Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Burak-Erdoğan cok tesekkur ederim.benim sandigim otomatik mail harici baska bir mail daha almam gerektigiydi.ardindan numaram current olmaya yakin bir tane daha alacagim saniyordum

• Sn crayzcell pasaportum ds 260 ta eski bordo pasaportum, kcc evrak mailindeki ise yeni yeşil pasaportumun olması problem oluşturur mu? Ds 260i actirmalimiyim?

• @repatita sandığınız şey doğru

1)Evrakları gönderdikten ve Automatic reply emailini aldıktan sonra

2)Congratulations records indicate (onay) e-mailini almanız gerekli (bu e-maili almadan numaranız bültende aktif olsa bile mülakat tarihi alamazsınız)
    @Burak-Erdoğan beyin dediği gibi bu e-maili bültenin case numaranıza yaklaştığı zaman beklemelisiniz, henüz 24900 ve altına evrak onayları geliyor

3)Congratulations records indicate e-mailini bültende cut-off olduğunuz ayın 4 den sonra almışsanız, o ayın sonunda, mülakat tarihinin habercisi olan durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir email daha almalısınız (bu e-mail sayesinde dvprogram.state.gov/ESC adresine confirmation number ile girip kazandığımızı öğrendiğimiz sayfada mülakat tarihi, yeri ve saatini öğrenebilirsiniz

4)Mülakat tarihine yakın size bir e-mail daha geliyor, bu e-mailin içeriğinde mülakatta yanınızda getirmeniz gereken evrakların listesi ve çeşitli uyarılar bulunuyor

NOT: 3 numaralı e-mail bazen gelmeyebilir, eğer 1 ve 2 gerçekleşmiş ve sizin case numaranıza yakın talihliler mülakat almışsa KCC yi arayarak mülakat tarihini öğrenebilirsiniz
    4 numaralı e-mail bazen gelmeyebiliyor, ama çok önemli değil, mülakat deneyimleri başlığının ilk iletisinde hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ayrıntılı şekilde yazıyor

• @Muhtaradana selamlar 24900 lere evrak onay maili gelmiş ya, bu kişiler Türkiyeden mi yoksa Avrupa bölgesinden mi?

• @gezgin34 24900 Avrupa,dün yine 25 bin altı onay alanlar varmış, bizde ise sadece forumda bir kişi 23 binde onay aldı, maalesef hala Türkiye de bir onay dalgası göremedik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fetihy 5 bülten 6 mülakat zamanı var. Sadece 6 rakamından sonra ki cümleyi yanlış yazdın o kadar

• @Muhtaradana Siz diyorsunuz 25 altı Avrupa da onay email almış forumda 23 binlerden birisi onay email almış ! @MehtapT diyor KCC aradım 21200 e ulaştık önümüzdeki ay onay mail alırsınız !! Forum da benim gördüğüm kadarıyla Bilgi kirliliği var yada fake hesaplar var 🤷♂

• @Semihmete KCC de telefonlara bakan kişilerin net bilgi vermedikleri sadece gelecekle ilgili ortalama bilgi verdiklerine defalarca karşılaştık, muhtemelen @MehtapT hanımada bu şekilde yuvarlak bir cevap vermişlerdir, kendisine tekrar evraklarını atması ve bu konunun üzerine düşmesini tavsiye ederim

Ayrıca size KCC ile iletişime geçip verilen cevap ve sonuçları anlamanız için bir mesaj paylaşacağım bu talihlinin case numarası 16 bin deydi ve 2 Şubat ta aşağıdaki cevap kendisine verildi⬇

Teşekkürler. Bize de evrak onayı için Şubat sonunu bekleyin dediler. Mülakat nisandan geç olmaz umarım.

Bu iletiyi bana yazdıktan bir gün sonra bu arkadaşa evrak onayı geldi⬇

Tekrar tesekkur ederim. Onay geldi iki saat önce. Demek Şubat sonu mülakat mailini kastetmiş.

Bu mesajdan anlaşıldığı gibi bu arkadaşımız ya KCC ile iletişime geçtiğinde verilen cevabı yanlış anladı, yada defalarca karşılaştığımız durum olan kendisine tahmini bir cevap verildi

Zaten KCC arayan bir çok arkadaşımıza evrak onay birimininin farklı olduğunu, bu bilgiyi en doğru onların verebileceğini söylüyorlar

Evrak onay e-mailini bekleyen 25 bin altı tüm arkadaşlarımız ilgili birime ulaşmak için ilk önce [email protected] adresine email ile sorgulama yapmalı daha sonra telefonla sorgulama yapmalı

Dünya genelinde bu kadar talihli varken KCC nin telefonla iletişimde size en doğru bilgiyi vermesini düşünmek zaten mantıklı değil

KCC zaten Automatic reply emailinde sorgu için email ile iletişime geçin diyor

Aşağıda alıntıladığım metinde de 22 bin case numarası olan bir arkadaşımıza 11 şubat tarihinde farklı bir cevap verildiğini göreceksiniz ⬇

@turcouz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@turcouz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar,

Case no 22 binin en başlarında, sanırım bu aralar şu meşhur 3-6 hafta arasında gelmesi gereken emailin gelmesi gerekiyor. Yavaştan halen gelmedi diye pimpiriklenmeli miyim sizce? KCC'yi telefonla arayıp gönderdiğim belgeler sisteminizde görünüyor mu diye sorup işi sağlama almak iyi olur mu?

Dosya numarası yaklaşan arkadaşlardan 21 bin üzerinde kimler onay emaillerini aldıysa buraya yazabilirler mi? Halen almayan arkadaşlarla da beraber hareket etmenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

@Muhtaradana Biraz önce KCC'yi aradım. Evraklarımın ulaşıp ulaşmadığını kontrol ettirmek için. Dosya numaramı, adımı vs bilgileri verdikten sonra dosyama bakan görevli ayrıntılar için dosyanızın içini göremiyorum dedi. Ve daha henüz cut off sizin numaranıza gelmediği için endişelenmeyin, önümüzdeki iki hafta içerisinde onay emaillerinin gönderileceğini söyledi. Bununla ilgili ayrıntı için email gönderirseniz ilgili departmanın dosyamı kontrol ettikten sonra istediğim cevabı verebileceğini söyledi. Bugün gönderirseniz ancak yarın okurum diye de ekledi.
    Birazdan emaili de göndereceğim, durumu tekrar paylaşacağım.

• @Muhtaradana Sabırla beklemekten başka yapacak birşey yok 🤷♂

• Su an bize referans olacak tek sey, evrak onay mail ına geri dönüş yapılan maksimum case no kaç? Bunu yakalamamız, bir sonraki bültenin eşik sayısı için %100 güvenilir olmasa da referans olacaktır. Onun dışında yapılan bir çok değerlendirme spekülasyon olur.

• @cato Aynen katılıyorum. Bu bilgi bize hemen hemen en yakın tahminleri verecektir.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@fetihy 5 bülten 6 mülakat zamanı var. Sadece 6 rakamından sonra ki cümleyi yanlış yazdın o kadar

Peki efendim

• @Muhtaradana ben 20.02.2020 de aldım onay maili. 21xxx

• ⭐⭐⭐

@kenaniler, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana ben 20.02.2020 de aldım onay maili. 21xxx

Maşallah güzel haber. Tebrikler hayırlı olsun

• @Muhtaradana 21.200 üstü onay mail ı için 15 mart a kadar mı vaktiminiz var yoksa subat sonuna kadar mı?

• @kenaniler daha öncede bahsetmiştiniz sanırım

• @cato yani bugüne kadar yaptıklarını uyularlarsa 3 marta kadar evrak onayı alan mayısta çok büyük ihtimal mülakata girer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells son açıklanan 21200 mart bülteni çoğumuzu şaşırttı fakat KCC ilerisen gisen cut off larla, mülakatlar arasındaki farkı kapatmış oldu. Sizin düşüncenizi paylaşmanız mümkün mü? Nisan itibaren eski artuj rejimine dönebilir miyiz?

Yine sizi cok tatmin etmeyecek bir cevap verecegim 🙂

umudumuz dediginiz yonde 🙂 ama tabii ki hickimse pasaportunda vizeyi gorene kadar yuksek umutlar beslememeli ve hayatinda koklu degisiklikler yapmamali.

KCC'nin sabit bir stratejisi yok, her ay farkli sekilde hareket edebiliyorlar. Yillardir KCC'nin numaralarini nokta atisiyla tahmin edebilen hic kimse gormedim, zaten surece bizim de etki etmemiz mumkun degil. O nedenle elimizden gelen ustumuze duseni yapip (formlari ve belgeleri en kisa surede tamamlayip gondermek) ve sonra beklemek olmali...

Umarim forumdaki herkes vizesini alabilir. Numaralarin nasil aciklanacagini bekleyip gorecegiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba dv2020 kazandım ama kişisel sebeblerden dolayı şimdiye kadar başvurmadim. Eylül 2020 son diye biliyorum. Dv 260 göndersem vize şansım var mı. Bir de kcc doküman talebi illa 5 Ay mi sürüyor. Teşekkürler

En hizli sekilde surece baslamalisiniz. Hala sansiniz var...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sn crayzcell pasaportum ds 260 ta eski bordo pasaportum, kcc evrak mailindeki ise yeni yeşil pasaportumun olması problem oluşturur mu? Ds 260i actirmalimiyim?

Yeni pasaportla mulakata katilabilirsiniz. Degisiklik yapmaniza gerek yok, konsolos gerekli gorurse yapar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |