Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehhr-Khoshvaght hayirli olsun, bilgiler icin tesekkurler. Giris ve sonrasi icin deneyimlerinizi su konuya da aktarabilirseniz harika olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris

Tekrardan tesekkurler.

• @Mehhr-Khoshvaght hayırlı olsun, zor ve uzun bir süreç yaşamış ama sonu güzel bitmiş, tüm süreçteki sabrınız için sizi tebrik ederim, ayrıca foruma sürecinizi bu kadar ayrıntılı şekilde aktardığınız için teşekkür ederim

• F2B VİZESİNİ KULLANAN BAŞVURAN OLDU MU HİÇ BURADA?

• herkese merhabalar, biz nvc sürecinin son asamasina gelmistik ve mülakat tarihi icin bilgilendirme maili aldik. Bu arada kizimiz dünyaya geldi ve onu da sürece ekledik. Tüm belgeleri onaylandi. Ama ayni zamanda bir mail ile esimin w2 ve tax evraklarini tekrar yüklememizi istediler. Sorun su ki benim ve kizimin dosyalari accepted olarak gorunuyor ve yükleyebilecegimiz bir yer goremedim. Acaba yanlis mail mi gonderildi diye merak ediyorum. Cünkü o belgeleri bende aylar onceden gonderdim ve onaylanmisti. Yoksa yüklemek icin baska bir yerden mi islem yapmamiz gerekiyor onu sormak istedim. Simdiden cok tesekkürler

• ⭐⭐⭐

@Mehhr-Khoshvaght uzun ve zor bir süreci atlatmışsınız tebrik ederim. bilgi ve deneyimleriniz için ayrıca teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekaren, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

herkese merhabalar, biz nvc sürecinin son asamasina gelmistik ve mülakat tarihi icin bilgilendirme maili aldik. Bu arada kizimiz dünyaya geldi ve onu da sürece ekledik. Tüm belgeleri onaylandi. Ama ayni zamanda bir mail ile esimin w2 ve tax evraklarini tekrar yüklememizi istediler. Sorun su ki benim ve kizimin dosyalari accepted olarak gorunuyor ve yükleyebilecegimiz bir yer goremedim. Acaba yanlis mail mi gonderildi diye merak ediyorum. Cünkü o belgeleri bende aylar onceden gonderdim ve onaylanmisti. Yoksa yüklemek icin baska bir yerden mi islem yapmamiz gerekiyor onu sormak istedim. Simdiden cok tesekkürler

Sistemde guncelleme gecikmis olabilir. Tekrardan o belgeleri kontrol eder misiniz? Eger yenilenmesi gerekiyorsa, orada tekrar yuklemeniz icin buton olmasi lazim... Yani onaylanmamis olarak gorunuyor olmali...

• @crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Kontrol ettiğimde her şey sorunsuz onaylanmış görünüyor. Sürecin uzamasıyla ilgili endişeliyiz. Yanlış bir mail olarak umut ediyoruz. Bütün evraklar accepted. Bebek için zaten sadece resim pasaport ve doğum belgesi istemişlerdi. Benim için gönderdiğimiz tax evraklarıda onaylanalı 4 ay oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekaren, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Kontrol ettiğimde her şey sorunsuz onaylanmış görünüyor. Sürecin uzamasıyla ilgili endişeliyiz. Yanlış bir mail olarak umut ediyoruz. Bütün evraklar accepted. Bebek için zaten sadece resim pasaport ve doğum belgesi istemişlerdi. Benim için gönderdiğimiz tax evraklarıda onaylanalı 4 ay oluyor

Yanlislik olmus olabilir tabii ki. Dilerseniz call center'i arayip bilgi almaya calisin, onlarda guncel bilgi olmali...

• Arkadaşlar f2A sürecine başlamış bulunuyoruz Evliliğimi 2019 ocakta Abd de yaptık fakat evliliğimi türkiyedeki resmî bir kuruma bildirmedik ileride bu süreç için zararı olurmu birde evliliğimi Türkiye’de hangi kuruma bildirmem gerekir bu konudaki deneyim yaşayan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum

• @horoz Evliliğinizi bildirmeniz şart, size en yakın konsolosluk ile iletişime geçebilirsiniz bildirmek için. Onlar size süreç konusunda yardımcı olacaklardır

• Merhaba eşim greencard ile Amerika’da kasım 15 de F2 vizesi ile başvurduk sistemde işleme alınmıştır yazıyor hala bir yazı gelmedi normal mi ? Ve ayrıca adjustment of statües başvurusu açılmış yani bu süreci Amerika’da bekleyebiliyor muyuz

• @crazycells ve de I130 un kabul edilmesi gerekiyor değil mi?
    Yani eşin green kartlı,
    priority date in aktif ama henüz I130 onaylanmamışsa, yoksa beklemekten başka bir çare yok değil mi?

• @horoz bildirmenizi tavsiye ederim. ABD de bağlı bulunduğunuz konsolosluk aracılıyla, 1 günde TR ye de geçmiş oluyor tüm kayıtlar. En nihayetinde TR deki konsolosluga görüşmeye gideceksiniz ve buradaki nufus evraklarınızı da hem USCIS, hem NVC ye hem konsolosluğa göndereceksiniz.

• @redur47 burada evlendiğim zaman başvuru işlemine burada başlıyorum konsolosluktan. Priority date tarihiniz Aos için uygun olduğunda amerikaya giriş yapıp AOS başvurusu yapıyorum sanırım. Anladığım kadarıyla. yoksa burda evlenip ben olmadan eşim amerikada nasıl başvuru yapabilir.

• @Mehhr-Khoshvaght merhaba erkek arkadaşımda amerikan vatandaşı babasından 2012 de başvurdu ve 2019 aralık ayında amerikaya gidip green kartını aldı. gerçekten uzun süre. ve sabır gerekiyor . sizede bizede geçmiş olsun diyorum:) size sorum malum süreç içinde evlenmek mümkün değildi. sizde uzun süren ilişkiden bahsetmisiniz . evlilik sürecine nasıl başlamayı düşünüyorsunuz. biz türkiyede mi amerikada mı evlensek araştırma içerisindeyiz. benim amerika turist vizem var. konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meltem-Alcan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba eşim greencard ile Amerika’da kasım 15 de F2 vizesi ile başvurduk sistemde işleme alınmıştır yazıyor hala bir yazı gelmedi normal mi ? Ve ayrıca adjustment of statües başvurusu açılmış yani bu süreci Amerika’da bekleyebiliyor muyuz

formu alip size bir priority date gondermediler mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells ve de I130 un kabul edilmesi gerekiyor değil mi?
    Yani eşin green kartlı,
    priority date in aktif ama henüz I130 onaylanmamışsa, yoksa beklemekten başka bir çare yok değil mi?

Hayir, AOS icin I-130'un onaylanmis olmasi gerekmiyor. Eger priority date'iniz geldiyse AOS islemlerini I-485 ile baslatabiliyorsunuz. Ama Green Card'in onaylanmasi icin hem I-130'un, hem de I-485'in onaylanmasi gerekecek, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@redur47 burada evlendiğim zaman başvuru işlemine burada başlıyorum konsolosluktan. Priority date tarihiniz Aos için uygun olduğunda amerikaya giriş yapıp AOS başvurusu yapıyorum sanırım. Anladığım kadarıyla. yoksa burda evlenip ben olmadan eşim amerikada nasıl başvuru yapabilir.

Hayir, AOS islemi halihazirda ABD'de bulunanlar icin taninan bir hak. Eger ABD disindaysaniz I-130 basvurunuzun onaylanip, NVC'ye gonderilmesini beklemelisiniz. Daha sonra NVC ilgili konsoloslukta size vize gorusmesi ayarlayacak.

• arkadaşlar benim durumumu anlatayım. ben ve eşim 2020 talihlisiyiz. green card alırsak hemen gitmeyeceğiz 2-3 sene re-entry permission ile TR de kalacağız çünkü çocuk TR doğacak. Onu da ABD de henüz yerleşik düzenimiz ve maddi durumumuz olmadığı için TR de yapmayı düşünüyoruz.
    1- Bebeğe green card almak için F2A mı gerekiyor?
    2- F2A ya TR den başvuru yapabilir miyim?
    3- Sonuçlanması ne kadar sürer?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

arkadaşlar benim durumumu anlatayım. ben ve eşim 2020 talihlisiyiz. green card alırsak hemen gitmeyeceğiz 2-3 sene re-entry permission ile TR de kalacağız çünkü çocuk TR doğacak. Onu da ABD de henüz yerleşik düzenimiz ve maddi durumumuz olmadığı için TR de yapmayı düşünüyoruz.
    1- Bebeğe green card almak için F2A mı gerekiyor?
    2- F2A ya TR den başvuru yapabilir miyim?
    3- Sonuçlanması ne kadar sürer?
    Teşekkürler

Su konuyu inceleyin isterseniz, F2A'dan daha kolay olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |