Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ne zormuş beklemek 🙈

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drvagus, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells , @Muhtaradana benim şöyle sorum olacaktı: Türkmenistandan Aşkabat A.B.D konsolosluğu araclığıyla police certificate aldım. Orijinali rusça ve konsolosluk ingilizce tercümesinide eklemiş ama herhangi kaşe/ onay yok. Yeminli tercümana onaylatmalı mıyım, yoksa o haliyle olur mu?

Bu sekilde kabul edilecektir, baska bir sey yaptirmaniza gerek yok.

• @caybardagi evet sorun olabilir, tam sebebini bilmesekte bir arkadaşımızın çocuğunun pasaportunun süresi geçtiği için evrak onayı alamadığını düşünmüştük, diğer evraklarında hiç bir sorun yoktu

Kendisine evraklarında sorun olduğuna dair email gelince çocuğunun pasaportunu yenileyip tekrar gönderince evraklarına onay aldı

Bu arada ds 260 formunu doldurdunuz mu?

Sorularınıza daha net ve doğru cevaplar almak istiyorsanız,lütfen⬇

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caybardagi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar; defalarca başvurduktan sonra, geçtiğimiz green card çekilişinde kurada ismim çıktı. Belgeler için bir mail gönderdiler. Gidecek herkes için şu anda geçerli olan bir pasaportun biyografi sayfasının fotokopisini istiyorlar. Ailemiz dört kişilik ve üçümüzün geçerli pasaportu var. Ancak bir çocuğumuzun pasaportunun geçerlilik tarihi geçmiş durumda. Eski pasaportun biyografi sayfasının fotokopisini göndersek sorun olur mu acaba?

Sorun olabilir. Risk almamak ve islemleri geciktirmemek adina pasaportlari guncelleyip gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar iyi pazarlar herkese, Formumu en son ekim ayında evlilik sebebiyle açmıştım, eşimi eklemiştim ve evraklarımı göndermiştim sağolsun @Muhtaradana çok yardımcı oldu. Bu süreç esnasında annemin ismi ve soyismi değişti kimlikle beraber, ben yeni ismini ve soyisimini kimlikteki gibi girip formu öyle kapatmıştım. fakat eski belgeler ve diplomada hala eski ismi yer alıyor bu bir sorun yaratırmı?
    2. Sorum babam geçen hafta vefat etti haliyle vukuatlı nüfüs kayıt örneğide değişiklikler oldu bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?
    3. Formu kapattıktan sonra işte ayrıldım eşimse iş değiştirdi, numaram 220xx olduğu için onay alma aşamasındayım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi hafta sonları🙏🏼🇺🇸

1. Zaten resmi dokumanlarda ne zaman degisiklik gerceklestigi gozukecegi icin eski isimli belgeler sorun olmaz.

2. Basiniz sagolsun. Bu konuda bir sey yapmaniza gerek yok.

3. Sorun olmaz bu sekilde kalabilir.

Onemli olan formdaki bilgilerin formu doldurdugunuz gune gore dogru ve tam bilgiler icermesi, sonradan gerceklesen ve cok temel olmayan (kendi isim degisikliginiz, medeni durum degisikligi, cocuk dogumu gibi vizedeki bilgileri etkileyecek turden degisiklikler) degisiklikleri forma yansitmaniza gerek yok.

• Merhabalar,

Belgelerin durumunu sormak amaçlı KCC ile iletişime geçtim ve genel bir cevap olan şu emaili aldım.

Thank you for your inquiry.

After sending documents to [email protected], you will receive an automatic reply to your email. If there are no attachments, the auto reply explains there are no documents attached to the email. If there are attachments, the auto reply explains we received your email and are currently processing your documents. Please allow time for processing of your documents. Documents are processed in numerical order, based on lottery rank number. Once KCC has processed your documents, we will let you know if anything is missing or if we have received everything needed.

Belgeleri submit ettikten sonra da şu email almıştım;

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. ...

Tekrardan kendileri ile iletişime geçmeli miyim yoksa bir süre daha beklemeli miyim?

Teşekkürler.

• @kushajj sizede bakleyin denmiş,beklemeliyiz

• Numaranız 32 binlerde şu an 25 bin altına onay maili geliyor isterseniz 29 binlere onay maili gelene kadar bekleyin sonra mail yada telefon sorgusu yapabilirsiniz bence şu an beklemek en doğru yol.

• ⭐⭐

@Batuhan2020 Başınız sağolsun.

• @crazycells gecen ay annemi kaybettik. Ama hem Ds-260 hem de gonderigim evraklarda Annem hayatta gorunuyor. Bu durumda ne yapmak lazim? Yardimin icin simdiden tesekkurler. Case numaram hala current degil.

• ⭐⭐

@iwrdr Başınız sağolsun.

• @Drywall tesekkur ederim. 😞

• ⭐⭐⭐

Merhabalar iyi pazarlar herkese, Formumu en son ekim ayında evlilik sebebiyle açmıştım, eşimi eklemiştim ve evraklarımı göndermiştim sağolsun @Muhtaradana çok yardımcı oldu. Bu süreç esnasında annemin ismi ve soyismi değişti kimlikle beraber, ben yeni ismini ve soyisimini kimlikteki gibi girip formu öyle kapatmıştım. fakat eski belgeler ve diplomada hala eski ismi yer alıyor bu bir sorun yaratırmı?
    2. Sorum babam geçen hafta vefat etti haliyle vukuatlı nüfüs kayıt örneğide değişiklikler oldu bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?
    3. Formu kapattıktan sonra işte ayrıldım eşimse iş değiştirdi, numaram 220xx olduğu için onay alma aşamasındayım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi hafta sonları🙏🏼🇺🇸

Başınız sağolsun mekanı cennet olsun

• Askerdeyken şafak sıkıştırıyor derlerdi. martın 17 sine daha çok var,. Umarım evrak onay mailleri arka arkaya gelir.

• @iwrdr
    başınız sağolsun,Allah sabırlar versin

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

1. Zaten resmi dokumanlarda ne zaman degisiklik gerceklestigi gozukecegi icin eski isimli belgeler sorun olmaz.

2. Basiniz sagolsun. Bu konuda bir sey yapmaniza gerek yok.

3. Sorun olmaz bu sekilde kalabilir.

Onemli olan formdaki bilgilerin formu doldurdugunuz gune gore dogru ve tam bilgiler icermesi, sonradan gerceklesen ve cok temel olmayan (kendi isim degisikliginiz, medeni durum degisikligi, cocuk dogumu gibi vizedeki bilgileri etkileyecek turden degisiklikler) degisiklikleri forma yansitmaniza gerek yok.

Alıntıladığımız bilgiye göre de sizin şu anda bir şey yapmanıza gerek yok ds 260 formunu doldururken o günün bilgileri ile doldurmuşsunuz, şimdiki değişiklikle vize sayısında bir artış yada eksiliş olmadığından, sırf bu sebeple ds260 formunu açtırmanıza gerek yok

Evraklar konusunda ise sizden istenilen tarihte zaten göndermişsiniz, şu haliyle ds260 formundaki bilgilerlede uyuşuyor, bir sıkıntı olmadan evraklarınız onaylanacaktır

Mülakat sırasında KCC gönderdiğiniz evrakların çıktısını, hem de bu evrakların güncel çıktısını yanınıza alın, ds 260 formundaki değişikliği konsoloslukta yapacaklardır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iwrdr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells gecen ay annemi kaybettik. Ama hem Ds-260 hem de gonderigim evraklarda Annem hayatta gorunuyor. Bu durumda ne yapmak lazim? Yardimin icin simdiden tesekkurler. Case numaram hala current degil.

Basiniz sagolsun. Formda bir degisiklik yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@iwrdr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells gecen ay annemi kaybettik. Ama hem Ds-260 hem de gonderigim evraklarda Annem hayatta gorunuyor. Bu durumda ne yapmak lazim? Yardimin icin simdiden tesekkurler. Case numaram hala current degil.

Başınız sağolsun mekanı cennet olsun

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim bilgi için.

• @crazycells çok teşekkür ederim bilgi için.

• @fetihy Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |