Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hudaverdi007 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, darısı başınıza 🙂 Vizenizi en kısa zamanda alırsınız inşallah 🙂

• @yapay-zeka iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙂

• @FreeMen ne demek, olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyorum 🙂 Üniversiteyi bitirip bitirmeme durumu sınavlarıma bağlı biraz, ancak bitmeme durumunda okulu dondurup gitmeyi düşünüyorum. Daha sonrasında kaydımı orada bir üniversiteye aktarıp, orada devam edebilirim.

Çok uçuk olmazsa şöyle de bir düşüncem var; ilk etapta bir Community College'a kredilerimi aktarıp(ders içerikle en azından yakın olan bir okula) normalden(2 sene - 4 dönem genel olarak) daha kısa sürede(yaklaşık yarım dönem ya da 1 sene) Community College tamamlamak ve ardından çoğu Community College 4 yıllık üniversiteye geçiş imkanı sağlıyor, 4 yıllık üniversiteye geçip orayı da 2 - 2 buçuk senede tamamlayıp mezun olmak gibi bir düşünce de var. Biraz daha oraya gidince karar verebileceğim bir şey. Ancak dediğim gibi okul bitmezse dondurup öyle Amerika'ya giriş yapacağım. 🙂

• Vizesi onaylanan tüm arkadaşlara hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim. Kendime çıkmış gibi sevinmekteyim. Herşey gönlünüzce olsun.

• @Stickezz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@FreeMen ne demek, olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyorum 🙂 Üniversiteyi bitirip bitirmeme durumu sınavlarıma bağlı biraz, ancak bitmeme durumunda okulu dondurup gitmeyi düşünüyorum. Daha sonrasında kaydımı orada bir üniversiteye aktarıp, orada devam edebilirim.

Çok uçuk olmazsa şöyle de bir düşüncem var; ilk etapta bir Community College'a kredilerimi aktarıp(ders içerikle en azından yakın olan bir okula) normalden(2 sene - 4 dönem genel olarak) daha kısa sürede(yaklaşık yarım dönem ya da 1 sene) Community College tamamlamak ve ardından çoğu Community College 4 yıllık üniversiteye geçiş imkanı sağlıyor, 4 yıllık üniversiteye geçip orayı da 2 - 2 buçuk senede tamamlayıp mezun olmak gibi bir düşünce de var. Biraz daha oraya gidince karar verebileceğim bir şey. Ancak dediğim gibi okul bitmezse dondurup öyle Amerika'ya giriş yapacağım. 🙂

Genelde college ve universitelerin hem gunduz hemde aksam dersleri oluyor, tabii ki online derslerde var. Cogunlugun yaptigi gibi semesterde 4 ders alarak, gunduz calisir, aksam okula gidersiniz veya tam tersi. Bazi okullarda haftasonlari Cumartesi dersleri de var. Ben okula giderken bazi dersleri haftasonu aliyordum. Birde okuluna gore bircok alternatifler var. Calisma ve aile hayatiniza gore uygun sekilde ve zamanda ders secebilirsiniz. Asagida kisaca tanimlamalarini veriyorum bildigim kadariyla:

Ders cesitleri:

Semester: 14 ile 15 haftalik dersler
    Block: 7 haftalik dersler
    Modular: Ayda 2 haftasonu (20 saatlik ders haftasonunda, toplam 40 saat)
    Online: Genelde 100% online, fiziksel olarak ders icin okula gitmenize gerek yok.
    Hybrid: 50% online, 50% classroom
    Fusion: 5 haftalik hizlandirilmis dersler
    Flexible: Classroomdaki sure canli webinar seklinde ve genelde 40-50%, geri kalani ise online.

• ⭐⭐ Yasaklı

@redsat2000 abi selam nasilsin.Evet kiliseye haftasonu gitmek insana is es bile sagliyor.ornegi cok.

• Merhabalar,
    Ocak 2020 ayında görüşme yapıp onay yada AP sürecine giren arkadaşlara tebrik eder ve başarılar dilerim. Biz Aralığın 18'de current olduk fakat interview tarihini heycan ile bekliyorum inşallah Şubat ayında olur. Yalnız gruba bir sorum olacaktı.
    Biz haftaya Türkiye'ye geliyoruz inşallah, bunun için kızımız ABD vatandaşı olduğu için haftaya 15 ay kontrol ve aşıları olacaktı, uzun bir yolculuk olduğu için dün randevu alıp erkenden yaptırırken bir takım sorular soruldu.
    Neden erkenden aldığımız sebebi olarak TR ye gidip Green Card mülakatımızı yapacağız diyince karşıya çıktılar, sebep ise o bölge şu aralar tehliklidir ve 18 ayında da hasta geri hastaneye gelmesi gerekecek falan ve neden Türkiye ye gitme zorunluğu olduğunu sordular. Bizde dedik, hem süreci daha hızlı hemde çocukların büyük dede ve anneannesiyle görüştürmek istiyoruz.
    Bayağı uğraştırdılar, ve sonunda mektup yazmaya karar verdiler. Mektuputa Nisan 2020'de kızımızın ABD ye gelmek gerektiğini söyleyerek konsolosluk'a teslim etmemizi istediler. Bu konuda benim endişem bu: Ben bu mektubu verirsem bizim görüşme yapacak vize memura mecbur bir durum yaratmaz mı acaba?
    Mektupta teslim etezse ne olur sizce?

Kusura bakmayın, Türkçemden dolayı biraz karışık gelebilir, anlaşılmayan bir nokta varsa sorabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim şimdiden

kolay gelsin

• @MySea Bilgileriniz için teşekkür ederim 🙂 Merak ettiğim bir konu var; yukarıda belirttiğim gibi buradaki kredilerimi CC'ye sonra da oradakileri Universite'ye geçirmem mümkün mü? Oradan oraya dersleri saydırırken problem olur mu?

• @Stickezz WES (world education services) gibi kurumlar var, onlara transcriptlerinizi gonderip, evaluation yaptirmaniz gerekir. Oradan gelecek sonuclari okul basvurunuzda sunacaksiniz, ona gore transfer yapilir. Benimkilerin hepsi kabul edilmisti. Tum derslerimde egitim dili Ingilizceydi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeplin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese, sıramım gelmesine daha çok var ama sağlık muayenesi ile ilgili önemli bir sorum olacak. Geçen hafta hayatımda ilk defa psikiyatristte gittim ve bana DEHB tanısı koydu. Düşük dozda Concerta isimli kırmızı reçeteli bir ilaç verildi. Böyle bir rahatsızlığımın olması elenmeme sebep olabilir mi? Şimdiden Unganlara danışmalı mıyım?

Gecmis olsun, kendinize ve cevrenize zarar verecek bir hastalik degilse o durumda sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Ocak 2020 ayında görüşme yapıp onay yada AP sürecine giren arkadaşlara tebrik eder ve başarılar dilerim. Biz Aralığın 18'de current olduk fakat interview tarihini heycan ile bekliyorum inşallah Şubat ayında olur. Yalnız gruba bir sorum olacaktı.
    Biz haftaya Türkiye'ye geliyoruz inşallah, bunun için kızımız ABD vatandaşı olduğu için haftaya 15 ay kontrol ve aşıları olacaktı, uzun bir yolculuk olduğu için dün randevu alıp erkenden yaptırırken bir takım sorular soruldu.
    Neden erkenden aldığımız sebebi olarak TR ye gidip Green Card mülakatımızı yapacağız diyince karşıya çıktılar, sebep ise o bölge şu aralar tehliklidir ve 18 ayında da hasta geri hastaneye gelmesi gerekecek falan ve neden Türkiye ye gitme zorunluğu olduğunu sordular. Bizde dedik, hem süreci daha hızlı hemde çocukların büyük dede ve anneannesiyle görüştürmek istiyoruz.
    Bayağı uğraştırdılar, ve sonunda mektup yazmaya karar verdiler. Mektuputa Nisan 2020'de kızımızın ABD ye gelmek gerektiğini söyleyerek konsolosluk'a teslim etmemizi istediler. Bu konuda benim endişem bu: Ben bu mektubu verirsem bizim görüşme yapacak vize memura mecbur bir durum yaratmaz mı acaba?
    Mektupta teslim etezse ne olur sizce?

Kusura bakmayın, Türkçemden dolayı biraz karışık gelebilir, anlaşılmayan bir nokta varsa sorabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim şimdiden

kolay gelsin

Mektubu cocugunuzun doktorundan mi aldiniz, yoksa baska bir yerden mi?

Mektubu konsolosluktaki gorusme sirasinda verip vermemeniz hic problem degil, Green Card gorusmesi icin hicbir sorun yaratmayacak. Zaten vizenizi buyuk ihtimal mulakattan 1 hafta sonra alacaksiniz, dolayisiyla aylarca Turkiye'de bulunmanizi gerektiren bir durum yok.

• @crazycells Merhaba,
    Çok teşekkür ederim açıklamalar için.
    Evet Mektup kızımın doktoru veriyor.
    Tamamdır o zaman görüşmeye giderken yanımıza götürelim en azından.
    Kolay gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba,
    Çok teşekkür ederim açıklamalar için.
    Evet Mektup kızımın doktoru veriyor.
    Tamamdır o zaman görüşmeye giderken yanımıza götürelim en azından.
    Kolay gelsin

ok, o halde hic problem olmaz. Zaten isleriniz o kadar gecikmez.
    Bol sanslar ve iyi yolculuklar simdiden 🙂

• @crazycells Merhaba,
    Çok sağolun, inşallah hepimiz sorunsuz bir şekilde alacağız.
    Başarılar dilerim herkese.

• @air_technic ben de evde 1.5 ay çalışarak B2 ye gelmiştim ispanyolcada 😂 Yazın gitmeden notlarımı tekrarlayıp orada olacağım 2 ay boyunca ki Meksika restoranlarında çalışabilirsem süper olacak 😃

• @MySea teşekkür ederim, hemen inceliyorum 🙂

• Selam, Mulakat tarihimi aldim, mulakatta hazirlamamiz istenen evraklar icin veya diger talimatlar icin ayri bir mail alacak miyiz?
    AIS kaydini simdi yaptirmamda bir sıkıntı var mıdır?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@atb, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selam, Mulakat tarihimi aldim, mulakatta hazirlamamiz istenen evraklar icin veya diger talimatlar icin ayri bir mail alacak miyiz?
    AIS kaydini simdi yaptirmamda bir sıkıntı var mıdır?

Görüşme tarihine yakın mail alıyorsunuz konsolosluktan. Bazen son gün attıkları bile olabiliyor. Mail beklemeden evrakları hazır bulundurmanızı tavsiye ederim.
    Ais kaydını yapabilrisiniz, bir zaman sınırı yok

• saglik muayenesine giderken asi karti isteniyormu. olmayanlar ne yapabilir..onceden asi yapilabilirmi..hangi asilar yapiliyor orada..yardimci olursaniz sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |