Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gezgin34, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells @Muhtaradana selamlar değerli arkadaşlar, DS260 ı doldururken amerikada yine greencardala 3 sene önce giden bir arkadaşımın evini göstermiştim. Benim bu arkadaş eşiyle beraber iyi para kazanıp 3 sene içinde 450bin dolara ev almışlar 🙂 adres değişikliğini mülakat esnasında söyleyebilir miyiz? yoksa DS260 ı açtırmak gerekir mi? asil talihli eşim onun iş durumu güncelliğini koruyor, ben iş değişikliği yaptım yeni iş için bir güncelleme yapmam gerekiyor mu? @Muhtaradana evrak onay maili için sürekli senin imzanı kontrol ediyorum 🙂 nasılsa dipdibe numaralarımız. Teşekkürler şimdiden

Geçmiş yazılardan anladığımız kadarıyla ds 260 formunu açtırman mülakat tarihini öteleyebilir. Adres değişikliğini mülakat günü konsolosluktan beyanla değiştirmenin mümkün olduğu söyleniyor. Trump'ın son dönemlerde green card verilmesini adım adım zorlaştırmasına yönelik yaptığı çalışma ortamında bence formu açtırma olayına hiç girme bir an önce alıp gitmeyi hedeflemeli tüm gc talihlileri. ✌

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells @Muhtaradana selamlar değerli arkadaşlar, DS260 ı doldururken amerikada yine greencardala 3 sene önce giden bir arkadaşımın evini göstermiştim. Benim bu arkadaş eşiyle beraber iyi para kazanıp 3 sene içinde 450bin dolara ev almışlar 🙂 adres değişikliğini mülakat esnasında söyleyebilir miyiz? yoksa DS260 ı açtırmak gerekir mi? asil talihli eşim onun iş durumu güncelliğini koruyor, ben iş değişikliği yaptım yeni iş için bir güncelleme yapmam gerekiyor mu? @Muhtaradana evrak onay maili için sürekli senin imzanı kontrol ediyorum 🙂 nasılsa dipdibe numaralarımız. Teşekkürler şimdiden

Mulakat tarihi aldiktan sonra formda guncelleme yapabilirsiniz ya da mulakat gunu belirtebilirsiniz.

• @gezgin34 konuya sayın @crazycells cevap vermiş evet mülakatta küçük bir kağıda şu formatta yazıp⬇
    Ds-260 Adres Bilgisi Sonradan Verilir Mi https://yesilkartforum.com/forum/post/987 değiştirebilirsiniz
    Eğer mülakat tarihi belirlendikten sonra ds260 formunuzu açtırıp adres bilginizi değiştirecekseniz kendi iş durumunuzda ki değişikliğide güncelleyebilirsiniz eğer ds260 formunu açtırmayacaksanız bu gibi değişiklikler için bir şey yapmanıza gerek yok

En son olarak bakalımya önümüzdeki bültende 34 bin cut-off gibi bir utopia dolaşıyordu bakalım bu ne kadar utopia ne kadar değil😊

Belki aynı gün bile mülakata girebiliriz, kısmet artık

• @crazycells eyvallah saolasın patron 🙂

• @Muhtaradana teşekkürler, 34 bin cut-off olursa kalp dayanmaz 🙂 aynı gün mülakata denk gelirsekte müthiş olur birlikten kuvvet doğar sinerjisi yaratayım şimdiden. Hayırlı günler.

• ⭐⭐⭐

@caglarcan Bizim de sizin gibi durumumuz. my.uscis.gov adresindeki eski adresinizi değiştirmeyi başarabildiniz mi acaba? Bizim adresi ilk girişte verdiğimizde zip code'u yanlış yazmışlar. Post office bu yanlışlığı farkedip geç de olsa doğru adrese göndermiş. Adresimiz orada hem eski hem de yanlış şekilde kaldı. 😰

• Benim de bir sorum olacak.
    Ben adres degişikliğimi yaptım. Yani dosya içinde olan adres ile yeni adresim birbirinden farklı. Ben gc ve ssn kartlarımı alabilmek için güncel adresimi yazmalıydım. istanbuldan amerikaya giderken orada nereye gideceğim sorusu sorulduBen gideceğim yerin değiştiğini, ve güncel adresimi verdim. Bilgisayar üzerinden değişiklik yapıldı.
    Sonra amerikaya vardıgımda, sarı dosyamı teslim ederken, adresimi değiştirebilir misiniz diye yine sordum. Kadın memurda güncel bilgimi iki dakikada bilgisayar üzerinden yapıp halledildiğini söledi. Ama emin degilim bu kadarı yeterli olmuş mudur sizce? Yoksa kendimi ifade edemedim mi acaba?

• Arkadaşlar benim de adres değişikliği ile ilgili tereddütlerim var. Olayı size şöyle anlatıyım.
    Istanbuldan amerikaya giderken, orada nereye gideceğim soruldu. Ben de adresimi değiştirdiğimi söledim ve güncel adresimi yazdırdım.
    Sonra amerikaya vardım. Orda da dosyamı teslim ederken, adres degişikliği yapmak istediğimi söledim. Memurda güncel adresimi iki dakika geçmeden bilgisayar üzerinde hemen halleti.
    Bu kadar hızlı ve kolay olması bende tereddüt bıraktı açıkçası.
    Acaba yanlış mı oldu, adres güncellemesi olmuş mudır olmamış mıdır? Deneyimleyen arkadaşlar onlar adres değişikliği yapınca, neler oldu ne kadar sürdü, paylaşır mısınız lütfen. Çünkü dosyadaki adrese gidecek diye cok tedirginim.

• Bir adres değişikliği yanlışlığı da ben yazayım 😁. Miami de kalan arkadaşım adres değiştirdiği için bende ilk giriş yapmadan önce tüm değişiklikleri yaptım ve girişten 1 hafta sonra eşim, ben ve kızımın ssn kartları yeni adrese geldi. Fakat green card adresinde eşimin adresi eski adres göründüğü için eski adrese gitmiş, benim ve kızımın ise yeni adrese gelmiş. Ama ben usps'e posta kutusuna teslim yazdığım için arkadaşım eski adresine gidip posta kutusundan almaya calisicak. Cunku kontrol edince posta kutusuna bırakıldı yaziyor. Gelişmeleri yazmaya devam 🤙🏼😁

• Cevap yok mu ya soruma ?? Lütfen yardımcı olun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tbanubanu, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Arkadaşlar benim de adres değişikliği ile ilgili tereddütlerim var. Olayı size şöyle anlatıyım.
    Istanbuldan amerikaya giderken, orada nereye gideceğim soruldu. Ben de adresimi değiştirdiğimi söledim ve güncel adresimi yazdırdım.
    Sonra amerikaya vardım. Orda da dosyamı teslim ederken, adres degişikliği yapmak istediğimi söledim. Memurda güncel adresimi iki dakika geçmeden bilgisayar üzerinde hemen halleti.
    Bu kadar hızlı ve kolay olması bende tereddüt bıraktı açıkçası.
    Acaba yanlış mı oldu, adres güncellemesi olmuş mudır olmamış mıdır? Deneyimleyen arkadaşlar onlar adres değişikliği yapınca, neler oldu ne kadar sürdü, paylaşır mısınız lütfen. Çünkü dosyadaki adrese gidecek diye cok tedirginim.

Once online olarak AR-11 formunu doldurup gonderin, sonrasinda ise USCIS call center'i arayarak degisikligin dosyanizda gorundugune emin olun. Emin olmanin tek yolu, her asamada degisikligi tekrar tekrar hatirlatmak; ama maalesef bunun da hatayi onlemedigi durumlar oldu daha once...

• @crazycells ben ar-11 doldurmama ve usps den online değişiklik yapmama rağmen yinede eşimin green card eski verdiğimiz adrese gitti. Adres değişikliği her türlü sorun oluyor 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tairanu, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells ben ar-11 doldurmama ve usps den online değişiklik yapmama rağmen yinede eşimin green card eski verdiğimiz adrese gitti. Adres değişikliği her türlü sorun oluyor 😅

Evet, bence de en ideali dosyada tek bir adres olmasi ve bu adresin kartlari alana kadar degismemesi...

• Merhaba daha amerikaya giriş yapmadım ama usıcden adresimi yeni adresimle değiştirdim ve havalanında bir dilekçe vericeğim acaba green cardın bana ulaşmasında bir sıkıntı yaşarmıyım? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Picolo12, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba daha amerikaya giriş yapmadım ama usıcden adresimi yeni adresimle değiştirdim ve havalanında bir dilekçe vericeğim acaba green cardın bana ulaşmasında bir sıkıntı yaşarmıyım? Teşekkürler

İşin içinde adres değişikliği varsa ne yaparsanız yapın sorun yaşama ihtimalini ortadan kaldıramazsınız. Biz de sizin gibi gitmeden online AR-11 doldurduk, girerken havaalanında bildirdik, kartlar yine de ilk verdiğimiz adrese gitti. Umarım sizin şansınız daha iyi olur.

• @knnrn verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ben Ar -11 formunu doldurmadım ama doldurmam gerekmi bilmiyorum ,sadece usicden adres değişikliği yaptım umarım sorun olmaz.Sizin peki ne kadar elinize ulaştı green cardınız bir social security numberınız.Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Picolo12, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@knnrn verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ben Ar -11 formunu doldurmadım ama doldurmam gerekmi bilmiyorum ,sadece usicden adres değişikliği yaptım umarım sorun olmaz.Sizin peki ne kadar elinize ulaştı green cardınız bir social security numberınız.Teşekkür ederim

SSN kartlarinda sorun olmadi, yenilenen adrese geldiler. GC kartlari ise eski adrese gitti, eski adreste oturan kisi USPS'e iade etti. USCIS web sitesi uzerinden yeniden teslim edilmesini talep edince 2 hafta icinde yeni adrese geldiler.
    Biz online AR-11 formu doldurarak adres degisikligi yapmistik, o zamanlar USCIS web sitesinde oyle bir secenek yoktu.

• @knnrn Kenan bey merhaba, adres degisikligi formunu online doldurmak yeterlimi? formun sonunda instruction kısmında formu su adrese gönderin diyor:
    Complete all fields on this form, sign and date the form, and mail it to the address below. Mail your completed Form AR-11 to: U.S. Department of Homeland Security Citizenship and Immigration Services Attn: Change of Address
    1344 Pleasants Drive Harrisonburg, VA 22801
    Gecen sene de adres degisikligi formu doldurmuştum ve bir yere postalamadım, simdi kontrol ettim gecen seneki formların altında da ayni şekilde formun o adrese gönderilmesi gerektiği yazıyor ama ben unutmuşum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sahin Hayır, posta ile göndermek zorunlu değil. Biz daha önce hiç böyle yapmadık. Online olarak doldurmak yeterli.

Filing Form AR-11 online will update your address on all pending applications, petitions, or requests that you include on the form. You do not need to mail Form AR-11 if you use the change of address webpage.

• @knnrn ve @Sahin AR-11 formunu bende online doldurdum ancak ciktisini alip imzalayip kagitta belirtilen adrese bende gondermedim ve oyle olmasi gerekiyor mu bilemiyorum. 3 defa adres degistirdim ancak hep online olarak doldurup submit ettim ve bir konfirme numarasi veriyor o kadar. Ileride vatandaslik basvurusunda adres ispatinda bu gibi belgeler USPS onayli kagit ortaminda istenebilir mi? Online bildirim yeterli mi ?

Benzer Başlıklar

• 492
  • 2
  • 56
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |