Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sorudan da anlaşılacağı gibi 2-3 aydır eb3 vizesiyle ilgilenmekteyim. Bazı aracı kurumlar var ama güvenemiyorum. Çok büyük rakamlar istiyorlar. Kendi başımıza iş bulamaz mıyız?

• @eren57tr
    Bu başlığı inceleme fırsatınız oldu mu

Employment Based Green Card (Is sponsorluguyla Green Card almak) https://yesilkartforum.com/forum/post/25129

• @Muhtaradana İlgilendiğim konu ile ilgili incelemediğim konu girmediğim site kalmadı ama işime yarayacak bilgilere rastlayamadım. İşsizlikten depresyona girdim. Tedavi oluyorum. Çalıştığım iş yerinden çıkarıldım malum Türkiye'nin şu anki ekonomik durumu yüzünden. Eb3 vizesi ile ABD'ye gitmek mantıklı geldi ama aracı kurumlar, avukatlık büroları çok fazla para istiyorlar. Hadi ödemeye gelince öderim ama kolaylık yapsalar. Kredi çekmek durumundayım. Benim anlamadığım iş arıyorum iş bulmak için iş bulma kurumuna neden 10-15 bin dolar vereyim anlamış değilim. Herşey para işbulup çalışmak bile parayla. Sanki para verecem beni şirkette müdür yapacaklar. Vasıfsız çalışacaz işte 1 sene. Ondan sonrası belli değil.

• @eren57tr sizi anlıyorum, eğer İngilizceniz varsa h2b vizesi ile ilgilenirmisiniz, bu vize türüyle tüm masrafları size iş verecek firma sağlıyor
    (H) Geçici Çalışma ve Staj Vizeleri (H1B dışındakiler) https://yesilkartforum.com/forum/post/146

• Muslu Law Firm

@eren57tr, içinde söyledi: Eb3 vizesi ile iş nasıl bulabilirim? Siz yardımcı oluyor musunuz?

Sorudan da anlaşılacağı gibi 2-3 aydır eb3 vizesiyle ilgilenmekteyim. Bazı aracı kurumlar var ama güvenemiyorum. Çok büyük rakamlar istiyorlar. Kendi başımıza iş bulamaz mıyız?

Sayın @eren57tr,
    Türkiye’den ABD’de EB3 ile is bulup gelmek çok zor bir işlemdir. Öncelikle sizin özelliklerinizin ise uyması ve ABD’de bu konu ile ilgili yeterli eleman bulunmadığının tespiti ve onayı gerekir. Buna “testing the labor market”, is piyasasını test etmek deniyor. Bu testi, size is verecek firma, Is Bakanlığına bağlı birimlere başvurarak yapıyor. Ayrıca bu firmanın ABD’de ise kalifiye eleman bulamadığını ispat etmesi gerekiyor. ABD’de is bulmak istiyorsanız öncelikle ABD’de bulunmanız bunu kolaylaştıracaktır.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 4
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |