Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@horoz, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Ben süreci beklerken eşimin yanına ziyarete gelemeyecekmiyim 1 aylığına da olsa

Eger kisa sureli ziyaret edeceginize ikna edebilirseniz kapidaki gorevliler girisinize izin verebilirler, ama gocmenlik sureciniz devam ettigi icin ikna olmakta zorlanabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlhanakbulut, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Öncelikle merhabalar. 18 Ekim 2019 tarihinde NVC ye gönderdiğim belgeler için mail aldım.Sayfamı kontrol ettiğimde tüm her hangi bir sorun gözükmemekte.Tüm satırların karşısında accept yazıyor.Fakat bu tarih olmasına rağmen her hangi bir randevu-görüşme olayı gerçekleşmedi.Süre uzadıkça endişelerim artıyor. Bildiğim kadarıyla görüşmeler normal şartlarda evrak kabulünden itibaren 60-90 gün içerisinde gerçekleşiyor.Bu süreç ile ilgili ekstra bir durum söz konusu mudur acaba?? Teşekkürler...

Hayir, bir problem oldugunu dusunmuyorum. Sizin dediginiz kadar kisa surede gerceklesmiyor cogunlukla 🙂

• @horoz ben süreç başladıktan sonra, önceden varolan vizemle 3 keredir gidiyorum, hiç bir olumsuz soruya muhatap olmadım. Ama turist vizem zaten işlem görmüştü süreçten de önce.

• @hulyaek teşekkür ederim sanırım uçak biletini gidiş dönüş alırsam benimde problem çıkmaz diye tahmin ediyorum birde hali hazırda Türkiye’de çalışmaya devam ediyorum

• Merhaba 7 şubatta nvc ye yüklediğimiz belgeler için mail aldım. Bu maili yaklaşık 8 hafta bekledim. Vukuatlı nüfus belgesi kabul edilmemiş. Biz başvurumuzu eşim vatandaş olmadan yapmıştık o dönemde apostili nufüs kayıt belgesi yeterli olmuştu, aynı belgeyi nvcye yükledik kabul edilir diye. Sonra eşim vatandaş oldu ve gerekli ilerleme taki bu belgeye kadar gerçekleşti. Şimdi e devletten aldığımız türkçe belgeyi yükledik. Onaylanması için ne kadar bekleriz? Acaba tekrar 8 hafta geriye mi atmış olacağız?

• @sembaloglu malesef tekrar 8 haftalık süreniz başladı. Şanslıysanız bazen 10-15 günde bile onay alanlar olmuş hatta 3 günde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sembaloglu, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba 7 şubatta nvc ye yüklediğimiz belgeler için mail aldım. Bu maili yaklaşık 8 hafta bekledim. Vukuatlı nüfus belgesi kabul edilmemiş. Biz başvurumuzu eşim vatandaş olmadan yapmıştık o dönemde apostili nufüs kayıt belgesi yeterli olmuştu, aynı belgeyi nvcye yükledik kabul edilir diye. Sonra eşim vatandaş oldu ve gerekli ilerleme taki bu belgeye kadar gerçekleşti. Şimdi e devletten aldığımız türkçe belgeyi yükledik. Onaylanması için ne kadar bekleriz? Acaba tekrar 8 hafta geriye mi atmış olacağız?

Onaylanma suresi degisebilir. Sadece beklemeniz gerekiyor.

• merhabalar, nvc sürecinde mülakat mektubunu bekleme asamasina geldigimizde yeni dogan kizimizi da sürece ekledik. TÜm belgeleri kabul edildi ve ayni zamanda w2 ve tax belgelerini göndermemiz gereken bir mail aldik. Ancak nereden yükleme yapacagimizi bilmiyoruz. Daha once bu belgeleri benim icin gondermistik ve zaten onaylamislardi. Su an kizim icin tekrar istemeleri acaba normal mi yanliklik olmus olabilir mi? cunku her sey accepted ve yüklenecek alan yok. Ya da baska bir yerden mi yukleme yapmamiz gerekiyor diye sormak istiyorum

• @ekaren öncelikle yüklemeden önce nvc yi aramanızı öneririm. Bazen sistemsel hatalar olabiliyor. Eğer sistemsel bir hata değilse https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx
    Adresinden dosyalarınızı yeniden yükleyebilirsiniz. Dosyaları kızınız için yeniden yüklemelerini istemeleri normal çünkü eşinizin sponsor olacağı kişi sayısı arttı.

• @redur47 cok fazla aramayi denedik ancak ulasamiyoruz. Telesekreterden düsüyor hat. internet adresinden giris yaptigimizda zaten completed ve accepted gorunuyor. Yani yükleyecek bi alan yok maalesef 😕

• @ekaren Document qualified emaili aldınız mı? Dosya yükleyin mesajını nerden aldınız? Benimde tüm dosyalarım accept olmasına rağmen bir tanesi halen submitted görünüyordu aradım sordum sistemsel bir hata dediler. Sürekli üst üste arayın hat düşecektir. Yaklaşık 40-60 dk içinde de de bağlanacaksınız

• @redur47 Bebek icin zaten sadece 3 belge istemislerdi. Dogum belgesi, pasaport ve resmini. Onaylandiktan sonra mesajlar kisminda ´Please submit every Form W-2/1099 on Mustafa's 2018 tax transcript or tax return.´ olarak yeni mesaj aldik. Hic submited görünmüyor ne yazik ki

• @ekaren Anladım, Dediğim gibi, Nvc yi arayın görüşün. Sistemsel hata olabilir. Umarım sadece sistemsel hatadır. Bu arada mülakat tarihi aldığınızı söylemişsiniz, o durumda document qualified maili almışsınızdır değil mi? Lütfen Dosyanızın hangi tarihte hangi gelişme olduğunu imzanıza da eklermisiniz?

• @redur47 sadece mülakat için mail geldi. Tarihi daha almamıştık. O bölüme geçiyorduk tam. Bilmiyordum imzayı yeni olduğum için. Teşekkürler bilgilendirme için. Ekleme yapacagım

• @ekaren Rica Ederim 👍

• Bu ileti silindi!

• Aklıma takılan bir konu var. Babam green cardlı ve beni aldırmak için işlemler başlatmıştı. Ücret yatırılacağı zaman 120$ ve 325$ olarak iki tane kutucuk var her yerdeki örnek fotoğraflarda. Ama bende sadece 120$ olarak görünüyordu 325$ diye bir şey yoktu 120$ yatırıldı o yüzden sonraki aşamaya geçildi I-864 ve gelir belgeleri isteniyordu en son. Bu konuyla avukat ilgileniyordu herhangi bir işlem yaptı mı bilmiyorum ama yaklaşık 10 gündür belge ekleme ekranı görünmüyor bunun nedeni nedir? Avukat gerekli belgeleri gönderdi inceleniyor mu acaba? Eğer öyleyse ortalama ne kadar beklememiz gerekir? Ekran görüntüsü de ekleyebilirim isterseniz. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Aklıma takılan bir konu var. Babam green cardlı ve beni aldırmak için işlemler başlatmıştı. Ücret yatırılacağı zaman 120$ ve 325$ olarak iki tane kutucuk var her yerdeki örnek fotoğraflarda. Ama bende sadece 120$ olarak görünüyordu 325$ diye bir şey yoktu 120$ yatırıldı o yüzden sonraki aşamaya geçildi I-864 ve gelir belgeleri isteniyordu en son. Bu konuyla avukat ilgileniyordu herhangi bir işlem yaptı mı bilmiyorum ama yaklaşık 10 gündür belge ekleme ekranı görünmüyor bunun nedeni nedir? Avukat gerekli belgeleri gönderdi inceleniyor mu acaba? Eğer öyleyse ortalama ne kadar beklememiz gerekir? Ekran görüntüsü de ekleyebilirim isterseniz. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

I-130 formundan mi bahsediyorsunuz acaba?

Eger belgeyi size avukat gonderdiyse, kendisiyle ilgili bir odeme de olabilir.

• @crazycells hayır en son I-864 ve gelirle ilgili belgeler isteniyordu babamdan ama şuan giriş yaptığımda belge ekleme kısmı görünmüyor en altta kırmızı yazıyla ‘start now’ yazıyordu orası yok ekran görüntüsü eklerim isterseniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells hayır en son I-864 ve gelirle ilgili belgeler isteniyordu babamdan ama şuan giriş yaptığımda belge ekleme kısmı görünmüyor en altta kırmızı yazıyla ‘start now’ yazıyordu orası yok ekran görüntüsü eklerim isterseniz

ucretin nereye yatirildigini tam olarak anlayamadim, cunku I-864 ucretsiz olan bir form:

Isterseniz NVC'ye durumla ilgili email gonderin, ya da telefonla ulasin.

Benzer Başlıklar

• 114
  • 238
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |