Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fakay Tebrik ederim kardeşim. Mülakatınızında güzel geçeceğine inancım sonsuz.

• @Alper-Kocatepe 3 şubat günü evrak onayı alanlar, Nisan ayına mülakat tarihi alabildi, siz 7 şubatta evrak onayı almışsınız sanırım, gelişmelerden mutlaka bizi haberdar edin lütfen

• @Muhtaradana Evrak onayının gecikmesi de KCC'nin hatası. Evrak talep emaili atmadılar 2 kere ben mail attım sordum cevap vermediler en son onlar istemese de evrakları gönderdim öyle onayladılar. Şimdi onlar yüzünden geciken sıramın stresini çekiyorum, hiçbişey yapmadan beklesem %100 eminim bana mülakat tarihi gelmez. En son gidip kendi pasaportuma vizeyi kendim yapıştırcam.

• Arkadaşlar merhaba, ben de vize mülakatımı dün akşam maille öğrenmiş bulunuyorum. Umarım randevusunu alan ve bekleyen arkadaşların süreci olumlu sonuçlanır. Süreç bizim için hala bitmiş değil ama bu forumun varlığından dolayı başta @crazycells olmak üzere bizden bu konularda bilgice büyük olan @Muhtaradana ve diğer tüm hocalarımıza ayrıca teşekkürü borç bilirim. Bizi en doğru şekilde yönlendiriyorlar. Ve dedikler genelde doğru çıkıyor. Bu süreçte onlarında emekleri karşısında çok büyük saygıyı hak ediyorlar. Arkadaşlarımdan ricam hocaların da dediği gibi sabır ve biraz da onların bilgilerine güvenmek. Herkesin hakkında hayırlısı olsun...

• @ergun Hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte oldukça rahat geçer inşallah adınıza.

• ⭐⭐

bişey soracam vize mülakatları ay başında olurdu sizin ayın 20 si görünüyor değişti mi acaba sistemleri

• Burada durumunu paylaşan arkadaşların hepsine ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim. Süreçlerini bizimle paylaştıkları ve bilgilendirdikleri için planlama ya da hazırlık noktasında mantıklı şekilde ilerlemeye çalışıyoruz. Bir konudan da bahsetmekten kendimi alıkoyamıyorum; foruma giriş yaptığım ilk zamanlarda 2019 sürecini oldukça takip ettim. İnsanlar randevu tarihim geldi, sağlık muayenesini oldum, mülakata girdik ve şöyle şöyle gerçekleşti sürek ve gitmek için şu planlamaları yapıyoruz gibi açıklamalarda bulunur ve biz tebrik edip hayatlarında başarılar dilerdik. Şimdi ise bir evrak maili alan veya sadece randevu tarihi alan arkadaşları tebrik ediyoruz. Yanlış anlaşılma olmasın gerçekten seviniyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825 salih eskiden sende burdaydın insanlar gerçektende mülkattan çıkar çıkmaz yada sağlık muayenesinden çıkar çıkmaz yazıyorlardı şimdi kimse eskisi gibi samimi içten yazmıyor ki elimizde ne varsa onunla yetiniyoruz.

• ⭐⭐⭐

@ergun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba, ben de vize mülakatımı dün akşam maille öğrenmiş bulunuyorum. Umarım randevusunu alan ve bekleyen arkadaşların süreci olumlu sonuçlanır. Süreç bizim için hala bitmiş değil ama bu forumun varlığından dolayı başta @crazycells olmak üzere bizden bu konularda bilgice büyük olan @Muhtaradana ve diğer tüm hocalarımıza ayrıca teşekkürü borç bilirim. Bizi en doğru şekilde yönlendiriyorlar. Ve dedikler genelde doğru çıkıyor. Bu süreçte onlarında emekleri karşısında çok büyük saygıyı hak ediyorlar. Arkadaşlarımdan ricam hocaların da dediği gibi sabır ve biraz da onların bilgilerine güvenmek. Herkesin hakkında hayırlısı olsun...

Tebrik ediyorum hayırlı olsun mülakatınızda bol şanş diliyorum

• @haymatlos_ Ben olayı şöyle yorumluyorum; normalde dediğiniz gibi ayın ilk günlerinde sadece görüşme oluyordu ama mevcut evrak onayı ve mülakat sırası gelenlerde oluşan yoğunluktan dolayı planda bir değişikliğe gittiler. Buna ekstra olarak önceki mülakat deneyimlerinde arkadaşlar paylaşımlarında oldukça İran vatandaşı olduğundan bahsediyorlardı. İran ile Amerika arasında yaşanılan problemlerden dolayı o görüşmelerde oluşan boşluğu Green Card görüşmeleri için kullanıyor olabilirler. (Biliyorsunuz İran vatandaşlar Ankara da vize görüşmelerini yapıyorlardı)

• Merhaba arkadaslar benim soyle bur sorun olacak 3 kisiyiz ben ve esim istanbulda kizim ankarada ptt kaydi olustururken 3 farkli kayit sanirim olusturulamiyor ? Sadece tek secenek var . Bilgisi olan var mi ?

• @stras teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ZoZO, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaslar benim soyle bur sorun olacak 3 kisiyiz ben ve esim istanbulda kizim ankarada ptt kaydi olustururken 3 farkli kayit sanirim olusturulamiyor ? Sadece tek secenek var . Bilgisi olan var mi ?

Bütün pasaportların teslimi seçtiğiniz şubeden olabiliyor. Ayrı ayrı şube seçebilme olanağınız yok maalesef.

• Mülakat tarihi alan tüm arkadaşları tekrardan tebrik ederim

Mülakat tarihi alan arkadaşlarımız ⬇
    Bu aşamada çok acele etmeden AIS kaydı oluşturabilir(Ais kaydı mülakat tarihi aldıktan sonra,pasaportlarımızı teslim alacağımız ptt şubesini seçeceğimiz kayıt)
    Bu kaydı oluşturmak için @bolatmali beyin oluşturduğu pdf inceleyebilir⬇⬇⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/116358

Ayrıca aıs kaydı oluştururken yardımcı olabilecek diğer forum içeriklerinden de yararlanabilirsiniz ⬇⬇⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/82696

Şimdiden unganlar doktor randevusu alabilirsiniz https://www.doctorun.com/tr/saglik-muayenesi-islemleri (doktor randevusunu mülakat tarihinizden 1 ay öncesi sistemin izin verdiği en son güne kadar alabilirsiniz, normalde çoğu arkadaşımız mülakatlarından 2-3 gün öncesinden alıyor ama siz mülakatınızdan 20-25 gün öncesinden randevu alabilir Ankaraya gidip doktor randevusuna girebilirsiniz, sonuçlarda herhangi bir sorun yoksa ertesi gün öğleden sonra şahsen veya muayene günü sekretere bildirerek raporumu şu akrabam veya tanıdığım alacak diyebilirsiniz, bu sayede raporun çıkmasını beklemeden memleketinize dönebilirsiniz, sekretere isim soyisimini verdiğiniz tanıdığınız ertesi gün unganlara gidip sizin adınıza raporunuzu alabilir

Burada tavsiyemiz vize alacak aile üyelerimizin daha önceden tüberküloz(verem) hastalığı geçirip geçirmediğini öğrenmek,herkes kendi çocuğunun sağlık geçmişini bilebiliyor, ama kendi çocukluğunu hatırlamayabilir, bunun için her iki eş kendi anne ve babasına sağlık geçmişlerini lütfen sorsun, eğer daha önceden tüberküloz(verem)hastalığı geçirdiğiniz tespit edilirse sizden muhtemelen balgam testi istenecektir,bu işlemlerin https://www.doctorun.com/tr/Saglik-Muayenesi-islemleri sitesinde 8 hafta kadar sürdüğü söylenmektedir

Eğer bu şekilde bir durum varsa sizin mülakat tarihinize bu raporların yetişmeme ihtimali var, bu duruma göre daha erken bir doktor randevusu alabilirsiniz

Son olarak sağlık rapor tarihimiz bizim Amerika'ya ilk girişimizin süresi için çok önemli, mülakat sonrası vizeyi aldıktan sonra sağlık rapor tarihimizden başlayarak 6 ay içerisinde Amerika'ya ilk girişimizi yapmamız gerekiyor (bu tarihi uzatmak için genellikle talihliler mülakatlarına son 2-3 gün kala doktor randevusu almak istiyorlar, eğer sizde bu şekilde hareket etmek istiyorsanız sabah saatlerine randevu almanızı tavsiye ederiz)

Mülakat tarihi alan arkadaşlarımızın bu tarihten sonra kendilerini mülakat gününe hazırlayacak en büyük kaynak olan sayın @bolatmali beyin büyük emeklerle derlediği başlıktaki geçmiş tüm deneyimleri okuyabilirler ⬇⬇⬇

Çeşitlilik Vizesi Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/94493

Bu başlıktaki deneyimleri okuduktan sonra dilerseniz mülakatta karşılaşabilecek muhtemel sorunlar ve diğer bilgilerin olduğu diğer yeşilkartforum içeriklerini inceleyebilirsiniz⬇⬇⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/97192

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/97191

• merhabalar 24-25 şubatta mülakata girecekler vardı? nası geçti acaba mülakatları şimdiye kadar okuduğumuz gibi mi? okuduğumuz deneyimlerin dışında farklı gelen soru ya da bilgi var mıdır?

• @ergun teşekkür ederim, tüm başlıklarda önemli bilgi ve deneyimlerini paylaşan yüzlerce isimsiz kahramanlar var, bu süreçte her gün yeni bir bilgi öğreniyorum, öğreniyoruz
    Tüm forum ailesine küçük bir bilgi dahi paylaşan herkese çok teşekkür ederim
    Profilimizdeki imza kısmı bile çok değerli

İyi ki yeşilkartforum var, iyi ki sizin gibi iyi insanlar var

• @hope34 türkiyeden yok sanırım, diğer ülkelerdede aynen devam ediyor public-charge ile ilgili bir bilgi yok henüz

• @Muhtaradana teşekkürler bilgi için. şu sağlık muayenesi hk kafamdaki sorulara cevap bulamadım. mesela aşı yapıyorlar mı hepsinden? kızımın aşı kartı var 3 yaşında zaten yeni yapıldı. onu ıspatlayabiliyoruz. ancak bizlerin aşı kartı yok. tahlil yaptırdık bağışıklılık için kaşeli imzalı doktrdan belge aldık. kabule derler mi bilmiyorum. ama istenilen bir sürü aşıyı yapmazlar değil mi?

• ⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana teşekkürler bilgi için. şu sağlık muayenesi hk kafamdaki sorulara cevap bulamadım. mesela aşı yapıyorlar mı hepsinden? kızımın aşı kartı var 3 yaşında zaten yeni yapıldı. onu ıspatlayabiliyoruz. ancak bizlerin aşı kartı yok. tahlil yaptırdık bağışıklılık için kaşeli imzalı doktrdan belge aldık. kabule derler mi bilmiyorum. ama istenilen bir sürü aşıyı yapmazlar değil mi?

Kızınıza aşı vuracaklarını sanmıyorum fakat sizlerin aşı için kaçışınız yok gibi maalesef 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |