Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İlk girişimizi dün yaptık, bir arkadaşım ben ertesi gün gidip başvuru yaptım siz de gidip yapın dedi, Martin Luther King günü dolayısıyla SSA Ofisine gitmek için yarın uygun günümüz haftaya Türkiye'ye döneceğiz. 3 hafta olayını biliyorum ama arkadaş da gaza getirmiş durumda. Bir de şu var bizim adresimiz başka eyalette, buna rağmen yarın Texas'tan SSN başvurusu yapabilir miyiz? Yapabiliyorsak yapalım mı? Yoksa gelmesini mi bekleyelim(3 ay sonra belki daha geç yeniden geleceğiz)?

• @denizaydinli yapabilirsiniz ancak görevli muhtemelen sistemde birşey göremeyecek ve beklemeniz gerektiğini söyleyecek, siz bu durumda başvurunuzu almasını, bir sure bekletmesini, eğer süreç otomatik işlemez ssn çıkmaz ya da kart basılmazsa, başvurunuzu işleme sokmasını rica edebilirsiniz. Biz yalnızca kızım için öyle yapmıştık, onunki geldi, ama normal sürece bıraktığımız eşiminki gelmedi..(benim SSN önceden vardı , ama yeni basımı bana da gelmedi)

• @arkben, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@denizaydinli yapabilirsiniz ancak görevli muhtemelen sistemde birşey göremeyecek ve beklemeniz gerektiğini söyleyecek, siz bu durumda başvurunuzu almasını, bir sure bekletmesini, eğer süreç otomatik işlemez ssn çıkmaz ya da kart basılmazsa, başvurunuzu işleme sokmasını rica edebilirsiniz. Biz yalnızca kızım için öyle yapmıştık, onunki geldi, ama normal sürece bıraktığımız eşiminki gelmedi..(benim SSN önceden vardı , ama yeni basımı bana da gelmedi)

Güzel bir tecrübe. Aklıma yattı bu. Biraz sonra şansımızı deniycez benzer şekilde.

• Nafile çaba..21 gün sonra gelin dedi kadın neredeyse dövecek bir de :))
    Açıkçası Houston'a indiğimizden beri pek çok insanla muhatap olduk Türkiye ile karşılaştırılmayacak derecede nazik yardımsever sempatik insanlar. Ailecek şok yaşadık diyebilirim. Otobüs şoförü zenci kadın, tramvayda adres tarif edip muhabbet ettiğimiz beyaz ilkokul öğretmeni, müzedeki yaşlı çalışanlar markettekiler, hepsi son derece güler yüzlü yardımsever insanlardı ta ki SSA ofisteki gudubet kadına kadar :))

@denizaydinli, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@arkben, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@denizaydinli yapabilirsiniz ancak görevli muhtemelen sistemde birşey göremeyecek ve beklemeniz gerektiğini söyleyecek, siz bu durumda başvurunuzu almasını, bir sure bekletmesini, eğer süreç otomatik işlemez ssn çıkmaz ya da kart basılmazsa, başvurunuzu işleme sokmasını rica edebilirsiniz. Biz yalnızca kızım için öyle yapmıştık, onunki geldi, ama normal sürece bıraktığımız eşiminki gelmedi..(benim SSN önceden vardı , ama yeni basımı bana da gelmedi)

Güzel bir tecrübe. Aklıma yattı bu. Biraz sonra şansımızı deniycez benzer şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli Bu konuda SSA ve DPS personelinin eline kimse su dökemez 🙂

• Merhaba herkese, öncelikle bu konuda geçmiş sayfalarda bu soru sorulduysa şimdiden kusura bakmayın.
    Ben 2014 yılında J1 vizesi ile Amerika'da bulundum ve SSN numarasına sahibim. 2020 GC talihlisi olduğum için de DS 260 formunda eski SSN numara bilgisini yazdım ancak yeni bir SSN istediğimi belirttim. Sormak istediğim soru; yeni bir SSN talebinde bulunmuş olmam yeni bir numara vermeleri anlamına mı geliyor yoksa mevcut eski numara değişmeden yeni bir kağıt basımından mı bahsediyor bu soruda ? Bunu da şunun için sormaktayım. Ola ki vizenin onaylanması halinde gittiğimde eğer numara değişmiyorsa mevcut SSN kartı ile ev kiralama vb. işlerde kolaylık sağlayabileceği kanaatindeyim. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkyurdum senin durumun çok farklı olan bir SSN numarasını tekrar aktif hale getirebilme şansın var. SSN ofislerini gidipte ancak 5 yıl içinde hala bu numara pasifte olsa durur mu yoksa sistemden silinir mi @MySea @knnrn @FreeWoRLD @crazycells sana fikir verir. Eğer sistem de varsa amerikaya ayak bastın hemen SSn ofisine gidersin katif hale getirirsin ama tekrar yazıyorum pasif olarak duruyorsa ozaman paşalar gibi her işlemni yaparsın

• @ayvalik10 Teşekkür ederim. Amerika'dan ayrılış tarihim 19 Ekim 2014 yani geçtiğimiz 2019 Ekim ayında zaten 5. yılını doldurdu ama pasif mi aktif mi bilemiyorum. Bu nedenle merak ettiğim pasife düşmüş ise başvurduğumda yeni bir numara mı olur yoksa eski numara mı devam eder ? Çünkü yanlış hatırlamıyorsam, Amerika'da bir arkadaşım hayat boyu bu numara sana tanımlı değişmez şeklinde bir cümle kullanmıştı.

• @denizaydinli Çok net ifade etmişsiniz. Çok güldüm doğrusu. 😁

• SSN omurboyu gecerlidir. Bir defa aldinizmi, baska tekrar basvurmaniza gerek yok. Ancak olum durumunda, SSN belli bir sure inactive olarak muhafaza edilir diye biliyorum.

• @berkyurdum esim seneler once Amerikada okudu ve gecen sene GC kazaninca ayni SSn ile devam etti. SSn numarası degismiyor, Ameriakaya girisinizde bir SSN ofise giderek durumu tekrardan teyit edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkyurdum, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba herkese, öncelikle bu konuda geçmiş sayfalarda bu soru sorulduysa şimdiden kusura bakmayın.
    Ben 2014 yılında J1 vizesi ile Amerika'da bulundum ve SSN numarasına sahibim. 2020 GC talihlisi olduğum için de DS 260 formunda eski SSN numara bilgisini yazdım ancak yeni bir SSN istediğimi belirttim. Sormak istediğim soru; yeni bir SSN talebinde bulunmuş olmam yeni bir numara vermeleri anlamına mı geliyor yoksa mevcut eski numara değişmeden yeni bir kağıt basımından mı bahsediyor bu soruda ? Bunu da şunun için sormaktayım. Ola ki vizenin onaylanması halinde gittiğimde eğer numara değişmiyorsa mevcut SSN kartı ile ev kiralama vb. işlerde kolaylık sağlayabileceği kanaatindeyim. Şimdiden teşekkürler.

iki farkli secenek var orada, eger yeni numara istediyseniz yeni bir numara verilir, eger eski numarayi tutmayi sectiyseniz ona gore eski numaranizin oldugu yeni kart gonderilir size.

• @crazycells @MySea @cnpist Yeni istiyorum seçeneğini işaretlediğim için yeni numaralı bir kart gelecek anladığım kadarıyla. İlginize teşekkür ederim.

• @crazycells merhaba ben is kontrakti baglarken SSN numarami Patrona vere bilirmiyim ki, o da bana vergi kaydi yaptirsin ,? Yoksa kendim vergi kaydi yaptirmam lazim ?

• @sami-nur Ise ilk baslarken, elbette SSN'nizi vermeniz gerekiyor. Zaten W4 dolduracaksiniz vergi kesintileri icin. Isyeri sizin islemlerini bu sekilde yapar.

• @MySea bir de sorum telefon numarasi hakkinda di.eyer ben bir numara alsam farz edelim T mobiledan numara aldim .o numaranin parasin her aymi vericez
    Yoksa ilk aldigimizda parani versek ,is bitiyormu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@MySea bir de sorum telefon numarasi hakkinda di.eyer ben bir numara alsam farz edelim T mobiledan numara aldim .o numaranin parasin her aymi vericez

Ön ödemeli (prepaid) hat alırsanız bir ay süreyle o numarayı kullanırsınız. Bir ayın sonunda yine ödeme yapmazsanız hat inaktif olur ama numara bir süre daha iptal edilmez. Belli bir süre içinde reaktivasyon ücreti ödeyip açtırmazsanız numara iptal olur. Tabii bu sürede numarayı kullanamazsınız.

• ⭐⭐

ssn basvuru formu-page-005 (1).jpg
    @CloudyShadow verdiği link silinmiş zamanında indirmiş faydalanmaınız dileğiyle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sami-nur, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@MySea bir de sorum telefon numarasi hakkinda di.eyer ben bir numara alsam farz edelim T mobiledan numara aldim .o numaranin parasin her aymi vericez

sorularinizi ilgili basliklarda sormak zorundasiniz!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka elinize saglik, yuklediginiz fotonun linkini ilgili iletide guncelledim.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |