Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells , @Muhtaradana benim şöyle sorum olacaktı: Türkmenistandan Aşkabat A.B.D konsolosluğu araclığıyla police certificate aldım. Orijinali rusça ve konsolosluk ingilizce tercümesinide eklemiş ama herhangi kaşe/ onay yok. Yeminli tercümana onaylatmalı mıyım, yoksa o haliyle olur mu?

• @crazycells 200 kişilik artış ile EU kotasının sonumu geliyor bu yüzden mi az artış oldu acaba ?

• Onunuzdeki hafta mulakati olanlar var mi acaba?

• @drvagus

Yukarıdaki soru formuna bu belgenin fotoğrafını ekleyerek, bu soruyu Ankara konsolosluğuna sorun

Muhtemelen Aşkabat Amerika konsolosluğu aracılığıyla aldığınız için mülakatta bu durumu çok fazla problem yapmayabilirler, ama mülakatınıza kadar Ankara konsolosluğu size bir cevap vermez ise, orjinal belgeyi yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmeniz mülakatta olası sorunları önlemeniz için iyi olacaktır, mülakatta bol şans

• @MySea önümüzdeki hafta yok mart ayı başında bir çok mülakat var
    2-2-6-6-2-2-2-2-2-2-2-2-2 mart

Excel tablosunda mülakat tarihlerini işleyenleri görebilirsiniz

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim

• @Muhtaradana bildiğimiz en yüksek onay maili hala 25.000 altı değil mi?

• @cato evet

• @Muhtaradana artık artsın ama 🙂

• Merhaba Brit simon drivetime da dokumanlarin gonderilmesi ile ilgili video yu muhtemelen seyretmişsinizdir. Brit abi nin dedigi congratulation mesajini almis olsaniz bile KCC arayin mail atin evraklarin dogrulu ve eksizsiz oldugunu teyid ettirin tavsiyesi cok mu paranoyakca fazlami tedbirli yoksa gercekten KCC nin bu yil izlemis oldugu yontemden dolayi dikkata alinmasi gereken bir tavsiye midir ?

• @ZoZO dv2019 da ve dv2020 dede records indicate emaili aldıkları halde evraklarındaki sorundan dolayı mülakat tarihi alamayan talihliler oldu,çok karşılaşılmasa bile bu sorun bazen olabiliyor,
    Simon bey güzel uyarmış, zaten forumu takip edenler bu tür uyarıların forumdada daha önceden yapıldığını görmüşlerdir

• @Muhtaradana sizin gönderdiğiniz bir sablon vardı. Tekrar göndermeniz mümkün mü?

• Bu sene benzer sorun yasayanlat oldu mu acaba ? Gerci o kadar fazla sarkma oldu ki bu tip olaylar yasanacaksa sanki bundan sonra daha cok olabilir gibi gozukuyor. Itimat kontrole mani degildir demis buyuklerimiz haftaya durmumuzu arayip bor soralim bakalim 😊

• @Muhtaradana benim mulakat 5 mart

• @cato hangi şablondan bahsettiniz hatırlayamadım

• @Muhtaradana KCC ye attabileceğimiz, evrakları gönderdim ama onay grlmedi seklinde atılan mail. Ams gerek kalmadı. Ben bir iki satır yazıp gönderiyorum. Teşekkürler yine de.

• Selamlar; defalarca başvurduktan sonra, geçtiğimiz green card çekilişinde kurada ismim çıktı. Belgeler için bir mail gönderdiler. Gidecek herkes için şu anda geçerli olan bir pasaportun biyografi sayfasının fotokopisini istiyorlar. Ailemiz dört kişilik ve üçümüzün geçerli pasaportu var. Ancak bir çocuğumuzun pasaportunun geçerlilik tarihi geçmiş durumda. Eski pasaportun biyografi sayfasının fotokopisini göndersek sorun olur mu acaba?

• Merhabalar iyi pazarlar herkese, Formumu en son ekim ayında evlilik sebebiyle açmıştım, eşimi eklemiştim ve evraklarımı göndermiştim sağolsun @Muhtaradana çok yardımcı oldu. Bu süreç esnasında annemin ismi ve soyismi değişti kimlikle beraber, ben yeni ismini ve soyisimini kimlikteki gibi girip formu öyle kapatmıştım. fakat eski belgeler ve diplomada hala eski ismi yer alıyor bu bir sorun yaratırmı?
    2. Sorum babam geçen hafta vefat etti haliyle vukuatlı nüfüs kayıt örneğide değişiklikler oldu bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?
    3. Formu kapattıktan sonra işte ayrıldım eşimse iş değiştirdi, numaram 220xx olduğu için onay alma aşamasındayım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi hafta sonları🙏🏼🇺🇸

• @Batuhan2020
    @Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

. Bu süreç esnasında annemin ismi ve soyismi değişti kimlikle beraber, ben yeni ismini ve soyisimini kimlikteki gibi girip formu öyle kapatmıştım. fakat eski belgeler ve diplomada hala eski ismi yer alıyor bu bir sorun yaratırmı?

Bu soruyu mülakat için soruyorsanız, bu tür değişiklikler vukuatlı nüfus kayıt örneğinde gözüktüğü için bir problem olmayacaktır

1. Şu aşamada ds 260 formunu açtırmak süreciniz üzerinde gecikmelere sebep olabilir,bunun için kendi nufus kayıt örneğini sadece aile seçip( aile seçtiğinizde anne-baba bilgisi gözükmüyecektir) yeni çıktısını alarak evrakların tümünü tekrar gönderin
      Unutmayın mülakat evrakları için hazırlanırken güncel nufus kayıt örneğini (nufus aile =anne ve babada gözükür) alın

3)Mülakat tarihiniz belli olduktan sonra formunuzu tekrar açtırıp, hem rahmetli babanızın vefatını hem diğer güncellemeleri yapabilirsiniz

Başınız sağolsun, çok üzüldüm
    Allah sabırlar versin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |