Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@civan1453 teşekkür ederiz inşallah yüzünüzün akıyla mülakatta da başarılı olursunuz. Şimdiden bol şanş diliyorum 🙏

• @civan1453 deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim, geçmiş olsun
    Umarım mülakatınızda bu kadar kolay ve olumlu geçer

• ⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

arkadaslar merhaba,
    Dun unganlardaki tecrubemi aktarak isterim.
    Sabah 05:30 da istanbuldan yola ciktik ortalaa 120 hiz ile ankaraya saat 11:05"te tam unganlarin onune ulastik randevumuz 11:25 ti zaten kucuk bi pasaj 4. katta Toplamda 3 kisi icin 4.066 tl asi ve muayene,
    Not:ogluma tek asi oldu bebek oldugu icin.
    Sonrasi 3. katta kan tahlili idrar tahlili rondgen icin 2 kisi 1.394 tl odedik
    Not:bebeklere tahlil yapmiyolar oglum 2 yasinda bu arada.
    Totalde5.500 tl para odedim 3 kisilik bi aile icin.

bilgilendirme için teşekkürker inşallah bundan sonraki mülakat sürecinizde güzel gelişir ve güzel haberlerini alırız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicat, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

İyi akşamlar arkadaşlar. Farklı bir sorunla karşı karşıya kaldım.
    Case numaram 14k. Mayıs ayında ds260 formumu submit ettim ve submit onay mailini aldım. 21 ekimde de evrakları gönderdim. Evrak onay maili almadım henüz. Birçok kişi ds260 formunda değişiklik yapmak için ve add applicant yapmak için Kcc'ye mail göndermemiz gerektiğini söylüyor. Yoksa değişiklik yapılamıyor. Benim formumda değişiklik yapılmıyor ancak add applicant kısmında yazı yazıldığını fark ettim ve boşluğuma denk gelerek child olarak sent yaptım ve işin garip tarafı kabul etti. Dün akşam Kcc'ye mail gönderdim ve eklediğim çocuk accompany olanı yanlışlıkla olduğunu silmelerini ve add applicant kısmının kapatılmasını rica ettim. İlk başvurumu da single olarak yapmıştım ve hâlâ bekarım. Bu konuda ne kadar yardımcı olur acaba kcc? Yardımcı olmamaları gibi bir ihtimal ola bilir mi. Çok endişeliyim. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Gönderdiğim maile auto mail geldi ancak geri dönüş maili gelmedi. Geri dönüşü de kaç güne alırım? Genelde kaç güne geliyor ?

Yeni form olussa bile problem degil, o formu doldurmayin ve gondermeyin. Gonderilmemis formlari dikkate almiyorlar zaten.

• Selamlar,
    2 sorum olacak.

1. Edevletten adil sicil kayid olusturuyorum. Verilecegi Kurum: kismina ne yazabilirim? ABD konsolosluk demem yeterl i mi? Bir de ingilizce olmasi sart mi?
    2. Nufus kayit ornegi (vukuatli) nereden alabilirim? Kadikoy nufus mudurlugune mi gitmem gerekiyor? eger oyleyse benim ne goturmem lazim?
      Simdiden tesekkur ederim,
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@valley, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,
    2 sorum olacak.

1. Edevletten adil sicil kayid olusturuyorum. Verilecegi Kurum: kismina ne yazabilirim? ABD konsolosluk demem yeterl i mi? Bir de ingilizce olmasi sart mi?
    2. Nufus kayit ornegi (vukuatli) nereden alabilirim? Kadikoy nufus mudurlugune mi gitmem gerekiyor? eger oyleyse benim ne goturmem lazim?
      Simdiden tesekkur ederim,
    1. istediginizi yazabilirsiniz sorun degil, ingilizce olmasa da olur. arsiv kayitli olduguna emin olun.
    2. Nufus mudurlugu de olur, e-devletten de alabilirsiniz.

• Sayın , @valley Nüfus müdürlüğü elden nufus kayıt örneği vermiyor, e-devletten almanız gerekiyor. 18 yaş altı çocuklar için şahsen tecrübe ettim. e-devletten alamadığımı söyledim, kendi adımıza e-devletten aldıklarımızı kullanmamızı, nüfus müdürlüklerinin vermediğini söylediler . Bilginize.

• ⭐⭐

@Semihmete denemek için yanlış bir seçim yapmış olursunuz. Biz yaptık ve DC metro area dayız. 1+1 daireler yaklaşık 1700 den başlıyor buda şehrin biraz dışında. Zaten içi genelde devlet binalarından oluşuyor. Ben eşim ve oğlumu ilk sene Abd de yalnız bırakacağım için arkadaş ve aile dostlarımızın yanı olduğu için DC yi seçtim yoksa seçmezdim. Fakat yaşam kalitesi olarak çok güzel bir yer

• @crazycells çok teşekkür ederim. Kafama takılmıştı, sağolun.

• Merhaba Arkadaşlar; Size bir uzmanlık sorusu. Benim 18.12.2019 tarihinde çocuğum oldu. Bu ay açıklanan bültende de numaram current oldu. Ufaklığın kimliğini pasaportunu çıkarttım ve KCC'ye mail attım. DS 260 formunu doldurmak ve gerekli evrakları göndermek için ne yapmam lazım diye. 26'sında mail attım. 27'sinde dönüş yaptılar. (Bu özelliklerini çok seviyorum.) Mailde numaramın current olduğu için birşey yapamayacaklarını belirtmişler ve görüşmede durumunuzu belirtin demişler. Konu hakkında bilgisi veya deneyimi olan var mı?
    Sizce sıkıntı olur mu?
    Mesela şu an haliyle bizimde DS260 formumuz değişmiş oldu?
    Mülakat girişinde 3 kişilik mi yoksa 2 kişilik mi ücret ödeyeceğiz? vs vs vs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın sen her şeyi 3 kişilik üzerine yapacaksın. Unganlara sen randevu aldın mı bebekle ilgili tüm evrakları yanına alırsın pasaportunu da çıkarttır. Daha sonra mail olarak gelen cevabının da çıktısını yanına alırsın. Konsolosluk o kadar yardımsever ki yardımcı oluyorlar ki senin senden daha çok gitmeni istiyorlar. Sıkıntı olsa bile hemen DS260 açtırırsın. Güncelleme yaptırısın ondna sonra tekrar mülakat günü ,için mail atarsın. Zaten sıkıntı olursa tekrar mail atarsın mülakatta sıkıntı oldu acaba DS260 açar mısınız diye.

• @ayvalik10 henüz mülakat için mail gelmedi. Numaram bu ay ki bültende current oldu. Ufaklığın pasaport vb şeyleri hazır. Artık ona göre görüşmeye giderim. Çok teşekkürler 🙂

• @Cemal-Kalın Cemal bey numaranız current olduğu için artık dosyanız KCCden çıkıp konsolosluğa devredilmiştir. Tüm belgelerinizi eksiksiz götürdüğünüzde @ayvalik10 Fatih beyin de dediği gibi sorun yaşamanız mümkün gözükmüyor. Bu arada hayırlı uğurlu olsun bebeğiniz, Allah analı babalı büyütsün, şansı bahtı açık olsun.

• @Cemal-Kalın
    İyi akşamlar normalde bu tür bir cevap almamanız gerekiyor, belki dosyanız şu an Ankara konsolosluğunda yada ulaşmak üzere bu yüzden bir işlem yapamıyoruz demiş olabilirler

Size tavsiyem https://yesilkartforum.com/forum/post/82470
    Bağlantıdaki gibi DS-260 formunu açtırma talebini KCC iletin, bu metnin altına "yeni bir bebeğimiz doğdu, bebeğimiz için ds260 formunu doldurmak istiyoruz add applicant kısmını lütfen açın" diye bir not düşün

Dosyanızın Ankara konsolosluğunda olma ihtimaline karşı

kısmından ilgili alanlara gerekli bilgileri yazarak ds 260 formunuzun açılmasını, ailenize yeni katılan bebek için de add applicant kısmının aktif edilmesini not düşün

Merak etmeyin ds260 formunuz açılacaktır,eğer açılmaz ve mülakat tarihiniz yaklaşsam bile bebek için endişelenmeyin, sayın @ayvalik10 nun dediği gim tüm doktor sağlık randevusu, ve mülakat görüşmesine bebğinizle birlikte gidin, konsolosluk görevlileri o aşamada size yardımcı olacaktır

Burada ayrıca bir not düşelim, velev ki vizenizi aldınız ve Amerikaya ilk girişi yapmadan bebeğiniz doğdu bu aşamada aileye yeni katılan bebeğe vize almak mümkün, ilgili konu başlığındaki yazıyı tam hatırlayamadığımdan eminim sayın @crazycells bizi işleyiş konusunda bizi aydınlatacaktır

Hatta vize alındı Amerikaya ilk giriş yapıldı sonrasında Türkiye'de geri dönüldü ve burada bir bebek dünyaya ya getirdiniz, bu aşamada bebek anne ile 2 yaşına kadar ilk girişi yaparsa vize alabilir, ama yapmaz ise veya anne doğumdan sonra tek başına giriş yapar bebek beraberinde olmaz ise
    Bu sefer bebek için Family Sponsored Green Card ile
    ➡https://yesilkartforum.com/forum/post/3851 ⬅️bebek için başvuru yapmak lazım olur ki, bu gerçekten anne ve bebek için sıkıntı olabilir

Bu son iki bahsettiğim mesele için sayın @crazycells daha net ve doğru bilgiler verecektir

• @omertug Çok sağolun Allah razı olsun. Dediğiniz gibi artık oraya geçtiğini belirtti. Dosyayı tekrardan açma yetkilerinin olmadığını belirtti.

• ⭐⭐ Yasaklı

@omertug ustacim sâna sira gelsin kendim gitmis gibi sevinecehim.belirteyim

• @Muhtaradana evet konsolosluğa gelmiş büyük ihtimalle bira önce de mal geldi mülakat tarihi ile ilgili 07.02.2020 olarak. İlk önce burada ki konsolosluğu arayıp bilgi alacağım. Belirtmiş olduğunuz postlarıda inceleyeceğim. Teşekkürler.

• Selamlar, 11/02/2020 için mülakat tarihi aldım, 18/02/2020 tarihinde Almanya'ya gidecektim, pasaportumu Ptt'den teslim alabilir miyim acaba 1 hafta içinde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpergldkn 2–3 gün içinde geliyor

• @Cemal-Kalın mülakat tarihi için tebrik ederim, hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |