Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @alpergldkn tebrik ederim hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@alpergldkn tebrik ederim inşallah vizenizi de kazasız belasız alır yolunuza devam edersiniz 🙏

• @ayvalik10 Teşekkürler

• @alpergldkn tebrik ederim. bize bir kısmı mülakat sonrası 5 gün içinde, bir kısmı da mülakat sonrası (AP yüzünden) 13 gün sonra geldi. Almanya seyahatınızı yapabilirseniz pasaportunuzu aldıktan sonra planlamanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar; Size bir uzmanlık sorusu. Benim 18.12.2019 tarihinde çocuğum oldu. Bu ay açıklanan bültende de numaram current oldu. Ufaklığın kimliğini pasaportunu çıkarttım ve KCC'ye mail attım. DS 260 formunu doldurmak ve gerekli evrakları göndermek için ne yapmam lazım diye. 26'sında mail attım. 27'sinde dönüş yaptılar. (Bu özelliklerini çok seviyorum.) Mailde numaramın current olduğu için birşey yapamayacaklarını belirtmişler ve görüşmede durumunuzu belirtin demişler. Konu hakkında bilgisi veya deneyimi olan var mı?
    Sizce sıkıntı olur mu?
    Mesela şu an haliyle bizimde DS260 formumuz değişmiş oldu?
    Mülakat girişinde 3 kişilik mi yoksa 2 kişilik mi ücret ödeyeceğiz? vs vs vs

Hayirli olsun.
    1 hafta 10 gun sonra konsolosluga bilgi gondererek yeni bir DS-260 formu doldurun ve kendi formunuzu da guncelleyin.

Vize alacak herkes icin ucret odeyeceksiniz, bu durumda 3 olacak...

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi düşünüyorum bende. Mülakat tarihinde ki yazıda konsolosluğun numarası ve ilgilinin dahilisi var. 10-12 ocak aralığından aramayı planlıyorum.

• Merhaba
    1-DS-260 formunda ikinci dil olarak ingilizceye yes demiştim türkçe mülakat istersem sorun olur mu?
    2- Hesabimdakj parayi Euro olarak göstereceğim fark eder mi?
    3-göstereceğim para 15k Euro, yeterli gorurler diye umuyorum en son güncel bi bilgi var mi?
    4- Eğer ABD de akrabamiz var ise mülakatta bunun bir artisi olur mu?
    Not : mülakat maili henüz gelmedi
    Teşekkürler

• @Manwe6265
    1)olmaz

2)Farketmez

3)sanırım şu an bir formül bulunmadı

Ama geçmiş 2020 mülakat deneyimlerini baz alarak şu sorulara cevap verirseniz, forum üyelerinin mutlaka tavsiyesi olacaktır

Hangi eyalete gideceğinizi söyleyeceksiniz?
    Mesleğiniz nedir?
    Sizinle birlikte kaç kişi vize alacak?
    Mali kaynak yeterliliği için herhangi bir tapu veya araç bedelini kanıtlayan bir belge sunacakmısınız?

4)Eğer akrabanızın yanına gidecekseniz olumlu etkisi olabilir, konsolosluk görevlisi ilk aylarda bu akrabanızın size destek vereceğini düşünebilir

• Teşekkür ederim
    Florida eyaletini soyleyecegim
    Meslek harita teknikerligi
    Tek kişiyim
    Tapu veya araç yok sadece nakit
    Akraba konusu avantaj olacak umarım

• @Manwe6265
    Anladım, eğer akraba florida da yaşıyorsa "belli bir süre benim yanımda kalacak, adaptasyon sürecinde yardımcı olacağım" tarzında konsolosluğa hitaben bir mektup yazarsa belki mülakatınıza olumlu etkisi olur

Akrabanız sizin için sponsorluk belgelerini imzalayabilir mi?⬇⬇⬇

Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) https://yesilkartforum.com/forum/post/2598

Amerikadan herhangi bir iş yerinden iş teklifi alabilirseniz ve bu belgeyi mülakata götürseniz, çok olumlu olacaktır

• @Muhtaradana çok iyi oldu bu hemen bakıyorum sağolun 🙂

• @Muhtaradana merhaba tekrardan bana evrak maili ekim ayinda geldi fakat ben Aralık ayında gönderdim ve onay mailinide aralik da aldım bu nedenle mülakatim mart ayinda mi olur sizce

• @Manwe6265 bugüne kadar işleyiş bu şekilde gerçekleşti, büyük ihtimalle mart ayında mülakata girersiniz, ama siz her ihtimale karşı isterseniz ocak ayı başı dvlottery.state.gov/ESC adresine confirmation number ile girip durumunuzda bir gelişme var mı diye kontrol edin

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@omertug ustacim sâna sira gelsin kendim gitmis gibi sevinecehim.belirteyim

Eyvallah @Calibraturbo çok sağol güzel düşüncelerin için... O sıra mutlaka gelecek 🙂 Sonrasında da seni bekliyoruz zaten.

• ♥ Herkesin Yeni yılını kutlar; ♥
    2020 yılının size sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.
    Dilerim 2020 için hepimiz beklediğimiz onayı alıp yeni bir yaşama kanat çırparız.
    ♥♥♥Yeni yılınız kutlu olsun yeşilkartforum ailesi...♥♥♥

• mutlu yillar herkeseeee

• Ve işte başlıyor bizim yılımız... Herkese iyi seneler...

• Arkadaşlar hayırlı olsun, sonunda beklediğimiz haber geldi, https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
    aktifleşti, tüm veriler yüklenmiş, hadi başlayalım

Bize bu sevindirici haberi veren @air_technic beye çok teşekkür ederiz

İlgili konu başlığı ⬇⬇⬇
    Dv-2020 Ceac Data İmece Çalışması https://yesilkartforum.com/forum/post/109795

• @Muhtaradana Bu nedir ?

• @Semihmete

Semih bey tüm bilgiler bu başlıkta mevcut

İlgili konu başlığı ⬇⬇⬇
    Dv-2020 Ceac Data İmece Çalışması https://yesilkartforum.com/forum/post/109795

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |