Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Аббас-Аббас, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells anlamadim arkadawlar,bu ne ya? Yaninparan yoksa gelme demek mi?

Kendi hayatinizi idame ettirebileceginizi ve kamuya yuk olmayacaginizi kanitlamaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells bu kararın dv mülakatlarında etkisi olabilirmi?
    Kararda bir varlık testinden bahsediliyor

age, health, education, English proficiency, family size, wealth, and credit score

Yani bunlarla varlık testimi yapacaklar?

Zaten buna gore karar veriyordu konsolos, o bakimdan cok bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Sadece istenilen minimum miktari daha yukarilara cekebilirler, o kadar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aristoi, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@crazycells merhaba,

çoğu kişinin aşağıdaki sorulara cevap aradığını düşünüyorum,

*Ekimde yürürlüğe giren ve daha sonra mahkeme kararı ile geçici olarak durdurulan yasadan mı bahsediyoruz? yoksa farklı bir yasa mıdır?

*Amerika' da yaşayıp green card başvurusu yapanları mı kapsayacak yoksa dv süreci de buna dahil midir?

*Yüksek mahkeme tarafından onaylanan bu yasanın yine mahkeme kararıyla durdurulma ihtimali var mıdır?

teşekkürler.

• Evet, ayrintilari surada olan kural:

• Herkes dahil, ama ABD disinda yasayan kisiler zaten ABD'deki hukumetten yardim alamazlar. Dolayisiyla bu kisiler sadece ABD'ye girdikten sonra kamuya yuk olmayacagini gosterseler yeterli.

• En yuksek mahkeme bu, farkli acidan konu mahkemeye tasinmadikca bu sekilde kalacagini dusunuyorum.

Son soruya forumdaki hukukcu arkadaslar daha net cevap verebilirler, normalde bir kisi ayni suctan dolayi iki kez yargilanamiyor, yani mahkeme birinin sucsuz olduguna kanaat getirmisse, siz "ben mahkemenin kararini kabul etmiyorum, bu adam sucluydu, ben bir daha dava acacam" diyemiyorsunuz. Ikinci basvurunuz kabul edilmiyor ve direkt reddediliyor... Bu tur kurallarda da ayni mantikla hareket edeceklerini ve ayni basvurunun bir daha kabul edilmeyecegini dusunuyorum. Eger farkli bir konudan ayni kural mahkemeye verilirse o durumda degerlendirebilirler sanirim.

• @Aristoi Bende Sayin @crazycells ile ayni dusuncedeyim. Bildigim kadariyla bu uygulama ilk Agustos ayinda gundeme geldi. Daha sonra bazi mahkemeler yurutmeyi durdurma karari aldi. Aralarinda NY, NJ gibi eyaletlerinde bulundugu bazi eyaletler, bu uygulama ve mahkeme ara kararlarini Supreme Court (Yuksek Mahkeme)'a tasidilar ve orada bir karar verilmesini istediler. Kisisel gorusum bu basvuran eyaletlerde greencardli olarak eyalet yardimlarindan faydalananlar cok fazla sayida olabilir ve o nedenle bu konuda birseyler yapmak istiyor olabilirler. Simdi Supreme Court aldigi bu karar sonrasi Trump yonetiminin bu uygulama konusunda onu acildi. Baska bir mahkeme yine bunu hala appeal yapabilir, yani itiraz edip tekrar gorusmeye acabilir ama cok fazla degisecegine ihtimal vermiyorum. Supreme Court'dan baska bir karar degisikligi bu konuda bu saatten sonra zor cikar gibi.

• @crazycells tesekkurler hocam. Su asamada onlem olarak maddi sinirlarimizi zorlamamiz gerekecek sanirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Düşük gelirlilerin Green Card alımını zorlaştıran karar onaylandı

@Aristoi Bende Sayin @crazycells ile ayni dusuncedeyim. Bildigim kadariyla bu uygulama ilk Agustos ayinda gundeme geldi. Daha sonra bazi mahkemeler yurutmeyi durdurma karari aldi. Aralarinda NY, NJ gibi eyaletlerinde bulundugu bazi eyaletler, bu uygulama ve mahkeme ara kararlarini Supreme Court (Yuksek Mahkeme)'a tasidilar ve orada bir karar verilmesini istediler. Kisisel gorusum bu basvuran eyaletlerde greencardli olarak eyalet yardimlarindan faydalananlar cok fazla sayida olabilir ve o nedenle bu konuda birseyler yapmak istiyor olabilirler. Simdi Supreme Court aldigi bu karar sonrasi Trump yonetiminin bu uygulama konusunda onu acildi. Baska bir mahkeme yine bunu hala appeal yapabilir, yani itiraz edip tekrar gorusmeye acabilir ama cok fazla degisecegine ihtimal vermiyorum. Supreme Court'dan baska bir karar degisikligi bu konuda bu saatten sonra zor cikar gibi.

Asil sorun olan Green Card basvurusundan once bu yardimlari uzun sureli almis olmak, vatandaslik basvurusu sirasinda bu yardimlari surekli almadiginiz surece bir sorun olacagini sanmiyorum.

• ⭐⭐

daha öceden beri konuşuluyordu bu yasa bakım mulakata girenlere nasıl yansıyacak

• .............

• @yaman90 Yazdiklariniza katiliyorum. Gercekten yardima muhtac olanlara soyleyecek cok sey yok ama bu sistemi cok kotu suistimal edenler var. Genelde African-Americans ve Hispanikler bunu cok suistimal ediyorlar. Calisabilecek durumdayken bile calismadan, evde yatarak eyalet yardimlari alanlar cok fazla.

ABD'dede su anda bekar ama cocuklu vede dusuk gelirli bir bayansaniz, basvurdugunuz takdirde asagidakileri ve hatta daha baska bir suru yardimi bircok eyalettten alabilirsiniz:

1- Kira yardimi
    2- Food stamps (yiyecek yardimi)
    3- Medicaid (bedava saglik)
    4- Bedava preschool veya nursing
    5- Eger okula gitmeye karar verirseniz, bedava okul/kitap parasi, ve ustune harclik
    6- Head of the house statusunde her yil yuksek miktarda vergi iadesi
    7- Cocuklarin babalarindan her ay child support....

Hic calismaniza gerek yok, tek yapmaniz gereken evlenmemek, cocuk sahibi olmak ve okula gitmek. Bunu oyle guzel kullaniyorlar ki, sadece boyle yasamak icin her 2 yilda bir evlilik disinda cocuk yapanlar var.

• memleketimizde üniversiteden yeni mezun olan her başarili gencimiz malesef iyi işlere girip iyi maaşlar alarak işe başlayamayabiliyor nepotizm ile idare edilen bir ülkede başarılı gençlerimiz çokdefa limon satmak taksi sürmek veya anca karnini doyurmak zorunda kaldilar pek çoğumuz bu ülkede birşeylerin ters gitmesinden dertli olduğu için sosyokültürel ve bürokratik anlamda yepyeni bir ülkeye gitmeye çalışıyoruz 2 senedir iş başvurulari elden cv bırakmaları en olmadi heryerde tanidik aramalari sonucunda bir tane bile iş görüşmesine çağrılmayan bir insan olarak iş bulmanın farklı yollarını buldum. lotoyu kazandiğimi öğrendiğimden beri abd de yaptığım başvurular sonucunda 3 farkli yerden geri dönüş aldım.Daha vizemi bile almadan.Yani bana şukadar paran yoksa yada bunu memleketinde saglayabilecek yetin yoksa buraya gelmeyi tekrar düşün muhabbetiyle gelmeyin derin konuşur üzerim.Memleketimizin bir farkina varin arkadaşlar ,japonyada yaşamıyoruz.Bütün süreci türlü elektronik ortamdan ilerletip vizeyi neden konsolos olarak görev yapan bir insan basıyor bir düşünün eninde sonunda orada hayatta kalabileceģimize bir insan kanaat getiriyor.Ha tabi kapitalist bir dünyada yaşıyoruz abd icin en iyi olanı yaninda nekadar fazla para getiriyor ise okadar iyi mantığıdır onu anlarim ama şukadarin yoksa seni alamayiz denmesinin katı bir çizgisi olamaz her insan sonuçta ayni değildir yani bu konuda değişken çok fazla o yüzden kesin konuşulamaz velhasıl eğer konuşulacak ise bunu loto yolu ile yapmak çok mantıklı değil farklı bir yöntem ile göçmen seçmeye karar vermeliler benim fikrim budur konu ile ilgili başka birşey yazmayacağım çünkü bu ülkede kendince yetenekleri olan her bireyin başarılı olabilmesini destekleyen bir yapı bulunmuyor yoksa insan memleketini güle oynaya terketmiyor.

• @dogodogo aynen katılıyorum, insanlar mesleği için yıllarca eğitim alıyor, staj yapıyor sonunda iyi bir iş yada en azından çabaladığı alanı ile ilgili bir iş bulmak istiyor ama cidden öyle bir işsizlik var ki akıl almaz bir boyutta

Birde şöyle bir şey var " insanlar iş beğenmiyor, yoksa iş var ya " bu lafa dayanamıyorum artık

Hani biz seveceğiniz işi yapmalıydık, niye ben sırf karnımı doyurmak için mutsuz olacağım bir işte çalışayım, neden bana mutsuzluğu tek seçenek olarak sunuyorsunuz, bu zorbalık değil mi

Bazılarımız mesleklerimiz için üniversite okur, bazılarımız alaylı öğrenir mesleğini ama her iki yöntemde bir çaba,uğraş var

Ben kendimden örnek vereyim, şikayet etmek huyum değildir ama, sizin dediğiniz gibi

Google İş makinesi operatörü iş ilanları yazın çıkan sonuç sayısına bakın

Birde usa daki herhangi bir eyaletin ismini heavy equipment operator, loader operator,backhoe loader operatör ile birlikte yazın ve çıkan sonuçlara bakın yeter

Ben sizi çok iyi anlıyorum daha 2018 ağustosta turist vizesi reddi aldığımda deneyimimi forumun Facebook sayfasında paylaşmıştım
    Neredeyse
    Sen kim Amerika ya gitmek kim veya
    700 dolar (dolar 5 lira civarıydı) maaşın var Amerikaya birde müzik festivaline mi gideceksin diyenler bile oldu

Yani bizde şöyle bir şey var paran az ise asgari ücretle çalıyorsan greencard almayı haketmiyorsun, ama cebinde ton ile parası olan ama greencard alsa bile yerleşip yerleşmiyeceği belli bile olmayan, gemileri yakıp göçmeye bile cesareti olmayanların greencard almaya hakkı var, hatta greencardı turist vizesi gibi kullanmaktan çekinmeyen ama bir sorun olduğu zaman forumun Facebook sayfasında, elinde amacı dışında kullandığı greencardı kaybetmemek için çare arayanlar masum ve anlayışla karşılanabilir insanlar oluyor, biride demiyor kardeşim sen ne yapıyorsun yaşamıyacaksan bırak teslim et o elindeki greencardı, git turist vizesine başvur

Ama aynı insan rahatlıkla parasız insanlar, birikimi çok olmayan insanlar greencard almasın diyebiliyor

Hangi yasa tam olarak bir talihlinin devlete yük olmayacağını test edebilir

100 bin dolarla gidip rezilde olunabilen örnekler var, 2 bin dolarla mutlu mesut, başarılı olan vergisini, sağlık sigortasını ödeyen talihliler de var

Sonuç olarak ben bu fırsatın, şansın sonuna kadar zorlayacağım, tüm arkadaşlarımda sonuna kadar zorlasınlar umudunu kaybetmesin

DV2020 için çok yakın zamanda current haberi de dahil çok güzel gelişmeler bekliyoruz, hepimizin güzel günleri olsun

• @crazycells Nasıl kanıtlayacağız bunu sadece banka hesabı tapu vs ile mi?

• @usanyc evet banka hesabındaki miktarı yükseltmek dışında belki mülakatımıza kadar İngilizce üzerine biraz daha yoğunlaşıp geliştirerek, konsolosluk görevlisine Amerika da zorlanmıyacağımız kadar İngilizcemizin olduğuna ikna etmek bir yöntem olarak görülebilir

• Greencard sürecinde bankada göstermemiz gereken miktar artacak mı bu karar sonrası ?

• @Muhtaradana Amerikalılar ile canlı sohbet edilebilen programlar var nette o programlarda pratik yapmak iyi olur birebir Amerikalılar ile sohbet ediyorsun çok ffaydalı olacaktır...

• @Voom evet, öyle gözüküyor

• Aslında bizim için önemli değişiklik aylar öncesinde ocak 2018 de Dışışleri el kitabı (FAM) da public charge için revize edilmesiyle yapılmış⬇
    https://www.aila.org/advo-media/issues/all/public-charge-changes-at-uscis-doj-and-dos

Burada anlatıldığına göre

Yapılan değişiklik ve uygulanacak tedbirler konusunda sitedeki linklerdeki bilgileri ayrıntılı incelemek lazım
    Yüksek mahkemenin kararında
    "DHS'nin ülke çapında tedbir kararı alan Illinois hariç kamu ücret kuralını ülke çapında uygulamasına izin verdi" şöyle bir ifade var

Tam olarak anlayamadım ama sanki mahkemenin bu kararından sonra tedbir için ya FAM tekrar güncellenebilir ya ek form doldurulması istenebilir veya belli bir süre alınacak aksiyonlar için beklenilecek
    Doğrumu anlıyorum sayın@crazycells

Ayrıca şurada

⬇
    Vize başvuru sahiplerinin şu anda başka adımlar atmaları istenmemektedir ve vize görüşmelerine planlandığı şekilde katılmaları gerekmektedir. Mevcut vize başvuru prosedürlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik hakkında başvuru sahiplerini bilgilendireceğiz. ” 

Göçmen Vize Başvuru Sahiplerini Temsil Eden Uygulayıcılara Tavsiye- Göçmen vizesi için başvuranlar, DOS DS DS-5540 Formunun son sürümünü yayımlayana kadar kamu harcamasıyla ilgili nihai nihai kurala tabi olmayacaktır. Uygulamasından yararlanmak için en az bir yasal zorluk getirildi. Bir göçmen vizesi için başvuranlar, temyiz mahkemesi ihtiyati tedbir kararının uygulanmasını sürdürmedikçe veya tersine çevirmedikçe sağlık sigortası gerektiren cumhurbaşkanlığı bildirisine tabi olmayacaklardır. Bununla birlikte, göçmen vize başvuru sahipleri, Ocak 2018'de destek beyanına daha az ağırlık vermek ve başvuranın yaşı, sağlığı, geliri, becerileri ve kaynaklarına daha fazla ağırlık vermek için değiştirilen FAM'daki kamu ücretinin mevcut yorumuna tabi tutulacaktır. Bu yorum mevcut DHS yorumundan daha katıdır. FAM'da bu değişiklikleri yapan bir makale ayarı için

Bilgiler var

Benim tam anlamadığım eğer konsolosluk görevlisi bizi yeterli görmez ise ds-5540 formunu doldurmamızı mı talep edecek sayın @crazycells ⬇

• @Muhtaradana Yazdıklarınız motivasyon için güzel şeyler ama Dünyada hiçbir ülke görmedim ve duymadım para önemli olmasın 🤷♂🤷♂️ Türkiye’de başka bir şehire iş bulmadan göç edebilirmiyiz ? Buna birde dil bilmediğimizi eklersek ? İşin sonunda rezil olmakta var yani 🤷♂️ Bu yüzden bence bu süreçte göç edecek birisi kendi durumunu iyi etüt etmelidir. Bekarlar için iş bi derece daha kolay 😊 Ama evli çocuklu bir aile için zorluklar olacağı kesin.Kişisel olarak bana ben cebime 5-10 bin koyar giderim düşüncesi pek mantıklı gelmiyor🤷♂️Son alınan kararlar gösteriyor ki ABD yönetimide böyle düşünüyor ! Herkes için hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete aslında mülakatlar başlamadan önce eylül ayında ilk haberler çıktığı zamandan itibaren tutun 29 ocak ayına kadar yazılan konuşulan binlerce sayfa hep aynı sonuca çıkıyor sadece gittiğin yol farklı. Klasik tabir vardır amaç kulağı tutmak ister sağ elle kısa yol yada sol elle uzun yolla git yeterki kulağı tut. Aynı bunun gibi bizler eylül ayındna beri HEP AYNI YAZILARI YAZDIK amerika hükümeti de bu konuda açıklama yapıyor fakat hala ısrarla Türk mantığı ile acaba böyle olur mu yada şöyle olsa olur mu diye açık arıyoruz. kısa ve öz SEN AMERİKAYA GELECEKSEN ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA GELMEYECEKSİN. BİR MESLEĞİN OLACAK BİR KONUDA UZMAN OLACAKSIN yani standart taşınma araba green kart ssn geldikten sonra delivery işleri dışında sen para nasıl kazanacaksın. Bana vergi vereceksin ben senin sayende para kazanıcam mantığı ile gidiyor. Yani merhaba ben üniversite mezun oldum yada liseden mezun oldum hadi al beni. Bu böyle olmaz. Mezun mu oldun üniversiteden hemen yüksek lisans için başvuru yap sonra gelen yazışmaları yanında mülakata götür ki evet bu kişi adım atmış desin. Lise mezunu musun KESİNLİKLE mesleğin olacak yani bu haber ilk çıktığı zaman green kart diyor. Fakat buradaki başlıkları incelersen green kart almak için 10larca yolu var. İstatistiklere göre konuşuyorum %66 mal olan avare olan başıboş gezipte bir şekilde vatandaşla evlenen birisi hoppala green kart alıyor. Sonra oraya gidince devlet bana baksın. %22 ise çekilişle gelenler yardım alıyor. Türkiye deki suriye nasıl sen sinir oluyorsan aynı mantık amerikalı vantadaşı Türki vatnadaşı yap Sende suriyeli oluyorsun. Ondan dolayı işin varsa mesleğin varsa bu zamana kadar mülakata giren birisi çıkıpta benim mülakatım 15 dakika sürdü desin. En fazla 5 dakika değil. Sana diyor ki 10k para yeter neden ev + araba+ 2-3 ay idare eder. Nasıl olsa 2-3 ay sonra işe başlayacak para kazanmaya başlayacak diye vizen basılıyor. Ama mülakata kadar kimse başvuru yapmıyor bekliyor ondan sonra bana vize ver. Pııııışşşşşşııııııkkkkkkkkk diyor konsolos delivery - lyft - uber bunları iş olarak görmüyor.

• @ayvalik10 Sizin yazılarınız herzaman gerçekçi.

Benzer Başlıklar

• 1441
  • 1
  • 269
  • 473
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

59

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |