Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@MySea tabi public charge da olabilir de kendine göre plan yapıp evrağı geç göndereyim nasıl olsa vize var ee hemen mülakat da alırım diye bunu düşünen arttıysa (hiç süreci sürdürmeyeceklerle birlikte)

• @MySea public charge rule u vize görüşmesinde bir takım sebeplerden ötürü vize vermemek olarak anlamamız gerekmez mi? Ben su durumla prk ilişkilendiremedim.

• @MySea maalesef düşük caseler her zaman son aylarda tüm vizeleri bitirme gücüne ve imkanına sahip, yüksek caseler aylarca evrak onayı beklerken eğer düşük case cut-off sınırları içerisinde ise evaklarını gönderdiği ertesi gün onay alabiliyor
    Bu durum önceki senelerde de böyleydi evet 1 Kasım 2018 den sonra evrak talep emailleri istenmeye başladı ama o zamanlarda da düşük case numaraları ds 260 formunu submit ettiği anda cut-off sınırlarında ise yüksek case lerin önüne geçip mülakat tarihi alabiliyordu
    Belki yüksek bülten cut-off ları bunun önüne engel olabilir çünkü bu sefer ds260 submit, evrak talep emailine cevap verme hızı etkin olacak, kimin dosyası önce işlenmiş ise case numarasından bağımsız o talihli önce mülakatını yapacaktır

• ⭐⭐

@cato mali yeterlilik bu ayın sonunda onu getiriyorlar o yüzden de numara fazla atmamış olabilir tabi

• @cato @haymatlos_ Benim kisisel dusuncem, Avrupa bolgesinden public charge rule dan etkilenecek basvurularin az olacagini tahmin ettiklerinden, visa alma orani yuksek olacagi icin, is yukunu hafifletmek adina, cutoff sayisini dusuk tutmus olabilirler. Ote yandan, diger bolgelerden, bu rule sebebi ile etkilenecek kisi sayisinin cok olma olasiligindan dolayi, onlarin cutoff rakamlarini normal sekilde ilerletmis olabilirler. Takdir edersiniz ki Avrupa bolgesindeki bireysel gelir ve ekonomik durum diger bolgelere gore daha yuksek.

• Eger DS260 formunu bekletenlerden dolayi olsaydi, diger bolgelerdede cutoff ziplamasinin dusuk olmasi lazimdi. Ama onlarda normal sekilde olmus. Buda sunu gosteriyor ki Avrupa bolgesinde bir sorun var veya bir sorun bekliyor olabilirler.

Public charge olayini mahkemeler durdurmamis olsaydi, Ekim 15'de baslayacakti ve bu yil ki surec bastan bu islemin icinde olacakti. Ama simdi 24 Subatta baslayacak olmasi, bence bu yil ki DV visa surecinin deyim yerindeyse tamda ortasinda bazi ayarlamalar yapmalarina neden olmus olabilir.

• @MySea savınız mantıklı fakat Avrupa bölgesi gelir düzeyi daha yüksek ve problem yasama ihrimali daha düşükse, avrupa için cut off u neden daha yüksek tutmayı tercih etmesinler?
    Diğer sorum 24 subat da politikayı uygulamaya basladılar, bu artık yüksek numaralsrın artık sansı dahs düşük mü; demek olur?

• @cato Ben Avrupa bolgesinden basvuranlar problem yasayabilir demek istemedim, tam tersine oradan basvuranlar cok problem yasamayacagi icin, KCC ve konsolosluklar is yuku acisindan problem yasayabilirler demek istedim. Bu dogru olmayadabilir. KCC'de calisan bir tanidik olmadigi icin sadece mantik yurutmeye calisiyoruz 🙂

Bence public charge kurali uygulamaya baslayinca, elenebileceklerin sayisi artacagi icin, yuksek numaralara sira gelme sansi artabilir.

• @haymatlos_ mali yetelilik konusu ancak mülakatta dikkate alınabilecek bir parametre ise, daha mülakata girmeden cut off u düşük tutmanın amacını bu durumla ilişkilendiremedim. Sanırım ben anlamayadım kusura bakmayın 🙂

• @MySea ben şimdi bu yorumu sevdim işte 🙂

• @cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@haymatlos_ mali yetelilik konusu ancak mülakatta dikkate alınabilecek bir parametre ise, daha mülakata girmeden cut off u düşük tutmanın amacını bu durumla ilişkilendiremedim. Sanırım ben anlamayadım kusura bakmayın 🙂

Siz de aslinda cok haklisiniz! Aslinda arada bir sebeb-sonuc iliskisi olmamasi gerekiyor ama sadece 200 sayi artirinca, insanin aklina bir suru sey geliyor ve bircok olasilik ortada dolasiyor iste...

• @MySea her ihtimalde sonucları kötü etkilemeyecek bir düzeltme olarak yorumlayabiliriz? Biraz zaman kaybettirdi.

• Merhaba,
    Forum veya dünya genelindeki greencard forumları olarak kccnin/konsoloslukların iş planlarına doğrudan etki edemiyorsak en doğru yaklaşımın bize düşen görevleri zamanında tamamlayıp hazır beklemek, sıramız geldiğinde sürecin genelden farklı ilerlediğini hissedersek hemen yardım almak, ve henüz sıra gelmemişse gelmesini ummaya devam etmek olduğunu düşünüyorum. Şirketlerin/kurumların kapasitesi vardır. Yıldan yıla radikal değişiklikler olmaz. Süreç politika değişikliklerinin etkisi sınırlı kalır. Bu bakımdan 2020 süreci de önceki yılların ortalamasına yakın seyredecektir. Örneğin benim de içinde bulunduğum 18xxxler çok büyük ihtimalle Nisan-Mayıs gibi mülakat tarihi alacaklar. Önden döküman onay isteme/yüksek current no açma süreçteki darboğazları çözmek için alınmış tedbirler olabilir.

Umuyorum herkes umduğuna kavuşur.
    Saygılar

• @MySea Bencede herşey bu kadar basit açıklanamaz.Her yıl aynı durum var bu yıl neden böyle farklı olsun ?

• @giveme5 imzanızı da güncellemeniz mümkünse, bir forum üyesi olarak memnun olurdum.

• @MySea hiç zannetmiyorum, sebep public charge olsa mülakat tarihi verir 330$ ları alıp Red verilmesi daha mantıklı, hem hangi dosyaların public-charge riski olduğunu talihli mülakata katılmadan bilmeleri imkan dahilinde değil, bu mümkün olsada public-charge riski olmayanları case aralığında nasıl çekecekler
    Bu durumun çok basit bir açıklaması var 14k ila 21 k arası caseler mart ayına mülakat tarihi alması lazımdı ama nisana kaldı, bundan sebep mart bülteni düşük açıklanıp denge bulundu

• @cato

Public-charge kararının 24 şubattan sonrakş mülakatlara etkisi olabileceği konuşuluyor, yukarıdaki linkte public-charge konusu detaylıca açıklanıyor
    Forumda ise bu konuyu aşağıdaki başlıkta konuşuyoruz⬇
    Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule) https://yesilkartforum.com/forum/post/115903

• @Semihmete ceac verilerini incelemenizi tavsiye ederim, dv 2018, dv 2019 loto aşamalarını ve sayılar ile DV 2018 başlığını incelerseniz konuyu daha net anlayabilirsiniz

Sayılar ile DV 2018 https://yesilkartforum.com/forum/post/6464

• @cato aynen doğru anlamışsınız

• @cato evet doğru anlamışsınız public-charge konusunu bülten cut-off ları ile bir alaka kurmak zorlama bir yorum olur
    Zaten mart bültenindeki Asya ve Afrikadaki artış bunu doğrular nitelikte

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |