Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@turcouz umarım istediğiniz gibi olur. Herşey gönlünüzce olsun 🙏

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana inşallah hocam hayatın sizlere güzellikler getirmesi dileğiyle hayırlı sabahlar 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vahab-Heyderli kriter kural kaide son 6 ay olması gerekiyor ondan elenmiş olabilirsin ama KESİN diye kimse diyemez

• Arkadaşlar merhaba, birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
    1-ds260 da girilmesi zorunlu adres için new york da bir tanıdığın adresini yazdım ama başka bir eyalete yerleşmeyi düşünüyorum. Mülakatta herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi?
    2- Mülakat tarihim belli değil ancak çok büyük ölçüde kafamdaki eyaleti ve şehri seçtim. Fakat mülakata girmeden oradan bir ev/oda kiralayıp göstermem şart mı? Çünkü eğer vizeyi alamazsam param boşuna gidecek. Mülakatta böyle bir adres isteniyor mu yoksa sadece nereye yerleşeceğini mi soruyorlar?
    3- Yerleşmeyi düşündüğüm eyalette ilk önce oda kiralamayı düşünüyorum airbnb den gittikten sonra 1+1 bir daireye çıkacağım. Bu süreç ne kadar sürecek kestiremediğim için gitsem bile greencard ın gönderileceği adresi değiştirmek istemiyorum. Bir karışıklık vs olursa gc ımı kaybetmek istemiyorum. Gc için adresini yazdığım insanlar zaten orada yaşıyolarlar onlara gittikten sonra onlarfan almam süreç için daha garanti görünüyor.
    Cevaplarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ergun, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
    1-ds260 da girilmesi zorunlu adres için new york da bir tanıdığın adresini yazdım ama başka bir eyalete yerleşmeyi düşünüyorum. Mülakatta herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi?
    2- Mülakat tarihim belli değil ancak çok büyük ölçüde kafamdaki eyaleti ve şehri seçtim. Fakat mülakata girmeden oradan bir ev/oda kiralayıp göstermem şart mı? Çünkü eğer vizeyi alamazsam param boşuna gidecek. Mülakatta böyle bir adres isteniyor mu yoksa sadece nereye yerleşeceğini mi soruyorlar?
    3- Yerleşmeyi düşündüğüm eyalette ilk önce oda kiralamayı düşünüyorum airbnb den gittikten sonra 1+1 bir daireye çıkacağım. Bu süreç ne kadar sürecek kestiremediğim için gitsem bile greencard ın gönderileceği adresi değiştirmek istemiyorum. Bir karışıklık vs olursa gc ımı kaybetmek istemiyorum. Gc için adresini yazdığım insanlar zaten orada yaşıyolarlar onlara gittikten sonra onlarfan almam süreç için daha garanti görünüyor.
    Cevaplarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

1. sorun olmaz.

2. gerek yok.

• @Muhtaradana tekrar selam. $270 için sitelerinde "Fizik muayene, değerlendirme, Kan Testi, İdrar Testi, Göğüs Röntgeni" yazıyor, yani tahliller içinde diye anlıyorum. Zaten bunlar Düzen Lab da yapılmayacak mı?

• @Elgitaro evet düzen laboratuvarında yapılacak, ama hem tahlil kısmına hem muayene kısmına ayrı ayrı ücret ödüyorsunuz, isterseniz dv 2020 talihlilerinin herhangi bir geçmiş dönem doktor randevu tecrübelerinden bir tanesini inceleyin

• Merhaba arkadaşlar daha önce bi kaç arkadaşa da sordum ama tedirginliğimi maruz görün,benim sıralamam 38binlerde evraklarımı eksiksiz gönderdim ama 6hafta geçmesine rağmen cevap gelmedi bi sıkıntı mı oldu acaba bilgisi olan var mi?

• ⭐⭐⭐

@Sngrfrt tedirgin olmakta haklısınız ancak
    üzülmesin ve sabırlı olun derim sizlere
    Bu soruyu daha önceden sordular diye biliyorum daha önceki sayfalardaki @crazycells @ayvalik10 @Muhtaradana hocalarımızın iletileri okumanızı tavsiye ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sngrfrt kentucky elini arı soksaydı da bu maili göndermesiydi şaka bir yana bu yıl yeni bir uygulama içinde oluyorlar mesela maddi kaynakta sağlık sigortası payı istiyorlar sonra bu mail olayı. Bu seneye kadar ki olay şu şekilde idi ki zaten yine bu olaya döndüler. Her ayın 15 – 18 arası bülten açıklanıyor dimi bu bültenden sonra açıklanan numaraya kadar ki numaralar cyrrent yani aktif oluyor ve açıklandığı aydan itibaren sonraki ay senin mülakat ayın oluyor. İşte senin numaran aktif olana kadar bu geri beklediğin mail gelecek. Hadi gelmedi mail ve aktif oldun hemen ailemizin üyesi @Cemal-Kalın yazdığı mail var o maili atıyon ve aynı gün içinde onay mailin ve mülakat tarihinde belli oluyor. SIKINTI VE STRES YAPMAYIN

• @ayvalik10 @crazycells @Muhtaradana Merhaba.1.Bu Sağlık sigortası kanunu son hali ne oldu?Bir geri alınacak mahkemeden döndü falan denildi.Son gelişme nedir? Mülakata etkisi ne olur?
    2.Hazırladığım evraklardan KCC ye mail attıklarımı tekrar almama gerek var mı?Nüfus kayıt örneği ve Adli sicil kaydı özelinde..Yoksa çıktısını almam yeterli olur mu?
    3.Hesap cüzdanını bankadan isterken dikkat etmemiz gereken bir husus var mıdır?Hesabımda TL olarak uzun süredir 20k civarında para olsa da üstünü son ayda hatta haftada ekleyebildim. Bu çok büyük sorun mudur? Teşekkürler

• @ilhanucarus
    Sağlık sigortası durumu hala dondurulmuş olarak rafta duruyor, Aralık mülakatlarını takip ettiyseniz pek bir sıkıntı olmadı,zaten evrak onay emailinde şu şekilde bir ifade var

On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare

Arada bu sayfayı ⬆️takip ederseniz sağlık sigortası ile ilgili son gelişmeleri öğrenebilirsiniz

2)Kcc gönderdiğiniz tüm belgelerin çıktısını mutlaka yanınızda bulundurun, bu belgelerin tümünün güncellerinide mülakata götürün sizden hangisi talep edilirse onu verirsiniz

3)Hesaba son anda eklenen paranın bir zararı olduğunu Dv2020 mülakatlarında henüz görmedik, hesabınızda ne kadar yüksek miktar gösterirseniz o kadar iyi bu miktarın üst limiti yok
    Bankadan hesap dökümü alırken imza sirkülerinide almayı ihmal etmeyin

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim 🙂

• @crazycells teşekkürler..

• Randevu maili alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Hafta sonu bize de mail geldi. 7 Şubat sabahı konsoloslukta olacağız inşallah.

• @unborn tebrikler, hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@unborn tebrik ederim hayırlı olsun 🙏

• @Elgitaro merhaba ben 3 gun once 2 yetiskin 1 cocuk totl 5,500 tl harcadim

• @civan1453 yandık valla bende 2 çocuk var. Çok aşırı derecede pahalı bence. Bizde herhalde 7500 falan tutar.

• 1000 ile 1500 dolar arası 0lur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |