Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @atader eğer eski pasaportunuzda Amerika vizesi yoksa götürmenize gerek yok diye biliyorum , yalnız bu iki pasaportu ds 260 formunda yazdınız sanırım,kendinizinkinin zaten yenisini alacakmışsınız, eşinizin pasaportunu bulamazsanız onunda yenisini çıkaracaksınız, süresi bitmeyen kayıp pasaport işleminde pasaport numarası değişiyor mu bunu nüfus müdürlüğüne gidip sormanızı tavsiye ediyorum, eğer pasaport numarası değişiyorsa bu iki farklı pasaport numarasını mülakat öncesi ds 260 formunu açtırarak güncellemeniz tavsiye ederim

Ama bu cevaplar farklı kombinasyonlarda size verilebilir

Eğer forumda size daha net ve doğru bilgiler verilmesini istiyorsanız, sayın @ayvalik10 beyin dediği gibi imza kısmını doldurmanızı tavsiye ederim

Nasıl yapılacağını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz ⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• Dosya Numarası: 2020EU42XXX
    DS-260 Gönderimi: 20/05/2019
    KCC Evrak İsteği: 21/10/2019
    KCC Evrak Onayı:
    Sağlık Muayenesi:
    Vize Mülakatı:
    Vize Onayı:
    Pasaport Teslimi:
    ABD İlk Giriş:

Zaten kullanım süreleri dolmuş pasaportlar olduğu için hiç nüfus müdürlüğüne başvuru yapmadım.

Şimdiden teşekkür ederim.

• @atader şimdi anladım, mevcutta 2021 ve 2025 geçerlilik süresi olan pasaportlarınız elinizde o zaman?
    Siz pasaportunuzu yenilediğinizde ds 260 formunu açtırıp gerekli güncellemeyi yapın, evraklarınızı gönderdiniz mi KCC ye
    Bu arada imza kısmı ok mesajlarınızda görünüyor, eklediğiniz için teşekkür ederim

• @Muhtaradana Evet gönderdim ve onay mailide aldım

• @atader evrak onay emaili derken sanırım Automatic reply emailinden bahsediyorsunuz , evrak onay emaili Automatic reply emailinden sonra geliyor ve congratulations Records indicate ile başlıyor

Eğer case numaranız imzanızdaki gibi 42 binlerde ise bu onay emailini vize bülten sizin case numaranıza yaklaştığı zaman beklemelisiniz

Eski pasaport konusunda eğer kayıp pasaport larda Amerika vizesi yok ise bir işlem yapmanıza gerek yok, ama şunu yapabilirsiniz mülakata girmeden önce e-devletten yurda giriş çıkış belgesi alın, eğer pasaportları sorarlarsa bu belgeyi verirsiniz

• Yarınki Ankara buluşmasını hatırlatmak isterim, müsait olanlar katılsın lütfen

9 Şubat Pazar
    Caribou Coffee (Kızılay selanik caddesinde)
    Saat 13:00 de

Ankara Bulusmasi (9 Subat 2020) https://yesilkartforum.com/forum/post/115414

• ⭐⭐ Yasaklı

kıbrıs hafter defter işi hareketlenirse bizi de askıya alır amerika. Ama olsun türkiye pislik işlerle ugrasacagına müsbet işlere yönelsin. Kartı almasamda olur

• @Muhtaradana merhaba
    Daha önce benimde böyle bir sorum olmuştu fakat bana eski pasaport ve yeni pasaportu yanınızda mülakata götürmeniz yeterli denmişti. Herkesin farklı bir yorumumu var bu konuda. Bizden istenen evraklar Ekim ayında olan onda da Nisan ayında süresi geçicek olan pasaportum var. Martta yenilicem. Direk eski ve yeni pasaportla hiç ds-260 formu yenilmeden gitsem olur mu? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

• @Muhtaradana Merhaba,
    Ankarada olsaydık katılmayı çok isterdim. Kolay gelsin

• @İrem-Güzel sizin zamanınız var martta pasaportu yenildikten sonra ds260 formunu açtırıp gerekli güncellemeleri yapın,eğer eski pasaportunuzda bir Amerika vizesi yoksa normalde götürmenize gerek yok, ama seyahet geçmişinizde çok ülke varsa eski pasaportunuzuda yanınızda bulundurun isterlerse verirsiniz, sayın @Emre-Dilekçi beyin mülakatında eski pasaportunu vermek istediği halde gerek yok denilmiş
    Ama bazı deneyimlerde eski pasaportu verelim mi dediklerinde iyi olur demişler, yani Amerika vizesi olmayan eski pasaportunuzun illa mülakata gitmesine gerek yok ama elinizde varsa sorulma ihtimaline karşı yanınıza alabilirsiniz

• Arkadaşlar merhaba, mülakar anında benimle aynı kategoride olup vize alan arkadaşlar özellikle yazarsa çok sevinirim. Ve tabiki @Muhtaradana ve @crazycells bey. Üniversite 2. Sınıf öğrencisiyim ve mülakata girdiğim zaman, okulumun geri kalan 2 senesini bitirip mezun olduktan sonra temelli oraya yerleşmek bana daha mantıklı geldiği için bunu söylemeyi düşünüyorum. Ama nasıl bir yol izlemeliyim veya konsolosun beklentisi ne yönde olur. Bu 2 sene içinde 4 ay güz dönemi 1 ay ara tatil 4 ay bahar dönemi ve 3 ay olan yaz tatilimi amerika da geçireceğim. Bu tatil sürelerinde hem çalışıp hem dilimi daha da geliştiririm ve mezun olduktan sonra daha avantajlı bi şekilde hayatıma başlarım diye düşünüyorum. Konsolosun bu konu hakkında ki bakışı nasıl olur acaba? 2. Seçenek ise vizeyi aldıktan sonra oraya temelli gitmek ve dil ve kültür gibi sorunları hallettikten sonra yarıda bıraktığım okula tekrardan başlamak. Bana ilk seçenek daha mantıklı geliyor. Hem okulumu bitirip hem de gidip gelerek dil ve kültür konularında daha güzel adapte olunacağı için. Şimdiden teşekkür ederim...

• @ergun mülakatta doğruları söylemek her zaman en güzeli, zaten bunun için yeminde ediyoruz
    Ama ilk planınızın mülakata olası etkisini kestiremediğim için bu plana sayın @crazycells ve bu şekilde mülakat deneyimi olanlar cevap verse daha sağlıklı olur

Hatta ben soruya şöyle bir ekleme yapayım, X kişisi mülakatta ben Türkiye'de 2. sınıfım ve okulumun bitmesine daha 2 senem var
    Amerika'ya girdiğimde re-enrty permit almayı planlıyorum derse, bunun mülakatta olumsuz bir etkisi olur mu?

• @Muhtaradana evet haklısınız. Aslında en doğru bilgiyi bu deneyimi yaşamış arkadaşlara ve @crazycells bey e sormak lazım. Kendi fikrim ise aslında iyi veya kötü bir etkisi olmaması lazım 😃 Sonuçta üniversite öğrencilerinin böyle bir durumu var. Ve kişi kendisine göre 2 olasılığı da yapabilir. Hangisi doğru geliyorsa. Ama tabiki konsolosun tutumu nasıl olur bunu düşünmek şart. (Ben de re-entry almayı planlıyorum.)

• @Muhtaradana ben de tıp 4. Sınıfım ve mülakatta taşınmak için en erken yılın 2023 olacağını söyleyeceğim ve 2 kere permit alacağımı da belirteceğim. Anlayışlı karşılayacaklarına inanıyorum ama tabi crazycells de düşüncelerini belirtirse çok yararlı olur

• Ben de üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve önümde bitirmem gereken 3 semester var, yani alttan hiç dersim olmazsa en erken 1.5 sene sonra bitirmiş olacağım. Ve ben de sayın @ergun gibi üniversitem bitince rahat kafayla temelli yerleşmek istiyorum. Bu konuda sayın @crazycells 'in yönlendirmeleri biz ve bizim gibi öğrenci olup Amerika' ya yerleşme hayali olanlar için çok önemli:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer sagolun tesekkurler 🙂

• @Muhtaradana cevabınız için teşekkür ederim. Peki ds-260 formunu açtırmasam olur mu? Yani direk eski ve yeni pasaportla gitsem. Geçen Mayıs submit ettim ds-260 formu ve açtırınca dez avantaj olabiliyor gibi bir düşünce var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atader, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selam ;

Benim pasaportum 08 Aralık 2011 (Veriliş tarihi ) - 08 Aralık 2021 ( Geçerlilik tarihi ). ( Mülakata giderken yeni pasaport çıkarttıracağım )
    Eşimin pasaportu ise 01 Eylül 2015 (Veriliş tarihi ) - 01 Eylül 2025 ( Geçerlilik tarihi ).

Sormak istediğim , her ikimizinde eski pasaportlarını bulamıyoruz . Mülakata giderken eski pasaportlarında istendiğini biliiyorum ancak yok , kayıp.

Konu hakkında bilgisi , fikri ve özellikle yaşanmış deneyimi olan varsa , bana bir yol gösterirse çok sevinirim.

genelde diger vizelerin iptali icin isteniyor, ama elinizde yoksa ya da kaybolduysa yapacak bir sey yok 🙂 goturmeseniz de olur...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |