Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@caglaror peki ikeadan orta dereceli bir şekilde evi ne kadar toparlarsiniz beyaz eşya haric (koltuk takımı , yatak, TV vs.)

IKEA web sitesinden fiyatlara bakilabilir sanirim: https://www.ikea.com/us/en/stores/houston/

• @knnrn dedigi gibi IKEA web sayfasindaki fiyatlar size maksimum rakami verir. Ayrica subelerde kaldikca indirimli tekil urunleri ve o subeye ozel esyalari bulabilirsiniz. L - Koltuk, Cift kisilik Yatak (minder haric), Cocuk yatagi, minderi , yorgani vb seti, ahsap yemek masasi 4 sandalye, 2 calisma masasi, 2kucuk 1 buyuk sehpa, mutfak esyalarinin cogu (canak comlek vb.), 1 buyuk sallanan sandalye (esneyen yahu sallanmiyor), ayni sandalyenin bir cocuk versiyonu... Biz 3k ayirmistik ~2200$ tuttu.
    L koltuk bir yonu 3 kisi oturmali L kismi ise ayaklari uzatip uzanmalik gibi. Cart sari oldugundan acayip indirime girmisti, neredeyse yari fiyatina aldik.

• ⭐⭐⭐

@caglaror emeğinize sağlık 🙏 Teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu arada biz cogu ev esyamizi kullanilmis olarak aldik ve hicbir sikinti yasamadik. Kullanilmis esya almak icin bazi oneriler:

(Bunun gibi sitelerden cevrenizdeki garaj satislarini bulabilirsiniz)
    (Kullanilmis esya almak icin Goodwill ve Salvation Army gibi magazalara bakabilirsiniz)
    https://www.cortfurnitureoutlet.com/ (Biz buradan ev esyalarimizin cogunu paket olarak aldik. Magazalarinda daha uygun fiyatlar bulmak mumkun)
    Yol kenari (yasadigimiz bolgede, sitede defalarca cok guzel esyalari yol kenarina biraktiklarini gorduk. Bu sekilde bir suru esya aldik)
    Facebook Marketplace (Su anda online esya satisi icin en populer uygulamalardan biri diyebilirim)

(esyalari tasimak icin kamyonet kiralayabilirsiniz)
    Home Depot gibi magazalarin onunde bekleyen Meksikali arkadaslardan birkac tane toplayip tasinma isini de ucuza getirebilirsiniz.

• @dmrtkn, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@caglaror peki ikeadan orta dereceli bir şekilde evi ne kadar toparlarsiniz beyaz eşya haric (koltuk takımı , yatak, TV vs.)

ikea cok pahali degil ama sorulmusken ben baska ornek veriyim orneklerle ben walmarttan

2 tane tek kisilik yatak=250
    bir tane king yatak=2x100
    twin cerceveler=100
    bir 32inc tv=160
    bir elektrikli supurge=35
    mutfak ivir ziviri=100
    kurutma makinesi (ross'dan)=20
    yatak olak iki kisilik koltuk=160
    masa sandalye takimi (goodwill'den)=15
    burasi 1000 dolar civari sonra sonra daha ufak tefek seyler aldik ama bunlar elzem olup en ucuza alinacaklar sanki :} halada kullaniyoruz sikintilari yok.

• Yol kenarlarına site önlerine Free yazısıyla eşyalar bırakılıyormuş gördüğünüz varmı?

• ⭐⭐

@firat_inak ben ny deyken duymuşdum evsizlerin site önünden yorgan battaniye aldığını metrolarda yatmak için kışın

• @yapay-zeka Şuan kanalın ismini tam hatirlamiyorm bi videosunda Free malzemeleri çekmişti sandalye,sehpa,bisiklet,golf takımı vb bircoksey amaç yardimlasma mı yoksa fazlalıkları mı birakiyorlar?

• @firat_inak evet Malkoç Ömer bir videosunda insanların california da haftanın belirli günlerinde bu tür eşyalarını evlerinin önüne bıraktıklarından bahsetmişti
    Her eyalette bu şekilde eşyalarını ücretsiz verenler var sanırım

• Yasaklı

@firat_inak güzel deri bir baba koltuğu aldım öyle evin ilk eşyasıydı 🙂 sağolsun kim bıraktıysa temiz kullanmış ve temiz bırakmış. Hatta üşenmedim fotoğrafını çektim

IMG_5069.JPG

• ⭐⭐

Genellikle eski kullanilmayan tasimasi dert urunler birakiliyor. Kendi adima cok eski oldugundan calisir vaziyetteki bulasik camasir makinesini cikarmistim. Ayrica 3lu koltuk da koymustum. Makineler ilk gunden gitti. Koltuk 1 hafta sonra alinmisti. Koltuk gibi urunleri bu sekilde alirken bocek var mi diye kontrol etmek gerekiyor yoksa kas yapacam derken goz cikarirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@mhepekiz Gayet iyi duruyor. Gule gule kullanmak dilegiyle. Bana pek boyle denk gelmedi

• Yasaklı

@goodluck bilhassa ahşap mobilyalar için böcek işi dert. onu iyi kontrol etmeli haklısınız

• @mhepekiz Gayet hoş :)) iyi günlerde kullanın böyle yardımlaşmalar bence çok iyi

• @knnrn selam Aysun hanimla nasil iletisime kece bilirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

@knnrn selam Aysun hanimla nasil iletisime kece bilirim ?

Facebook'ta Aysun (Alyson) Dickens olarak bulabilirsiniz.

• Selamlar arkadaşlar, ben Portland, OR tarafına yerleşeceğim. Zillow üzerinden ilanlara bakıyorum kiralık. Örnek; $1450 kiralık bir apartman var, gittiğimizde bu fiyat üzerinden indirim yaparlarmı mesela $1350 yapmazlar mı? Bizim türkiyede illaki bir 100, 200 TL indirim yaptırmak mümkün oluyor ondan dolayı acaba bu durum ABD de nasıl ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely kolunu sallamayı unutma

• @nicely Aynen kurban pazarlığı gibi yapış eline yap pazarlığı. O vibrasyonla zaten birkaç nöronu yer değiştireceği için istediğin fiyata kapatabilirsin 😁

• @nicely, içinde söyledi: Green Card ile gelip ev kiralama hakkında öneriler...

Selamlar arkadaşlar, ben Portland, OR tarafına yerleşeceğim. Zillow üzerinden ilanlara bakıyorum kiralık. Örnek; $1450 kiralık bir apartman var, gittiğimizde bu fiyat üzerinden indirim yaparlarmı mesela $1350 yapmazlar mı? Bizim türkiyede illaki bir 100, 200 TL indirim yaptırmak mümkün oluyor ondan dolayı acaba bu durum ABD de nasıl ?

Basvur ücretini alıp onaya gönderiyorlar. Kabul.edeceklerini sanmam ama kötü niyetli olan bir bakarız deyip başvuru ücretini alır ve sonra olmaz diyebilir size... Apartmanlarda genellikle insiyatifi olmayan çalışanlar çalışır. Listelere uyarlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |