Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Arkadaşlar trump görevden alındı haberleri dolanıyor ortalıkta bu doğru mu🙄

• ⭐⭐

@bidünya bilmiyorum bende onu anlamaya çalışıyorum

• Sonuclar boyle, zaten kesin gozuyle bakiliyordu. Ama secim de geliyor onumuzdeki aylarda, musterilerin coguna soruyorum, secilecegine kesin gozuyle bakiyorlar.
    Tanidik geldi.
    https://pbs.twimg.com/media/EMHU3XtWoAIyk3V?format=jpg&name=large

• Hatta seçildikten bütün şerifleri beyaz sarayda toplayıp hepsine kep giydirecekmiş 😜

• Temsilciler Meclisinden geçen kararı Senatonun onaylaması gerekir, Senatoda da Cumhuriyetçiler çoğunlukta, yani azledilmesi imkansız gibi. Zaten demokratlarda bunu biliyor sadece korku vermeye çalışıyorlar. Ama Trump da akıllı adam , tribünlere mazlumu oynuyor. Yani kemikleşmiş kitle ile önümüzdeki seçimde yine en kuvvetli Başkan adayı.

• ⭐⭐⭐

@caglaror bu olaylardan sonra anket sonuçlarının trump yüzdesi artmış, bana da hiç yabancı gelmedi nedense

• "impeach" dedikleri olay, Türkçe'ye azledilme olarak çevrilse de, aslında tam olarak öyle değil. temsilciler meclisi, başkan trump'ı görevi kötüye kullanmak suçuyla resmen itham etti. bunun devamında, bu konu senato'ya taşınacak ve görevden azledilmesi oylanacak. ama daha önceki arkadaşların da söylediği gibi, senatoda cumhuriyetçiler çoğunlukta olduğu için kararın geçmesi için gereken üçte ikilik karar lehine çoğunluğa ulaşılması imkansıza yakın gibi birşey. gene de, trump namına pek hayırlı bir durum olmadığı da aşikar. ha ama, trump'tan bahsediyoruz, 1980'de yaptığı röportajda "servetinizi kaybederseniz ne yaparsınız?" sorusuna "başkanlığa aday olurum" diye cevaplamış adam. kendisini daha yakından tanımanız için netflix'teki dirty money isimli belgeselin trump ile ilgili olan bölümünü ve aynı zamanda belgeselde de kısaca yer alan bahsettiğim röportajı izlemenizi tavsiye ederim:

benim görüşüm; yukarıdaki örneklerle de açıklamaya çalıştığım gibi, trump bu gibi durumları kendi lehine çevirmeyi çok iyi bilen bi adam. dolayısıyla 2020'de gerçekleşecek başkanlık seçimleri için sanki önce negatif etkilenmiş gibi gözüküp, sonra atağa geçerse hiç şaşırmam. buralı (austin, tx) arkadaşlarımla konuştuğum zaman, başkan olan kişinin genelde ikinci kez aday gösterilmesinin hemen hemen kesin gibi birşey olduğunu ve böylesi bir durumda da sevsinler sevmesinler cumhuriyetçilerin trump'ı destekleyeceklerini söylediler. izleyip göreceğiz bakalım.

• ya bir de arkadaşlar, kusura bakmayın ama, bu forumda isek amacımız Amerika'ya taşınmak. bunun için biraz daha araştırma yapmalı, biraz daha hazıra konmaktan kaçınmalıyız dimi? google gibi bir nimet varken, size tavsiyem ilk okuduğunuz şeye inanmamanız, biraz daha araştırarak doğru sonuca ulaşmanız. bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken, neden bundan eriniyoruz anlamıyorum.

başlık biraz da click bait olsun, ilgimizi çeksin, bi tür "sazan avı" maksatlı atılmış olsun mümkünse 🙂

konu hakkındaki yayınlanan haberlerden bir örnek: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-impeachment-news-vote-hearing-congress-house-today-a9252721.html?fbclid=IwAR2O9X4vEwQseVotkT6rKN3MSBKtDhidZeBJC4Wdec6BrETh6OjPZcV7w0A

• ⭐⭐⭐

@mulus haber olmazmı dolu haber ben daha çok sizin gibi orada yaşayan arkadaşlardan bilgi ve düşüncelerini almak maksadıyla sormuştum. Yoksa doğru yalan yanlış bir srü haber var🙂

• @israfil, içinde söyledi: Trump görevden alındı

Temsilciler Meclisinden geçen kararı Senatonun onaylaması gerekir, Senatoda da Cumhuriyetçiler çoğunlukta, yani azledilmesi imkansız gibi. Zaten demokratlarda bunu biliyor sadece korku vermeye çalışıyorlar. Ama Trump da akıllı adam , tribünlere mazlumu oynuyor. Yani kemikleşmiş kitle ile önümüzdeki seçimde yine en kuvvetli Başkan adayı.

Senatodan gecmesi cok zor gorunuyor ve tum bu olanlar ulke genelinde Trump'in oylarini arttirabilir. Zaten su anda ABD ekonomisi son zamanlarin en iyi noktasina dogru gidiyor. Trump sirket yonetir gibi ulkeyi yonetiyor ve bircok yatirimi tekrar ulke icine cekecek gibi gorunuyor. Bir diger etkende, karsisinda Kasim 2020'de cok guclu bir aday olmayacak gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet, baslik biraz yanilticiydi; o nedenle degisiklik yaptim. Sadece Temsilciler Meclisi'nde onaylandi henuz, Trump'in gorevden alinmasi icin Senato'dan da ayni kararin cikmasi gerekiyor; lakin bugune kadar hicbir Cumhuriyetci bu konuda olumsuz konusmadigi icin Senato'dan bu kararin cikmamasi bekleniyor. Zaten Temsilciler Meclisi'ndeki hicbir Cumhuriyetci de azil kararini onaylamadi.

• Bu arada Baskan Trump 24 Aralik tarihinde de tum federal calisanlara holiday verdi. Yani 24 ve 25 Aralik'da tum federal kurumlar kapali. Bilginize!

Benzer Başlıklar

• 16
  • 130
  • 12
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |