Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tugbafurkan evet, geldikten 10 gun sonra kendi evimizi kiraladik. Kredi gecmisimiz olmadigi icin normalde 500 dolar olan depozitoyu bizden 800 dolar isteldiler buna ek olarak ilk ay ve son ay kirayi da pesinat istediler. Bu arada evimiz aylik sozlemeli , o yuzden bu sekilde oldu. 6 aylik 12aylik sozlesmeli bi apartmanda talepler daha farkli oluyor. Bizim Kiramiz 900dolar bu arada.

• @aslierdem peki iş bulabildiniz mi kendi imkanlarinizla yani çok mu zor iş bulmak o konuda biraz korkuyoruz da onun için soruyorum bir de araba alıp turkiyedeki ehliyetinizle kullandınız mi?

• Bu ileti silindi!

• @tugbafurkan tabi kafaniza takilan her seyi sorabilirsiniz. Simdi soyle biz esimle geldikten yaklasik bir ay sonra SSN kartlarimiz geldi, tam o siralar esim bi hamburgercide is buldu ve bir hafta sonra ikimiz birlikte FedEx te ise basvurup alindik. Biz 26 ve 27 yaslarindayiz ve ingilizcemiz butun bu surecleri atlatacak ve ise baslayip devam etmeye yetecek kadar var . Bulundugumuz yerde bir tane bile tanidigimiz turk yok bu sekilde yasiyoruz ve sorun yasamiyoriz. Arabamizi alali 3hafta oluyor ve 3haftadir turk ehliyetlerimizle kullaniyoruz ise gidip geliyoruz suan cok vaktimiz yok ama en yakin zamanda halletmemiz lazim.
    Durumlar boyle. Baska kafaniza takilanlar varsa sorabilirsiniz. Iyi gunler.

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells
    Ucsıs ödemesi yaparken siteye üye olmamız gerekli mi?
    Direk link üzerinden A-number, Case no yu ve diğer bilgileri girdikten sonra direk ödeme yapacağım ekrana yönlendiriyor.
    Siteye üye olmadan ödemeyi gerçekleştirebilirmiyiz?
    Birde ödeme ekranında sadece first name olarak bölüm var, middle name kısmı yok . 2 ismim olduğu için nasıl bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Sayın @crazycells
    Ucsıs ödemesi yaparken siteye üye olmamız gerekli mi?
    Direk link üzerinden A-number, Case no yu ve diğer bilgileri girdikten sonra direk ödeme yapacağım ekrana yönlendiriyor.
    Siteye üye olmadan ödemeyi gerçekleştirebilirmiyiz?
    Birde ödeme ekranında sadece first name olarak bölüm var, middle name kısmı yok . 2 ismim olduğu için nasıl bir yol izlemeliyim?

Evet, uye olmadan da tamamlayabilmeniz lazim. First name kismina iki isminizi de yazabilirsiniz, bir sorun yasamamaniz lazim. A number ve case no daha onemli bu durumda.

• USCIS fee ödemesi, pasaport onaylı olarak elimize geçtikten sonra yapılıyor değil mi? peki bizi yönlendiren bir mesaj alıyor muyuz, yardımıc olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody mülakattan itibaren her zaman yapabilirsiniz. Pasaportla alakası yok yani. Mesaj diye bir şey yok. Mülakat bitti hadi size güle güle artık yazışma çizişme bitti. Ondan siz artık canınız ne zaman isterse yapabilirsiniz.

• @ayvalik10 şimdi travelstate.gov da baktım, evet izleyen süreçte ödeme var, ama US e girmeden önceymiş. Birde basılı card ın gelmesi ile ilgili biz bi rgirişimde bulunacakmıyız, o verdiğimiz adrese direk geliyor değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody verdiğin adrese gelebilir ama konsolosluk ya da ilk amerikaya girerken de DS260 yazdığın adresi değiştirebiliyorsun. Konsolosluk bitti şimdi amerikaya girerken değiştirebilirsin. Fakat 21 gün geçmiş hala beyan ettiğin amerika da ki adrese gelmediyse amerika da USCİS ofisine gidip tekrar baştan başvuru yapıp bambaşka bir adres beyanı yapabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

USCIS fee ödemesi, pasaport onaylı olarak elimize geçtikten sonra yapılıyor değil mi? peki bizi yönlendiren bir mesaj alıyor muyuz, yardımıc olursanız sevinirim.

Ödemeyi yapabilmek için Alien Number (Registration Number) gerekiyor, o nedenle pasaportu ve sarı zarfı beklemek zorundasınız. Pasaportların yanında bu ücretin nasıl ödeneceğini tarif eden bir de broşür gönderiyorlar. A-number zarfın üzerinde yazılı oluyor. i-551 kartların (green card) gelmesi için ödemeyi yapmak ve ABD'ye giriş yapmak yeterli. Bu ikisi birlikte yapılmadan kartlar basılmaz. i-551 kartı için resmi bekleme süresi 120 gün, 21 gün SSN kartları için geçerli.

• @knnrn çok teşekkür

• @ayvalik10 adresi değiştirmek istemiyorum, herhangi bir şey yapmasam olur herhalde?

• Başucu kaynağı foruma selam. DS-260 formuna oradaki bir arkadaşımın adresini yazmıştım ancak iletişimimiz koptu. Kartımın da haliyle o adrese gitmesini istemiyorum. Aklımda iki seçenek var:

1. Opsiyon: -Türkiye' de iken- USCIS ücretini yatırıp, gideceğim yerden otel rezervasyonumu yaptırıp, AR-11 formu ile adresimi bu otel olarak göstermek ve havalimanında girişte de görevlilere bu adresi vermek. Otelde kaldığım süre içinde kartım gelmezse de kiraya çıktığım yerin adresini verip tekrar güncellemek.

2. Opsiyon: USCIS ücretini yatırmamak -ki kart basıma girmesin-, giriş yapıp kiralık bulduktan ve adres kesinleştikten sonra USCIS' ten adres güncellemesi ve ödemeyi yapmak. Ancak bu şekilde SSN numarası nasıl edinirim (direkt SSA ofise giderek) ? USCIS ücretini yatırmamış olmak banka hesabı açmama ve kiralık tutmama engel midir?

Bir de USPS' de 'hold mail' diye bir hizmeti görmüşsünüzdür. Kiraya çıktığımda ve kesin adresimi güncellediğimde bu hizmetten faydalansam mantıklı olmaz mı? Çünkü iş güç koşturmadan evde olmama ihtimali yüksek olabilir.

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Readytogo88, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Başucu kaynağı foruma selam. DS-260 formuna oradaki bir arkadaşımın adresini yazmıştım ancak iletişimimiz koptu. Kartımın da haliyle o adrese gitmesini istemiyorum. Aklımda iki seçenek var:

1. Opsiyon: -Türkiye' de iken- USCIS ücretini yatırıp, gideceğim yerden otel rezervasyonumu yaptırıp, AR-11 formu ile adresimi bu otel olarak göstermek ve havalimanında girişte de görevlilere bu adresi vermek. Otelde kaldığım süre içinde kartım gelmezse de kiraya çıktığım yerin adresini verip tekrar güncellemek.

2. Opsiyon: USCIS ücretini yatırmamak -ki kart basıma girmesin-, giriş yapıp kiralık bulduktan ve adres kesinleştikten sonra USCIS' ten adres güncellemesi ve ödemeyi yapmak. Ancak bu şekilde SSN numarası nasıl edinirim (direkt SSA ofise giderek) ? USCIS ücretini yatırmamış olmak banka hesabı açmama ve kiralık tutmama engel midir?

Bir de USPS' de 'hold mail' diye bir hizmeti görmüşsünüzdür. Kiraya çıktığımda ve kesin adresimi güncellediğimde bu hizmetten faydalansam mantıklı olmaz mı? Çünkü iş güç koşturmadan evde olmama ihtimali yüksek olabilir.

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Birinci seçeneği kesinlikle önermem. Kesinlikle otel adresi vermeyin. İkinci seçenek daha mantıklı olabilir.

SSN kartının USCIS ücretini ödemekle ilgisi yok, o her durumda gelir.

• @Readytogo88 havaalanında ülkeye girerken adresinizi güncelleyebilirsiniz

• Merhaba sorum olacakti..velayet ben de ancak cocugumu abd ye babasindan herhangi bir yazi imza vs almadan goturebilir miyim? Greencard bans cikti ve cocuguma da aldik..Tsk ler

• @Zeyna götüremezsiniz diye biliyorum, şimdi biraz araştırdım, anayasa mahkemesi götürebilir, muvafakatnameye gerek yoktur kararı vermiş, ama çıkışta yinede sorun yaşayabilirsiniz, bu konuyu hem Us Ankara konsolosluğu ile hemde bir Avukata danışarak çözebilirsiniz ⬇⬇⬇

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyna babası ihbar ederse ne yaparsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyna, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Merhaba sorum olacakti..velayet ben de ancak cocugumu abd ye babasindan herhangi bir yazi imza vs almadan goturebilir miyim? Greencard bans cikti ve cocuguma da aldik..Tsk ler

Konsoloslukta cocugunuza vize alabilirsiniz, konsolosluk muvafakatname istemiyor.

Turkiye'den cikip cikmamaniz ise , sizin sansiniza kalmis. Genelde sadece tek bir ebeveyn ile cikista kimsenin bir sey soracagini sanmiyorum, ama kesin olarak soyleyemem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |