Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@tash, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Konuyla ilgili bir soru sormak istiyorum belki bu 15 sayfa boyunca sorulmuş olabilir, eğer öyleyse sorry
    Amerikada yaşayan bir green card lı arkadaşım bana sponsor olması durumunda, ben ailemi de yanımda götürebiliyor muyum? veya böyle bir şeyi yapmak için ne yapmak gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Gc çekilişinde talihli olmanız lazım, o aşamadan sonra arkadaşınız size ve ailenize sponsor olabilir. Bu durum dışında arkadaşınız sizlere sponsor olamaz.

@tash, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@ayvalik10 "Önce seni bi tanıyalım sonra sana sponsor lazım mı değil mi bakarız..." bu cümleyi tekrar tekrar okuyorum. Bunu gerçekten tanımadığın bir insana nasıl yazabiliyosun? ABD konsolosluğunda felan mı çalışıyosun nedir bu özgüven? Ayrıca benimle böyle konuşabileceğin hakkını kim sana veriyor? Bu kadar agrasif cevaplayacaksan zahmet etmeseydin. Kimseyi de çorba yaptığım yok; çok basit bir soruyu 3. kez tekrarlıyorum: Gc çıkmazsa sponsor olunamıyor mu? bu kadar. cevap hayırsa bu şekilde yazabilirsiniz. Herkes sizin gibi burada yıllarca oturup topic kovalamıyor kusura bakmayın.

Öncelikle Sayın @knnrn ve kendim sizlere bu sorunuz hakkında cevabı daha önce belirttik zaten.

Sayın @ayvalik10 anlatmak istediği durum ise Green Card çekilişinde talihli olup ama vize mülakatı esnasında maddi birikimleri ve deneyimleri yeterli görülmeyen adaylardan sponsor istenebiliyor bir faklı durum ise Amerika da yakın akrabası bulunan kişiler(anne,baba,eş,kardeş vs..) akrabasının sponsorluğu sayesinde greencard elde edebiliyor. Bu aşamada da bir öneri verebilmek için sizlerin durumunuzu anlayabilmemiz lazım doğal olarak.
    Bu yüzden kendinizi daha doğru bir şekilde ifade edebilirseniz daha doğru cevaplar alabilirsiniz.

• @bolatmali Nazik cevabın için öncelikle teşekkür ederim. Sorunun benim yaşamakta olduğum bilgisizlik olduğunu düşünmüyorum, formda bir şeyler yazmadan önce bir hayli zaman geçiriyorum, arkadaşın üslubundan rahatsız olan yalnızca ben değilim bu bi gerçek. Neyse konumuz o değil tabi. Ben sponsorluk için gc nin illa çıkması durumunu bilmiyordum onu öğrendim teşekkür ederim, şimdi oldu 🙂

• ⭐⭐⭐

@tash
    Rica ederim, sizlere şimdiden Bol Şans! 🙂

• I-864 hakkında bilgilendirebilecek biri var mı? Doldurmamız gerekiyor yanlış yapmak istemiyorum

• @tash aslında sponsorluk için tam olarak sadece greencard çıkmış kişilere sponsor olunabilir demek biraz yalnış olur sanırım
    Çünkü Amerika'ya çalışma vizeleri ile giden arkadaşlarımıza da şirketleri bir nevi sponsor oluyor
    İsterseniz aşağıdaki linkteki çalışma vize başlıklarını inceleyin⬇⬇⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

• @Muhtaradana Çok sağol. Evet bu duruma göre gc olmadan da bir işe kabul edinilmesi durumunda şirketin sponsorluğunda çalışma vizesiyle bu mümkün olabiliyor. Cevap için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

I-864 hakkında bilgilendirebilecek biri var mı? Doldurmamız gerekiyor yanlış yapmak istemiyorum

sorulara dogru ve tam cevaplar verilmesi yeterli.

• Merhaba,

ABD'de yaşan sponsorumuz I-134 formunu doldurdu bize ait doldurulması gerek kısım sadece 2. sayfadaki Part 2. Information About the Beneficiary kısmı mı? Relationship to Sponsor kısmına ne yazıyorsunuz? Bizim sponsorumuz eşimin ailesinin aile dostları bu şekilde mi yazılmalı? Ayrıca 3.sayfada Dependents' Information kısmı sponsorun bakmakla yükümlü olduğu kişiler hakkında mı? Sponsorun bakmakla yükümlü olduğu kimse yok. Sponsorumuz Bekar ve çocuğu yok. Bu durumda yıllık gelirin ne olması gerekiyor ?Son olarak 4. sayfada Part 3. Other Information About the Sponsor kısmında doldurulması gereken yer var mı?

Teşekkürler şimdiden.

• @Caghan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

ABD'de yaşan sponsorumuz I-134 formunu doldurdu bize ait doldurulması gerek kısım sadece 2. sayfadaki Part 2. Information About the Beneficiary kısmı mı? Relationship to Sponsor kısmına ne yazıyorsunuz? Bizim sponsorumuz eşimin ailesinin aile dostları bu şekilde mi yazılmalı? Ayrıca 3.sayfada Dependents' Information kısmı sponsorun bakmakla yükümlü olduğu kişiler hakkında mı? Sponsorun bakmakla yükümlü olduğu kimse yok. Sponsorumuz Bekar ve çocuğu yok. Bu durumda yıllık gelirin ne olması gerekiyor ?Son olarak 4. sayfada Part 3. Other Information About the Sponsor kısmında doldurulması gereken yer var mı?

Teşekkürler

alt metni

Aile üye sayınız ve sponsoru varsa bakmakla yukumlu oldugu aile üyelerini topluyorsunuz yıllık gelirin toplam kişi sayısının karsisindaki tutarı karşılaması gerekiyor.

• merhaba , @crazycells '''ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak'''' bolumunde bilgilerin icin oncelikle cok cok tesekkur ederim , tum formlari bitirdim , sadece emin olmak icin i864 icin sormak istiyorum esimin son 3 aylik maas bordrosu(paycheck) ve son 3 yilin vergi dokumlerini elimizde ancak sponsorluk ucreti yetersiz, abiside kefil olucak bunun icin ne yapmamiz gerekir(abiside formu doldurmalimi veya maas bordrosu ve 3 yillik vergi bildirimi yeterlimi??)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caghan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba,

Teşekkürler şimdiden.

Formdaki sorulara dogru ve tam cevap vermelisiniz.

Evet, beneficiary dedigi siz oluyorsunuz, o kismi siz doldurmalisiniz. Evet, dediginiz sekilde sponsoru tanitabilirsiniz. Family friend diyerek...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mariturk, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

merhaba , @crazycells '''ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak'''' bolumunde bilgilerin icin oncelikle cok cok tesekkur ederim , tum formlari bitirdim , sadece emin olmak icin i864 icin sormak istiyorum esimin son 3 aylik maas bordrosu(paycheck) ve son 3 yilin vergi dokumlerini elimizde ancak sponsorluk ucreti yetersiz, abiside kefil olucak bunun icin ne yapmamiz gerekir(abiside formu doldurmalimi veya maas bordrosu ve 3 yillik vergi bildirimi yeterlimi??)

O durumda, hem kendisi hem de abisi bu formu doldursun ve belgeleri hazir etsin. Ikisini de gonderirsiniz, ama bu durumda esinizin geliri yeterli olmadigi icin abisinin belgelerinin olmasi daha onemli olacak. Onlarin tam olduguna emin olun.

• Merhaba @crazycells ben de bir konu hakkında sizden bilgi alabilirsem çok sevinirim .Amerikadaki nişanlım ile K1 vizesine başvurmuştuk .Kasım ayında NOA2 yi aldık ve yakın zamanda da evraklar Ankara’ya ulaşır diye düşünüyoruz .Fakat bu ay talihsiz bir durum yaşadık ve nişanlımı işten cıkardılar. Şuan ek sponsor arayışındayız .Eğer bulursak ve tüm şartları sağlarsa vizemizin onaylanma ihtimali nedir acaba ? Bir de yazışmaların ilk sayfalarında okumuştum .Bulacağımız ek sponsor I-134 formunu ve diğer göndereceği evrakları mail olarak gönderse çıktı alsam kabul edilir mi yoksa posta yolu ile orijinallerini mi yollamaları gerekir ? Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sym, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells ben de bir konu hakkında sizden bilgi alabilirsem çok sevinirim .Amerikadaki nişanlım ile K1 vizesine başvurmuştuk .Kasım ayında NOA2 yi aldık ve yakın zamanda da evraklar Ankara’ya ulaşır diye düşünüyoruz .Fakat bu ay talihsiz bir durum yaşadık ve nişanlımı işten cıkardılar. Şuan ek sponsor arayışındayız .Eğer bulursak ve tüm şartları sağlarsa vizemizin onaylanma ihtimali nedir acaba ? Bir de yazışmaların ilk sayfalarında okumuştum .Bulacağımız ek sponsor I-134 formunu ve diğer göndereceği evrakları mail olarak gönderse çıktı alsam kabul edilir mi yoksa posta yolu ile orijinallerini mi yollamaları gerekir ? Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim .

Gecmis olsun, umarim tez zamanda is bulabilir.
    evet, Ankara ABD konsoloslugu ciktiyi da kabul ediyor.

Eger sartlari saglayan bir sponsor bulursaniz, gocmenlik surecinde hicbir sorun yasamamaniz lazim.

• @crazycells çok teşekkür ediyorum .Umarım süreci olumlu bir şekilde sonuçlandırırız .

• Herkese merhabalar,

Türk asıllı amerikan eşimle benim için GC başvurusunda bulunmayı düşünüyoruz. O evlenebilmemiz için amerikadan döndü ve 6 aydır beraber yaşıyoruz öncesinde amerikada okudu ve okul sonrası 8 ay amerikada çalıştı. Sponsor olarak 30 seneyi aşkındır amerikada yaşayan ve mali durumu sponsor olmayı karşılayan amcamı düşünüyoruz fakat ilk gönderideki açıklamada başvuruyu yapacak abd vatandaşının abd de ikamet etmesi gerektiği yazıyor. Bu durumda başvuru yapabilmemiz için eşimin amerikaya gidip bensiz orda yerleşip başvuruyu yapması mı gerekiyor? Bu ayrılık bizim evliliğimizin iyi niyetini etkilemez mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@192535, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Herkese merhabalar,

Türk asıllı amerikan eşimle benim için GC başvurusunda bulunmayı düşünüyoruz. O evlenebilmemiz için amerikadan döndü ve 6 aydır beraber yaşıyoruz öncesinde amerikada okudu ve okul sonrası 8 ay amerikada çalıştı. Sponsor olarak 30 seneyi aşkındır amerikada yaşayan ve mali durumu sponsor olmayı karşılayan amcamı düşünüyoruz fakat ilk gönderideki açıklamada başvuruyu yapacak abd vatandaşının abd de ikamet etmesi gerektiği yazıyor. Bu durumda başvuru yapabilmemiz için eşimin amerikaya gidip bensiz orda yerleşip başvuruyu yapması mı gerekiyor? Bu ayrılık bizim evliliğimizin iyi niyetini etkilemez mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Hayir, mulakat zamaninda ABD'de yasamasi veya mulakat sonrasi ABD'ye yasayacagini gosterebilmesi yeterli olacaktir. Ilk iletilerdeki uzun bilgileri okuyun isterseniz, konsolosluk o kismi ayrintili sekilde anlatmis.

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Ayrica yukarida bahsedilen kefilin (sponsor olan kisinin) maddi yeterliligi de bulunmali. USCIS ve DOS, kefilin maddi yeterliligine bakarken federal yoksulluk sinirinin minimum %125'i kadar yillik kazanci olmasini bekler.

alt metni

Tabloda family size'a bakarken basvuran kisiyi de hesaba dahil etmelisiniz. Misal, kefil evliyse ve bir cocugu varsa, bu durumda kendi ailesi 3 kisiden olusuyor demektir ve eger basvuran kisi bekar bir bireyse, toplamda 4 kisi icin kefilin yillik kazanci en az $31.375 olmali.

Eger kefilin maddi kazanci bu sinirin ustunde kalmiyorsa basvuran kisi ortak baska bir joint sponsor bulabilir.

Merhaba anlamadığım bir şey var. Bu tablo %125 eklenmiş hali mi yoksa bunun üstüne mi ekleyeceğiz? Beni babam aldıracak kendisi orada tek yaşıyor ama Türkiyede de 2 kardeşim var sadece ben gideceğim için babam ve kendimi hesaplayıp aileyi 2 kişi olacak şekilde mi yapmam lazım onu tam olarak anlayamadım açıklayan olursa çok sevinirim

• @eray159, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Ayrica yukarida bahsedilen kefilin (sponsor olan kisinin) maddi yeterliligi de bulunmali. USCIS ve DOS, kefilin maddi yeterliligine bakarken federal yoksulluk sinirinin minimum %125'i kadar yillik kazanci olmasini bekler.

alt metni

Tabloda family size'a bakarken basvuran kisiyi de hesaba dahil etmelisiniz. Misal, kefil evliyse ve bir cocugu varsa, bu durumda kendi ailesi 3 kisiden olusuyor demektir ve eger basvuran kisi bekar bir bireyse, toplamda 4 kisi icin kefilin yillik kazanci en az $31.375 olmali.

Eger kefilin maddi kazanci bu sinirin ustunde kalmiyorsa basvuran kisi ortak baska bir joint sponsor bulabilir.

Merhaba anlamadığım bir şey var. Bu tablo %125 eklenmiş hali mi yoksa bunun üstüne mi ekleyeceğiz? Beni babam aldıracak kendisi orada tek yaşıyor ama Türkiyede de 2 kardeşim var sadece ben gideceğim için babam ve kendimi hesaplayıp aileyi 2 kişi olacak şekilde mi yapmam lazım onu tam olarak anlayamadım açıklayan olursa çok sevinirim

Aynen hesap yaparken babanız ve siz olarak 2 kişilik yıllık geliri karşılaması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

alt metni

Evet, %25 eklenmis hali... tablonun ustunde de yaziyor bu arada...

dediginiz durumda 2 kisi olarak hesaplayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |