Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemforlife, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba arkadaşlar 12 Eylülde Newark, NJ'den ilk girişimi yaptım 🙂 Tecrübelerimi en kısa sürede ilgili konuya yazacağım. Girişte adreste bir kaç kısmı değiştirdim fakat bir kaç gün sonra adresteki zip kodunun yanlış olduğunu farkettim. Bu büyük bir problem midir size göre? Adres değişikliği bildirmem gerekli mi bu durumda. Teşekkürler

Yanlis yazdim derken ne kadar yanlis yazdiniz? Bazen ZIP code'lari baska ZIP code'larini kapsayacak kadar genis olabiliyor, bazilari ise spesifik olarak sizin sokaginizi belirliyor...

Misal, New York Manhattan'daki 10021 zip code'u , 10065 zipcode'unu kapsiyor. Siz ikisinden birini yazsaniz da ayni adrese gidiyor postaniz. Fakat bahsettiginiz yanlislik 10021 yazmak yerine 12001 gibi bir sey ise, o durumda kesinlikle degistirmenizi tavsiye ederim.

AR11 ile internetten yeniden degistirebilirsiniz. Mumkunse adresin tum bolumleri dogru olsun.

• @Sefa, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@nwtzki Snn birden fazla nedenden dolayı gelmeyebiliyor. Ancak zip kod önemli bir konu. Uzun süreli bir adreste kalacaksanız, uscis'den ar-11 formu ile adresinizi guncelleyip zip kodunu eklemeniz sağlıklı olabilir. Ssn için en kısa sürede kart servisi de veren bir ssa ofise gitmeniz isabetli olabilir. Forumda yer alan tecrübelerden anladığım kadarıyla bazı ofisler, girişiniz üzerinden yirmibir gün geçmeden herhangi bir işlem yapmazken, bazı ofisler, eğer adınıza yapılmış bir başvuru varsa, numaranızı size verebiliyor.

Teşekkür ederim cevabınız için.AR-11 doldurup hemen gönderdim onayını bekliyorum.En yakın zamandada ssn ofis gideceğim.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Amerika'da Adres Degisikligi Yapmak

ABD vatandasi olana kadar her tasindiginizda USCIS'i durumdan haberdar etmelisiniz, adres degisikligini USCIS'e AR-11 formunu gondererek yapabilirsiniz.

Green Card sahipleri ve ABD'de vize ile bulunan herkes adres degisikligini yapmali (A ve G vizesi gibi diplomatik vizeler bu kuraldan muaflar).

AR11 formunu posta ya da online olarak doldurup USCIS'e gondermelisiniz. Online basvuru icin su sayfayi kullanabilirsiniz:

Adres degisikligi icin kisisel beyan yeterli.

Ayrica ABD'ye giris yaptiktan sonraki ilk 30 gun USCIS'te adres degisikligi yapmaniz sart degil.

Not: Eger gocmen vize ile giris yaptiktan sonra adres degisikligi yapacaksaniz bu durumda dosyanizdaki adres guncellenecegi icin Green Card yeni verdiginiz adrese gonderilebilir. Eger Green Card'in bu yeni adrese gelmesini istemiyorsaniz, adresinizi Green Card size ulastiktan sonra degistirin. Eger adres degisikligini yaptiysaniz ve Green Card'inizin bu adrese gonderilmesini istiyorsaniz, USCIS call center'i arayarak dosyadaki adresin zamaninda guncelledigini teyit etmenizi tavsiye ederim.

keywords: adres değişikliği green card greencard adresi

Peki USA vatandaslari adres degisikligini nasil ve hangi kosullarla yapiyor, bilginiz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nihan, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Amerika'da Adres Degisikligi Yapmak

ABD vatandasi olana kadar her tasindiginizda USCIS'i durumdan haberdar etmelisiniz, adres degisikligini USCIS'e AR-11 formunu gondererek yapabilirsiniz.

Green Card sahipleri ve ABD'de vize ile bulunan herkes adres degisikligini yapmali (A ve G vizesi gibi diplomatik vizeler bu kuraldan muaflar).

AR11 formunu posta ya da online olarak doldurup USCIS'e gondermelisiniz. Online basvuru icin su sayfayi kullanabilirsiniz:

Adres degisikligi icin kisisel beyan yeterli.

Ayrica ABD'ye giris yaptiktan sonraki ilk 30 gun USCIS'te adres degisikligi yapmaniz sart degil.

Not: Eger gocmen vize ile giris yaptiktan sonra adres degisikligi yapacaksaniz bu durumda dosyanizdaki adres guncellenecegi icin Green Card yeni verdiginiz adrese gonderilebilir. Eger Green Card'in bu yeni adrese gelmesini istemiyorsaniz, adresinizi Green Card size ulastiktan sonra degistirin. Eger adres degisikligini yaptiysaniz ve Green Card'inizin bu adrese gonderilmesini istiyorsaniz, USCIS call center'i arayarak dosyadaki adresin zamaninda guncelledigini teyit etmenizi tavsiye ederim.

keywords: adres değişikliği green card greencard adresi

Peki USA vatandaslari adres degisikligini nasil ve hangi kosullarla yapiyor, bilginiz var mi?

ABD vatandaslarinin oyle bir zorunlulugu yok, ama adres degisikligi yaptiktan sonra genelde ehliyet, banka bilgileri vs. yerlerin bilgilendirilmesi lazim ki, postalariniz size ulassin.

Su konu faydali olabilir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2019/abd-de-baska-bir-adrese-tasindiktan-sonra-yapilacaklar

• @crazycells Arkadaşlar merhaba, Abdde verdiğimiz adresteki arkadaş taşınmak zorunda kaldı. Bizim green cardlar teslim edilemedi ve uscise geri gönderildi. Şu an usciste görünüyor, uscis Mart ayına kadar tekrar gönderim talep etmezseniz cardlar imha edilir diye uyarıyor. Tekrar gönderim için https://egov.uscis.gov/e-request/Intro.do adresinden işlem yapın diyor. Daha önce bu şekilde tekrar talepte bulunan oldu mu, bu adresten nasıl bir işlem yapmam gerekli? Ayrıca Uscisin kendi sitesinden mailing adresine edit yapabiliyorum ama hiçbir şekilde save işlemi yapamıyorum, save tıklıyorsun ama hareket yok. Birçok browserdan denedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Arkadaşlar merhaba, Abdde verdiğimiz adresteki arkadaş taşınmak zorunda kaldı. Bizim green cardlar teslim edilemedi ve uscise geri gönderildi. Şu an usciste görünüyor, uscis Mart ayına kadar tekrar gönderim talep etmezseniz cardlar imha edilir diye uyarıyor. Tekrar gönderim için https://egov.uscis.gov/e-request/Intro.do adresinden işlem yapın diyor. Daha önce bu şekilde tekrar talepte bulunan oldu mu, bu adresten nasıl bir işlem yapmam gerekli? Ayrıca Uscisin kendi sitesinden mailing adresine edit yapabiliyorum ama hiçbir şekilde save işlemi yapamıyorum, save tıklıyorsun ama hareket yok. Birçok browserdan denedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet, o linkten OS155A formunu secerek yeni gonderim talebinizi iletebilirsiniz.

Kaydetme islemini bilemiyorum, farkli web browser'lerdan bir daha deneyin isterseniz. Degisiklik icin bu konudaki bilgileri takip etmeyi unutmayin.

• @crazycells Arkadaşla son görüşmemden sonra farklı bir adres vermem gerektiğine karar verdim. Posta adresi ve in care of kısmındaki alıcı adı da farklı olacak. Bu işlem için yine dediğiniz yerden mi devam edeyim yoksa https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do bu linkten adres değişimi talebi göndermem daha mı doğru olur.? İlginiz için teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Arkadaşla son görüşmemden sonra farklı bir adres vermem gerektiğine karar verdim. Posta adresi ve in care of kısmındaki alıcı adı da farklı olacak. Bu işlem için yine dediğiniz yerden mi devam edeyim yoksa https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do bu linkten adres değişimi talebi göndermem daha mı doğru olur.? İlginiz için teşekkürler..

ikisini de yapin bence. Once AR11 formunu doldurup gonderin, sonra OS155A ile yeniden Green CArd'i isteyin.
    Hatta size tavsiyem 1 Ocak'tan sonra USCIS call center'i arayip, yaptiginiz degisikliklerin sistemde gorunup gorunmedigini kontrol etmeniz yonunde...

Bu sekilde, dogru adrese gelecegine emin olabilirsiniz.

• @crazycells Adres kesinleşince gerekli işlemleri yapacağım. Gelişmeleri burdan paylaşırım. Ayrıca tüm browserlerda Uscis üzerinden adres değişikliğini denememe rağmen save edemiyorum. Adresi değiştiriyorum save butonuna basıyorum fakat hiçbir hareket yok. Ne bir uyarı çıkıyor ne de başka birşey.

• Arkadaşlar AR11 formunu doldurdum. Usciste hala eski adres yazıyor. Adres değişikliği işleme alınınca uscisteki adres de değişir mi. Adres değişikliğinden emin olunca green cardların tekrar gönderimini isteyeceğim. Daha önce dediğim gibi uscisten adresi kendim değiştiremiyorum. Edit yazıyor, adresi değiştiriyorum ama save etmiyor. Tüm browserları denedim olmadı. Bana özel bir durum mu var anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar AR11 formunu doldurdum. Usciste hala eski adres yazıyor. Adres değişikliği işleme alınınca uscisteki adres de değişir mi. Adres değişikliğinden emin olunca green cardların tekrar gönderimini isteyeceğim. Daha önce dediğim gibi uscisten adresi kendim değiştiremiyorum. Edit yazıyor, adresi değiştiriyorum ama save etmiyor. Tüm browserları denedim olmadı. Bana özel bir durum mu var anlamadım.

Biraz zaman alabilir, ben de ne kadar sureceginden emin degilim. Isterseniz USCIS call center'i arayip sorun, uzun sure telefonda beklersiniz ama en azindan durum netlesmis olur.

• Arkadaslar new jerseyde yasiyorum ssn numarami aldim. Green cartimi henuz almadim kart basvurusunuda ssn numarasini aldigim yerdenmi yapmaliyim ?

• Eğer Uscis Immigrant Fee (Greencard basım ücreti) mi ödemişseniz, herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok
    Green Cardınızın size teslim süreci için ⬇️bu başlığı inceleyebilirsiniz
    Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? https://yesilkartforum.com/forum/post/49062

• @lilsam, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Arkadaşlar AR11 formunu doldurdum. Usciste hala eski adres yazıyor. Adres değişikliği işleme alınınca uscisteki adres de değişir mi. Adres değişikliğinden emin olunca green cardların tekrar gönderimini isteyeceğim. Daha önce dediğim gibi uscisten adresi kendim değiştiremiyorum. Edit yazıyor, adresi değiştiriyorum ama save etmiyor. Tüm browserları denedim olmadı. Bana özel bir durum mu var anlamadım.

@crazycells Arkadaşlar uscisten adres değişikliği yapıldığına dair email geldi. uscis hesabıma girdiğimde de adresin değiştiği görülüyor. Emailde ayrıca kartınızı size tekrar göndericez 90 gün içinde ulaşmazsa bizi arayın gibi bir uyarı yazmışlar. Daha önce kartın bize ulaşmadığı bilgisini de eklemişler. Emailden anladığım kadarıyla tekrar gönderim için bir girişimde bulunmam gerekmiyor. Email 1 hafta önce geldi. Elimdeki receipt number ile case status online üzerinden kontrol ettiğimde ulaşmayan ilk gönderimdeki hareket görünüyor hala. Tekrar ne zaman gönderirler, gönderim sonrası bilgi verirler mi bilmiyorum. Bir fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Gönderdikleri metni aşağıya kopyalıyorum.

"we produced a PRC for you and mailed it to the address we had on file at that time. However, the United States Postal Service (USPS) returned your card to this office as undeliverable.

What We Will Do:
    We will re-mail your card to you. If you do not receive your card within 90 days, please contact us at the phone number listed below and have the receipt number provided above to reference during the call."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Arkadaşlar uscisten adres değişikliği yapıldığına dair email geldi. uscis hesabıma girdiğimde de adresin değiştiği görülüyor. Emailde ayrıca kartınızı size tekrar göndericez 90 gün içinde ulaşmazsa bizi arayın gibi bir uyarı yazmışlar. Daha önce kartın bize ulaşmadığı bilgisini de eklemişler. Emailden anladığım kadarıyla tekrar gönderim için bir girişimde bulunmam gerekmiyor. Email 1 hafta önce geldi. Elimdeki receipt number ile case status online üzerinden kontrol ettiğimde ulaşmayan ilk gönderimdeki hareket görünüyor hala. Tekrar ne zaman gönderirler, gönderim sonrası bilgi verirler mi bilmiyorum. Bir fikri olan varsa yazarsa sevinirim. Gönderdikleri metni aşağıya kopyalıyorum.

"we produced a PRC for you and mailed it to the address we had on file at that time. However, the United States Postal Service (USPS) returned your card to this office as undeliverable.

What We Will Do:
    We will re-mail your card to you. If you do not receive your card within 90 days, please contact us at the phone number listed below and have the receipt number provided above to reference during the call."

Size yine gondermisler karti ve 90 gun icinde ulasacagini soyluyorlar. eger 90 gun icinde ulasmazsa kendilerini arayabilirsiniz.

• Merhaba,

Green card elime ulaştı , ayrıca yeni kalıcı adresime taşındım dolayısıyla adres değişikliği yapma aşamasına geçtim. Usps üzerinde online değişikliği yaptım.

Ayrıca alttaki linkden bildirimi yaptım ve en sonunda bir pdf döküm veriyor. Bunu ekranda çıkan adrese posta yoluyla göndermek zorunda mıyız ? Yoksa yapılmış olan bu online bildirim yeterli midir ?

Bir de ne yaptıysam myucsis adresindeki hesabımdan eski adresi değiştiremedim. Bunun sebebi ne olabilir ? Eskisi gibi kalsa sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba,

Green card elime ulaştı , ayrıca yeni kalıcı adresime taşındım dolayısıyla adres değişikliği yapma aşamasına geçtim. Usps üzerinde online değişikliği yaptım.

Ayrıca alttaki linkden bildirimi yaptım ve en sonunda bir pdf döküm veriyor. Bunu ekranda çıkan adrese posta yoluyla göndermek zorunda mıyız ? Yoksa yapılmış olan bu online bildirim yeterli midir ?

Bir de ne yaptıysam myucsis adresindeki hesabımdan eski adresi değiştiremedim. Bunun sebebi ne olabilir ? Eskisi gibi kalsa sorun olur mu ?

Online bildirim yapmak yeterli. PDF belgesi sadece teyid amaçlı, ileride sorulursa diye saklamakta faya var.

• @crazycells Kartlarımız yeni verdiğimiz adrese ulaşmış arkadaşlar, beklediğimden çabuk oldu. Biz TRdeyiz şuan, bize postalanacak..

• @lilsam hayırlı olsun

• @crazycells @Muhtaradana selamlar değerli arkadaşlar, DS260 ı doldururken amerikada yine greencardala 3 sene önce giden bir arkadaşımın evini göstermiştim. Benim bu arkadaş eşiyle beraber iyi para kazanıp 3 sene içinde 450bin dolara ev almışlar 🙂 adres değişikliğini mülakat esnasında söyleyebilir miyiz? yoksa DS260 ı açtırmak gerekir mi? asil talihli eşim onun iş durumu güncelliğini koruyor, ben iş değişikliği yaptım yeni iş için bir güncelleme yapmam gerekiyor mu? @Muhtaradana evrak onay maili için sürekli senin imzanı kontrol ediyorum 🙂 nasılsa dipdibe numaralarımız. Teşekkürler şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |