeniz sorun olmaz.

• @crazycells şuan sadece öğrenci, ne tarz bir belge eklemeliyim ki anlasınlar w2 doldurması için bir geliri yok? Çok teşekkürler

• @crazycells daha net açıklamam gerekirse , 4 yıldır zaten öğrenci. Üniversite birinci sınıfta tanıştık biz zaten. Arada 1 aylık bi çalışması oldu ama 4 yılda sadece o kadar. Bursları olduğu için geçinebiliyordu. O yüzden elimizde hiç bi belge yok. Ne koysam ek bilemedim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |