Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba, Amerikada yaşayan greencardli ailem benim için Temmuz 2019da F2B için başvuru yaptılar. Daha sonra Priority Date yazılı mektup geldi. Bundan sonraki süreç sadece tarihleri mi takip etmek olacak? Yapılacak başka bir şey var mı?

aynen oyle, bulteni takip edin, zaten ona paralel olarak USCIS ve/veya NVC sizi islemler ilerledikce bilgilendirecek.

• Merhaba seçenekler su şekilde father, mother. Brother, sister ,spouse,child,stepfather,stepmother,uncle,aunt,grandparend,ın-law,self seçenekler bu şekilde.şu şekilde bir açıklama var yan tarafta Help: Petitioner
    Your petitioner is generally the U.S. person or business who made a formal request that you be considered for an immigrant visa or permanent legal residence. Your petitioner is generally your U.S. citizen relative, your U.S. permanent resident relative, or your U.S. employer. In some cases you may have filed a petition on your own behalf. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Damlar, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba seçenekler su şekilde father, mother. Brother, sister ,spouse,child,stepfather,stepmother,uncle,aunt,grandparend,ın-law,self seçenekler bu şekilde.şu şekilde bir açıklama var yan tarafta Help: Petitioner
    Your petitioner is generally the U.S. person or business who made a formal request that you be considered for an immigrant visa or permanent legal residence. Your petitioner is generally your U.S. citizen relative, your U.S. permanent resident relative, or your U.S. employer. In some cases you may have filed a petition on your own behalf. Teşekkür ederim

Esiniz icin brother in law oluyor, o nedenle "in law" burada en mantiklisi.

• Merhaba arkadaşlar yazmak istedim belki buraya yazdıktan sonra şansım açılır diye .. 29 Ekim tarihinde NVC den evrak onay mailim geldi ve artık mülakat tarihi için en fazla 3 hafta beklemem gerektiği yazıyordu o günden beri bekliyorum ve hala gelmedi burda bakıyorum kimi arkadaşların çok kosa sürede geri dönüşü olmuş neye göre bu kadar bekletiyorlar hala anlamadım çok zor hiçbirşey gelmeden beklemek

• Merhaba teşekkür ederim

• Merhaba
    öncelikle böyle bir forumu hazırlayanlara ne kadar teşekkür etsem az 🙂 çok araştırdım ama kafamda soru işaretleri kaldığından sormak istedim.
    erkek arkadaşımın ailesi ABD vatandaşı. evlenmemiş 21 yaş üstü çocuk için başvuru yaptılar ve 8 sene sonunda kasım2019 da abd ye giriş yaptı green card ının gelmesini bekliyor. benim ABD ye turist vizem var ve turist vizesiyle gidip orada evlenme planı yapıyorduk ki forumlardan okuduğum bu işe hiç girilmemesi gerektiği. (çekiliş sonucu green card alanlar için yazılanlar.) 13 senedir birlikteyiz ve o aileden kaynaklı başvurduğu için evlenmemiştik. şimdi nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz. ABD ye turist vizesi ile gitsem 90 gün sonra evlensek ve soruşturma sırasında 8 senedir zati bekliyorduk desek ne kadar doğru olur. onun green card ta yanar mı.. Kafamda deli sorularrr ?:))))))) şimdiden çoookkk teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HNDBRKN, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba
    öncelikle böyle bir forumu hazırlayanlara ne kadar teşekkür etsem az 🙂 çok araştırdım ama kafamda soru işaretleri kaldığından sormak istedim.
    erkek arkadaşımın ailesi ABD vatandaşı. evlenmemiş 21 yaş üstü çocuk için başvuru yaptılar ve 8 sene sonunda kasım2019 da abd ye giriş yaptı green card ının gelmesini bekliyor. benim ABD ye turist vizem var ve turist vizesiyle gidip orada evlenme planı yapıyorduk ki forumlardan okuduğum bu işe hiç girilmemesi gerektiği. (çekiliş sonucu green card alanlar için yazılanlar.) 13 senedir birlikteyiz ve o aileden kaynaklı başvurduğu için evlenmemiştik. şimdi nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz. ABD ye turist vizesi ile gitsem 90 gün sonra evlensek ve soruşturma sırasında 8 senedir zati bekliyorduk desek ne kadar doğru olur. onun green card ta yanar mı.. Kafamda deli sorularrr ?:))))))) şimdiden çoookkk teşekkürler.

ABD'ye bu amacla girmediginiz surece sorun olmamasi lazim. ABD'de evlenip surece ABD'de devam etmek mumkun, sadece B1 vizesini bu amacla giris icin kullanmak sorunlu olan kisim.

• Merhabalar size bi sorum olacak. , NVC’ye belgeleri gonderdikten iki ay sonra bi kac belgenin kabul edilmedigini ve tekrar gondermem gerektini soyleyen bi email aldim. Bu belgeri tekrar submit ettim, uzerinden bir aydan fazla zaman gecti, henuz bi haber yok. Bu normal isleyen bi surecmi yoksa belgeleri submit ettigimi onlara bildirmem gerekiyormu. Simdiden Tesekur ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kenan-Doganay, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar size bi sorum olacak. , NVC’ye belgeleri gonderdikten iki ay sonra bi kac belgenin kabul edilmedigini ve tekrar gondermem gerektini soyleyen bi email aldim. Bu belgeri tekrar submit ettim, uzerinden bir aydan fazla zaman gecti, henuz bi haber yok. Bu normal isleyen bi surecmi yoksa belgeleri submit ettigimi onlara bildirmem gerekiyormu. Simdiden Tesekur ediyorum.

Evet, bu gibi durumlarda maalesef cevabin gelmesini beklemek gerekiyor. NVC'ye belgeleri online yuklemediniz mi? Yoksa isin USCIS kismindan mi bahsediyorsunuz?

• @crazycells
    Cok tesekur ediyorum. Hayir NVC kismindan bahsediyorum, bir seneden biraz fazla bir sure bekledikten sonra belgeler NVC’ye gecti, sonra gerekli olan diger form’u ve belgeleride internet uzerinden gonderdikten iki ay kadar sonra bi Kac belgeyi tekrar gondermemi istediler, bir ay once onlarida tekrar online uzerinden submit ettim, eger hersey tamamsa sanirim diger adim konsolosluktan gun verecekler.
    Yardiminiz icin tekrardan cok Tesekur ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kenan-Doganay, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells
    Cok tesekur ediyorum. Hayir NVC kismindan bahsediyorum, bir seneden biraz fazla bir sure bekledikten sonra belgeler NVC’ye gecti, sonra gerekli olan diger form’u ve belgeleride internet uzerinden gonderdikten iki ay kadar sonra bi Kac belgeyi tekrar gondermemi istediler, bir ay once onlarida tekrar online uzerinden submit ettim, eger hersey tamamsa sanirim diger adim konsolosluktan gun verecekler.
    Yardiminiz icin tekrardan cok Tesekur ediyorum.

Ha tamam, o durumda siteye girince gorebilmeniz lazim durumu, eger henuz onaylama ya da red yoksa o durumda beklemeniz gerekiyor.

• @crazycells Vaktiniz olduğunda bir sorum var.

Eşim ve oğlum Green Card ile 2 senedir amerikada. ( benim ve kızımın süreci devam ediyor)
    Oğlum bu sene orada liseyi bitirecek ( 21 yaş altı ) , sonra 1 senesini Türkiye de bizimle geçirmek istiyor.
    Eşim orada kalacak.
    Bu oğlumun Green card hakkı için sorun olur mu ? En fazla TR de 6 ay mı kalması gerekli?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells Vaktiniz olduğunda bir sorum var.

Eşim ve oğlum Green Card ile 2 senedir amerikada. ( benim ve kızımın süreci devam ediyor)
    Oğlum bu sene orada liseyi bitirecek ( 21 yaş altı ) , sonra 1 senesini Türkiye de bizimle geçirmek istiyor.
    Eşim orada kalacak.
    Bu oğlumun Green card hakkı için sorun olur mu ? En fazla TR de 6 ay mı kalması gerekli?

Su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

• @crazycells çok teşekkürler, inceledim.. çıkardığım sonuç, 6 aydan fazla TR de kalması tekrar girişinde sorun çıkarabilir, vatandaşlık başvurusu için de sorun oluşturur...sanırım doğru anladım 🙂

• Merhaba! Eşim greencardlı 2016 Mayıs tarihli ben ise 10 yıllık turist vizem var eşimle abd de 2019 Ocak ayında evlendik eşimin vatandaşlığa başvurma zamanı 2021 mayıs ayında benim eşim üzerinden greencard almam için acaba şuan mi başvuru yapsak yoksa eşim vatandaş olduktan sonra mi başvuru yaparsak bizim için süreç kısa olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horoz, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba! Eşim greencardlı 2016 Mayıs tarihli ben ise 10 yıllık turist vizem var eşimle abd de 2019 Ocak ayında evlendik eşimin vatandaşlığa başvurma zamanı 2021 mayıs ayında benim eşim üzerinden greencard almam için acaba şuan mi başvuru yapsak yoksa eşim vatandaş olduktan sonra mi başvuru yaparsak bizim için süreç kısa olur

Evli oldugunuz icin F2A surecini baslatabilirsiniz, eger bu surede esiniz ABD vatandasi olursa F2A'yi IR1/CR1'a cevirmek mumkun.

Fakat sizin turist vizeniz ABD'de kalmaniz icin yeterli degil, bilginize. Esiniz ABD vatandasi olmadan AOS surecini baslatamazsiniz (ancak F2A priority date, vize bulteninde aktif olunca baslatabilirsiniz).

• F2A sürecini başlatmak benim var olan turist vizemi iptal edermi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horoz, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

F2A sürecini başlatmak benim var olan turist vizemi iptal edermi

hayir, ama gocmenlik surecini baslattiginiz zaman turist vizesiyle bir daha ABD'ye girmeniz zor olabilir. Turist vizesini gocmenlik amaciyla kullanamiyorsunuz.

• Ben süreci beklerken eşimin yanına ziyarete gelemeyecekmiyim 1 aylığına da olsa

• @crazycells Öncelikle merhabalar. 18 Ekim 2019 tarihinde NVC ye gönderdiğim belgeler için mail aldım.Sayfamı kontrol ettiğimde tüm her hangi bir sorun gözükmemekte.Tüm satırların karşısında accept yazıyor.Fakat bu tarih olmasına rağmen her hangi bir randevu-görüşme olayı gerçekleşmedi.Süre uzadıkça endişelerim artıyor. Bildiğim kadarıyla görüşmeler normal şartlarda evrak kabulünden itibaren 60-90 gün içerisinde gerçekleşiyor.Bu süreç ile ilgili ekstra bir durum söz konusu mudur acaba?? Teşekkürler...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |