Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben mulakatta bir ev Tapusu ve hesabimda 40.000 dolar ile girip ingilizce konusacagim kimlikte ve pasaportumda American ismi tasiyorum Acikogretim Lisesi mezunuyum gecmiste bir cok ulkeye gittim America turistik vizesinden 3 defa Reddim var Sicilim tertemiz aile sirketimizden Lojistiik muduru olarak gorev yaptigima dair calisma belgesi aldim Ds260 da Americada Food servicede calisacagimi belirtmistim sizce is davetiyesi gerekir mi ?Sizce Dosya numaram ne zaman aktif olur? Sizce Benim dosyamin red edilme yada onaylanma yuzdesi nedir?Tessekurler

Turist vizesinden red almis olmaniz, gocmenlik dosyasini etkilemiyor.

Diger arkadaslarin dedigi gibi ben de durumunuzda bir olumsuzluk goremiyorum. Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jacklendo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba Greencard ds260 formunu doldururken eş olarak mülakata gireceğimizi belirtmiştik. şimdi bir karar değişikliği oldu ve tek gidilecek bununla ilgili bir işlem gerekiyor mu?

Gerekmiyor.

Sadece vize alacak kisilerin islemlere devam etmesi yeterli.

• ........

• Our records indicate ile başlayan documents received mailini almış bulunmaktayım herkese başarılar dilerim..öğrenci olarak mali gücümün kısıtlı olmasından dolayı bana önerebileceğiniz pahalı olmayan bir eyalet var mı çünkü ben mali açıdan takılacağımı düşünüyorum mülakatta..

• ..............

• @erdemdmrl
    Tebrik ederim, hayırlı olsun
    Size uygun yaşam maliyetlerinin olduğu eyalet seçimi için aşağıdaki linkteki başlığı inceleyebilirsiniz

Ne kadar 100 doların alım gücünün yüksek olduğu bir eyalet seçerseniz, hem göçmenliğinizin ilk günlerini kolay atlatır hem mülakatta sorun yaşama ihtimalini azaltmış olursunuz, bu istatistiğin yanına sevdiğiniz iklim koşulları, sahip olduğunuz mesleğin o eyaletteki iş imkanlarına göre seçiminizi yapabilirsiniz

Eğer yinede mülakatta maddi yönden sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız, seçtiğiniz eyaletteki iş ilanlarına başvurarak bir iş teklifi almaya çalışın, bu belge mülakatta işinizi çok kolaylaştıracaktır
    Eyaletlere Göre Gelir Dağılımı https://yesilkartforum.com/forum/post/3338

• ⭐⭐

@erdemdmrl tebrikler sizin adınıza sevindim

• @esbay79 benim de turist vizesinden reddim vardı. bunu ds 260 formunda zaten belirttim. mülakatta sormadılar bile. sorun olmuyor.

• ..............

• Ben konsolos gorevlisi olsam, onceden gonderilen evraklari falan inceleyip, en azindan 50% kararimi vermis olurdum. Geri kalan son asama ise kafaya takilan noktalari mulakat sirasinda acikliga kavusturmak olurdu.

• @usanyc önceden belli oluyor diye düşünüyorum ama yinede verip vermemek konsolos görevlisine bağlı

• Arkadaslar , basvuruyoruz 6 ay sonra cekilis aciklaniyor ve ds260 doldurup gonderiliyor 3 ay sonra evrak onay maili geliyor neredeyse mulakat tarihi verip gorusmeye aliyorlar ve vizenin veilip verilmedigi teblig ediliyor.
    Koskoca amerika birlesik devletletinin ulkesine alacagi gocmen icin karari 1 konsolosluk gorevlisine birakicaginimi zanneditorsunuz. Bence hiic degil. O kadar zaman almasinin bir nedeni olmali dimi. Biraz gercekci olalim bence. ✌

• @yuciarusa İç sesime tercüman oldunuz teşekkürler.

• @yuciarusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar , basvuruyoruz 6 ay sonra cekilis aciklaniyor ve ds260 doldurup gonderiliyor 3 ay sonra evrak onay maili geliyor neredeyse mulakat tarihi verip gorusmeye aliyorlar ve vizenin veilip verilmedigi teblig ediliyor.
    Koskoca amerika birlesik devletletinin ulkesine alacagi gocmen icin karari 1 konsolosluk gorevlisine birakicaginimi zanneditorsunuz. Bence hiic degil. O kadar zaman almasinin bir nedeni olmali dimi. Biraz gercekci olalim bence. ✌

Kesinlikle cok buyuk bir tesaduf ve sansa birakmayacaklarini dusunuyorum. Yalniz, konsoloslukdaki vize gorevlilerinin hemen hemen nihai karar verme yetkileri var. Eger red alirsaniz, itiraz edebileceginiz bir mercii yada mekanizma yok. Zaten bu nedenle vize mulakatlarina yaninizda bir avukatla giremiyorsunuz.

• @MySea banka hesabı fotonun eski olması falan uyduruk bi şey zaten cancel ediceklerse bi sorun buluyolar

• @AnarH nasıl bi sistemleri var acaba bizi bizden daha iyi tanıyacak kadar araştırıyorlar, olumlu veya olumsuz sonuçlamalarında önemsiz diye düşündüğümüz veya aklımıza dahi gelmeyen şeylerde etkiliyor mu merak konusu

• 2 defa red alıp 3. de turistik vizede onay alanlar olduğunu biliyorum hemde evraklarında değişiklik olmadan ilginç bir konu bu vize konusu gerçekten:)

• Merhaba daha önce mülakatta Connecticut'ı adres olarak gösteren var mı? Önerilen minimum para miktarı ne kadar? Sanırım Connecticut bir Newyork gibi değerlendirilmiyor ama yine de iyi bir para göstermek gerekiyor. Tecrübeli biri yardımcı olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@americanthunder aralık ayı sonunda katılmışsınız geçmiş tm sayfaları tek tek okumamışsınız eğer okumuş olsaydınız mülakatta paranın değil sizin özellikeriniz vizeyi alan durum olduğunu anlardınız. Burada amaç sizin amerikaya giriş yaptn ev araba banka telefon gibi temel sorunları çözdün 45 – 60 gün içinde de ssn ve green kartın geldi. Eh işte bu saatten sonra SEN PARA KAZANABİLCEN Mİ mesleğin varsa meziyetin var mı buna bakıyor. Yok ben delivery yapıcam yok lyft yapıcam deme çünkü bunlar iş değil ondan dolayı sen koluna bilezik takacaksın meziyet olarak ondan sonra paranın bir önemi yok gitmeden de iş başvuru yapacaksın gelen cevaplarını da print yapıp alacaksın yanına bu kadar basit yoksa çıkmışsın deniz kenarı takmışsın kulağını elini kolunu sallaya sallaya yürür gibi gitmeyeceksin konsolosluğa. Sen kendine yatırım yap bankaya değil bahsettiğin eyalette tanıdık varsa da onuda yapıştır ohhhh mis gibi vizen elinde

Benzer Başlıklar

• 12170
  • 7342
  • 114
  • 642
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |