Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam Herkese
    Case Numaramiz aktif olunca
    Hangi siteden mulakat tarihimize bakiyoruz?bilen varsa yazabilirmi?

• ⭐⭐

@LEOBEBEK e-mail geliyor yada biz kazandığımızı ögrendiğimiz sayfadan öğrenmişdik
    ilk mesaj dan kopyalıyorum:
    5. KCC'nin bir mulakat tarihi vermesini beklemek

Sizin dosya numaraniz aktif olduktan, form ve belgeleriniz islendikten sonra size bir mulakat tarihi verildiginde, dvlottery.state.gov sayfaniza girip oradan mulakat tarihinizi ogrenebileceksiniz. Dvlottery.state.gov sayfaniz guncellendigi zaman KCC'den size bir e-mail gelecek ve siz de siteye girip mulakat tarihinizi ogreneceksiniz (Bazen email’den hemen sonra database henuz guncellenmemis oluyor, email geldikten sonra 3-4 saat bekleyip tekrar siteye girebilirsiniz!).

Mulakat tarihleri KCC tarafindan belirlendikten sonra dosyalariniz formlarda belirttiginiz konsolosluga gonderiliyor, yani eger Ankara'daki Amerikan Konsoloslugu'nda mulakata girecekseniz belgeleriniz oraya gonderilecek. Turkiye'de gocmen vizeler icin sadece Ankara ABD Konsoloslugu'nda mulakata giriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LEOBEBEK, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam Herkese
    Case Numaramiz aktif olunca
    Hangi siteden mulakat tarihimize bakiyoruz?bilen varsa yazabilirmi?

İlk mesajda gerekli bilgiler var: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari?page=1

• merhaba
    7 kasimda kcc`ye evrak maili gondermistik. 3-6 hafta arasinda donus yapilacak dediler fakat hala bir donus olmadi. 6. hafta dolmak uzere panik yapmali miyim karasiz durumdayim. tecrubeli arkadaslar yardimci olabilir mi ?
    tesekkur ediyorum..

• @zecch sıranızın current olmasını beklemeniz gerekiyor. henüz cevap göndermediler.kısaca beklemeye devam.

• @stilll fakat otomatik cevap mailinde 6 hafta icinde cevap gelmezse KCC ile iletisime gecin yaziyordu. Ben de acaba yanlislik mi yaptim diye endiselendim. neyse mail gelmezse iletisime geceriz artik,

• @zecch numaramiz current olmadigi muddetce bi isimize yaramiyor malesef. Isterseniz atin ancak tecrubeli kisiler mail atilmasina gerek olmadigini dusunuyo

• Benim de 7 hafta oldu ama mail atmıyorum hala kccye. Sıkıntı olmaz değil mi?

• Değerli forum üyeleri, neden hiç kimse geçmiş yazışmalara hiç bakmıyor? Bu forumda şu "KCC den onay mail ı neden gelmedi" diye en az 200 mesaj atıldı ve herkese aynı cevap verildi. Daha ileride aşılması gereken çok bariyer olacak. Lütfen bu ufak ve değersiz konulara takılmayalım. Şu an yapılacak tek şey beklemek ve beklerken de (vakit buldukça) geçmiş mülakat deneyimlerini ve yazışmaları okumak. Saygılarımla.

• Slm ocak bülteni açıklandı 14000

• güzel artmış yüz güldürdü.

• Bașliyoruz:)

• @cato çok doğru, biraz daha özverili olmak lazım

• @cato cok haklisiniz. fakat 200 kere degil, 5000 kere de okusam o mesajlari; 3-6 hafta arasi mail gelmezse iletisime gecin yazisindan sonra, o soruyu yine sorarim. ucak biletini onlar mi aliyor diye sormuyorum burda. tesekkur ediyorum. bu arada 6 hafta dolduktan sonra yine de arayacagim. bir bilgi edinebilirsem de buraya yazacagim, 203. mesaj olarak.

• @zecch tabiki mail atabilirsiniz. Ama daha önce mail atanlar olmuş, ve sırayla evrakların incelendigi, sıra numarasına göre bu işlemin uzayacagı cevabı alınmış. Muhtemelen bu 3-6 ibaresi, evrak talep maillerinin case nolara göre sırayla gönderildiği dönemdem kalma, herkese birden evrak talep maili gönderirken bu ibareyi kaldırmamakta hata ettiler.

• Arkadaşlar merhaba, sıramın gelmemesine rağmen dvlottery sitesinden durumunu check etmek istedim. Sıram gelmeden sayfaya girmeyi denemek için. Ancak "confirmation number" kısmında 16 haneli olmasını istiyor. Benim conformation number ım 10 haneli. Başına "2020" koyunca 14 hane oluyor. 2020 den sonra "EU" ibaresini de ekledim 16 hane olsun diye ancak bu seferde açılmadı sayfa. Doğru hane sayısıyla girişi nasıl sağlarım? Veya benim "confirmation number" ımda bi sıkıntı mı var? (pek ihtimal vermiyorum böyle bir duruma.) Veya 16 handeyi doğru girsem bile sıra bana gelmediği için sistem hata veriyo veya sayfa açılmıyo olabilir mi? Şimdiden teşekkürler..

• @ergun merhaba confirmation number yazan kisma başvuru yaptiginizda ciktisini aldiginiz (veya indirdiginiz) sayfada yazan numarayi yaziyorsunuz..

• @recii35 çıktısını aldığınız sayfa derken? Biraz daha açık yazar mısınız? Ds260 dan başka bir sayfa olmadığı için bende zaten oradan aldığım confirmation numberla giriş yaparken sıkıntı yaşıyorum. 10 haneli olmasına rağmen giriş yaparken 16 haneli bir numara girin diyor

• "In the Confirmation Number field, enter the Confirmation Number that you received on your DV Confirmation Page. You should have printed a copy of this page when you submitted your Diversity Visa Lottery Form. The Confirmation Number format is YYYYXXXXXXXXXXXX where YYYY is the lottery year. "
    Yani başına yıl ile girdiğimde 14 haneli oluyor. Bana verilen cpnformation number da bir hata var galiba, 12 haneli olmalı ama 10 hane var. Veya yazıcı mı hata yaptı çıkarırken anlamadım. Forgot conformation number yapınca yeni numara mı veriyolar yoksa mevcut olanı mı gösteriyorlar? Ya da mail mi atmalıyım?
    Yılı yazdıktan sonra 2 hane daha gerekli ama o 2 hane ya bende eksik ya da bilgim dahilinde değil. Neye göre belirliyoruz o 2 haneyi?
    @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |