Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dilsahceyhun İngilizce ve resmi diliniz dışındaysa dedikleriniz geçerli. Şuan için yapmanız gereken bir şey yok. Beklemelisiniz.

• Merhabalar,
    Az önce Ankaradan interview bilgilendirme ile alakalı mail almış bulunuyorum. Bu süreçten sonra yapmam gereken birşey var mıdır?

• @gezgin34 evet greencardı almadan elindeki vize ile çıkışta yapabilir girişte yapabilir
    eğer eşinizin geri dönmesi pasaport üzerindeki vize son tarihinden sonra olacaksa (6 aylık tarihten bahsediyorum) geri dönüşte aktarmalı uçak bileti almayın sorun çıkabilir, aktarmasız uçuş tercih ederseniz sorun olmaz

Bunu aşmak için eşiniz Amerikada bulunduğu süre zarfında uscisten randevu alıp pasaportuna I-551 stamp vurdurursa direk uçuşlardada sıkıntı yaşamaz

Siz eşinizin greencardını Türkiye ye postalarsanız zaten bunlara hiç gerek yok, ama yinede 6 aydan uzun Amerika dışında kalışlarda cbp görevlilerinşn soruları ile karşılaşılabiliyor muş onun için 6 ayı geçirmemeye çalışın

Sizden ricam bu soruyu ilgili başlıkta sorarsanız⬇
    Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82
    daha tecrübeli kişilerden net ve doğru cevaplar alırsınız

Ayrıca şu iletileri de inceleyebilirsiniz

Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris https://yesilkartforum.com/forum/post/118027

Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris https://yesilkartforum.com/forum/post/118028

• @Muhtaradana efsane cevap devam ediyor. Çok teşekkür ediyorum, ben postalasam sanki hiç bişeyle uğraşmaya gerek kalmayacak, onda da kargoda margoda kaybolur Allah muhafaza 🙂 çok teşekkür ediyorum tekrardan. Sizin kadar hakim olmadığımız için tam başlık altında soramıyoruz valla soruları kusurumuzu maruz görün 🙂

• Arkadaşlar merhaba bizim bir excel yablomuz vardı onay maili tarihi ve mülakat tarihlerinin olduğu tabloyu bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐

@Angel34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba bizim bir excel yablomuz vardı onay maili tarihi ve mülakat tarihlerinin olduğu tabloyu bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

@Muhtaradana hocamızın imzasının en alt kısmında olduğunu göreceksiniz

• ⭐⭐⭐

Bir süredir formu takip edemedim
    Mülakatta başarı olan arkadaşlarımıza yeni hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim yolunuz açık olsun diyorum
    AP kalan arkadaşlarımıza en kısa sürede vizelerini almaları için dua ediyorum 🙏

• @Adama-Coulibaly tebrik ederim, hayırlı olsun, bu başlığın ilk iletisindeki evrakları hazırlamaktan başka bir şey yapmanıza gerek yok, mülakatta bol şans

• @dilsahceyhun evet evraklarınızın ulaşıp ulaşmadığını, ne zaman onaylanacağını KCC yi arayarak sorabilirsiniz

• Selamlar, ben formu doldururken orada babamın bir arkadaşının kalıcı adresini yazmıştım. O esnada en emin şekilde yazabileceğim adres o idi. Bu geçen aylar sırasında kardeşim kalıcı olarak yerleşti ben de vizeyi alırsam onun yanına gideceğim. Benim yazdığım adres New Jersey ama muhtemelen gideceğim yer Güney Karolina. Haliyle ekonomi anlamında ciddi farklılıklar mevcut bu iki eyalet arasında. Sizce bu adresi şu an değiştirmeli miyim? 24 binlerdeyim, muhtemelen Nisan veya Mayıs ayında mülakatım olur, bunu ertelemek istemiyorum. Hiç değiştirmesem ve vize sırasında bu bana sorun oluşturur mu maddi açıdan? Karolina'ya yetecek bütçe NJ için yeterli görülmeyebilir açısından soruyorum bunu.
    Ek soru: İş teklifi, sponsorluk gösterme ihtimalim de hayli yüksek. Benim Karolina'ya gitme isteğim kesinken vize görüşmesinde siz buraya NJ yazmışsınız ama oraya gitmiyorsunuz diye sorun yaşatabilirler mi? Ne önerirsiniz?

• @AlicanKidd vize görüşmesinde güney carolina daki adresi verip gerekli değişiklikleri yapın

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@AlicanKidd vize görüşmesinde güney carolina daki adresi verip gerekli değişiklikleri yapın

Bundan önce Work and travel ve Erasmus vizelerine girdim ve bu tarz durumlarda vizenin onay-red durumunun önceden belirlendiğini görüşmenin formalite olduğunu düşünüyorum. Benim bilgilerime bakıp NJ görüp yetersiz diye önceden red verme ihtimali biraz korkuttu gözümü. Yoksa dediğiniz gibi adresimi vize görüşmesi esnasında değiştirmek en doğrusu. Siz ne dersiniz, görüşmeden önce formdaki bilgilerden dolayı direkt red verme durumuna? Tek kişiyim muhtemelen 10k civarı gösterebileceğim.

• selam ve şans ile !
    süreci ağırdan alıp ds260 formunu bile yeni göndermiş ve belge gönderim deneyimlerinizden faydalanmak isteyen bir bekar aday olarak;

1. vukuatlı nüfus kayıt belgesi (noter tercümeli)
      2.adli sicil (sabıka kaydı) belgesi ( e-devletten ingilizce)
    2. askerlik durum belgesi ( noter tercümeli)
      4.pasaport biyografik sayfa

yukardaki belgeler dışında göndermem gereken belge var mı, ve yazdıklarım doğru mu ?
    yardımcı olup cevaplarsanız sevinirim .

bol şans hepimize

• @phrath
    Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesi dışında -ki e-devlet'ten İngilizce alabiliyorsunuz- , tercümeye gerek yok.

• @phrath bunu en iyi gelen maili okuyarak cevaplayabilirsiniz. Mailde her belge ayrıntılı şekilde yazmaktadır. Adli sicil dışında ki onu İngilizce alabiliyorsunuz diğer tüm belgeleri Türkçe alabilir ve gönderebilirsiniz.

• @AlicanKidd yok wat yada b1 vize görüşmesi gibi düşünmeyin,eğer sabıka kaydı, lise mezuniyetinde bir sorun veya dv lottery çekilişine başvururken vize alacak kişi bilgisini eksik girmek vb.. gibi durum yoksa red söz konusu olmuyor

Sizin durumunuzda bir sıkıntı yok
    Konsolosluk, bu kişi Newyork, New Jersey yada Los Angeles a gidecek diye red vermiyor, olsa olsa maddi teminatlar yeterli görülmeyip ek teminat, sponsorluk veya iş teklifi istenebilir(en azından dv 2020 mülakatlarında bugüne kadar uygulama bu şekilde)

Hem genellikle Ds-260 formunda yazdığımız adres greencardımızın teslim edileceği adres oluyor
    Yani siz Ds-260 formunda NJ adresi yazıp, yaşayacağım adres güney carolina diyebilirsiniz
    Maddi teminatınız güney carolina ya göre değerlendirilecektir
    (sadece size belki NJ adresindeki kişiyi tanıyıp tanımadığınızı sorabilirler o kadar)

Ama sizin endişelenmeniz gereken konu 10 bin $ maddi teminat olarak yeterli görülüp görülmeyeceği
    Bu miktar risk grubunda bence

Bir önceki mesajınızda sponsor ve iş teklifi bulabileceğinizden bahsetmiştiniz, bu konuların üzerine gidip bu belgeleri temin etmeniz mülakatta sizin için çok çok faydalı olacaktır

Dediğim gibi bu adres kısmına çok takılmayın, mülakatta değiştirebilirsiniz ve herhangi bir sakıncası da yok

Ama benim yinede içim rahat değil diyorsanız, mülakat tarihi verildikten sonra Ds-260 formunuzu açtırıp gerekli güncellemeleri yapın lütfen

• @phrath bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okumanızı tavsiye ederim

• Merhaba mülakat için evrak listesi e-postasını alan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Manwe6265 @Cemal-Kalın hemen irtibata geçer misin sen mülakattan çıkman gerekiyor bu numara ile

• @AlicanKidd bende South carolina a gideceğim ve form da boş bırakmıştım belirtmedim . Mülakat tarihi verildiğinde formu açtırıp adres bilgimi South carolina olarak gireceğim size öyle yapabilirsiniz , extra olarak mülakatta da belirtebilirsiniz zaten soracaklardır. Bu arada çok sevindim forumdan gördüğüm kadarıyla oraya giden hiç yoktu benden başka 🙂 Hayırlı olsun tebrik ederim şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |