Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fetihy çok sağolun 🙂

• @SchieZophRen çok teşekkürler amin hiç merak etmeyin kolaylıkla herkesin alacağına inanıyorum sizlere de bol şans 🙂

• @stilll teşekkürler darısı tüm. Bekleyen herkese

• Arkadaşlar en son evrak onay emailleri case leri 14000-15000 arası olan bazı arkadaşlarımıza geldi, ama şöyle bir durum var normalde bugüne kadar izlenen yöntem

Bir case mülakat tarihi alacaksa, numarasının aktif olduğunu öğrendiği bültenin yayınlanma ayının bir ay öncesinin son gününe kadar evrak onay emaili alması gerekiyordu
    Yoksa yayınlanan bültenin planlanan ayı içerisinde kendisine bir mülakat tarihi verilmiyor, mülakat tarihi diğer aya sarkıyordu

Şimdi bu ayın 15 inden sonra açıklanacak şubat bülteninde beklenti 19 bin civarında, peki o halde KCC nin önceki uyguladığı sisteme göre 15 bin üstü mart ayına mülakat tarihi alamaz

tabi böyle bir şey olmayacağına göre size göre nasıl bir yöntem izleyecekler

Yarından itibaren yoğun bir evrak onay emaili fırtınası bekleyebilirmiyiz?

Bu iki haftalık dilimde onay alanlar mart ayına bir mülakat tarihi alabilecek mi?

Yoksa şubat bültenin yayınlanmasından sonra evrak onay emaili alanlarda mart ayına bir mülakat tarihi alabilirler mi?

Eğer 14-16 bin arası evrak onay emaili almamış arkadaşlar, önümüzdeki haftada almazlarsa KCC yi arasınlar mı veya email ile durumlarını sorsunlar mı?
    Bu sorgu işleminin bir faydası olur mu?

• ⭐⭐

@azize33 tebrikler sizin adınıza sevindir mulakat deneyiminiz paylaşdığınız için thanks

• ⭐⭐

@azize33 tebrikler hangi eyalete gitmeyi düşünüyorsunuz

• @azize33 Tebrik ederim hayırlı olsun

• Bu ileti silindi!

• Sayın, @azize33 Tebrikler, yeni yaşamınızda başarılar dilerim.

• @Muhtaradana Tahminlerinizde bence haklısınız. Daha önce de yazmıştım, normalde bültenlerin açıklanması ayın 17 si gibi oluyor ama açıklanacak sayı aynı ayın 9 u gibi belli oluyor. Ayın 9 una kadar onay maili alan numaralara göre o ay hangi numaraların current olacağı yaklaşık belli oluyor. Ben de çarşamba gününe kadar dediğiniz gibi bir onay maili bombardımanı bekliyorum. Buradaki arkadaşlardan ricam bu hafta içinde onay maili alanların bunu forumla paylaşması. Buna göre bu ay hangi numaraya kadar current olacağı ortaya çıkar.

• @desarjj teşekkürler sağolun darısı siZe

• @azize33 merhaba tebrikler hayırlı olsun 😊 evrakları verdikten sonra elinizde fazladan evrak kalması sıkıntı olur mu? İki ya da üç kopya götürsem mesela her ihtimale karşı

• @Muhtaradana merhaba mülakat tarihi Mart ayına verilir dedik ama ben hala Şubat için verirler diye umut ediyorum bekliyorum daha 🙂

• @Manwe6265 umut iyidir ama şubat mülakatlarının dağıtımı bence bitti, siz yine de dediğiniz gibi arada bir dvlottery.state.gov/ESC adresinden durumunuzu kontrol edin

• Merhabalar, bu konuyla ilgili aramadigim baslik kalmadi forumda. Cogu kisiden oneri aldim genelde ayni yonde. Ancak bir de @crazycells in yorumunu almak istedim.

Pasaportumda olan eski fotografim ile basvuru yaptim. Fotografin olculerini sanirim ayarlamisim tam hatirlamiyorum. Ama ilgili kontrol sitelerinden baktigimda uyumlulukta sorun gorunmuyor. Fotograf eski ancak fiziksel olarak bir degisim yok( yani o kadar eski degil). Pasaport tarihine bakilirsa oradaki fotograf da ayni oldugu icin eskiligi belli olabilir. Simdi benim bu durumda pasaportumu yenilemem haliyle oradaki fotografi degistirmem gerekir mi ? 2016 da aldim pasaportu. Tesekkur ederim.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Mart ayında current olsam foruma inek kestirir mangal partisi veririm .

Ben de not ettim bi kenara sayın @Semihmete 😉

• @azize33 Deneyiminizi paylaştığınız çok teşekkürler. Tebrik ederim, yeni yaşamınız tam istediğiniz şekilde olsun 🙂

• Arkadaşlar Merhaba,

Sıra numaram 26XXX, belgeler için ekim ayında mail gelmiş ancak malesef birkaç gün önce gördüm. Önceki sayfalarda okuduğum kadarıyla belgeleri geç göndermenin bir sıkıntı yaratmadığı yazılmıştı. Bu içimi rahatlattı. Şimdi belgeleri göndereceğim ancak bir sorum var. 2019 Temmuz ayında üniversiteden mezun oldum. Askerlik belgesinde aşağıdaki gibi yazıyor.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK
    İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

ERTELEME NEDENİ : ÖĞRENCİ ERTELİ

Şimdi öğrenci olarak gözüktüğüm için öğrenci erteli diyor. Askerlik şubesine gittikten sonra mı göndereyim yoksa bu halini gönderip mülakata güncel halini mi götüreyim? Bunu bilemedim sizce ne yapmalıyım ?

Zamanınız için teşekkür ederim 🙂

• @azize33, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar kısaca mülakatımdan bahsedeyim randevum 3 Ocak saat 9:15 idi ben saat 8:30 da kapıdaydım kapı önü bayağı kalabalıktı dışarda herkesten öncelikle pasaport alınıp içeri veriliyor kontrol edilip geri veriliyor ilk güvenlik noktasında montunuzu çıkarıp x-ray den geçip içeri girdim girişte iki görevli var onlar pasaportu alıp arkasına bir kağıt yapıştırıp sıra numarası verdi saat 8:40 ta içeri girdim salonunu tam karşısına geçip sıra numaramı takip etmemi söyledi. Beklemeye başladım içeri çok kalabalıktı ilk numaram yandığında bayan görevli pasaport ve sıra numaramı aldı ardından 2 adet foto sağlık raporu adli sicil nüfus kayıt örneği diploma Aslı ve fotokopisi banka hesap dökümü hepsini verdim aldıktan sonra sağlık raporunun olduğu zarfı yırttı içindeki evrakların hepsini benden aldığı evraklarla birlikte başka zarfın içine koydu .ais kaydını sordu çıktıya bakıp geri verdi . Ds 260 taki adresi değiştirmek istediğimi söyledim adresin yazılı olduğu kağıdı verdim yeni adresi de PC ye yazdı o arada bana daha önce ABD de yaşayıp yaşamadığımı daha önce ABD dışında kalıp kalmadığımı evlenip evlenmediğimi sordu hepsine hayır dedim tamam dedi sıra numaranı takip ödeme yapmak için teşekkür ettim beklemeye başladım daha sonra tekrar yandı 330$ ödedim ve tekrar beklemeye başladım ve sıra numaram yandı Sarışın mavi gözlü tatlı bayana denk geldim direk Türkçe konuştu önce yemin ettim sonra nereye gideceksin kim var orda kuzenimin arkadaşı var dedim onlarla mı yaşayacaksın dedi hayır 2-3 gün onlarda kalacam ben gitmeden bana oda ve iş ayarlayacaklar dedim planın nedir dedi ne iş yapacaksın ilk önce restauranta çalışıp dil okuluna kayıt yaptırıp dili öğrendikten sonra kendi işimi yapacağım dedim sonra gülerek İngilizce biliyor Musun dedi bende yani işte falan bilmiyorum dedim sempatik bir şekilde ardından tebrikler vizeni onaylıyorum 5 gün içinde pasaportunuz gelecek dedi sonrası ağzım kulaklarımda çıktım biraz uzun anlattım ama mülakat 5 dk falan sürdü hepinize başarılar

Hayırlı uğurlu olsun 😊 Yeni hayatınızda çok mutlu olursunuz umarım.

Tek mi gidiyorsunuz acaba? Genelde aileler gidiyor da ondan merak ettim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, bu konuyla ilgili aramadigim baslik kalmadi forumda. Cogu kisiden oneri aldim genelde ayni yonde. Ancak bir de @crazycells in yorumunu almak istedim.

Pasaportumda olan eski fotografim ile basvuru yaptim. Fotografin olculerini sanirim ayarlamisim tam hatirlamiyorum. Ama ilgili kontrol sitelerinden baktigimda uyumlulukta sorun gorunmuyor. Fotograf eski ancak fiziksel olarak bir degisim yok( yani o kadar eski degil). Pasaport tarihine bakilirsa oradaki fotograf da ayni oldugu icin eskiligi belli olabilir. Simdi benim bu durumda pasaportumu yenilemem haliyle oradaki fotografi degistirmem gerekir mi ? 2016 da aldim pasaportu. Tesekkur ederim.

Eger fotograftan taniniyorsaniz sorun olmamasi lazim, bugune kadar hep boyle oldu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |