Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@rigsmaer tebrikler

• @rigsmaer, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

dün vizemiz onaylandı arkadaşlar. detayları anlatmadan önce, bugüne kadar takıldığımız her konuda yardımlarını esirgemeyen bütün arkadaşlara teşekkür etmek isterim. bu siteyi keşfetmemiş olsaydım inanın bu süreci idare ettiremezdim.

gelelim mülakata;

sabah 8'deki görüşme için 7:20'de büyükelçiliğin önündeydik. (ben, eşim, kızım, oğlum). bebek arabasını içeriye aldılar. bebeğin eşyalarıyla ilgili çantaya ırın kırın edip içeri aldılar ama güvenlik kısmında kaldı. lazım olursa gelirsiniz dediler. ben evrakları bir sırt çantasına koymuştum, onu almayız artık deyip karşıdaki büfeye verdirdiler.

güvenlikten geçtikten sonra hemen sol tarafta bir banko var. size hoşgeldiniz deyip pasaportlarınızı alıyor ve size bir numara veriyor. beklemeye başlıyorsunuz. ilk numaramız yandığında evraklarımızı teslim etmeye gittik. ilk önce ben tek gitmiştim, diğer aile bireyleri de gelsin dediler. aileyi gördükten sonra onları gönderdi benden evrakları talep etmeye başladı. pasaportlar, kcc'ye gönderilen belgeler, güncelleri (sadece nüfus kayıt örneğini aldı güncel belgelerden), diploma ve fotokopisi (eşimin diplomasını da vermek istedim kabul etmedi), ve mali dökümleri istedi. 7 ayrı hesapta param vardı (14 bin $,3 bin$, 3 bin £, 39 bin tl, 14 bin tl, 1200 tl ve 2300 tl olarak). dosyanın sonunda bireysel emeklilik birikimim vardı 36200 tl onu almadı. ben onu da almasını söyledim. gerek yok mali durumunuz yeterli gibi görünüyor dedi ama ben riske atmak istemiyorum dedim ve aldı onu da. ama tapu ve ruhsatı veremedim. böyle bir uygulamamız yok dosyaya ekleyemem onları dedi. ısrarlarıma rağmen de eklemedi.

ikinci kez numaram yandığında para ödemeye gittim. 4 kişi için 1320 dolar dediler. çokmuş bir şeyler yapamaz mısınız diye bir konuşma yaptık oradaki beyefendiyle. turist alsaydın 160 dolardı dedi o da 🙂

üçüncü kez numaram yandığında kucağımda bebekle ortalarda dolanıyordum. gişenin önüne geldim. bütün aile fertlerini mi istiyorsunuz (bunu ingilizce sorduğum için sanırım mülakatı türkçe mi istiyorsunuz diye bir soru sormadan direk ingilizce devam ettik) dedim. evet dedi sarışın bayan. ilk önce yemin ettirdi. sonra parmak izlerimizi aldı. çocuklar için de yine benim parmak izlerimi aldı. ne iş yapıyorsunuz, hala o işte mi çalışıyorsunuz, amerikada ne iş yapmayı düşünüyorsunuz, nereye gideceksiniz, kim var orada, o ne iş yapıyor, gidince ilk onun evinde mi kalacaksınız sorularını sordu. eşime de siz ne işle uğraşıyorsunuz dışında bir soru sormadı. vizenizi onaylıyorum tebrik ederim dedi. teşekkür ettik ve konsolosluktan ayrıldık.

elçilikten çıktıktan sonra geri verilen evrakların arasında (diplomam ve eski pasaportlar geri verildi) dr. ungan'dan aldığımız kapalı zarfın olmadığını farkettim. biraz sordum soruşturdum galiba onu pasaportlarla beraber gönderiyorlarmış. yani inşallah öyledir. öyledir değil mi? bakın kıllandırmayın 🙂

sonra çıktım anıtkabir'e gidip ata'nın huzurunda saygı duruşunda bulundum ve ankarayı terk ettim 🙂

dün akşam vize durumum ap görünüyordu. bugün issued olmuş. mail de geldi tebrikler diye. postaya vermişler pasaportları.

herkes umarım bu süreci en mutlu şekilde atlatırlar. hepinizin gönlüne göre olsun.

ps: sağlık zarflarım gelecek değil mi? 🙂

Vizenin hayırlı olsun. Bundan sonraki yaşamınızda mutluluklar dilerim.
    Darısı biz bekleyenlerin başına inşallah 🙂

• @rigsmaer hayırlı olsun, yeni yaşantınızda başarılar dilerim.

• @rigsmaer tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun,
    Amerika'da yaşamınızda mutluluklar, çok güzel bir deneyim
    Aktardığınız için teşekkür ederim

Bu arada şu anda sarı dosya pasaportun yanında size doğru geliyor 😊

• @rigsmaer Hayırlı olsun. Bundan sonra ki süreciniz kolay ve istediğiniz gibi gelişir umarım. Yeni yaşantınızda başarılar.

• hepinize teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. şimdilik yolumuz Tampa gibi görünüyor. oraya gelecek ya da orada olanlarla irtibat halinde olabiliriz.

• @Semihmete ben de size katılıyorum.Dolar kurunun çok yüksek olmasından ötürü para da bulmak zor ama basit bir hesapla bile 10 k gibi bir rakamın onaylanmasının çok zor olduğu kanaatindeyim şöyle düşünelim ;
    Araba almak gerek en az 5000 $ , ev kiralamak istendiğinde daha bir history olmadığından belki 3 kira önden vermek gerekecek 6000 $ , zaruri ev eşyası alsan 1000 $ yeme içme o bu derken gidebilecek rakamlar ortada, yani böyle bir durumda 10 k gibi bir rakamı onaylamamalarını anlayamamakta bana çok utopik geliyor. Adamlar ın istediği para miktarı yaşanabilecek en ideal ortalama rakam bence...

• @rigsmaer Yeni yaşamınızda tüm güzellikler sizinle ve ailenizle olsun.. Darısı bizlere artık 🙂

• @rigsmaer Sevinciniz yazınızdan o kadar belli oluyor ki. :)Tebrik ederim. Herkesin aynı sevinci yaşamasını diliyorum. Forumda USA'daki hayatınızdaki gelişmeleri de paylaşırsınız umarım. Bir de sakıncası yoksa sizin ve eşinizin işi nedir? USA'ya gidince ne yapacaksınız ve nereye gideceksiniz sorularına ne yanıt verdiniz? Tekrar tebrikler...

• @rigsmaer tebrikler, herşey gönlünüzce olsun...istememelerine rağmen evrak vermeye çalışmanız beni mesainin son saatlerinde baya güldürdü 🙂 sarı zarflar size gelecek , ve sakın açmayın onları , ABD ye girişte görevliye vereceksiniz hayırlısyla...

• @rigsmaer Okurken heycanlandım. sizi hayal bile edemiyorum.. çok tebrik eder herşey gönlünüzce olsun, İNŞALLAH bizede sıra yeterse ve vize alırsak benimde hedefim Tempa ( Florida ).

• @stras ben mimarım, eşim de fransızca öğretmeni. ben mimarlık yapacağım dedim. ona sadece işini sordu ne yapacaksın diye soru sormadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

dün vizemiz onaylandı arkadaşlar. detayları anlatmadan önce, bugüne kadar takıldığımız her konuda yardımlarını esirgemeyen bütün arkadaşlara teşekkür etmek isterim. bu siteyi keşfetmemiş olsaydım inanın bu süreci idare ettiremezdim.

gelelim mülakata;

sabah 8'deki görüşme için 7:20'de büyükelçiliğin önündeydik. (ben, eşim, kızım, oğlum). bebek arabasını içeriye aldılar. bebeğin eşyalarıyla ilgili çantaya ırın kırın edip içeri aldılar ama güvenlik kısmında kaldı. lazım olursa gelirsiniz dediler. ben evrakları bir sırt çantasına koymuştum, onu almayız artık deyip karşıdaki büfeye verdirdiler.

güvenlikten geçtikten sonra hemen sol tarafta bir banko var. size hoşgeldiniz deyip pasaportlarınızı alıyor ve size bir numara veriyor. beklemeye başlıyorsunuz. ilk numaramız yandığında evraklarımızı teslim etmeye gittik. ilk önce ben tek gitmiştim, diğer aile bireyleri de gelsin dediler. aileyi gördükten sonra onları gönderdi benden evrakları talep etmeye başladı. pasaportlar, kcc'ye gönderilen belgeler, güncelleri (sadece nüfus kayıt örneğini aldı güncel belgelerden), diploma ve fotokopisi (eşimin diplomasını da vermek istedim kabul etmedi), ve mali dökümleri istedi. 7 ayrı hesapta param vardı (14 bin $,3 bin$, 3 bin £, 39 bin tl, 14 bin tl, 1200 tl ve 2300 tl olarak). dosyanın sonunda bireysel emeklilik birikimim vardı 36200 tl onu almadı. ben onu da almasını söyledim. gerek yok mali durumunuz yeterli gibi görünüyor dedi ama ben riske atmak istemiyorum dedim ve aldı onu da. ama tapu ve ruhsatı veremedim. böyle bir uygulamamız yok dosyaya ekleyemem onları dedi. ısrarlarıma rağmen de eklemedi.

ikinci kez numaram yandığında para ödemeye gittim. 4 kişi için 1320 dolar dediler. çokmuş bir şeyler yapamaz mısınız diye bir konuşma yaptık oradaki beyefendiyle. turist alsaydın 160 dolardı dedi o da 🙂

üçüncü kez numaram yandığında kucağımda bebekle ortalarda dolanıyordum. gişenin önüne geldim. bütün aile fertlerini mi istiyorsunuz (bunu ingilizce sorduğum için sanırım mülakatı türkçe mi istiyorsunuz diye bir soru sormadan direk ingilizce devam ettik) dedim. evet dedi sarışın bayan. ilk önce yemin ettirdi. sonra parmak izlerimizi aldı. çocuklar için de yine benim parmak izlerimi aldı. ne iş yapıyorsunuz, hala o işte mi çalışıyorsunuz, amerikada ne iş yapmayı düşünüyorsunuz, nereye gideceksiniz, kim var orada, o ne iş yapıyor, gidince ilk onun evinde mi kalacaksınız sorularını sordu. eşime de siz ne işle uğraşıyorsunuz dışında bir soru sormadı. vizenizi onaylıyorum tebrik ederim dedi. teşekkür ettik ve konsolosluktan ayrıldık.

elçilikten çıktıktan sonra geri verilen evrakların arasında (diplomam ve eski pasaportlar geri verildi) dr. ungan'dan aldığımız kapalı zarfın olmadığını farkettim. biraz sordum soruşturdum galiba onu pasaportlarla beraber gönderiyorlarmış. yani inşallah öyledir. öyledir değil mi? bakın kıllandırmayın 🙂

sonra çıktım anıtkabir'e gidip ata'nın huzurunda saygı duruşunda bulundum ve ankarayı terk ettim 🙂

dün akşam vize durumum ap görünüyordu. bugün issued olmuş. mail de geldi tebrikler diye. postaya vermişler pasaportları.

herkes umarım bu süreci en mutlu şekilde atlatırlar. hepinizin gönlüne göre olsun.

hayirli olsun.

ps: sağlık zarflarım gelecek değil mi? 🙂

Hayir, saglik raporundaki belgeleri de sari zarfin icine katacaklar, tek bir paket olarak gelecek.

• Merhaba,

Daha önce KCC'den evrak talep maili gelmemesiyle ilgili @crazycells ve @Muhtaradana 'ya birkaç kez danışmıştım, sağolsunlar her seferinde sorularımı cevapladırlar.

[email protected] adresine mail atarak durumu anlattım, kısaca neden evrakların istenmediğini sorudum fakat cevap gelmedi. Daha sonra KCC'ye telefon ettim ve bana evrak talep mailinin gelmediğini söyledim. Mail gelmese bile siz evraklarınızı gönderin, evraklarınız olmadan mülakat tarihi veremem dedi. Peki hangi evrakları göndermem lazım bilgi verir misiniz dedim, evrak bilgileri için [email protected] adresine danışabilirsiniz dedi, daha sonra tekrar oraya mail attım ama yine cevap vermediler, neden cevap vermediklerini bilmiyorum. Telefonda 2 -3 kez siz evraklarınızı gönderin maili beklemeyin diye tekrar söyledi. Evrakları 04.02.2020'de gönderdim, otomatik cevap hemen geldi, şimdi onay maili bekliyorum, umarım bundan sonraki süreç sorunsuz bir şekilde devam eder.

• @Alper-Kocatepe tebrik ederim, umarım en yakın zamanda onay e-mailinide alırsınız

• @mulus teşekkür ederim, inşallah umudu kaybetmek yok :). Hesapta 13.500 euro gösterdim.

• @ozN 13.500 euro

• @optimistic teşekkür ederim hemşehrim, inşallah.

• Merhabalar,
    Nasılsınız? Bu ayki mulakat'a giripte approved olan ile APde kalanlara çok tebrik eder ve geçmiş olsun dilerim. Umarım çok kısa sürede APdekilerin işi çözülür, çok dua edelim.
    Francızca eşi olan onay alan arkadaşın bilgileirini alma şansım var mıdır? Onun ve bizim kaderimiz benziyor birazcık, çünkü bizde 4 kişi olarak (Erkek ve kız çocuklarımızla) mülakat'a gireceğiz, üstelik benimde eşim Master Degree Fransızca öğretmenidir.
    Ayrıca benim birkaç sorum olacak:
    1-Mülakat gününde ilk verdiklerimiz evrakların listesi nelerdir acaba?
    2-Benim Banka dekontum bir American Bankasıdan olacak, her hafta Altınlarımızı bozdurarak para transferini yapıyoruz..Vize görüşmesi için Bank History 'ye mi bakarlar yada Bank Statement.
    Not: Bank history, hesap hareklerini gösterirken, Bank Statement ise ayda 1 oluşturulur ve oluşturulduğu günüde belli olmadığı için sadece o zamanki hesaptaki rakamını göstermekte..bu konuda bilgisi olan var mıdır?
    Çok teşekkür ederim şimdiden, herkese Bol Bol şanslar

• Merhabalar tekrar,

Ankara ABD başkonsolosluğun çok yakınlarda konaklama yer konusunda bilgisi olan var mıdır referans açısından?

Çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |